Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yeti o

tabletki w cenie ok. 10zl - jakie?

Polecane posty

Gość Yeti o

Chciałabym zmienić tabletyki z Cilest na inne, tańsze. Moze podsunę ginekolożce jakąś nazwe ... Wymieńcie proszę jesli znacie tabletki mnw. a takiej cenie 10-20 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę od kilku lat microgynon i jest super... trójpak kosztuje niecałe 30zł- polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani w kapeluszu
standardowe tabletki kosztują ok 30 zł. nie ma mowy o tańszych, chyba ze nasze cudowne panstwo wpisze antykoncepcje na liste lekow refundowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terazz jaaa
Jest mowa o tańszych - stediril jest refundowany i kosztuje około 3 zeta . Samopoczucie bez zmian - jesli komuś dobrze służą nie widzę powodu ,żeby płacić 30 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z przedmówczynią po co przepłacać skoro mają to samo działanie co te za 30 ,40 zł,no chyba że komuś nie służą-ja u nas w najtańszej aptece płace 2.30zł za listek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalezy sie zastanowic
dlaczego steridil jest refundowany i czy tak jak diane nie spowoduje pozniej namdiernego owlosienia czy tradziku... dlaczego jest refundowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczekswietojanski
diana 35 kosztuje chyba 11 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stediril jest refundowany ponieważ jest stosowany w leczeniu kobiet w okresie menopauzy. Zawiera bardzo dużą dawkę hormonów i nie powinien być przepisywany młodym dziewczynom. Skutki uboczne wychodzą dopiero po kilku latach stosowania. Niestety część lekarzy albo nie ma o tym zielonego pojęcia, albo chcą przy sobie trzymać klientkę i przepisują jej wszystko co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczekswietojanski
tak jak diane nie powoduje nadmiernego owlosienia i tradziku :D diane to lek na te przypadlosci wlasnie, przy okazji ma dzialanie anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kolei Diana nie jest lekiem antykoncepcyjnym. Jest to lek hormonalny do leczenia zaburzeń hormonalnych, którego skutkiem ubocznym jest właśnie antykoncepcja. Jak jednak wszem i wobec wiadomo, skutki uboczne nie pojawiają się u wszystkich, czego efektem jest dużo mamuś, które kiedyś brały Dianę i miały nadzieję, że mamusiami nie będą. Jejku, dziewczyny, to tak dużo wydać 30 zł na tabletki? To tyle ile 3 paczki prezerwatyw. Odłóżcie sobie codziennie po 1 zł i nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczekswietojanski
hahaha, na kazdych tabletkach mozna zajsc, bo nie daja 100% zabezpieczenia. A Diane zabezpiecza tak samo skutecznie jak pozostale tabletki, antykoncepcja w jej przypadku to nie jest skutek uboczny w takim rozumieniu, ze u niektorych wystapi, u innych nie.Mowi sie tak majac na mysli, ze tabletki te zostaly wyprodukowane z mysla o kobietach z hirsutyzmem i/lub tradzikiem, ale ich sklad rownoczesnie zapewnia dzialanie antykoncepcyjne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robaczku ---> wszystko rozumiem, tylko dlaczego na ulotce jest napisane, że nie powinno się stosować Diany jako leku anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczekswietojanski
bo nie jest lekiem stricte anty, jak wiadomo ma spora dawke hormonow, skuteczna nie tylko w przypadku wspomnianych chorob, ale i antykoncepcyjnie. Jesli wiec ktos chce tylko antykoncepcji, a nie zalezy mu na wyleczeniu cery czy nadm. owlosienia, sa na to delikatniejsze srodki. Niemniej w dalszym ciagu diana ma dzialanie anty rownie skutecznie jak inne piguly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diane jest przeciwandrogenna. Duze owlosienie wystepuje wlasnie przez nadmiar andorgenow, czyl daine jest na nadmierne owlosienie. wiem bo sama biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie ja jestem za tymi delikatniejszymi środkami. To dlatego powstają nowe generacje tabletek z małą dawką hormonów, żeby nie trzeba się było truć. Nawet nie wiecie jaka byłam wściekła na lekarza, że przepisał mi Stediril, przez którego wylądowałam w szpitalu :-( No ale przecież każdy najlepiej wie, co jest najlepsze dla swojego zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pac. J.
tak, diane usuwa objawy, ale nie przyczyny. owlosienie kiedys ci wroci, jesli nie od razu, to po kilku latach od odstawienia. niech zgadne, przepisal Ci je ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pac. J.
I niech zgadne, owlosienie masz lekko powyzej przecietnej, nie golisz sobie twarzy ze tak powiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam PCOS. zaden lek nie usunie przyczyn. Ja je dostalam je od endokrynologa po wielu badaniach hormonalnych. nie ma nic cos leczy hiperandrogenizacje lepiej niz Diane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smarkula. Jak sie nie nasz to nie pisz. nie ma tablet dla starszych albo mlodszych. Sa te tkore lepiej komus pasuja. Yasmin ma tyle samo estrogenu co Stediril. Tylko, ze stedirilu nigdzie nie wycofali a Yasmin owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pac. J.
tak, jesli ktos naprawde to ma. proponuje zajrzec do linku, tam dziewczyna wmowila sobie, ze ma nadmierne owlosienie i chce brac diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana 10,98 w mojej aptece, wszyscy ja jadą, ze jest do dupy itd ja ja bralam 0,5 roku i nic mi sie nie stalo, po odstawieniu rowniez:):), mojej kumpeli tez nic nie jest:) pozdraiwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze te tansze tabletki zawieraja duzo wieksza ( zazwyczaj ) dawke hormonow te nowsze gdzie dawka jest duzo mniejsza lub nminimalna ( typu harmonet logest) kosztuja ok 30 zł. dlatego lepiej sie zastanowic i wydac nieco wiecej niz potem ( kiedys wiadomo ze skutki sa raczejnie od razu ) miec problemy . a wiadomo ze duze ilosci hormonow powoduja rozne przypadlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam tylko to co powiedział mi lekarz - Stediril jest stosowany do łagodzenia skutków menopauzy (a więc nie jest przeznaczony dla 20-latek!) i tylko dlatego jest refundowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasienki buziaczka
pogadamy za pare lat. jak odstawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smarkula To Ci gin glupot nawciskal. dlatego sa rwfundowane bo sa zarejestrowane jako leki na bolesne i nieregularne miesiaczki. Wszsytkie tablety anty dotepne w Polsce (po za harmonetem, logestem, novyette) maja tyle samo estrogenu, wiec nie wiem skad Twoj gin ma takie informacje. Wiecej od np. Stedirilu ma diane, cilest, gravistat. Jakos na calym swiecie taki microgynon i stediril jest chwalony. tylko nagle w Polsce jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robaczekswietojanski
Pac J. jesli nie na hirsutyzm to na co?> oswiec mnie, bo ja czytalam tylko ulotke...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, gin mi głupot nawciskał, a organizm dowcip zrobił, bo jakoś dziwne w szpitalu też wszyscy twierdzili, że to od Stedirilu i powtórzyli słowa lekarza. Ale jak widać, forumowiczki lepiej się znają na lekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×