Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Candyy

Endometrioza- jakie badania, objawy...

Polecane posty

Mam pytanie-w maju 2009 mialam robiona elektrokonizacje,od tamtego czasu mam co pewien czas przeszywajace bole nawet przy sikaniu,przez 4 miesiace nie mialam okresu a jesli sie pojawia to nieregularnie i przed okresem jakies 1,5 tygodnia ciemne plamienia,wybuchyi biegunke,wiem ze mialam torbiel 2cm stwierdzone przez usg,poszlam teraz na kontrolna cytologie po elektro,a gin mowi ze mam nadzerke ale to nie mozliwe bo mialam skracana szyjke,wtedy mi dala skierowanie na usg,czy to moga byc obiawy endometriozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi323
Dzięki b.arbarella, już zaczęłam się bać że nawet tutaj mnie dziewczyny zlekceważą, zacznę coś z tym robić i będę ich tak długo męczyć aż porządnie mnie nie zbadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedawno dowiedziałam sie że mam endometrioze gdy byłam u lekarza potwierdzic ciąże. Jestem w 6 tygodniu i niemiałam pojęcia że cos takiego mam ! Z objawów to tylko dziwne bóle podbrzusza to fakt lekarze niepotrafili mi poiedzieć co je ,miesiączki normalne (pod względem krwawienia) bóli miesiączkowych nieposiadam. W dodatku choruje na haschimoto (choroba tarczycy ) tymbardziej lekarz był zaskoczony moją ciążą. Mam nadzieję że dotrwam do 9 miesiąca ! Mam te wzystkie choroby w nosie niedam się im ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosakosiatlen.pl
Pierwsze endospotkanie w Krakowie Wszystkich chętnych chcących porozmawiać na temat endometriozy i nie tylko zapraszamy 15 lutego o godzinie 17.00 w Galerii Krakowskiej przed wejściem do Saturna. Znak rozpoznawczy-pluszowa,biało-brązowa krówka;) dyskusja o spotkaniu: http://www.endometrioza.aid.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=262 Kolejne (10.) endospotkanie w Warszawie 17 luty Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych endometriozą. Możemy służyć wsparciem emocjonalnym, ale też w ramach swoich możliwości radą. Przyjdź nie krępuj się. O warszawskich spotkaniach możesz przeczytać tutaj, natomiast o sensowności takich spotkań tu. Będziemy czekać na Was między 16.30 a 18.30. W Starbucks Coffe na Nowym Świecie 62. Znak rozpoznawczy to mała,biała,pluszowa owieczka na stoliku. Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed nowym rokiem badanie histopatologiczne wykazało ENDOMETRIOZA Jestem kobietą w dojrzałym wieku mam trójkę dzieci choroba objawiła się wieczną miesiączką od pażdziernika do dnia w którym znalazłam się w szpitalu w celu badania histopatologicznego oraz wyłyżeczkowaniu jamy macicy (koniec grudnia).Styczeń obszedł się bez miesiączki przy tym brałam PROVERA 1 tabletka o tej samej porze .3-lutego kolejna miesiączka która trwa do tej pory .CO ODCZUWAM ? -Silne bóle brzucha -Przewlekła obfita miesiączka z wielkimi ilościami skrzepów . -Zaparcia ,bóle przed i po wypróżnieniu . -Punktowe silne kucie w okolicach jajników -Czasami bóle w okolicach kręgosłupa Pan doktor zalecił mi obecnie dwa razy dziennie ORGAMETRIL 5mg. Jak tylko zmniejszy się krwawienie to mam zrobic badania krwi moczu i zgłosic się na usg. Okropny odczuwam dyskomfort ,dziwne samopoczucie po lekach ale to i tak nic w porównani mojego lęku odnośnie tych wielkich przerażających skrzepów .Nie otrzymałam jasnej odpowiedzi z skąd te skrzepy i obawiam się jakiejś infekcji . Kto mi racjonalnie podpowie co za przyczyna jest tak licznych skrzepów ??? Wiem co to ENDOMETRiOZA (przyrost błony śluzowej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosakosiatlen.pl
Przerost endometrium w macicy to nie jest endometrioza - napisałaś na złym forum. Przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz tłumaczy dla czego nie mogłam odnależc podobnych objawów i odpowiedzi jakie mnie intrygują . ENDOMETRIOZA a ENDOMETRIUM to całkiem inne schorzenia . Bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endospotkanie
