Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majoweczka

Termin MAJ 2006

Polecane posty

witam nocną porą :-) --- amber-wyglądasz rewelacyjnie;) ---- madalena ja zrozumiałam,że w buzi ma wysypkę, a tio na twarzy. Minęła?????? ale mi sie podoba ten AMOREK.Teraz do niego tak mówię:P -- malinka ;) widać taki urok Twojego Synka :-).Żywe dziecko to zdrowe dziecko tak mówi moja babcia ;). --- szwedzia co do lekarzy to masz rację z tymi u nas:(.Faktycznie \"kicha\":(. u nas też nie wypełniają książeczek:(. --- ewa27❤️ ---- elinova a Ty dziś samochodem jechałaś czy na nartach??Pewnie dużo śniegu macie jak tak długo padał;). ---- mama E no ja dziś wyszłam na taką co chce dziecko pokazać.Poszłam z Małym do lekarza by go sprawdzić.Lekarz był wielce zdziwiony,że przyszłam bez powodu.Wszystko u nas dobrze.Amorek rozwija się dobrze, wszytsko ma w normie i siedzi;).No według mnie to nie siedzenie, ale jak lekarz tak powiedział to widocznie tak siedzą dzieci na etapie Amorka;). --- tojaedyta byłaś na górce??????????? Dobrze zrobiłaś;). --- czarna-dzięki za fotki❤️ ---- Amorek :-P śpi w nocy w ciągu po 12 godzin.Budzi się tylko na karmienie i to jest w takim pół-śnie.Wstajemy koło 09,00 rano, a idzie spac koło 20,00 także nawet to 13 godzin;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tojaedyta z tym ;DOBRZE ZROBIŁAŚ to chodziło mi o dziecko czyli czekasz na zmianę mleka i reakcję.Super,że wykluczyli te choróbska;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ Dziewczyny...dziś pierwszy raz moja NIUNIA ❤️ płakała jak wychodziłam rano do pracy :-(...Wiecie jak mi smutno :-( Wyciągała rączki do mnie, a ja musiałam wyjść. Jednak i tak na chwilę ją jeszcze wzięłam i przytuliłam...Moje Słońce Kochane... Mam nadzieję, że to tylko jednorazowy \"wyskok\', bo inaczej to serce mi pęknie :-( Brygidko---moim viperem jeźdżę do pracy :-P A jakże inaczej :-D U nas nocka taka jak u Ciebie, tj. ok 12 godz. snu z przerwami na karmienie...To nic, że czasami co 2-3 godz. Można się przyzwyczić :-) A my też wczoraj byliśmy z Wiktoria u pediatry :-) To nasze dziecko ma taka chrypkę, że hej!! Ale najlepsze jest to, że gardło czyste, płuca i oskrzela też. Czyli żadna infekcja się nie wdała. Diagnoza: Ćwiczy gardło przez wrzaski, śpiewy, krzyki...Tyle, że tym razem to już nie będzie śpiewaczka operową tylko wokalistka jakieś kapeli rockowej z tym swoim zachrypniętym głosikiem hihihi :-D Pozdrawiam wszystkie mamusie w ten cudowny dzień...No bo jakby nie było to mój ukochany piąteczek dziś jest :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elinova rozumiem bol odejscia do pracy kiedy Bunia chciala do mamy.my narazie nie mielismy z malym dluzszej przerwy niz max 1 godz.jak z nim nie jesetm to czuje sie niepewnie , a przeciez jak nie jest ze na to zawsze jest tylko z mezem.uzaleznilam sie, rozumiem bo wiem jak \"boli\" godzina a co dopiero caly dzien -7 godz. jednak dzis piatek i macie calyw wekend przed soba.pewnie spedzisz go przytulona do corci. dobrze,ze top chrypka a nie infekcja;) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
No ruch tu dzisiaj jak nie powiem gdzie...:-P No chyba na sanki wszystkie nie poszłyście??? U nas zdecydowanie za zimno by sie wybrać na saneczki...strasznie wieje brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej przerwie!!! Przyznam sie szczerze, ze ostanio nie czytam kafe, z braku czasu :/ Zawsze jest coś do zrobienia... Za to regularnie odwiedzam pocztę i oglądam przesliczne zdjęcia majowych pociech:D Jak te nasze dzieci rosną!!!! Jeszcze niedawno oglądałyśmy brzuchy a tu już takie skarby!!! Ani sie nie obejrzymy a bedziemy przygotowywać pierwsze urodziny:D Ja mam ferie, a własciwie juz sie konczą-nabyłam sie z niunią na maksa-cały wolny czas poświeciłam na opiekę i zabawę-jestem zadowolona!!! Za to nic nie zrobiłam w papierach-a w szkole teraz okropna biurokracja, dzięki naszemu