Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

elinova ---ja tez bym chciala do tabelki----termin na 10 maja ale bedzie cesarka wczesniej,9 kilo +,obwod-???-lepiej nie mierze,syneczek,obecnie Austria - Wieden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiak 26---------doskonale Cie rozumie ja tez tak zamierzam zjechac i to juz w ten piatek..- chyba bym sama nie dala rady a moj maz tez pracuje calymi dniami.pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane!!! Witam tez wszystkie nowe majóweczki:) Ja normalnie padam z nóg dzisiaj. Irek zrobił mi jeszcze o 22 godz tosty z serem i normalnie chyba puszcze pawia na klawiaturę zaraz:o A teraz ciekawostka:) Zuza skopała dziś rano tyłek tatkowi:p Hihihi...To dopiero charakterek. Już nie bedzie sie odwracał do nas pupą:) =>biedronko Kup sobie jakiś preparat z magnezem na te skurcze łydek. Powinno pomóc. A recepta na 200 stron to zwyczajnie wpisać do tabelki tydzień ciązy. Zobaczycie jak szybko stron przybędzie...hihihi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej GRZYWA--> gdybyś tu częściej pisała to też by stronek przybyło. Zauważyłam ,że co niektóre zasilają konto czerwcówek :-P.Ładnie to tak???:-P A apropo to one mają już 230 stron :-(.Szok!!! A termin dalej niż my :-(.Dziewczyny do roboty bo jesteśmy w tyle :-). Pozdrawiam serdecznie,życzę dobrej spokojnej nocy,przyjemnych kopniaczków :-P.Mój już zaczął nocne kopanie :-). Dobranoc MAJÓWECZKI !!!! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.........a ja jutro z rana na badania i już mam noc z głowy bo przeważnie nie mogę zasnąć przed badaniami :-(.W dodatku nie wiem jak się z łóżka wygrzebiię :-(. no to dobranoc :-)🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...12kg..............95cm.......Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06…..????...............100cm…...Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg...............104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg...............102cm.....Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm......Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06...8,5kg..............94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.........................................chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Niemcy............??????? biedrona28...07.05.06...12kg..............107cm......Toruń..............JULA Luckylady....07.05.06....8kg.............................Poznan(23.02-1270g)..GABRYS madalena....10.05.06....7kg.................97cm........Myszków........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg..............................Rzeszów.................. MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....9kg.................92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg.............................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm......Częstochowa....chłopiec Efciak.........16.05.06....5kg.................83cm.......Zgierz........................ Gabi26........17.05.06....7kg.................115cm......Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...10kg.................96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg...............zmetr........Kraków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm........OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg................95cm........Gorzów..............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg...............96cm.........Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm........Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.......Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......4kg...............88cm.........JeleniaGóra.............. malinow_a25.26.05.06......9kg...............ok.100cm....W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....7,5kg.......27.....97cm........Wrocław.............ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm.......Z.Góra......JAKUB/POLA brygida-26...31.05.06......12kg................90cm..........................synuś ok. to była poważna decyzja, ale postanowiłam nie czekać na głosowanie :p Proszę o wpisywanie tygodni moje panie. Niech mi tu żadna nie marudzi ze zasilam konto czerwcówek;) Jak by jeszcze Rusałka częściej wpadała, to 200 stron w tydzień by było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek Pieknoty :) PRZESCIGNĄC CZERWCOWY!!!! Pisac, to pisac :P Bo tam, jakies Rusalki :P, to pisza jeden wyraz w jednej linijce !!!! :P Albo wklejaja kawaly :P Albo slonie naszej Elinovy :P ........................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ A TO WSZYSTKO ZEBY MIEC TYLE STRON!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Widzicie ile przybylo???? :P A ja zeby podciagnac nasze strony wkleje slynna swojego czasu i bardzo kontrowersyjna liste dotyczaca wyprawki, ktorĄ zreszta Grzywa obiecala wykuc na blache :D hehehehehe MAMA 1: 1. ŁÓŻECZKO 2.MATERACYK DO ŁÓŻECZKA pół-twardy 3.POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA poduszka przyda się później 4.POŚCIEL-POSZEWKI 2 kpl. 2-częściowe i 1 szt. ochraniacz krótki na początek 5.PRZEŚCIERADŁA NA MATERACYK myślę, że na gumkę 3 szt. 6.CERATKI POD PRZEŚCIERADŁO DO ŁÓŻECZKA 2 szt. można kupić po porodzie, chyba, że maluch będzie chowany w tetrze to wtedy niezastąpione od pierwszych dni 7.OCHRANIACZ DŁUGI później jak dziecko zacznie się kręcić w łóżeczku 8. PRZEWIJAK NA ŁÓŻECZKO 9. POKROWIEC FROTTE NA PRZEWIJAK 10.ŚPIWOREK DO SPANIA świetna rzecz, dzidzia się nie wykopuje i nie martwimy się czy nie zmarznie w nocy też później – jak dzidzia podrośnie 11.POJEMNIKI NA PIELUSZKI I KOSMETYKI PRZYCZEPIENE DO ŁÓŻECZKA 2szt z IKEA 12.WÓZEK ZE SPACERÓWKĄ lub spacerówkę osobno później jak zacznie siedzieć 13.PARASOLKA DO WÓZKA zastanowię się podczas spacerów z dzidzią, czy to potrzebne, na pewno nie wcześniej niż zacznie siedzieć. 14.OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA NA WÓZEK czasami w kpl. z wózkiem 15.MOSKITIERA DO WÓZKA czasami w zestawie z wózkiem, albo jako gratis, może się przydać latem 16. FOTELIK SAMOCHODOWY 0-13KG 17. KOCYK lżejszy polarowy 18. KOCYK bawełniany 19. KOCYK grubszy i większy np.akrylowy 20.POŚCIEL DO WÓZKA poduszeczka +kołderka +poszewki 21. OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ można dokupić później lub w komplecie ze spacerówką 22. BUTELKA balonik np. Canpol lub Avent 23.LAKTATOR RĘCZNY Z POMKĄ najlepiej Avent isis to dość drogi sprzęt więc zastanowię się po urodzeniu czy będzie mi potrzebny, dobra rzecz jak będę chciała wrócić do pracy bo ktoś będzie mógł podawać dziecku odciągnięte mleko. 24.PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW niestety też drogi np. Canpol 25.TERMOSIK DO BUTELEK 26.WKŁADKI LAKTACJNE z 40szt lub paczkę wielokrotnego użytku 27. BIUSTONOSZ DO KARMIENIA co najmniej 2 szt. 28. KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt 29. BLUZKI NA DZIEŃ Z ŁATWYM DOSTĘPEM DO PIERSI co najmniej 2 szt. jeśli będę karmić naturalnie do kupienia po urodzinach maluszka 30.ROŻEK świetna rzecz przy karmieniu noworodka, jakoś wygodniej i stabilniej się go trzyma, i podobno lepiej śpią w łóżeczku, bo są otulone 2szt może być używany jako kołderka do wózka lub pod plecki w gondoli. 31.PODUSZKA DO KARMIENIA (www.maluchy.com.pl) 32.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK. (www.maluchy.com.pl) 33.ŚLINIAKI 2szt na początek miękkie frotte, później 1 szt. plastikowy z IKEI jak już zacznie samodzielnie jeść 34.PROSZEK DO PRANIA np. JELP 35. PŁYN DO PRANIA RĘCZNEGO DLA MALUSZKA LUB PŁATKI MYDLANE 36.PIELUCHY TETROWE około 20szt +5 szt większych 37.PIELUCHY FLANELOWE około 6szt. 38.PIELUCHY JEDNORAZOWE najlepiej pampers paczka na początek 39.CHUSTECZKI WILGOTNE na początek kupie zestaw z pudełkiem-szalenie przydatna rzecz! I chyba PAMPERS. 