Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Candyy

Endometrioza- jakie badania, objawy...

Polecane posty

Gość gin warszawa
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhh27
u mnie objawem byly bardzo bolesne miesiaczki, ale to przeciez maja kobiety ktore nie choruja na te chorobe.. przy okresie - biegunki, wzdecia no i brak ciazy przy laparoskopii wyszla endometrioza 1-2 stopnia, zrosty wypalono, a ja w drugim cyklu po zaszlam w ciaze,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziad
COTYGODNIOWE SPOTKANIA W WARSZAWIE Dla wszystkich zainteresowanych tematem endometriozy, dla chorujących i ich bliskich, dla tych, którzy właśnie otrzymali diagnozę i nie wiedzą co dalej, dla potrzebujących informacji, wsparcia bądź po prostu wysłuchania polecamy spotkanie, które odbędzie się w ŚRODE 17.11.2010 w godz.16.00-18.00 (zwykle dłużej) w TRAFFIC CLUB ul. Bracka 25 (róg Chmielnej) windą III piętro Jeśli nie wiesz jak dojechać komunikacją miejską polecamy: http://www.warszawa.jakdojade.pl/ Jeśli chcesz pomóc sobie bądź swoim bliskim, nie wahaj się, po prostu przyjdź. Czekamy tam na Ciebie. Poznasz nas po pluszowej, białej krówce w czarne łaty ZAPRASZAMY! szczegóły http://www.endometrioza.aid.pl/forum/viewtopic.php?f=56&t=253&p=69035#p69035