wspaniałemu ministrowi :/ W dodatku robie awans i jest blado :/ Ale co tam papiery nie zając :D Jula jest osłodą wszystkiego i tak naprawdę nie obchodzi mnie za bardzo czy dostanę po głowie na dywaniku, czy nie :D Nasza córeczka nauczyła sie raczkować i zapierdziela po całym mieszkaniu ja mały motorek:) Próbuje wstawać przy czym sie tylko da, otwiera szuflady i ogólnie zrobiło sie ciekawie, bo nie można jej spuścić z oka:D Zaczęła w końcu jeść deserki-dzięki danonkom-robie jej mix z sinlakiem-raz to-raz to do buzi, albo przemycam w danonku rózne owoce:D Gotowałam już kilka razy obiadki, ale za każdym razem mojej córeczce zbiera sie na wymioty-odstawia przy tym istny cyrk. Szczerze mówiąc troche sie zniechęciłam, bo troche zachodu przy tym jest-a wszystko trafia do kosza:( Najlepsze są sloiczki :( Od tygodnia nie byłysmy na dworze, bo smarki do pasa i kaszel w nocy-a syropek malinowy jest niedobry... Elmo, Grover i nieszczesne Teletubisie są na topie i muszą być codziennie:D Kiedys nie mielismy kablówki i Jula siedziała przed telewizorem i krzyczała:D Ale znalazłam w necie teledyski Titou-i już było ok:) Wszystkie rzeczki pakuje i chowam, chociaz narazie w ogóle nie myśle o kolejnym dziecku. Może kiedys tam w przyszłości-chociaz Grzywa mnie ostro molestuje-ale będę twarda:) To tyle u mnie. Spróbuje przelecieć z grubsza co u was-ale produkujecie ostatnio ostro :D Pozdrawiam gorąco!!! http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1fa3aa7d50ad951.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5e5c4b0d9a467d1.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0232635d153aa04.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Szatynko:) napisz coś więcej o sobie i o Bobiku. No i wpisz się do tabelki:) Do mam cztero i więcej zębnych zajączków: czy Wasze dzieci też mają taką wielką szczelinę między górnymi jedynkami?? Bo mój Olek ma przerwę na jakieś 2-3mm. Czy to już tak zostanie?! A tak w ogóle to szukam niani... dałam ogłoszenie i do tej godziny zgłosiła się 1 (słownie: jedna) pani...:( Fakt, że zaznaczyłam, że ma być to pani ok.50 lat i z doświadczeniem... ale nawet... to co? gdzie to bezrobocie niby?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczko 🌻 biedroneczka mini superrrrr :) witaj szatyneczko :-) zostań z nami :-) napisz coś o sobie;) anka1974 Mój Synuś ma jak narazie 4 zęby, ale są za małe by widać szzczelinę.Poza tym on ma dwa dolne, a na górze dwie dwójki-czyli jak narazie szczelinę górną ma tak \"plus minus\"1,2 cm :-P życzę szczęscia w poszukiwaniu niani wracasz do pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja też mam 8 miesięczną córeczkę ❤️ Dominike❤️. Moja Domi też ma szczelinkę między górnymi jedynkami. Dominika ma już 6ząbków i chyba 7 się zbliża. Pozdrawiam i życzę Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ nowe Majóweczki :-) Napiszcie coś więcej o swoich bobaskach i o sobie...Chętnie wpiszemy Was do tabelki jeśli podacie wszelkie potrzebne dane.... U nas zawierucha śnieżna na całego...Myślałam, że z pracy nie dojadę buuuu😠 O mały włoś a bym w zaspach utknęła hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! mam pytanko...a może nawet dwa :-) .może troszkę nie na czasie i prozaiczne ale dla mnie ważne: 1. czy zawsze przy zmianie każdej pieluszki smarujecie profilaktyznie pupę maluchom czy tylko wtedy gdy sie odparzy i czym? podajcie nazwę proszę 2. czy zakładacie swoim maluchom już buty na nózki lub po domu papcie? Dziękuję za info pozdraawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki!! dopiero się pojawiam bo od samego rana ciągle coś:( i nawet do kompa nie można było podejść! co do szczeliny, to jakoś nie mogę się wypowiedzieć bo ciągle nie możemy dołączyć do klubu zajączków:) na razie się z tego cieszę, bo już bym pewnie pogryziona była:) właśnie- mamuśki karmiące- gryzą maluchy czy oszczędzą biedne matki?:) Mama Anulki, ja nie smaruję za każdym razem pupy, a używam sudokremu- ponoć nie można go stosować non stop, więc tego nie robię. a Majce nie zakładam nic na nóżki, z reguły jest w rajstopkach lub skarpetkach tyle że ona na razie nie rwie się do stawania. Dziś pierwszy raz zrobiłam małej zupkę z buraczkiem, chyba jej smakowało, bo wciągnęła całą michę. Mam pytanie, czy zwiększacie stopniowo jednorazowe porcje dzieciom? jak to jest? czy dajecie tyle, ile chcą. Eli, dziękuję za komplementy, tzn Majka dziękuje:))a nie da się ukryć, że to prawdziwa pieszczota dla ucha matki:))) całuski!