40.SUDOKREM LUB LINOMAG do pupy 41.ALANTAN zasypka (można używać też mąki ziemniaczanej, łagodzi wszelkie podrażnienia skórne, potówki itp.) 42. PLEDZIK Z CERATKĄ DO PRZEWIJANIA 43.MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2szt 44.WANIENKA 45.RĘCZNIKI Z KAPTURKIEM 2 szt. 46.NOŻYCZKI+OBCĄŻKI do obcinania małych paznokietków (www.maluchy.com.pl) 47.GRUSZKA do odciągania flegmy z nosa, najmniejszy rozmiar (www.maluchy.com.pl) 48.GAZA np. do przemywania pępka 49.WACIKI I PAŁECZKI GRUBSZE 50.PŁATKI DO PRZEMYWANIA OCZU I TWARZY 51.KREM DO TWARZY np. bambino 52.SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego włosia (www.maluchy.com.pl) 53.MYJKA FROTTE 2 szt. taka zakładana na dłoń, mydło lepiej się pieni i szybciej myje się brzdąca 54.MYDŁO na początek jak najmniej uczuleniowe, np. bambino 55.OLIWKA chyba też zacznę od bambino 56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka 57.KAFTANIKI 6szt rozm. 62 58.BODY 6szt. z długim rękawem rozm.62 59.BODY 6 szt. z krótkim rękawem rozm.62 60. KOSZULKI 4szt 61.ŚPIOSZKI 6szt. rozm.62 62.PAJACYKI ROZPINANE W KROKU CIENKIE po domu zamiast śpiochów i koszulki 63.CZAPECZKI bawełniane cienkie 2szt. 64.CZAPECZKA welurowa albo z cienkiej wełenki lub polarowa wyjściowa 1 szt. 65.SKARPETKI frotte 6 par. cdn :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54.MYDŁO na początek jak najmniej uczuleniowe, np. bambino 55.OLIWKA chyba też zacznę od bambino 56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka 57.KAFTANIKI 6szt rozm. 62 58.BODY 6szt. z długim rękawem rozm.62 59.BODY 6 szt. z krótkim rękawem rozm.62 60. KOSZULKI 4szt 61.ŚPIOSZKI 6szt. rozm.62 62.PAJACYKI ROZPINANE W KROKU CIENKIE po domu zamiast śpiochów i koszulki 63.CZAPECZKI bawełniane cienkie 2szt. 64.CZAPECZKA welurowa albo z cienkiej wełenki lub polarowa wyjściowa 1 szt. 65.SKARPETKI frotte 6 par. 66.RĘKAWICZKI BAWEŁNIANE 2 szt. żeby dzieciątko się nie drapało po buzi jak będę się bała obcinać pazurki na takich małych paluszkach (www.maluchy.com.pl) 67.PAJACYK welurowy lub polarowy wyjściowy wiosenny 2 szt. rozm. 62 68. BLUZA LUB SWETEREK NA CHŁODNIEJSZE DNI 2szt 69.SPIRYTUS 70% do przemywania pępka i smarowania kręgosłupa, po każdej kąpieli 70.SÓL FIZJOLOGICZNA do zakraplania np. noska gdy jest katar-rozpuszcza wydzielinę i dziecku łatwiej oddychać. 71.ZAKRAPLACZ ułatwia odmierzanie, np. soli fizjologicznej 72.PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w apteczce 73.HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką 74.RUMIANEK do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin). 75. MAŚĆ NAGIETKOWA - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki 76.TERMOMETR LEKARSKI 77.GENCJANA - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). MAMA 2: PIELUCHY Jednorazowe 1 paczka newborn( nie radzę kupować więcej na poczatek, bo maluch szybko wyrasta, czasem od razu trzeba przechodzić na 2 Tetrowe 20-30 szt Flanelowe 2-3szt. Chusteczki nawilżające KOSMETYKI I AKCESORIA Nożyczki do obcinania paznokci Gruszka do noska(to niekoniecznie) Patyczki do uszu Płatki kosmetyczne(do przemywania oczu) Gaziki jałowe 5 szt. Spirytus(kupiłam piersiówkę i rozrobiłam z woda by uzyskać 70 % roztwór do pępuszka) Sól fizjologiczna( do przemywania oczu) Płyn do kąpieli balneum herbal(do kupienia w aptece, drogi ok., 30zł, ale nie trzeba po nim oliwki, świetny nawet dla alergików i wystarczył na 4 miesiące) Sudokrem do pupy(duże opakowanie wystarcza na 4-5 miesięcy) Bepanthen maśc- na wypryski, pupę i obolałe brodawki- ja go stosowałam do twarzy- swojej 2 ręczniki (mam jeden typowo kąpielowy- fajny, zastępczo stosuję zwykły, kąpielowy też jest ok wkładki laktacyjne zioła na laktacje 1 butelka(na wszelki wypadek, przydała się do podawania glukozy, bo nie chciała zejść żółtaczka) smoczek gryzaczek glukoza(na spędzanie żółtaczki, ale to zaleca lekarz) termometr dla malucha(mam elektroniczny, świetnie się sprawdza) proszek do prania( ja stosowałam dzidzusia ok.,3-4 zł za kartonik) UBRANKA Najlepsze- bez kołnierzyków, rozpinane w całości z przodu, śpiochy rozpinane w kroku, jak maluch większy już niekoniecznie. Rozmiar56-62 Kaftaniki wiązane z boku- 4 szt. Śpiochy 5-6 szt. Frotta lub bawełna Kaftaniki- koszulki- 3szt. 2 czapeczki bawełniane 2 pajacyki bawełniane 3-4 pary skarpetek 1 rękawiczki bawełniane śpiworek na chłodniejsze dni zależny od pory roku (ewentualnie ekstra ubranko z welurku na wyjście 2 śliniaczki(mój synek bardzo ulewał) wypełnienie kołderki 2 kocyki „GRUBSZE _WIĘKSZE ZAKUPY wózek(świetny z torbą, bardzo się przydaje) wanienka łóżeczko fotelik samochodowy(jeśli