Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aqua1

jak wygląda usuwanie migdałów ???!!!!

Polecane posty

Gość Decemberek
Witam Mi wycieli migdały 3 dni temu. Pełna narkoza. Zabieg miał trwać 15 minut, niestesty zajeło 1,5 godziny. Wszytko przez to że moje migdały to same zrosty i ropa. Do tego 30 szwów, bo ukrwione na maxa. Tak to jest jak się ma 31 lat. Jak pomyślę że mogłem wybrać znieczulenie miejscowe to aż mam dreszcze. Za 5 godzin minie 3cia doba. Wczoraj wciągnąłem 3 gołąbki (bez kapusty) a dziś rano pół bułki i parówkę. Polecam się przemęczyć i zacząć jeść jak najwcześniej. AHA, dziś pierwszy raz umyłem zęby - co za ulga i odstawiłem przeciwbólowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arko
Ja mialem wycinane migdaly tydzien temu. Musialem zostac na tydzien w szpitalu ze wzgledu na ryzyko krwotoku. (Jest realne- pani u nas na oddziale dostala w 6. dobie) Dostalem znieczulenie miejscowe poniewaz wszyscy lekarze zgodnie twierdzili, ze pelne nie jest bezpieczne (bardzo powazane grono lekarskie). Niestety, tzw. glupiego jasia tez mi nie zaaplikowano. Nie chce straszyc innych osob ktorzy wlasnie sie decyduja na taki zabieg ale nie zapomne tego do chyba do konca zycia. Mimo wszystko warto, to jest taka "inwestycja" na przyszlosc. Pozdrawiam bezmigdalkowych i tych z migdalami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulka
Hej mam pytanko ile czeka sie na zabieg wyciecia migadlakow na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mig
witam, czy ktoś miał zabieg w Zabrzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuzzy-wuzzy
powiem szczerze, że zależy to głównie od szpitala do którego dostaniesz skierowanie oraz od tego czy wizyta u lekarza który owe skierowanie ci wystawi będzie "płatna" :P ja czekałem trochę ponad tydzień, choć znam osoby które czekały nawet powyżej 2 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulka
Dzieki za informacje.Dokldanie masz racje dzis bylam w szpitalu i mialam nawet szczescie bo zabieg mam za 2 miechy miejsce sie zwolnilo,a tak bym czekala do 4 !A ogolnie jak to zniosles?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuzzy-wuzzy
Gabulka... poczytaj moje wcześniejsze posty :P wszystko już pisałem Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
czesc. u mnie jutro mija 10 doba od usuniecia migdalkow. czy ktoras z was wie moze czy moge np. juz jechac na miasto na jakies zakupy ect?? czy jednak zostac w domu? a jak z paleniem'??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
czesc. u mnie jutro mija 10 doba od usuniecia migdalkow. czy ktoras z was wie moze czy moge np. juz jechac na miasto na jakies zakupy ect?? czy jednak zostac w domu? a jak z paleniem'??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
czesc. u mnie jutro mija 10 doba od usuniecia migdalkow. czy ktoras z was wie moze czy moge np. juz jechac na miasto na jakies zakupy ect?? czy jednak zostac w domu? a jak z paleniem'??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
czesc. u mnie jutro mija 10 doba od usuniecia migdalkow. czy ktoras z was wie moze czy moge np. juz jechac na miasto na jakies zakupy ect?? czy jednak zostac w domu? a jak z paleniem'??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka-M
Ludzie z reguły się oszczędzają po usunięciu migdałów, ale chyba nie wszyscy ;p Ja na przykład już pierwszego dnia po wyjściu ze szpitala (czyli w piątej dobie po zabiegu) powróciłam do normalnego trybu życia, w ogóle się nie oszczędzałam. Czyli wychodziłam z domu, całymi dniami byłam na nogach i głośno gadałam przez kilka godzin z rzędu ;p Miałam już dość leżenia w szpitalu. Straszyli mnie, że dostanę krwotoku, ale nic podobnego się nie stało. Dopiero teraz po miesiącu od zabiegu zaczęło boleć mnie gardło, mam katar, kaszel i chrypkę. A przecież choroby miały się skończyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saya
zabieg mialam 2go października, 6go wypuszczono mnie do domu. Myślałam, że potrzymają mnie dłuzej z powodu krwotoku ktory dostalam po kilku godzinach po zabiegu... to bylo straszne, nakładano mi szew, znieczulenia pod postacia adrenaliny nic mi nie dawały... dostawalam je 3krotnie, potem nawet wylano troche na gazik. 3 razy próbowano mi ten szew nalozyc, za kazdym razem puszczało, w koncu sie udało... po powrocie na sale zwymiotowałam krwia, od tamtego czasu dostalawalam przeciwkrotoczne. Sam zabieg nie był bolesny, przeszkadzało mi jedynie to coś, co nazywam lopatka na jezyku. Teraz to szczerze boje sie jesc. boje sie ze w domu tez dostane krwotoku. moja dieta glownie sklada sie z herbat, wczoraj wzielam platki z mlekiem i miodem (łagodzi ból ten miód) jogurt nturalny? kwasny byl ale dobry... teraz probuje zjesc parowke, dzis mniej boli. Jako przeciwbóli uzywam czopków pyralgin, 1 na noc, 2 po wstaniu. Jakies rady co do pozywienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
