Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tygrysek

Czy chcemy i mozemy pomoc?

Polecane posty

Klik megadeszczowy. Ja nie szczepie. Mam ci ja swoje zdanie na temat tych szczepionek;) Zreszta co do obowiazkowych to szczepie tymi zwyklymi, bo skojarzonym jakos nie ufam. Tak mam i nic na to nie poradze ;) W. twierdzi, ze mam swoje obsesje i jak sobie cos wmowie, to koniec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa Ghanuska, tak przy okazji - Nina chodzi do prywatnego czy panstwowego zlobka? Bo jestem ciekawa czy trudno zapisac dziecko do zlobka panstwowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja juz wróciłam do UK i wreszcie mam neta. W Polandzie nie posiadałam, a tutaj przybyłam i zepsuty ;/. Ale juz wszystko sprawnie działa. zmykam do przedszkola z małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a na rota nie szczepiłam i wylądowałyśmy w szpitalu, ale z tego co się dopytałam personel to szczepionka też nie uodparnia w 100% i zdarza się, że dzieci szczepione też są hospitalizowane... eee nie ma reguł... Kati - chodzi (a raczej bywa) w państwowym, ale ciężko sie dostać - przynajmniej rok czeka się na miejsce - przynajmniej w Krakowie. Najczęściej matki zapisują zaraz po urodzeniu, jak się ma pesel, i wtedy jest się na jakimś 100 miejscu w rezerwie. Nie wiem jak jest u was? Ale u nas nawet w prywatnych są kolejki - ale i tak mnie nie stać na ponad 1000zł opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Warszawie, z tego co słysze od znajomych (chociazby w pokoju ;) ) jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u was też lato??? szkoda, że się siedzi w pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lato, lato wszędzie :D mam spódniczkę, krótki rękawek, sandałki - lato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego zestawu mam sandałki :) też dobrze. W pracy mamy chłodno, więc trzeba jakoś wypośrodkować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygryseku w Polsce super, chciałabym chyba tam byc na stale, ale druga połowa nie chce i co zrobic??? Przynjmniej pogoda wtedy była, bo u nas to masakraaaaa;/. Nie bylo słońca od kiedy wróciłam ;/ A u nas a propos szczepionek, szcepia tylko tymi łączonymi, szczepienia meningokoków i pneumokoków i rotawirusow, tez jest obowiazkowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klik klik :) Pogoda sie popsula - pada i jest chlodniej (wczoraj wyjatkowo piekne slonce i upal). Franka "sprzedalismy" dziadkom, zeby sie w koncu wyspac, bo z tym kawalerem to jest trudno niestety ;) No coz w kwestii przedszkola i zlobka, to najprawdopodobniej w tym roku odpuscimy, a ja pojde na rok na wychowawczy. Co ciekawe srednio nam sie oplaca moj powrot do pracy teraz (F. nie ma szans na panstwowe przedszkole, a T. by trzeba wozic do dziadkow i do tego niania wiec masakra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - my zobaczymy jak będzie bo przy drugim dziecku babcia pewnie nam niestety odpadnie - bo bratowa S. też jest w ciąży i zapewne "babcia" przypadnie im... zobaczymy... może to ja nie będę chciała wracać do pracy... no i nie wiem jak od 2012 z przedszkolem dla młodej, bo do państwowego się pewnie nie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak rano bylam z psem na spacerze to bylo jeszcze goraco, ale teraz sie zachmurzylo i chyba w koncu bedzie padac. Gorzej, że pod wzgledem ubioru nie jestem do tego przygotowana :P Pozostaje mi trzymac kciuki za zlobki/przedszkole dla Waszych dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee tam trzymać kciuki - i tak nic nie da, trzeba zmienić system, ale w naszym kraju to chyba niemożliwe... Wszyscy politycy chyba dochodzą do wniosku, że przecież jakoś to jest - no bo rodzice jakoś sobie radzą... no