ENDOSPOTKANIE WARSZAWA Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych endometriozą. Możemy służyć wsparciem emocjonalnym, ale też w ramach swoich możliwości radą. Przyjdź nie krępuj się. O warszawskich spotkaniach możesz przeczytać www.endometrioza.aid.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=253, natomiast o sensowności takich spotkań www.endometrioza.aid.pl/forum/viewtopic.php?f=60&t=587. Będziemy czekać na Was między 16.30 a 18.30. W Starbucks Coffe na Nowym Świecie 62. Znak rozpoznawczy to mała,biała,pluszowa owieczka na stoliku. Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endospotkanie
Spotkanie odbędzie się 24 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.endometrioza.aid.pl
Kolejne Spotkanie na Śląsku. 10 marca o godzinie 17.00-20.00 w Caffe Bar N*57 w Katowicach przy ul. Gliwickiej 57. Znak rozpoznawczy żaba na stoliku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką endometriozy. www.endometrioza.aid.pl/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.endometrioza.aid.pl
KRAKÓW 8 MARCA SPOTKANIE ENDOKOBIET Spotkanie odbędzie się między 8 marca w Galerii Krakowskiej w restauracji Italia Lody Cafe o godz.17.30-19.00 Znak rozpoznawczy brązowo-biała krówka. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem endometriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia962
czesc dziewczyny ja rowniez mam endometrioze 10marca mam laparoskopie. ciesze sie ze trafilam na tego lekarza bo juz maialam dosc tych boli miesiaczkowych bylam na ten czas wylaczona z zycia tylko tabletki, lozko, wymioty i omdlenia a pozniej doszly bole przy stosunku. chodzilam do roznych lekarzy mowilam co mi jest a ci tylko zmieniali mi tabletki przeciwbolowe i antykoncepcyjne ktore niby mialy pomoc. wkoncu trafilam do prywatnego lekarza z polecenia kolezanki i tam tysiace pytan usg dopochwowe (inni nigdy nawet nie zasugerowali zebym takie zrobila) lekarz dziwil sie ze mimo stosunkow bez jakiegokolwiek zabezpieczenia nie zaszlam w ciaze i wtedy uslyszalam torbiele i endometrioza najpierw leki ktore niby mialy pomoc a ja tylko gorzej sie czulam i nic po za tym wiec teraz zostala mi laparoskopia do wczoraj bylam spokojna ale teraz juz przyszedl stres i obawy. napewno odezwe sie jak bede po laparoskopi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tu nowa niunia- to jesteśmy razem w tym stresie... ja mam laparoskopie 11.03 w Krakowie- a ty gdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia962
ja w Gdańsku. kazano ci zrobic jakies badania przed laparoskopia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
Światowy Tydzień Świadomości Endometriozy 8-14 marca 2010 http://www.endometrioza.aid.pl/wydarzenia/tydzie-endometriozy/122-wiatowy-tydzie-wiadomoci-endometriozy-8-14-marca-2010.html Niezależny Portal Informacyjny o Endometriozie, powstał po to, aby rozpowszechniać rzetelną wiedzę o endometriozie. Natomiast forum daje możliwość wymiany informacji i doświadczeń oraz daje wsparcie emocjonalne. Spełnia też funkcję jednoczenia i mobilizowania chorych kobiet do działań na rzecz chorych. Oto co nam się udało przygotować w tym roku na Światowy Tydzień Świadomości Endometriozy: 1. W czasie trwania tygodnia odbędą się spotkania na terenie całej Polski Organizowane przez użytkowniczki forum dla chorych kobiet i dla osób zainteresowanych problematyką endometriozy. Dyżury informacyjne i dające wsparcie na: Skype - www.endometrioza.aid.pl Gadu-gadu: 20837117 Telefony: 518 175 192 694 236 225 Dyżur pod tymi numerami telefonów będzie pełniony codziennie przez cały tydzień (8-14 marca) od 8.00 do 20.00. Wszystkie dyżury będą pełnić uczestniczki forum internetowego. UWAGA nie są to konsultacje ekspertów. 2. Specjalne oferty placówek medycznych dla kobiet chorujących na endometriozę z okazji Światowego Tygodnia Świadomości Endometriozy. 3. Drukowanie i rozwieszanie plakatów i ulotek (Zrób to!) 4. Akcja informacyjna na naszej-klasie, "ustaw nasze logo jako zdjęcie główne na czas trwania tygodnia" Nasze konto oficjalne na naszej-klasie 5. Nagłaśnianie tematu endometriozy w mediach. szczegóły akcji na www.endometrioza.aid.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