ja po ok. 8 dniach po zabiegu zjadlam parowke, poza tym zylam na jogurtach i zimnym rosole i rumianku do picia.... jogurty jadlam tylko o takim smaku ktory nie jest kwasny. dzis juz jem wszystko, minely dokladnie 3 tygodnie od zabiegu. ale przez swa tygodnie cierpialam bardzo, szczegolnie gdy domownicy jedli smaczny obiad:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystrachana maxi
witam czy zagląda ktoś tu ze śląska? Jestem z Mikolowa. Musze usunc migda~ły i nie wiem w jakim szpitalu? Ktoś może coś Polecić proszę! słyszałam ze Ochojec to rzeźnia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotka20
Cześć Mam ogromny problem,od 6 miesięcy pracuje w żłobku,zaczęłam strasznie chorować na gardło,potrafię być chora co dwa tygodnie,pod migdałami zbiera mi się ropa,lekarze trują mnie antybiotykami,ale to nic nie pomaga.Chętnie bym wycięła w cholerę te migdały,ale strasznie boję się tego!!!Mój laryngolog nic mi nie mówi o wycinaniu,chyba nie jest zwolenniczką wycinania migdałków.W zeszłym tygodniu zrobiłam wymaz z gardła,jeszcze nie mam wyników ciekawa jestem co mam za zwierzątka w gardle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwid
ja mam zabieg za 3 dni boje sie okropnie ale muszę to zrobić bo występuj a u mnie już od dziecka(obecnie mam 24 lata) co dwu-miesięczne anginy które juz bardzo cięzko u mnie się leczy mam strasznie wysokie gorączki trwające nawet po dwa tygodnie niektóre antybiotyki juz na mnie nie działają i do tego mam poważne problemy z nerkami właśnie przez stale powiększone migdałki. na początku ciężko było mi uwieżyć jak moja pani doktor nefrolog powiedziała mi ze prodlemy z nerkami mogą mieć coś wspólnego z anginami ale niestety mają i to dużo za kazdym razem kiedy zaczyna sie u mnie angina mam bardzo wysoki poziom erytrocytów (czyli krwi) w moczu po chorobie przeważnie wszystko wraca do normy. ale na krótko czyli do następnej anginy. bywało nawet tak ze krwi w moczu miałam tak dużo ze sikałam na czerwono i to przez dość długi okres do tego strasznie to sikanie było bolące:( potem dowiedziałam sie ze chore migdałki nie tylko nie pełnią juz w organiźmie żadnej ochronnej funkcji ale mogą niekorzystnie na niego wpływać i wywoływać szerego poważnych zmian, dlatego w końcu zdecydowałam sie na zabieg choć nienawidze szpitali i samo wycinanie nie przeraza mnie tak bardzo jak samo przebywanie w szpitalu. jestem zdecydowana na znieczulenie miejscowe i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i szybko wypiszą mnie do domu. wrażeniami ze szpitala podziele sie jak juz wyjde, o ile to przezyje:) pozdrawiam wszystkich którzy boją sie tak samo jak ja i tych szczęściarzy którzy mają to juz za sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzymisio
ja mialam narkoze wiec sam zabieg przeszedl szybko i bezbolesnie, mysle ze przy miejscowym tez niewiele sie czuje. jak nie ebdziesz miec komplikacji to wypuszcza cie 2-3 dni po zabiegu. a pozniej tylko bedziesz odpoczywac;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex777
Właśnie dzisiaj wypisano mnie ze szpitala po usunięciu migdałków. Zabieg miałam w czwartek w znieczuleniu ogólnym, dlatego nic się czuje. I uważam, że to jest poniekąd plus. Miałam przeprowadzoną tonsillectomię, tak to się fachowo nazywa jakąś nową metodą przy użyciu koblatora. Tak naprawdę u mnie najwięcej emocji wzbudziła sama narkoza,ale to u wielu pacjentów normalne.Przy zastosowaniu tej metody podobno pacjenci mniej krwawią i mniej odczuwają ból po zabiegu. Rzeczywiście mało krwawiłam, a po zabiegu nie bolało mnie tak bardzo, może trochę na 3 dzień po jak dostałam obrzęku. A ból mogę porównać do takiego jaki miewałam podczas moich paskudnych angin. Na drugi dzień już jadłam śniadanko, co prawda cały czas na lekach przeciwbólowych,i je się bardzo powoli ale naprawdę da się to wszystko znieść ;)) Moja siostra miała usuwane migdałki 2 lata temu starą metodą w znieczuleniu miejscowym i trochę gorzej to przechodziła, ale ma spokój z anginami, ja też idąc do szpitala nie miałam pojęcia o tej mniej bolesnej metodzie i akurat miałam szczęście, ale i tak uważam że lepiej pozbyć się tych siejących po całym organizmie bakterii migdałów!! Pozdrawiam wszystkich i nie bójcie się Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika xD