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki ostatnio nie zaglądałam bo moje nerwy miały ciężką próbę tzn córcia 2 ostatnie noce nie chciała spać a powód oczywiście ząbek także mała poprawka do tabelki 3 zęby 10 kilo i 73 cm :D Cycusia już nie chce przez tego zęba i mi smutno troszkę i na płucach \'\'ciężej\'\' jak się pozbyć teraz tego mleka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kala, albo u mnie cuś się z kompem dzieje albo fotki nie wchodzą:) pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj f-ka 😘 dla Dominiki elinova ta pogoda już chyba sie przejadła-co?Ja siedze w domu, ale mam dośc.Ja chcę wiosny;).Dobrze,że masz teraz wolne.Wysłałam Ci zdjęcia Amorka;) Mama Anulki nie smaruje przy każdej zmianie pieluszki -pupy Małego. chyba,że jest zaczerwieniona.Smaruję raz dziennie wieczorem alantanem + i wszystko jest ok. nie zakładam butów.Narazie nawet nie mam nic dla niego.Mam \"paputki\", ale w domu on ma tylko skarpetki, a jak gdzieś wychodzimy to do fotelika mam takie ciepłe paputki od kombinezonu więc zakładam z kombinezonem jak jest zimno lub osobno z kurteczką do wózka jak jest w śpiworze to zakładam rajtuzki i skarpetki ewa27 życzę Wam zajączka :-) co do gryzienia to mój czasem ugryzie.Najbardziej wtedy kiedy jest noc i on by sobie po wypiciu poleżał kolo piersi i wtedy przygryza.Nie umiem go pouczuyć bo nie chę go przebudzać. kala23 pozostake odciągać pokarm i ponoć pomaga podwiązanie piersi czyli coś w rodzaju jakbyś mocno podciągnęła stanik.Biust ma iść do góry.Moja babcia mi mówiła.Narazie nie przetestowałam tego bo chcę karmić do roku.Dzięki Bogu mam pokarm.Dziś to nawe t jakieś nadwyżki miałam;).zdjęcia się nie otwierają:( buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
🖐️ mamo Anulki---ja smaruję pupę bardzo rzadko i uzywam wtedy Sudocremu...To krem ochronny więc bez obawy można go stosować. I jak juz go uzywam to zazwyczaj po kapieli na noc. Paputki czy tez buciki zakładamy tylko jak Wiki siedzi w swoim jeździku i sie odpycha nóżkami. kala---nie rezygnuj całkowicie z karmienia piersi...może to chwilowy kryzys Oliwii? A jak juz będziesz chciała definitywnie zakończyć karmienie to po prostu odciagaj nadmiar pokarmu...Tylko tyle, by piersi nie były twarde, pełne i nie bolały. Po jakimś czasie laktacja sama zaniknie a stopniowo będzie się zmniejszała. Miłej soboty Wam zyczę 🌻 Ja dzis w biegu...sprzatanie...gotowanie...pieczenie ciasta...Tak mnie jakoś wzięło :-P Zapraszam na kawkę i krówkę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj pustki:). Może wieczorkiem się coś ruszy:) MamoAnulki, ja smaruję pupę Olka linomagiem przy każdej zmianie pieluszki, a butków nie zakładam bo i tak tylko leży lub siedzi więc tylko ciepłe skarpetki ma na nóżkach. Ewa, mój Bąbel ma 4 ząbki i ugryzł mnie dwa razy tak lekko i raz dość mocno w noc gdy wychodziły mu ząbki :( Kala, tylko dwa zdjęcia mi się otworzyły:( A ja jutro zapraszam na urodzinki:D Właśnie upiekłam biszkopt i zrobię z niego pyszne ciacho kokosowo-bakaliowe.... mnniiiaammmm.... Inne ciacha tez będą. Ale to jest najdebeściejsze:) Olek też dostanie - Miśkopta:) Papatki dobranockowe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Brydzia> Ja mam urlop wychowawczy do końca kwietnia. I w sumie nie musiałabym wracać do pracy, bo z jednej pensji spokojnie