Warszawa 8, 10 i 12-14 marca - Spotkania w Tygodniu Endometriozy. Zapraszamy! Zapraszamy, wszystkich zainteresowanych endometriozą. Możemy służyć wsparciem emocjonalnym, ale też w ramach swoich możliwości radą. Przyjdź, nie krępuj się. O warszawskich spotkaniach możesz przeczytać tutaj, natomiast o sensowności takich spotkań tu. Oto spotkania podczas trwania Światowego Tygodnia Świadomości Endometriozy w Warszawie. Będziemy czekać na Was w Starbucks Coffee na Nowym Świecie 62. Znak rozpoznawczy to mała, biała, pluszowa owieczka na stoliku. Oto terminy spotkań: Poniedziałek 8 marca 12.00-20.00 Środa 10 marca 12.00-20 .00 Piątek 12 marca 14.00-20.00 Sobota 13 marca 10.00-20.00 Niedziela 14 marca 10.00-18.00 Zapraszamy! www.endometrioza.aid.pl www.endometrioza.aid.pl/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
Tydzień Endometriozy - specjalna oferta InviMedu (Warszawa, Poznań i Wrocław) Ze swej strony InviMed w trzech miastach Warszawa, Poznań, Wrocław oferuje pacjentkom, które zadzwonią pomiędzy 8 a 14 marca z hasłem Tydzień Endometriozy zniżkę w wysokości 60 zł na konsultację specjalisty od leczenia niepłodności, w tym badanie ginekologiczne z USG. Kobiety, które zadzwonią w tym tygodniu, a nie będą mogły się zapisać (brak ich czasu, albo już terminów) mogą się zapisać na kolejne terminy przez 2 miesiące, czyli do 14 maja. Zapisy pod numerami telefonów: Warszawa (22) 856 56 56 Poznań (61) 826 70 40 Wrocław (71) 795 06 00 Adresy klinik i godziny otwarcia na stronie www.invimed.pl/kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
Tydzień Endometriozy - specjalna oferta Kriobanku (Białystok) Centrum Leczenia Niepłodności Małżeńskiej Kriobank w Białymstoku będzie udzielać bezpłatnych konsultacji kobietom z endometriozą w czasie trwania Tygodnia Endometriozy (8-14 marca). Zapisy pod numerami telefonów: (085) 742-10-56 (085) 746-03-75 Adres kliniki i godziny otwarcia na stronie: www.kriobank.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
Tydzień Endometriozy - specjalna oferta VitroLive (Szczecin) Z przyjemnością włączymy się w pomoc na rzecz kobiet chorych na endometriozę. Pacjentkom z rozpoznaną chorobą proponujemy w wybranych dniach konsultacje lekarskie z 50% zniżką: 1) poniedziałek 08.03.2010 r. godz. 11.00-13.00 dr n. med. Paweł Brelik 2) środa 10.03.2010 r. godz. 11.00-13.00 dr n. med. Paweł Brelik 3) sobota 13.03.2010 r. godz. 11.00-13.00 dr n. med. Wojciech Głąbowski Rejestracji można dokonywać telefonicznie pod nr tel. 091 486 43 45 (pn-pt 09.00-17.00, so 09.00-13.00) lub osobiście w siedzibie Kliniki przy ul. Kasprzaka 2A w Szczecinie. Cennik usług VitroLive znajduje się na stronie www.vitrolive.pl (zakładka Leczenie niepłodności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boolka
cześć dziewczyny! ja miesiąc temu miałam poważną operację, która trwała ok 5h (przetoczono mi krew). Miałam bardzo zaawansowaną endometriozę stymulowaną ponadto licznymi zrostami w obrębie miednicy, guzami, torbielami surowiczymi, przewleklym stanem zapalnym, zapaleniem otrzewnej. usunięto mi jajowody , jajnik prawy, zostawiono jedynie lewy jajnik w wielkości 6mm. aby ten produkował hormony. Niestety na kontroli okazało się, że i na nim pojawiła się torbiel, stąd zapisano mi kurację diphereline 3,75. jestem silną kobietką, ale czasem przychodzą chwile, w których czuje się samotna mimo wsparcia męża, najbliższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy mogłybyście dokładnie opisać jakie miałyście objawy. Zaczynam się