Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajamoto

skoro odrzucacie naukę Kościoła nie nazywajcie się katoliczkami

Polecane posty

Gość kajamoto

nikt was w kościele nie trzyma na siłę - za odejście od wiary nie grozi śmierć jak w islamie. Nie podoba soię to wynocha. Wolicie się gzić jak zwierzęta niż płodzić katolików to nic po was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojranyrany
no i co z tego, ja sie nie nazywam katoliczką, ale chcą nie chcąc jestem nią de nomine, bo rodzice mnie ochrzcili, byłam u komunii i nawet bierzmowanie zaliczyłam (heh, to najodpowiedniejsze słowo;) ) i czy tego chcecie, czy nie w statystykach figuruję jako katoliczka i "zawyżam" liczbę katolików na naszym pięknym katolandzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimpek21
będziecie osądzone za amoralność i kundlowatość swoją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laponia
Ja się nie uważam za katoliczkę mimo chrztu i komunii (nie miałam na to wpływu, na bierzmowanie już miałam na szczęście. Może to jest i prowokacja z Twojej strony, kajamoto, ale właśnie pseudokatolickie wypowiedzi w tonie jaki Ty prezentujesz sprawiają, że gro myślących ludzi odchodzi odsuwa się od KOścioła. A Ci prawdziwie wierzący nieco inaczej się wypowiadają jak Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajamoto
po pierwsze się mylisz bo coraz więcej młodych właśnie czuje się katolikami czyli - dla wyjaśnienia - osobami, które przestrzegają nauki Kościoła. Poza tym to nie ludzie myślący się osdsuwają od Kościoła tylko ludzie nie myślącdy o skutkach powszechności pewnych postaw i zachowań. Teraz wyraźnie widać, że nasze społeczeństwo się rozpada za sprawą nadmiernego skupienia na prawach jednostki bez oglądania się na interes ogółu. Kościół słowami Benedykta XVI wyraźnie stwierzdił, że woli być mniejszy ale złożony z prawdziwych katolików i żarliwych wierzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 2 miesiace temu wystapilam z kosciola....drazni mnie ta zaklamana instytucja....nie potrafie sie z nia identyfikowac. W Boga wierze, ale nie musze tego manifestowac, ani byc rozgrzeszana przez takie dupczybiedy, jakimi sa ksieza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kościół słowami Benedykta XVI wyraźnie stwierzdił, że woli być mniejszy ale złożony z prawdziwych katolików i żarliwych wierzących.\" Gdyby tak rzeczywiscie bylo, ze Kosciol nagle skladalby sie z prawdziwych i zarliwych Katolikow, to przynajmniej polowa Polskiego spoleczenstwa, wylecialaby z tamtad z hukiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajamoto
Kościół szanuję za to, że jako jedyna licząca się instytucja odważył się powiedzieć pławiącym się w samoakceptacji i zadowoleniu ludzi Zachodu: grzeszycie. Wolność i indywidualizacja w kulturze przekroczyła granice bezpieczeństwa i społeczeństwa te zaczynają się w coraz szybszym tempie rozpadać. Ludzie tylko oczekują ale sami nie chcą sie dla ogółu poświęcać. Każdy ucieka pzred odpowiedzialnoością za innych. Zachód kona ... a my idziemy tą samą drogą ale dzięki Bogu jesteśmy dopiero na jej początku. MOżę zdążymy zmądrzeć. Może zdążymy uwierzyć, że Kościól jest naszym pasterzema nie strażnikiem więziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłość zbawia
a nie ma miłości prawdziwej teraz wśród ludzi, ostała się tylko ta erotyczna ... najmniej ważna bo wiążąca tylko 2 ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kklllk
Ta ziemia jest jałowa jak twoja wiara. Twoja wiara nosi na sobie ślady pustyni. Tam się urodziła. Trudno wymagać deszczu od pustynnego boga. Miłość jest jak deszcz. Przywoływali obraz Mojżesza błądzącego po pustyni, aby wyginęlo pokolenie urodzone w niewoli. Do korzeni pragnęli wypalić swoją przeszłość. Straszyli ogniem wiecznym. Miłość jest jak deszcz. Ziemia jest jak kobieta. Gdy jej nie kochasz, zemści się. Zamrozi cię lub spali. Miłość jest jak deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Wolicie się gzić jak zwierzęta niż płodzić katolików to nic po was.\" --->Kajamoto masz ze soba problemy;)?Zatrzymalas sie na sredniowieczu?;)Nie powinnas uzywac internetu,bo to dzielo szatana czy cos;)..Ehhh katole na pal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajamoto
Bóg Starego Testamentu to tylko jedno z jego oblicz - surowy sędzia sprawiedliwy. Inne jest ukazuje w Nowym Testamencie - kochający ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajamoto pojmij wreszcie,ze daaawno temu ludzie nie potrafili sobie uzasadnic wielu rzeczy, wiec tlumacyzli je cudami bogami i innymmi pierdołami..Ale poszlismy na przod i juz mam normalne wyjasnienia, wiec czemu niektorzy (tak jak i Ty) zostali w tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józinka
Syn mojej koleżanki, mężczyzna dojrzały psychicznie i emocjonalnie, zdecydował się "wypisać z kościoła". Poszedł do swojej parafii o poprosił o skreślenie go z listy parafian. Okazało się to niemożliwe. Raz ochrzczony (o komunii i bierzmowaniu nikt nie mówił), to katolik do końca świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kajamoto: kiedys bylo takie powiedzenie: idz sie leczyc na nogi, bo na glowe za pozno. pasuje do Ciebie jak ulal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te które dają tyłka
w święta są bezecnymi szatanicami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatankaa
jak napisales wczesniej - KOSCIOL TO INSTYTUCJA, bezduszna, nastawiona na kase i majaca w tylku nauke Jezusa... Pan Jezus powiedzial "podniesiesz kamien znajdziesz mnie... " czyli On jest wszedzie!!! On by nie bral kasy od ludzi za sakramenty... a klechy sie dziwia, ze taka amoralnosc sie szerzy... sory bardzo, ale jak kogos nie stac na slub w kosciele, to woli go po prostu nie brac... tak jest ze wszystkim - chrzciny, pogrzeby... jak koles, ktory nie zna zycia w rodzinie, nie wie jak to jest byc mezem, ojcem, kochankiem (hehehe:P) ma mi mowic jak ja mam zyc??? to jest niedorzeczne... i sie kajamoto nie dziw, ze ludzie wierza, ale nie chodza do kosciola... to tylko budynek, w ktorym spece od marketingu zbijaja kase :P Jezus umarl, ale kilkaset tysiecy gosci pilnuje interesu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>>Wolność i indywidualizacja w kulturze przekroczyła granice bezpieczeństwa i społeczeństwa te zaczynają się w coraz szybszym tempie rozpadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wolność i indywidualizacja w kulturze przekroczyła granice bezpieczeństwa i społeczeństwa te zaczynają się w coraz szybszym tempie rozpadać. " problem w tym, ze kosciol temu nie zaradzi, bo sam sie rozpada :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facior
kajamoto a ty przypadkiem nie jestes fanem o.Rydzyka ??? Cos mi sie wydaje ze mozesz byc jego nastepca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problem w tym
dziecko, że wlaśnie przede wszystkim funkcjonariusze kościoła powinni przestrzegać nauk koscioła kat. Jak tego nie widzisz to otwórz szeroko oczy ... i co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×