Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość myka

puchnięcie

Polecane posty

Gość myka

Mam pytanie jestem w 37 tyg ciąży i strasznie puchną mi nogi i ręce wogule cała jestem opuchnięta i chciałam się zapytać czy to normalne tak puchnąć w żadne buty nogi mi nie wchodzą?????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam, że jak najbardziej normalne. Choćby stopa- może powiększyć się nawet o jeden numer. Niestety-już na stałe. Puchnięcie jest naturalne, znajdziesz o tym moc informacji w sieci. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej normalne. Tylko oczywiście w granicach rozsądku. Jeśli puchniesz nienaturalnie mocno, to trzeba zwrócić się do lekarza i upewnić, że wszystko ok. A co do rozmiaru obuwia - przed ciążą miałam 38, a teraz 39 :( Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce nikogo straszyc ale jesli puchniesz powiedz o tym swojemu lakarzowi.Ja od około 32-34 tc tez puchłam tzn same nogi i mowiłam lekarzowi o tym on mowił ze dopoki opuchlizna schodzi jest wszysko ok.Dla niego było moze wszystko w normie a ja w 36 tc straciłam synka bo jak wpisano mi w karcie w szpitalu miałam gestoze która mogła niejalko sie przyczynic do obumarcia płodu.Bynajmniej moze ona poodowac takie komplikacje.Dziewczyny nie bagatelizujcie niczego a jesli cos was niepokoi mowcie otwarcie o tym lekarzowi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puchniecie
jest normalne, chyba że masz do tego białko w moczu i bardzo wysokie ciśnienie. Ae najlepiej porozmawaić z lekarzem. Ja między wizytamio robię listę pytań, bo tyle ich mam, że zapominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to możliwe
żeby puchnięcie powodowało powiększenie stopy o rozmiar na stałe?????? przecież długość stopy zależy głównie od kości!!!! a jak już przestały rosnąć to jak mogą się zmienić????? też puchnę ale liczę że później wejdę w swoje normalne buty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaje że poprostu niekture Panie przytyły i nie zgubiły wszystkich nabytych kg, bo przecież kości się nie rozciągają na długość. Stopy mogą jedynie rozejść się na szerokość od zbyt dużego ciążaru i dlatego noga się nie mieści w buty sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się wydaje że poprostu niekture Panie przytyły i nie zgubiły wszystkich nabytych kg, bo przecież kości się nie rozciągają na długość. Stopy mogą jedynie rozejść się na szerokość od zbyt dużego ciążaru i dlatego noga się nie mieści w buty sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w długość niestety też, w czasie ciąży produkowany jest hormon relaksyna, żeby sie ładnie miednica rozeszła w czasie porodu, przy zwiększonym ciężarze ciała stopa może \"urosnąć\" właśnie dlatego, aczkolwiek z pewnością bardziej u kobiet które przytyły w czasie ciązy dużo, ja przytyłam dużo i teraz rozmiar 38 jest za mały a 39 za duży wracając do tematu - jeśli nie ma białka w moczu a opuchlizna schodzi do rana to wszystko jest w normie, ale jeśli Cię to męczy i przeraża, spytaj lekarza, na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o zgrozo
nie chce miec wiekszych stóp!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to możliwe
ja też nie chcę!!!!!! a dużo przytyłam :( nie z obżarstwa, bo odżywiałam się rozsądnie, tylko przez cholerne hormony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no możliwe bo stopa składa się z małych kostek pomiędzy którymi są chrząstki i to te chrząstki się rozluźniają i kości mogą nie wrócić na swoje miejsce, ja się pozbyłam kilku par butów niestety, a stopę mam szczupłą, nie rozlazła się na boki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to możliwe