zastanawiać czy ja też nie mam endometriozy, bo mam strasznie bolesne miesiączki. Będę wdzięczna za wszelkie informacje: czy miałyście bolesne miesiączki od samego początku czy dopiero w którymś momencie zaczęły być bolesne? Czy tabletki przeciwbólowe wam pomagają? Jakie dawki? Jak długo utrzymuje wam się ból miesiączkowy? Czy boli was tylko podczas miesiączki? Jakie macie inne objawy? Czy macie podwyższony poziom estrogenów i markera CA-125? Jeśli, któraś z was stosuje NPR to czy zauważyłyście jakieś nietypowe rzeczy na wykresie temperatury? Nie bardzo wiem o co jeszcze zapytać, ale wszystkie podpowiedzi będą dla mnie cenne. Oczywiście wybieram się do ginekologa, ale niepewność mnie dobija i stąd moje wnikliwe pytania. Liczę na odpowiedzi! Pozdrawiam was i nie poddawajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. nie byly bolesne od poczatku a pozniej coraz bardziej. Poszlam do lekarza, ktory stwierdzil, ze mam duze tylozgiecie i kobiecosc tak boli.... 2, Tabletki pomagaly na poczatku a pozniej juz nie, wymiotowalam z bolu. Do tego nie moglam sie zalatwiac, bo rowniez bolalo. Nie pamietam co bralam, cos na recepte 3. Marker ca125 bardzo podwyzszony, bole mialam przed @, w trakcie po i przed owulacja....Kiedy doszla do tego torbiel, to mnie skierowali na laparoskopie. Endometrioza III stopnia, trzy lata walki o dziecko, rozne leki, inseminacje i teraz mam 3 letniego szkraba. Nie mysl od razu o najgorszym , ale pamietaj, ze endometrioze wykrywa sie tyllko laparoskopia a nie USG jak co niektorzy mysla....do tego jednak musza byc wskazania. pozdrawiam Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnalam dopisac, ze strasznie krwawilam podczas @, doslownie lalo mi sie po nogach. Czasem nie bylam w stanie wyjsc z domu, bo zwykla podpaska nie wystarczalo. Jezeli chcocby przypuszczasz, ze masz endo nie uzywaj tamponow, bo to pogarsza sytuacje ( krew cofa sie latwiej powodujac nowe zrosty i ogniska ). Ja do tej pory nie uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endopech28
bóle zaczęły się w wieku 25 lat ( mam 28) miesiączka dość obfita ze skrzepami ból pleców biegunki @ ca 125 podwyższone różnie 160, 60 torbiel - usunięto brak ciąży mimo starań czeka mnie kolejna laparoskopia ogniska endo / zrosty/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, rok temu wykryto u mnie torbiel i miałam przeprowadzoną laparoskopie. Po badaniu histopatologicznym okazało się, że to torbiel endometrialna. Po operacji 3 miesiące brałam danazol i od tamtej pory jestem pod stałą kontrola lekarza. Przez prawie rok po operacji wszystko było w porządku, ale niedawno okazało się, że jeden jajnik ( na którym nie było torbieli) jest powiększony, ma rozmiar 38mm x 29 mm (wykazało to usg). Lekarz nic mi nie powiedział, tylko tyle że na tę chwilę wszystko jest ok, ale ja mam obawy, czy przez to, że jest on powiększony nie zrobi się z tego torbiel. Nie mam żadnych dolegliwości, nic mnie nie boli, miesiączki mam regularne. Lekarz twierdzi, że najlepszym lekarstwem na endometriozę jest ciąża. Ale co w przypadku, gdy ktoś nie może sobie na nią pozwolić. Jestem strasznie przerażona ewentualną koleją operacją. Czy istnieje jakieś skuteczne leczenie tej choroby i czy powiększony jajnik oznacza coś złego? Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clio31
ja jestem po jednej laparoskopi.jak to pan profesor nazwał niezły bałagan mam w brzuchu.endomatrioza 3-go stopnia.na tą chwilę lekarze widzą możliwość zapłodnienia in vitro.bardzo bym chciała,ale nas nie stać.dziewczyny szukam lekarza w warszawie,nie prywatnie,który by mnie poprowadził.mam dosyć wydawania pieniędzy tylko poto aby usłyszeć;na in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gin warszawa
czy znacie ginokologa w Warszawie, który zajmuje się dobrze endometriozą i to najlepiej w ramach nfz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×