potrzebny) 2 zmiany pościeli( bez poduszki) materac prześcieradło (2-4) rożek(świetna sprawa dla mnie, jak podrósł miałam z niego kołderkę) podgrzewacz(mam pożyczony, przyda się też do odgrzewania słoiczków)(to można później, same sprawdzicie, czy warto przewijak TO MI SIĘ NIE PRZYDAŁO: Laktator- okazał się mało potrzebny w razie czego, ściągam pokarm ręcznie, idzie mi znacznie szybciej(ps.przydał się dopiero od 3 miesiąca, jak chciałam na dłużej wyjść) Termomet do kąpieli- bardzo przydatny, ale dostałam w standardowej wyprawdze ze szpitala Zasypka do pupy(wystarczył sudokrem) Wałeczki przeciwko przekręcaniu się dziecka(ani razu ich nie zastosowałam) I jeszcze jedno, zamiast ceratki stosuje w łóżeczku jednorazowe podkłady dla niemowląt- 6 wystarczyło na 4 miesiące, jak maluch przesika, to wyrzucam, a przynajmniej od strony ciałka są bawełniane i dzidzuś się tak nie poci jak przy ceratce. To chyba wszystko Na zakończenie: Nie kupujcie zbyt dużo- wszystko jest w sklepach- w razie czego dostanie się bez problemu, a po co marnować kasę, co do ubranek i tak będziecie prać pewnie co 2 dzień- a Maluszek przeważnie chodzi w tym samym ubranku cały dzień, chyba, że coś ekstra się wydarzy. Z rozmiaru 56 i pieluch 1 wyrósł mój synek w ciagu 3- 4 tygodni! (3300 przy urodzeniu i 53 cm) i jeszcze jedno, niektóre mamy wolą body- fakt, nie podwijaja się na pleckach, ja jednak dostawałam zawału jak miałam włożyć je maleństwu przez główkę. Najlepiej same sprawdzcie, co Wam odpowiada. Koniec cytatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zakończenie: Nie kupujcie zbyt dużo- wszystko jest w sklepach- w razie czego dostanie się bez problemu, a po co marnować kasę, co do ubranek i tak będziecie prać pewnie co 2 dzień- a Maluszek przeważnie chodzi w tym samym ubranku cały dzień, chyba, że coś ekstra się wydarzy. Z rozmiaru 56 i pieluch 1 wyrósł mój synek w ciagu 3- 4 tygodni! (3300 przy urodzeniu i 53 cm) i jeszcze jedno, niektóre mamy wolą body- fakt, nie podwijaja się na pleckach, ja jednak dostawałam zawału jak miałam włożyć je maleństwu przez główkę. Najlepiej same sprawdzcie, co Wam odpowiada. Koniec cytatu :P Zeby nie bylo - JA TEGO NIE WYMYSLILAM I NA PEWNO WSZYSTKIEGO NIE KUPIE!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, a na zakonczenie dnia : UWAGA!!!!!! SLON elinovy!!!! ........................................@@@@@ ......................@@@@@@...@@@@@@@ .................@@@@@@@@.@@@@@@@@.@@@@@@@@@ ...............@@@.O.@@@@.@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@ @@@......@@@@@@@@@.@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..@@.....@@@@@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@ ...@@..@@@..@@@@@..@@@@@@.@@@@@@@@@@@@@@@@@@I ....@@@@.....@@@@....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ..............................@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ .............................@@@@@.......@@@@@@@@@@....@@@@ .............................@@@@..................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ .............................@@@@...................................@@@@ I co ? NIE DOGONIMY CZERWCOWEK??? :D dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra... to ja jutro rano wyrecytuje całą listę śpiewająco:) BUZIAKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedrona 28 ---> Na zyczenie prześcignięcia czerwcówek i w trochę okrojonej wersji:) Wyprawka z www.maluchy.pl Ubranka • 5 sztuk kaftaników z długimi rękawami (wiązanych z boku) • 5 sztuk body zapinanych na zatrzaski z boku • 4 bawełniane pajacyki • 2 cieplejsze pajacyki • 4 bawełniane koszulki bez rękawków (do zakładania pod pajacyki) • 5 par śpioszków • 3 - 4 pary skarpetek bawełnianych • 2 ciepłe bluzy lub sweterki zapinane z przodu • 2 cienkie czapeczki bawełniane zawiązywane pod brodą • gruba czapka, szaliczek i rękawiczki (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach) • kombinezon – śpiwór (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach) Kosmetyki i artykuły higieniczne • mydło lub płyn do kąpieli • myjka • oliwka pielęgnacyjna • krem na odparzenia (np. Sudocrem, Linomag) • zasypka (puder, można też używać mąki ziemniaczanej – będzie ona też przydatna do zrobienia delikatnego krochmalu (do kąpieli) w przypadku podrażnień skóry maluszka • miękka szczoteczka do włosków • nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami • płatki kosmetyczne (przydatne do obmywania twarzy dziecka i okolic oczu) • miseczka na wodę do obmywania twarzy malucha • patyczki do uszu (specjalne dla dzieci) • gumowa gruszka do oczyszczania noska • proszek do prania przeznaczony dla niemowląt • chusteczki pielęgnacyjne nawilżone • zestaw do przemywania pępka (70% spirytus lub Gencjana, gaziki, patyczki jednorazowe) • sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska • termometr do mierzenia temperatury dziecka • wkładki laktacyjne dla mamy Inne • 2 ręczniki kąpielowe • wanienka (bardzo wygodna jest wanienka ze stelażem) • termometr do sprawdzania temperatury wody • pieluchy tetrowe (ilość zależna od tego, jakich pieluch będziesz używać do przewijania malucha, jeśli zdecydujesz się na tetrę, to kup ok. 40 sztuk) • pieluszki jednorazowe • 2-3 pieluchy flanelowe • wózek (pamiętaj o folii przeciwdeszczowej, parasolce i osłonce z siateczki przeciwko owadom – szczególnie przydatna latem). Nie zapomnij również o torbie podręcznej, w którą zpakujesz rzeczy potrzebne poza domem. • fotelik samochodowy • łóżeczko, deska do przewijania • materacyk • kołderka, poduszka (wybierz takie, które można prać w pralce) • 2-3 zmiany bawełnianej pościeli i 3-4 prześcieradła (ewentualnie ceratka do podłożenia pod prześcieradło) • kocyk, rożek • 1-2 butelki i smoczki w razie konieczności wprowadzenia mleka modyfikowanego • 3-4 śliniaczki • podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny) • termos do butelek • szczotka do mycia butelek • smoczek uspokajacz, jeśli chcesz go wprowadzić do użytku • laktator (dla mamy) Pamiętaj, by nie kupować na początek zbyt wielu rzeczy, bo dziecko po urodzeniu może okazać się większe niż przypuszczałaś (standardowo kupujemy ubranka w rozmiarze 56 – 62 cm). Wybieraj rzeczy wyłącznie z naturalnych materiałów. Najlepsza jest przewiewna bawełna, frotte lub trykot, a z grubszych tkanin – dzianina, flanela i polar. Ubranka dla noworodka muszą być miękkie, przewiewne i nie krępować ruchów dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To takie cichutkie dzień dobry, bo nie będe krzyczeć na całe gardło pobuda!!!!!!!! Za to moje dziecię juz o 7 skutecznie wykopało mnie z łóżka i musialam iść na śniadanie :) Dziewczyny, ja tu z listą wyskakuje, ale przyznaje sie bez bicia, że ja formalnie jeszcze dla mojej dzidzi nic nie mam, oprócz jednej jedynej butelki i to z takim wynalazkiem do wyparzania... . Za to 26 marca będe mogła sie już pochwalić jakich to cudów nawymyślała moja starsza siostrunia, bo co telefon od niej to sie dowiaduje, że ona kupiła coś jeszcze i jeszcze, zdaje sie , że nawet wanienkę :). Przynajmniej wiem, że mam całą wyprawke i moje najbliższe zakupy ogranicze do wózka i łóżeczka hihi, bo moje szanowne ciotki jak sie dowiedziały, ze po 7 latach będzie w rodzinie jakieś dziecko to fioła dostały i coś też po cichu kupują. Ja za to siedziałam wczoraj do w pól do pierwszej w nocy i robiłam sweterek na drutach dla naszego 4 miesięcznego siostrzeńca no i skończyłam uff, bo dziś już wyjeżdżamy nareszcie z tej piekielnej wawy, trochę odetchnąć. Boje się tylko troche jak zniesiemy 1,5 godzinną podróz pociągiem, bo to u nas ostatnio różnie bywa i różnie sie kończy :P Idę pakować torbę i miłego dnia Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc mamuski🌻 ja tylko zjem śniadanko i zaraz do was wróce...:) miłego dnia Lucky wysłałam ci fotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Witam!Już podaje swoje wymiarki,tylko w pasie nie mogę się zmierzyć -bo nie mam czym hihihi.Awięć:Ewelinka termin mam na 06.05.06.na plusie mam 12,5 kg ,mieszkam w Miłomłynie,a urodzi nam sie druga córeczka i będzie miała na imie Anastazja.Przez całą ciąże mamy małe problemy z maleństwem,a to plamienia,a to krwiaki i tak ciagle leżę po szpitalach.Teraz moja kruszynka jest zbyt mała jak na swój wiek.Jest obserwowana