Laurka przekonałaś mnie że to możliwe. Teraz będę w strachu :( nie chcę mieć większych stóp i nie stać mnie na nowe buty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nogi puchly gdzies moze od 5 miesiaca ale to byla taka opuchlizna ktora po wypoczynku schodzila natomiast w 38 tygodniu puchly mi juz tak ze zrobilam kilka krokow i mialam nogi jak balony. lekarz wyslal mnie do szpitala bo mialam wysokie cisnienie do tego ta opuchlizna i bialko w moczu choc nieznaczne ilosci. Oznaczalo to zatrucie ciazowe jednak byl to dopiero poczatek a moja corcia postanowila ze juz przyjdzie do nas cisnienie wrocilo do normy i takim cudem moglam urodzic naturalnie. Mamy teraz sliczna i zdrowa 7 miesieczna Ole. Co do rozmiaru stopy ja myslalm ze nigdy juz nie zaloze butow z przed ciazy bo przytylam duzo (25 kg) i to bez zadnego obzarstwa i na dodatek ta opuchlizna a tu 3 miesiace po porodzie zalozylam swoje najciasniejsze szpilki a zostalo mi wtedy 2 kg na plusie takze na to nie ma chyba reguly na pewno ta stopa nie wroci od razu tak do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to możliwe
Aniu dzięki za pocieszenie :*. Ja też strasznie przytyłam, jak na razie 18 kg :( a może nawet więcej, nie mam wagi a dopiero jutro będę u lekarza. Spróbowałam na gołe stopy wsadzić swoje stare buty... no ciężko mi weszły bo popuchnięte nogi i rzeczywiście stopa wydaje się ciut dłuższa... a może to złudzenie? Termin za tydzień, oby mi te nogi wróciły do normalnego stanu... wszystko poszło na wyprawkę dla malucha, ubranka, łóżeczko, pościel, z kasą marnie, naprawdę nie stać mnie na wymianę butów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slonce nie martw sie tak jak urodzisz malenstwo to i tak na poczatku nie bedziesz miala czasu ani sily wychodzic z domu a jka juz bedziesz gotowa to nogi na pewno wroca do stanu z przed ciazy. Ciesz sie ze juz niedlugo bedziesz miec swoja kruszynke przy sobie. Ja sie tez martwilam jak to bedzie bo strasznie przytylam a zawsze bylam bardzo szczuplutka a juz dawno nie ma ani sladu ze nosilam tyle kilogramow na sobie. A tak swoja droga to bedzie chlopiec czy dziewczynka? Mozesz jeszcze zapytac lekarza o ta opuchlizne ale jak nie towarzyszy jej bailkomocz i wysokie cisnienie to wszystko jest oki. Mi moj gin mowil ze jak jest pod koniec ciazy sama opuchlizna to jest oznaka zblizajacego sie porodu tym bardzije jak sie duzo w ciazy przytylo. Dal wlasnego spokoju mozesz zmierzyc cisnienie i zrobic badanie moczu. Ale sie rozpisalam pozdrawiam i zycze lekkiego i szybkiego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jak to możliwe
to będzie dziewczynka. Oboje chcieliśmy córeczkę :) Ciśnienie miałam wysokie w 4-6 miesiącu a potem spadło. Białka w moczu nie miałam. Jeszcze raz serdeczne dzięki za pocieszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, nie chciałam nikogo tak wystraszyć, pisałam w sensie że to jest możliwe, ale przeciez wiele kobiet po ciąży wchodzi w swoje przedciążowe ciuchy i buty, więc strach ma tu wielkie oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli ta opuchlizna sie schodzi bo odpoczynku nocnym to moze to byc gestoza czyly zatrucie ciazowe. ja wlasnie tak mialam i musialam bardzo malo pic a oprocz tego czeste kontrole moczu bo w tym wypadku niebezpieczne jest bialko w moczu. A co do stop to w ciazy powiekszyly sie okropnie a teraz mam znowu takie jak przed ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myka
