Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

Lucky- ciesze sie że ci się podobają zdjecia,szczerze mówiąc mi również:):):) pozdrawiam cie serdecznie 🌻 odezwij się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świeże wiadomości z pierwszej lini frontu:-) Ewelinko dzwoniłam wywiedziałam sie i jest tak:po pierewsze primo NIE JEST ŹLE!!!!!!!!! 1 to AFI 7 cm3 jest prawie w normie( norma 8cm) 2 dzieciątko faktycznie maleńkie, ale nie aż tak zeby panikować....z łożyskiem troche nie teges ale masz dobre przepływy czyli wszystko gra 3 cesarka będzie ale na tym etapie ciąży nie ma dużego zagrożenia, dla małej tym bardziej że pewnie z miesiąć jeszcze ją ponosisz w brzuszku:-D Co ważne: Ruchy Małej. musisz sprawdzać czy są intensywne im bardziej tym lepiej warto zrobić jeszcze badania: NST I TEST MANINGA( nie wiem o co chodzi ale warto) Tak więc nie jest źle uszki do góry będzie okej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale skąd wziąl sie ten język u mnie w wypowiedzi nie mam pojęcia przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Mnie też lekarz ostatnio ostro opieprzył w szpitalu jak" złapał" mnie na glaskani brzuszka.Zbbronił stanowczo i powiedział że mi ręce przywiaże hihihi.A tak serio to powiedział że łożysko to jeden wielki mięsień i dotykajac go stymuluje skurcze i twardnienie,a jak zapytałam " że przecież w ksiażkach dla przyszłych mam wręcz zalecają" to powiedział że to najwieksza bzdura.Więc już ni dotykam brzuszka-bo sie poprostu boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
mada lenko jestes kochana.Żebys wiedziała jakl mi sie lżej na serduchu zrobiło.Naprawde jestem ci bardzo wdzieczna!!!!!Nie umiem wysyła ć tych ładnych buziek bo tak to bym ci chyba ze trzy tysiące wysłała.Całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina... A czy u ciebie jest jakieś podejrzenie ze Twoje dziecko jest za małe, czy ze pomiary nóżek są nieproporcjonalne do pomiarów główki?? To o to chodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak 26
Moja znajoma miała w 6 miesiącu przedwczesną akcję porodową i chociaż skończyło się dobrze i maleństwo zostało w brzuszku to lekarz zabronił jej głaskać się po brzuchu.Ja nie wiem jak bym wytrzymała bez głaskania swojego brzuszka bo robię to tak jakoś odruchowo.Uwielbiam to uczucie kiedy delikatnie pukam w brzuch a moje maleństwo odpowiada kopniakiem.Daje mi znać że tam jest i wszystko jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A I DBAJ O SIEBIE, DUZO ODPOCZYWAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Porządki zostaw famili masz sie byczyć ile sie da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja was jeszcze dobiję nie wolno używać balsamów na tym etapie ciąży tylko oliwki bo lepiej sie rozprowadzają....a trzeba szybciutko sie smarować,bo przez głaskanie brzucha wydziela sie oksytocyna, która powoduje skurcze i poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A prosze bardzo, polecam sie na przyszłość Ewelinko cieszę sie, że Ci lepiej; będzie dobrze zobaczysz.Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
DO GRZYWY!!T ak u mnie mała jest za malutka,wiesz robia jej ciagle pomiary i nie chodzi tu o długosć nózek.Oni mierzą jej obwód główki,brzuszka i długosć kości udowej i mają jakies tam swoje przeliczniki.Moja córeńka ma brzuszek mniejszy od reszty ciała o jakieś 2 tygodnie do tyłu tzn wszystko wskazuje na 30tydz. ciaży a brzuszek na 27,5 tyg.a poza tym bardzo mało przybiera na wadze tzn rosnie---ale rosnie.Spowodowane jest to moim nadcisnieniem,bo wiesz naczynia krwionosne sie kurczą i do łożyska dostaje sie mniej sładnikow odrzywczych dla maleńkiej.całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
A ztym głaskaniem i z tą oksytocyną to szczera prawda.Słowo.Mi tez ciężko bez głaskania,ale muszę wytrzymać żeby mojamaleńka jak najdłużej mogła sobie we mnie rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć tak Was dziś czytam i aż mi się oczy otworzyły.mi nikt nie mówił o tym,że nie mozna głaskać brzuszka :-(.Dla mnie jako kobiety w ciązy to dość dziwne bo jak można tego Maleństwa tak nie przytulać??Nie mogę się doczekać kiedy z nami będzie i sam odruch dotyku brzucha jest u mnie automatyczny.Do tej pory nic po głaskaniu mi się nie robiło.Czy to dotyczy wszystkich czy tylko tych co im te brzuszki twardnieją? Ewelino dbaj o siebie :-) a tak.... to ja będę mieć dziś gości.Przyjedzie moja koleżanka i aż boję się pomyśleć,że po jej wizycie będę mieć kompleksy :-(.Ona nie całe 50 kg a ja SŁONICA .Czy miałyście kiedyś takie uczucie?? Pozdrawiam ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, mi moja lekarka również zabroniła masować brzuszka. Szkoda ryzykować jakimiś przedwczesnymi skurczami. więc należy się jednak ograniczać do absolutnego minimum,. Czy u Was też taki niski biometr niekorzystny? tylko bym spała a tu sobota i porządki z gotowaniem czas rozpocząć. idę, może jeszcze złapię wenę twórczą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! \"słonico\"!!! Nie zapominaj ze Ty jesteś w ciąży i że za parę tygodni będziesz tuliła swoje maleństwo do piersi. A kilogramy stracisz w 1 lub 2 miesiące:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra--> u mnie też chyba biometr niekorzystny bo przed chwilką wstałam z popołudniowej drzemki :-P.Jak chce się spać to nic jak się położyć na chwilkę to dobrze Ci zrobi - wiem bo jestem już po :-)-POLECAM WSZYSTKIM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
To chyba troszke normalne-ja przynajmniej też tak mam- wiec sie nie martw.Czasem też mnie gdzieś tam w środku sciska jak patrze na te moje ładne i zgrabne koleżanki,a ja taka jak ty mowisz i nadodatek z plamami na pyszczku i ciagle{walcze z tym } tłustymi włoskami,ale jak sobie pomyśle jaką ja będe miała potem nagrodę to juz mnie nic nie rusza hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzyweczko :-) jak miło to przeczytać-chyba czekałam,że któraś mi to napisze. DZIĘKI !!! już mi lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Kurcze u mnie ten biometr jakos nie działa-- ja mam takie cisnienie ze głowa mała ide chwilke polezeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko :-)- dzięki masz rację lepiej myśleć o tym prezencie za kilka miesięcy :-) to będzie nagroda. buziaczki dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Jkaoś tak mi smutno jak nic nienaskrobię- wiec skrobie.Prosze podpowiedzcie mi czy jakbym teraz kupiła wózek to niezawczesnie bedzie.Może lepiej poczekać?? A jak wy zrobicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko-ja juz mam wózek ,dostałam od mojej bratowej...:) i mam juz prawie całą wyprawke dla mojego bąbelka❤️ ale nie które nic nie kupuja,wiesz te przesądy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
No tak z tymi przesadami to prawda.Ale ciesze sie że Ty juz kupiłas wózek,bo ja sie tak przymierzam i chyba w poniedziałek kupie jak znajde cos ciekawego.A co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z Was wspomniała o twardym brzuszku. Moja lekarka mi wtedy zaleca ASMAG FORTE (to magnez) i już później jest super. Tak to jest, że w ciąży raz się ma miękki brzuszek, a raz twardy. A ja też nie mam jeszcze ani wózka, ani łóżka ani wyprawki i to nie przez przesądy, tylko przez brak czasu...ale wkońcu się zbiorę w sobię i coś kupię. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyznam wam sie szczerze że ja dopiero 3 dni temu kupiłam prawie całą wyprawke,kupowałam po trochu od jakiegos czasu a teraz dostałam od tatusia 700 zł i poszłam na wielkie zakupy no i wszystko straciłam...:):):) miło jest kupować dla dziecka a nie tylko dla siebie,ale jak tylko urodze to ide na wielke zakupy 🌻 mam juz odłożona gotówke i pokupuje sobie nowe ciuszki:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie mam tylko ciuszki, jedną zmianę pościeli, rożek i 288 chusteczek wilgotnych. Jak by była kasa na wszystko, to już dawno bym miała całą wyprawkę. Niestety. Czeka nas remont od przyszłego tygodnia i materiały trzeba kupić. Więc kupuję sobie tak po trochu. Po weekendzie jadę kupić trochę pieluch terowych, jakieś bawełniane, proszek i robie wielkie pranie i prasowanie. Później na czas remontu zawiozę to do mamy. Mam nadzieję ze zdążymy wszystko kupić:o Ale wybrałam już wózek:) W poniedziałek zadzwonię do producenta i zapytam czy sprzedadzą mi jedną sztukę na firmę męża. Mam nadzieje ze się uda:) Zaraz wkleję Wam linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak klikniecie na ofertę, to mozecie przeczytać co on ma. Model MAGDA 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry majóweczki! Obudziło nas słoneczko i pieknie pada śnieg,ale wolałabym żeby już boło ciepło... Przed chwilka mój ukochany pojechał do pracy bo tylko w niedziele mogą oklejać autobusy miejskie reklamą bo w tygodniu jeżdza i nie mają jak:) jesteśmy juz po śniadanku i szczerze mówiąc troszke się nudzimy:( chyba znowu posprzatam całe mieszkanko z nudów:):):) Grzywa-piękny wózek,ja nie kupowałam bo dostałam prawie nowy z \"Inglesiny\" od bratowej ale zastanawiam sie nad fotelikeim do samochodu... życze wam miłego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×