w kierunku hipotrofii.Normalnie to bym sobie pomyślała ze ma jeszcze trochę czasu więc troszke podrośnie,ale ja nie wiem ile ona ma czasu!!!Raczej będzie wcześniaczkiem,bo moje łożysko jest jakieś takie stare.Ma III stopień dojrzałości i wód płodowych mam tylko 7cm3,również obserwują nas w kierunku małowodzia.Właśnie wróciłam ze szpitala,ale nie wiem na jak długo,bo co 10 dni robia maleńkiej usg3D żeby sprawdzić jak rośnie i czy przepływy w łożysku są dobre.Lekarz pocieszył mnie że będę nosiła małą w sobie totąd tokąd łożysko będzie wydolne-tak około 2-3 tygodnie.I już sama nie wiem jak długo można donosić taką ciąże,.obok mnie leżała panna która równierz miała ten sam stopień dojrzalości łożyska i tę samą ilość wód,ale ona jest już w 40 tyg ciąży i na wczoraj miała termin.Kurcze martwie się,bo już zgłupiałam.Może któraś z Was miala bądz słyszała o podobnym przypadku i wie coś szerzej na ten temat.Bardzo bym była wdzięczna za każdą opinię.Ewelinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Dziewczyneczki!!!Pytam te które maja termin na pierwsze dni maja ,tak do 8 maja.Ile ważą wasze kruszynki na dzień dzisiejszy albo jakos tak bliżej?Moja Nastusia 7 dni temu ważyła 1306g i w poniedziałek jedziemy na kolejne poimiary.Nie wiem czy to mało czy dużo,jak czytalam w ksiażkach to chyba jakoś sie mieści w normach.Tylko ta hipotrofia-bo zbyt dużo to już chyba nie urośnie,ale wytrzymamy ile sie da.Ach i moja maleńka ma brzuszek mniejszy od reszty o 2 tyg,na początku mialam shizy,ale lekarz mnie uspokaja.Więc raczej staram sie mu wierzyć.Ewelinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Zasypie was pytaniami hihihi.Prosze powiedzcie mi czy rzeczy dla maleństwa{,których mam już jakieś trzy tony} i kupione sa w sklepach trzeba przeprać,czy wystarczy dokładnie przeprasować????Ja juz nie pamietam jak to z nasza pierwsza dziewczynka było.Marta ma już 6 lat to chyba niewiele,ale ja poprostu nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaewelina1- grunt to pozytywne myślenie- to działa cuda!!! Ja niestety nic nie słyszałam na ten temat, ale poszukaj może w internecie, tam praktycznie wszystko można znaleźć... Witajcie dziewczyny!! Pewnie, że bijemy czerwcówki :) taka ambicjonalna rozgrywka dobrze nam zrobi, bo każda doda coś od siebie, a nie będzie tylko czytać. Ja w zeszłym tygodniu byłam na USG (28 tc) i nasze maleństwo jest jeszcze ciągle obrócone głowka w górze pupka w dole. Nie orientujecie się jak to jest z obracaniem się bejbika? Kiedy może to nastąpić? i jak się to czuje? czy takie mega wiercenie jak opisywała Luckylady?? Dzisiaj strasznie tęsknię za moim mężem. WYjechał w delegacje, wraca co prawda dziś w nocy, ale już mi Go brak.. Ciąża to cudowny stan, który tak bardzo zbliża rodziców do siebie..że aż się lżej (pomimo tych kilosów ;) ) robi..piękne, aż chce się żyć. Zauważyłam też, że jakoś wszyscy są wokół milsi :D A już wiecie co jest najśmieszniejsze? że uruchomił się we mnie jakiś podskórny radar. Idę sobie ulicą, w hipermarkecie, kinie, właściwie gdziekolwiek i ciężarówkę 2w1 zauważę zawsze choćby była z 5 metrów dalej...jakoś tak się wyczuwamy..hehe, Mąż się tylko śmieje, jak to widzę, ale za każdym razem się przekonuje, że jednak mam racje..już sam zaczyna łapać o co w tym chodzi i sam mi czasami zwraca uwagę, że widzi jakieś słoniątko ;) Ostatnio to nawet po plecach poznałam 2w1 :) :) :) mamy z tego niezły ubaw. Albo jak idziemy i widzimy jakiegoś maluszka..od razu patrzymy na siebie i nic nie mówimy, bo wiadomo, że wtedy to tylko słowo \"Kocham Cię\" przychodzi do główki... Kocham Mojego Męża i już czekamy z fasolką na Niego... Wam, dziewczyny życzę super miłego dnia u boku Waszych drugich połówek..albo maleńkich istotek.. Buziaki ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻 ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie Majóweczki ,szczególnie te nowo przybyłe :) musze sie pochwalic ,bo według suwaczka zaczął mi sie 8 miesiąc :) :) w sumie i tak juz myslałam ,ze dawno sie zaczął ,bo termin według ostatniej @ mam na 25 kwietnia,ale na poczatku coś ginkowi nie pasowało i powiedział ,że ciąża troche mlodsza,bo