damy radę... ale... jakoś tak siedzenie w domu mnie zaczęło męczyć:( i chciałabym trochę do ludzi wyjść... Niestety jak dalej tak licho będzie z odzewem na nasze ogłoszenie to chyba zostanę z Olkiem w domu... dzisiaj przyszła do nas kandydatka na nianię, to pożal-się-boże... Nie zostawiłabym dziecka z nią na pół godziny nie mówiąc o dziewięciu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam zimowym wieczorkiem!!!!! Zimno u nas i wietrznie.Nawet na spacerku nie byłam. Musze wam sie pochwalić że ola ruszyła do przodu!!!!!!!!Nastapiło to w piatek tak trochę niezdarnie,ale za to dzisiaj to pełna perfekcja. Smiać mi się chce bo ona taka jest malutka ,ale za to bardzo sprytna. My nie smarujemy przy kazdym przebieraniu a jak juz to sudokremem lub linomagiem- róznie. Na nóżki nic nie zakładamy - uwazam że nie ma takiej potrzeby,Mieszkamy na 3 pietrze i mamy cieplutko.My sami też chodzimy na boso- ponoć to najzdrowiej. Widziałam że pojawiły się nowe majóweczki- Witamy!!! Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1974: now alsnie ja tez smaruje mojej Ani pupę linomagiem przy każdej zmienie pieluchy ale ostatnio zaczełam sie zastanwiam czy nie robie ego za czesto.... ale widze że wszystko u mnie w normie: i pupa i butki pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Nie smaruje przy każdej zmianie pieluszki,tylko wtedy kiedy pupa jest zaczerwieniona. Paputki nie zakładam, tylko skarpetki. Tak jest Domi wygodniej przemierzać kolejne kilometry:) raczkując. Pozatym u nas w domku jest cieplutko. Nie miałam czasu by usiąść i napisać coś o mojej Domi i o sobie, następnym razem coś napisze. Pozdrawiam i 😘.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam zdjęcia i wszystkie się otwierają :o Olinka dopiero zasnęła,już nie marudzi tak ale za bardzo jeść nie chce :( Ja jej smarowałam tylko wtedy jak się zaczerwieniło i chyba lepiej jakbym smarowała właśnie linomagiem co dzień bo ostatnio jak zrobiła kupsko w nocy i nim się obudziła to troszkę mineło i teraz walczę z odparzeniem :( co polecacie?? Narazie ściągam pokarm i jej troszkę daję ale już powoli zanika, doktorka stwierdziła że już skończyła 8 miesiecy i już jak nie chce to nie,przecież nie bede jej zmuszać.Najlepiej to ostatnio smakuje jej kaszka bo obiadku też nie chciała dziś-pewnie to cały czas przez te zęby bo z tego co zauważyłam to wychodzą jej dwa naraz tzn dwie dwójki dolne Miłej nocki papatki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1974 masz URODZINKI????Jutro??? Ja mam pojutrze;).Jednak dla mnie to nie jest jakiś super dzień bo nie lubię urodzin:O. Też mam ciasta więc zapraszam podaj przepis na te super ciacho, a ja w zamian podam też super przepis-palce lizać;). Współczuję poszukiwania niani.Cięzko znlaeżć taką osobę by powierzyć opiekę nad własnym dzieckie.Życzę szczęscia!!! szwedzia u nas też zimno;) kala zdjęcia się otwierają-widziałam.Olinka śliczna;).No i zobaczyłam na bobasach Twoje dzieci-super;) na zaczerwienioną pupę osobiście polecam alantan + no i tak to jest z tymi kupami.Nasz Synuś czasem zrobi w dzień i jak nie wyczuję ,że coś tam ma to on mi nie da znaku i też mieliśmy problem z podobnym zaczerwienieniem.Zobaczysz minie;) zaraz podam przepis na ciacho :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"biszkopt z kremem-marmurek\" 1/4 litra mleka 20 dkg cukru 3 zoltka 1 paczka żelantyny na 1 litr Żelantynę rozpuścić w mleku gdy będzie napęczniała podgrzać aż się żelantyna rozpuści.Wsypać do tego cukier i rozmącone żółtka osobno do garnka: 80dkg sera tosca i sok z 1 cytryny, osobno ubić 1/2 litra śmietany kremówki i dodać do sera razem z lekko ciepłą masą -tą z mleka i żęlantyny masę podzielić na 2 częsci do jednej dodać kakao -słodkie 6 łyżek i wymiesza.c na biszkopt ułożyć brzoskwinie spiąc w koło krążkiem i wylewać mase serową na przemian na środek ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×