Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Labirynt2

Gastroskopia!!Kto ja mial?

Polecane posty

Gość Andrzejek

aj też to przechodziłem. Według mnie dużo zależy od tego jaki szpital wybierzesz. Ja swój zabieg miałem w Medicusie w Żywcu i nie odczułem dyskomfortu. Wszystko odbyło się szybko i bezboleśnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka_wro

Miałam robiona gastroskopię rok temu w Opolu w Centrum Medycznym Samarytanin i polecam ich, bo mają świetnie podejście do pacjenta. Nie masz się czego obawiać, jeśli trafisz na specjalistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Badanie nie jest przyjemne, ale jest do przezycia, ja mialam w szpitalu, mi psiukala tym sprayem na jezyk i po tym jezyk mi zdretwial, uczucie ze sie dlawie po samym sprayu, powiedzialam ze nie dam rady skoro po samym sprayu tak mi sie dzieje, ale troche mnie przymusili zalozyli ten ustnik polozyli, wlozyli te gucio troche sie dlawilam z kilka razy albo i kilkanascie, ale jakos za kazdym razem sie opanowalam,ogolnie mowili zeby oddychac i pielegniarka bardzo mila. Po przeczytaniu polowy tego tematu to przez dwa dni przed badaniem chodzilam jak zombie, i rtzeslam sie jak osika, ludzie przesadzaja i sami sie nad soba uzalaja. Jeden przechodzi lepiej drugi gorzej ale bez przesady, i  nie czytajcie tego tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Incel
Dnia 21.08.2007 o 20:55, Gość agusia252 napisał:

mialam dzisiaj robiona i w cale nie bylo tak zle jak wiekszosc z was tu opisuje jest tylko troche nieprzyjemne kto rodzil dziecko naturalnie to te badanie to przy tym pryszcz

Rodziłam dziecko bez znieczulenia, gastroskopię miałam robiona też dwa razy, bez znieczulenia, ze względu na poważne zaburzenia rytmu serca.  100 x bardziej wolę rodzić, niż jeszcze kiedykolwiek przechodzić to koszmarne badanie, przy ktorym człowiek się po prostu dusi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierogrzmot
Dnia 7.11.2014 o 11:38, Gość gość napisał:

Witam Chciałam też dodać swoja opinię na temat gastroskopii, Fakt że wszystko zależy jaki lekarz ja robi, ja miałam ja robioną 2 razy, za pierwszym razem była do przeżycia choć wiadomo do przyjemności nie należała miałam tez pobierane wycinki ale prawie nic nie bolało, za drugim razem trafiłam gorzej, lekarz był bardzo niedelikatny, miałam wrażenie że na siłę wpycha mi rurę w gardło, potem zabrał się do pobierania wycinków, miotał się bardzo bo nie miał odpowiednich narzędzi nie wiem czym pobrał mi wycinki z kilku polipów ale ból był nie do wytrzymania, serce waliło jak oszalałe, a ja nie mogłam nawet powiedzieć że mam już dość,potem przez 5 dni nie mogłam przełknąć żadnego stałego pokarmu tak bolało mnie gardło, po tym doświadczeniu gastroskopię zrobię tylko w narkozie lub przez nos bo przynajmniej można coś powiedzieć. A tak na marginesie to słyszałam że w cywilizowanych krajach takie badania robią tylko w narkozie ale cóż Polska rzeczywistość.

Niekoniecznie, miałam 2 razy robione to badanie, raz w szpitalu w Holandii i raz w prywatnej przychodni w Polsce. W Holandii endoskop był grubszy niż w PL, tłuste, holenderskie Gerdy trzymały mi z tyłu ręce i nogi, żebym się nie rzucala. Miałam tylko gardło znieczulone lidokaina. Badanie trwało wieki, bo dr pobierala mi wycinki z różnych miejsc, pomimo braku wrzodow, polipów.  Drugi raz w Polsce był cienszy endoskop, żadnego znieczulenia, ręce już sama grzecznie trzymałam z przodu, choć odruchowo wyszarpalam endoskop za 1 razem. Najgorsze było pompowanie tego powietrza, bekalam jak stary knur, takich bekogrzmotów nie miałam nigdy nawet po beczce coli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałam 2 gastroskopie i zazdroszczę tym, którzy piszą, że u nich poszło dobrze. U mnie dramat- mam przepuklinę przełyku co ponoć bardzo utrudnia sprawę. Mega ból przelyku, rzyganie zolcia, non stop prawie bekanie, masakra. Skończyłam całą zasliniona i zarzygana. Następnym razem na sto procent w znieczuleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×