fasolka na pierwszej wizycie cos byla za malutka ,ale teraz znow mówi ,że juz dawno \"nadgoniła\" i kto wie moze bedzie kwiecień ;) -chciałabym.... a moja maleńka dalej główką w górze,albo w bok i za nic nie chce przyjąć pozycji \"nietoperza\" :P pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinaewelina1-ja równiez nie słyszałam nic o tym przypadku,ale napewno bedzie wszystko dobrze z twoja córcią,jestesmy z toba i bedziemy cie wspierac:) 🌻 Qassandra-ja równiez zauwazyłam że dziecko zbliza rodziców,my z moim misiem od poczatku ciąży sie nie pokłóciliśmy:) no i słyszałam wiecej komplementów w czasie ciąży niż przez cały mój związek z nim hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a tak wogóle to w Kołobrzegu jest zimno ale pieknie świeci słoneczko:) Einova-wpadnij do mnie to pójdziemy razem na spacerek nad morze...🌻 Ogólnie jest mi smutno bo przed chwilka moi rodzice pojechali do domku(do poznania) :(:(:( ewelinaewelina1-w poniedziałek ide do gina to ci dokładnie powiem ile wazy mój synuś(mam termin na 1-wszy maj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majóweczki.....w końcu dobrnęłam do końca topiku- nadrabiałam zaległości....chyba od godziny, nie było mnie kilka dni u Nas i ledwo wszystko przeczytałam- Ruch jak w ULu a ktoś coś wspominał o śmierci klinicznej naszego topiku - nieładnie;-) Na Jurze też ładna pogoda, świeci słoneczko ptice zaczynają trenować gardełka przed wiosennymi trelami....Prawie wiosna tylko dlaczego wciąż tyle śniegu buuuuuuuuuuuuuuuuu Maluszek nadal siedzi w pozycji jogina w moim brzuszku, ale ma jeszcze trochę czasu, żeby sie przekwalifikować na batmana....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Najpierw tabelka, do której dorzucam blumen i ewelinę :-D ************************************************************************************ nick... ..........termin ...kg.na+...t.c.....obwod......miasto.........płeć *************************************************************************************** amber-ania...01.05.06...12kg..............95cm.......Kołobrzeg.......chłopiec Paticzqa…....02.05.06…..????...............100cm…...Opole…….........synuś matitka.......04.05.06....2kg...............104cm........................chłopiec aga133........04.05.06….10kg...............102cm.....Czechowice-Dz..chłopiec chimera.......04.05.06….5kg.................82cm......Tychy.......dziewczynka amelia-c.......05.05.06...8,5kg..............94cm...................dziewczynka anuśka 25.....05.05.06...10kg.........................................chłopiec gosiak26......05.05.06...11kg..............100cm......Niemcy............??????? ewelina1......06.05.06...12,5kg............????cm......Miłomłyn.....Anastazja biedrona28...07.05.06...12kg..............107cm......Toruń..............JULA Luckylady....07.05.06....8kg.............................Poznan(23.02-1270g)..GABRYS madalena....10.05.06....7kg.................97cm........Myszków........chłopiec msoszka......10.05.06....9kg..............................Rzeszów.................. blumen........10.05.06....9kg................???cm.......Wiedeń..............synek MAGDYCHA...13.05.06....4kg.............................Rzeszów..........chłopiec mela78........13.05.06....9kg.................92cm......Tychy............KAROLEK joannaT......14.05.06.....7kg.............................Warszawa.................. Maja24.......15.05.06.....9kg.................99cm......Częstochowa....chłopiec Efciak.........16.05.06....5kg.................83cm.......Zgierz........................ Gabi26........17.05.06....7kg.................115cm......Rybnik.......dziewczynka Elinova........18.05.06...10kg......29.........96cm......woj.pomorskie...VIKTORIA Qassandra...20.05.06....11kg...............zmetr........Kraków.............. karolayna....20.05.06.....8kg................96cm........OstrowiecŚw...JAKUB/JULKA asiakul........20.05.06.....8kg................95cm........Gorzów..............KAMIL ladybird......21.05.06.....10kg...............96cm.........Poznan.........chłopczyk Zuwiolka.....21.05.06.....11kg................87cm........Gdańsk...........chłopiec Kinia25.......23.05.06......14kg...............105cm.......Kraków.................... gaga26.......25.05.06.......4kg...............88cm.........JeleniaGóra.............. malinow_a25.26.05.06......9kg...............ok.100cm....W-wa..............córka Grzywa.......27.05.06....7,5kg.......27.....97cm........Wrocław.............ZUZA Mycha169....28.05.06.......7kg................90cm.......Z.Góra......JAKUB/POLA brygida-26...31.05.06......12kg................90cm..........................synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinaewelina1