bo co mają zrobić... A u nas słońce zaszło, ale ciepło jest nadal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghanuś, systemu nie zmienie to chociaz kciuki potrzymam ;) a jednak wczoraj nie padalo i dzis znow jest goraco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj gorąco!! jeszcze 2,5h - uff chcę już wyjść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś już chcę wyjśc z pracy - cos mi się zmniejsza wytrzymałość :) Tygrys - u nas jeszcze nie padało :) ale jest zdecydowanie chłodniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klik klik :) U nas pogoda w kratke - raz upaly, raz zimno i leje :O Dzis sie dowiedzialam, ze F nie dostal sie do panstwowego przedszkola. Z jego rocznika nikt sie nie dostal, a z dzieci rok starszych tez tylko czesc. Ghansuka dopiero przy drugim dziecku zaczyna sie "zabawa". Zarowno organizacyjnie jak i finansowo robi sie ciekawie... ech... ale i tak warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kati - no u nas jest możliwość, że się dostaniemy bo ślubu nie mamy, a dla systemu kwalifikacji do przedszkola oznacza to , że jestem samotną matką! Tam nie ma opcji życia w związku pozamałżeńskim i wychowywaniu wspólnie dzieci... ale to wg mnie jest bardzo nie w porządku wobec osób, które naprawdę samotnie wychowują dziecko/dzieci. Więc mam nadzieję, że nie będę musiała z tego korzystać. Noi w ogóle jak to by było gdy S. będzie odporwadzał Ninę do przedszkola i odbierał - bez sensu... no ale to cały system jest bez sensu! Władze Krakowa oglosiły własnie, ze na przyszły rok zwiększą ilość miejsc w złobkach o... 20 miejsc! No doprawdy niesamowite!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klik deszczowy. Dzis pogoda taka sobie - chlodno i pochmurno. Ale musze zabrac moich panow na spacer, bo oszaleje z nimi (energia rozsadza brzdace :P ) Ja na temat systemu przedszkoli i zlobkow to juz nie mam sily sie wypowiadac. Moja ciocia jest ksiegowa w przedszkolu w duzym miescie w centrum POlski i tam wszystko "idzie komputerowo" - wysylasz wniosek netem, a system sam wybiera, niewazne co napiszesz, niewazne tak naprawde kryteria :D Ot taka niespodzianka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak Kati, udało sie w koncu wyjsc z chlopakami na spacer? u nas weekend calkiem ladny, a dzis to juz goraco jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) słonko świeci po deszczowej sobocie ;) Odezwę się później 🌻 Jutro zostaję dwa dni sam na sam z Polą bo A jedzie w Pieniny :P buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niesamowite - jakiś znajomy diabeł?? Dalej mieszka pod łóżkiem?? Wczoraj zrobiliśmy dzien dizecka dla dzieciaków - Niny się rano nie dało dobudzić do żłobka, tak się!wyszalała! Kati - u nas też system internetowy! I własnie chociażby ze wzg na "samotne" matki nie jest on sprawiedliwy! Kamorek - dasz radę! Masz już dużą dziewczynkę, będziecie sie dobrze bawić razem, bez mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a cóż to za Diabeł?? Kamorek -> dacie sobie rade a Mamie Poli też naleza sie mini wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klik klik :) U nas od wczoraj upaly, a jutro podobno burze :D Kupilam dzis F sandalki, sobie zreszta tez :P Jego byly drozsze oczywiscie :P Hehe, jego to ani lepiej zywic ani ubierac :D Na niczym sie nie zaoszczedzi ;) Dzis zaliczylismy 4 godzinny spacerek i wizyte na placu zabaw :) Moj maly dzikus wreszcie przestal bac sie dzieci i zaczal zachowywac normalnie, hehe ;) Musze Wam jakies nowe zdjecia podrzucic chlopakow, bo rosna jak na drozdzach :) F. ma 2 lata i 3 miesiace, a wszyscy daja mu rok wiecej, taki duzy i wygadany :) ale w pieluche dalej robi zeby nie bylo tak super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×