dzięki dziewczyny za swoje rady, mam jakieś proszki od puchnięcia CYCLO3FORT ale one mi nic nie pomagają, i ich nie biore, jestem opuchnięta najbardziej gdy jest gorąco, albo gdy po przejściu kawałak drogi usiądę to wtedy najbardziej puchnę, dużo piję więc to też może być przyczyną, ale szczerze mówiąc mam już dość tego że nie mogę założyć normalnych butów mam tak dużą nogę no nic mam nadzieję że po porodzie wszystko wróci do normy. Pozdrowienia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja puchłam do samego począyku ciąży. Nie pomaałylekarstwa, unoszenie nóg do góry, mniejsze porcje wody, nic... Tak było do samego końca tylko musiałam kontroloewać wyniki badań. Pod koniec ciąży miałam też robione kilkakrotnie KTG i skierowanie na odział patologii ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dokładnie tak samo puchłam bbbbbbbbaaaaaaaarrrrrrrrrrdddddzzzzzzzzzzzzzzzzzzoooooooo, miałam wysokie ciśnienie i też trafiłam do szpitala na patologie właśnie przez obrzęki ( oraz ciśnienie i złe KTG), które praktycznie nie schodziły. Picia lekarz mi nie ograniczył ale ograniczył SÓL !!!!!!!!! co ja mówie- ograniczył -CAŁKOWICIE musiałam ją wyeliminować ! Nie lekceważ opuchlizn !!! Nie strasze cie oczywiście ale lekarza o tym bezwzględnie poinformuj ! co do obuwia to pół ciąży przechodziłam w klapkach o dwa rozmiary większe po ciąży je poprostu wyrzuciłam tak mi zbrzydły, ale noga ani mi nie urosła ani nic teraz po dwóch miesiącach od porodu wchodze we wszystkie stare buty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 35 tc
Dziewczyny, jestem w 35 tc i strasznie puchna mi nogi w kostkach glownie prawa noga. Normalnie w tej chwili mam juz normalnego balona, tez tak macie? Natomiast lewa noga jest lekko spuchnieta, niebardzo. Dlonie i palce tez mam troche spuchniete, ale najbardziej to mnie dziwi ta jedna noga, normalnie baaaalon. Cisnienie mam w normie (130/70), bo dzis rano bylam na badaniu kontrolnym i mi zmierzyla, Dziwi mnie tylko ta jedna noga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilafka
mam identycznie, też 35 tydz, tez opuchniete stopy - ale u mnie bardziej lewa, troche palce dloni i twarz. Cisnienie w normie, mocz ide badac jutro, za 4 dni wizyta u lekrza, zobaczymy, ale mam nadzieje, ze to normalne i bedzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32 lata-wszystkie swoje
ja nie puchlam, przytylam 8 kg a stopa - wieksza o rozmiar, jestem juz ponad rok po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy to normalne jestem 8 dni po porodzie a dalej jestem opuchnieta nogi mialam jak u slonia i dalej tak mam juz sie martwie czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 2 tygodni po porodzie mozesz miec obrzeki, u mnie Synus konczy w pn 3 tygodnie i stopy juz mam ok, ale obraczki jeszcze nie moge wlozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajagna17
Na obrzeki warto dac swoim stopom odrobine ulgi i pochodzic w butach, ktore sa lekkie i wygodne. Ja osobiscie bardzo lubie buty Arcopedico z wyprofilowana wkladka. Nosi sie ****ardzo dobrze i stopy w nich tak nie puchna. Niby nic a jednak pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta55s
No hej! Ja kupiłem sobie kilka kompresów Sanity Flex niedawno i są rewelacyjne. Proste w przygotowaniu, bezpieczne i co najważniejsze bardzo dobrze trzymają temperaturę w sobie. Dobrze się w ogóle cała temperatura rozkłada w kompresie, równomiernie. Nie ma tak że kulminacja jest na przykład w centralnej części, a im bliżej krawędzi okładu tym jest chłodniej, lub cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×