Szkoda że nikt nie slyszał o podobnym przypadku jak mój,ale nie tracę wiary.szukałam informacji na necie,ale juz nie bedę -tam same złe rzeczy piszą.Wychodzi na to że zaraz urodze, a ja chcę moje malenstwo jeszcze ponosić,zeby zdążyła podrosnąc.Nadal czekam na jakies pozytywne wiadomosci od W as kochane majóweczki.A z tymi uczuciami w małzeństwie to ja równiez sie zgadzam.Moja milosć gdyby mógł mnie podniesć hihihi to chyba całe dnie na rękach by mnie nosił.Jest taki kochany i naprawdę oddany bardzo.Świetnie sie rozumiemy chociaż przed ciaża bylo różnie.I mimo że wygladam teraz troszke jak pieczarka i jestem taka okrąglutka to mówi mi że jestem najpiekniejsza na świecie.Za to i za wiele innych rzeczy bardzo Go KOCHAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak 26
Ale miałam noc.Obudziłam się po 2 i nie mogłam zasnąć a moje maleństwo razem ze mną.Chyba miało czkawke bo tak rytmicznie podrygiwało. Co do wyprawki to mam już trochę ale okazuje się że jeszcze dużo mi brakuje.Mam nadzieje że maj bedzie majem i będzie cieplutko i nie będzie trzeba grubo ubierać maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki! Ewelina! Glowa do gory! Wszystko bedzie dobrze :) Jestes pod stala opieka lekrza i to jest najwazniejsze :) Ja mam termin na 7 maja i nasza niunia wazyla we wtorek 1770g. Lekarz mowil ze to w normie . Takze nie martw sie, bo dla dziecka 300 g to \"chwila\" :) Malinowka! Przede wszystkim to wszystkiego naj, naj!!!!!! Fajnie miec starsze siostry :) hehe Co do wyprawki, to mysle ze odpisze sobie co nieco od ciebie, bo czegos mi brakuje w tej \"mojej\" :D :D :D moge???? :} Szerokiej drogi! Uwazaj na siebie ! Qassandro! Jak slicznie napisalas.... az sie wzruszylam :) (w ciazy zrobilam sie taka mietka :) ) Amelio! Moja juz nietoperz :) Zobaczymy jak dlugo tak wytrzyma :) Ja tez niedlugo przeskocze na przedostnie okienko w suwaczku :) Za 3 dni??? OJej! Teraz to juz nie zarty ... Amberka! A ty po tych racuchach to moglas spac??? z niecierpliwoscia czekamy na Twoje ksztalty :) Moja poczta nie dziala :( BUZIAKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak 26
Napiszcie cos o jakichś dobrych kosmetykach na rozstepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
No a teraz.... Cześć dziewczynki!! My już po śniadanku :-)) Teraz to coraz wcześniej wstaję, bo mi słonko w okno swieci, ale wcale się nie gniewam nie nie, bo ja to uwielbiam :-D ewelina--> na pewno wszystko w porządku z Twoją córcią będzie, oby się nie zamartwiać 🌼. Moja córcia w 26 tyg. ważyła 1200g. Co do nowym ubranek dla Maleństwa- to myślę, że je też warto przeprać :-)), no a prasowanie to już koniecznie, ale pamietajcie, by prasować na lewej stronie :-) Amber--oj zanim ja bym do Ciebie dotarła to by już tego słonka pewnie nie było. Ja mam \"swoje\" morze niedaleko, bo mieszkam w okolicy Dębek :-D Tak sobie teraz myślę, że ja chyba też muszę zmobilizować tego mojego mężą i jutro pojedziemy po resztę brakujacych rzeczy, bo \"a nuż\" Naszej małej zachce się szybciej na ten świat i mój biedny mężulek sam by musiał dokończyć zakupy. A on to jest jakoś sceptycznie do nich nastawiony....:-)) Ale to dobrze- ja mam więcej kaski na wydatki :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSIAK! U mnie narazie nic sie nie dzieje... Smarowalam sie ziajka, ale ostanio uzywam tylko balsamu - kupilam sobie ta nowa, zolta nivee-jest super! Takze wiele Ci nie moge pomoc... Dziewczynki! Mam do was jeszcze pytanie - czy Wam tez, szczegolnie rano saczy cos bialego i lepkiego z # ??? Mialam robiona cytologie i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×