siemka :) ja miałam i sie strasznie bałam ale dali mi do kroplówki jakis płyn zasnełam i obudziłam sie tylko z malutką kropeczką krwi na piząmie i to cała hiisteria tylko nie mogłam jesc nic goracego zeby ie opażyc rany ale tsak to czuła sie jak zawsze :) nie martw sie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelkaaaaaaaaaaaa
czy migdały maja wpływ na trądzik???Mam pryszcze na twarzy i czasami nawet na szyi w okolicach migdałów, czy to właśnie może być przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka75
odnośnie Mikołowa, to polecam Tychy Ultra-Med Miałam tam robiony zabieg wieczorem w znieczuleniu miejscowym, a na drugi dzień rano byłam już w domu. Super obsługa i lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już po wycięciu
chore, zaropiałe migdałki mogą mieć wpływ na cerę... migdałki wycinane miałam pół roku temu - w narkozie. nie żałuję, że zdecydowałam się na zabieg. ból po zabiegu jest taki jak przy ostrej anginie... ale za to teraz mam spokój. nie wiem co to ból gardła, lekarstwa i temu podobne... naprawdę warto zrobić z tym porządek i nie truć się antybiotykami. mam 33 lata i teraz wiem, że zbyt długo zwlekałam z zabiegiem, a moje migdały w tym czasie chorowały i gniły. nie oszukujmy się bo tak własnie jest. po każdym zabiegu migdałki idą do badania i wtedy wychodzi co w nich było. jakie bakterie, grzyby i wszystko co możliwe. nie warto tego nosić i zatruwać cały organizm... u mnie migdałki rozsiały się na nerki... życzę powodzenia wszystkim przed zabiegiem. strach ma wielkie oczy.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patpatreze
Hey!! Pisze w takiej sprawie ze sam juz nie wiem co mi jest.. kilka lat temu wychodziły mi kuleczki ropne z gardła ale to zignorowałem,w lipcu pojechałem na wakacje na Hel byłem tam z 3h poniewaz strasznie słabo zaczałem sie czuc..zrobilo mi sie strasznie duszno i myslałem ze zemdleje po tym na 2 dzien miałem ciezki oddech lekarz nie wiedział do konca co mi jest dał mi antybiotyk..po 2 tyg czulem sie ok..po miesiacu wyjechalem do USA i tam znow zaczalem czuc sie bardzo slabo, niemoglem jesc,ciezko czasami mi sie przelykalo bo mialem wrazenie ze jedzenie mi stanie w gardle itd... lekarz zobaczyl ze mam czerwone gradlo i chyba sa to problemy z migdałami.... dali mi skierowanie na ich usuniecie.. chodzi o to ze juz od miesiaca czuje sie caly czas słaby i zmeczony, mam taki inny oddech i nie moge czasami wziasc pełnego oddechu ... nie miałem zadnych angin typu ze goraczka czy bol gardła tylko podobno bardzo czerwone jest... Czy ktos z Was moze mi powiedziec czy jest to mozliwe od migdałów i co moze sie dziac? dziekuje bardzo... nie wiem co robic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezmigdałkowa
Witajcie A ja właśnie piszę do Was ze szpitala, w którym to 16.10 miałam usuwane migdałki. Wcześniej oczywiście były wieczne anginy (mniej więcej co miesiąc!) i ciągłe podtruwanie antybiotykami. Dlatego właśnie zdecydowałam się na zabieg, choć podobnie jaki kilka innych osób wcześniej piszących - nie cierpię szpitali! Tak więc zabieg został wykonany w jednym ze szpitali w Katowicach. Niestety na samym początku przeżyłam straszny szok, bo dowiedziałam się, że zabieg zostanie przeprowadzony w znieczuleniu miescowym, co w moim przypadku był całkowicie niemożliwe z powodu ataku paniki! W końcu po wielu wylanych łzach, lekarze łaskawie zdecydowali się przeprowadzić go w znieczuleniu ogólnym za 350 zł! No coż, czego się nie robi dla świętego spokoju. Dziś mija trzecia doba po zabiegu, lecz gardło nadal boli. Jak przy silnej anginie. Jestem na diecie zupkowej, ale przynajmniej figura mi się poprawiła! Mam nadzieję, że niebawem ból minie całkowicie i będę mogła zajadać się wreszcie pysznościami o których teraz marzę po nocy.. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Ps. Napiszcie proszę, czy ktokolwiek z Was spotkał się już kiedyś z koniecznością zapłaty za znieczulenie w Publicznym szpitalu. To trochę dziwne.. A co jeżeli kogoś nie stać na to znieczulenie, a podobnie jak ja panicznie się go boi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×