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaaa.
Witam. Podczas okresu mam okropne bole w odbycie... Jak nadchodzi taki skurcz, to musze az spiac posladki, zeby nie krzyknac z bolu :( To jest okropne... Mialam robione badanie w kierunku endo., czyli ten marker Ca-125. Wynik wyszedl mi w normie. Ale teraz moje pytanie - czy ten wynik wykrywa wczesna endometrioze? Czy jest on badaniem na 100% wykluczajacym lub potwierdzajacym endometrioze? Po podejrzeniu endo. lekarz zalecil mi brac tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiace i potem byla szansa, ze bol sie zmniejszy, ale niestety tak sie nie stalo. Przyszedl okres - ten sam okropny bol... Potem znowu 3 miesiace tabsy - okres i pierwszy dzien bylo ok, nie bolalo, ale za to drugi... Myslalam ze umre :/ Czy mam robic jakies dodatkowe badania? Czy zmienic ginekologa? Kobietki, ktore mialy doswiadczenia z endo - prosze poradzcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji Światowego Tygodnia Świadomości Endometriozy (7-13 marca) Polskie Stowarzyszenie 'Endometrioza' już po raz drugi organizuje specjalne akcje propagujące wiedzę o tej chorobie, spotkania, helplines i promocje: szczegóły tutaj http://www.endometrioza.aid.pl/wydarzen ... -2011.html W tym roku dzięki staraniom Polskiego Stowarzyszenia Endometrioza działania jego wolontariuszek w Tygodniu Świadomości Endometriozy zostały objęte HONOROWYM PATRONATEM MAŁŻONKI PREZYDENTA RP - PANI ANNY KOMOROWSKIEJ Skontaktuj się z nami info@endometrioza.aid.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tararara252
W sobote w Sosnowcu w restauracji Lolo Rosso będzie spotkanie kobietek na temat endometriozy:) typowe przy kawie wymienianie doświadczeń:)dziewczyny wpadajcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałkaa
Cześć, przepraszam,że zawracam głowę, ale dziś po raz pierwszy pprzypadkowo natrafiłam na info o endometriozie. Natrafilam na to, bo od kilku miesiecy szukam i szperam w internecie ,żeby dowiedzieć się czegokolwiek ,co mogłoby mi pomóc z moimi dolegliwościami. Jak myślicie,czy takie objawy mogą wskazywać na endometriozę? -non stop wzdęcia -brzuch twardy,wystający jak piłka -ból podczas i po stosunku,co uniemożliwa mi CAŁKOWICIE uprawanie seksu:( -skrzepy i ból podczas miesiączki -zaparcia -gazy -dziwne i bardzo nieprzyjemne bóle w dole brzucha Byłam z tym raz u ginekologa,to uznała,że mój ból i to,że po 5 minutach muszę lecieć robić siku jest normalne i że to fizjologia(mimo,że jej powiedziałam,że wczesniej nie mialam tak z tym samym partnerem nawet).Byłam u lekarza rodzinnego skarżąc się na te bóle,bo są nie do zniesienia,to uznała,że mam zespół jelita drażliwego,przepisała tabletki i kazała zrobić usg.Usg nie wykazało nic i wróciłam do niej mówiąc,że tabletki na ból nie pomogły. Ona uznała,że wobec tego mam nietolerancję laktozy i wysłała mnie do domu.A brzuch jak bolał tak boli. Błagam dziewczyny,dajcie i wskazówki co zrobić.NIe chcę już rozmawiać z matką czy przyjaciółką,bo usłyszę,że jestem hipochondryczką;/A ja bym tylko chciala się tego pozbyć. Bo pewnie niektóre z was wiedzą jak to uciążliwe, jeśli ciągle ma się gazy,brzuch jak w ciąży,seks odpada itd itd.. Próbowałam zmienić dietę nawet,unikałam słodyczy które ubóstwiam i nic:(zero zmian na lepsze. Co powinnam zrobić,jak myślicie? szukać kolejnego lekarza i sama mu sugerować co to może yć,czy jak sugerowała chyba moja lekarka,dać sobie spokój z tym i się męczyć do końca moich dni? :(:(:( Pozdrawiam, zrozpaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluchnaaa
Dziewczyny wykryto u mnie endo,biore Zoladex, jestem po 3cim zastrzyku i chyba dzis dostalkam okres albo cos zblizonego,dzwonilam do lekarza powiedzial ze mam sie nie martwic plamieniem ale cos mi sie nie wydaje ze to jest TYLKO plamienie...zalamalam sie rano,nie chce tego krwawienia,tymardziej ze plany byly jescze takie ze 2zastrzyki i inseminacja a co bedzie jak teraz jest ta miesiaczka,wszystko na nic... napiszcie czy ktoras miala podobnie,prosze was ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11dooktorka
Największym problemem endometriozy są jej objawy, które przypominają symptomy, jakie można zaobserwować u kobiet podczas menstruacji, dlatego panie zazwyczaj nie widzą pierwszych symptomów schorzenia. Takim symbolem świadczącym, że mamy do czynienia z chorobą jest ból nasilający się z czasem. To początek procesu, który kończy się poważnymi problemami ze zdrowiem. Czasami zdarza się, kobieta jest chora na endometriozę, jednak nie jest w pełni świadoma swojej choroby, która ujawnia się dopiero przypadkiem podczas poważnych zabiegów chirurgicznych. Dlatego choroba jest taka niebezpieczna... http://nuclearts.pl/choroby/endometrioza-gruczolistosc-zewnetrzna-co-to-jest-objawy-zapobieganie-leczenie-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam stwierdzona enometrioze, mi duzo pomaga dieta, bez pszenicy, kofeiny, miesa wolowego i wieprzowego i przede wszystkim bez tluszczu, do tego biore castagnusa, wiesiolek, witamine e i jeszcze sport, biegi, plywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie dziewczyny...ja jestem po laparoskopi, miałam ją robiną w 2007roku. Miałam bardzo bolesne miesiączki, nie mogłam współżyć ani się wypróżniać!!! Chodziłam do różnych ginekologów i każdy mówił, że tak musi być!! Aż wreszcie trafiłam na normalnego lekarza i od razu trafiłam do szpitala! Lekarz który mi przeprowadzał zabieg powiedzieł, że pierwszy raz coś takiego widzial i dawał mi minimalne szanse na dziecko!!! apotem mijały tygodnie i traciłam ciążę za ciążą. Jestem po 5 ciu poronieniach aż pewnego dnia okazało się, że jestem znów w ciąży! teraz mami piękną córeczkę ma 7 miesięcy! wynagradza mi cały ból!! Ale niestety choroba powróciła i to podwójnie :( jestem na jakiś dziwnych hormonach i prawdopodobnie dzidzi już nie będę mieć!! ta choroba spustoszyła mnie całą i nie wyleczy się jej do końca!!! buziole i trzymajcie się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_jan
słuchajcie, mam tez pytanie odnośnie tego tematu. 11 miesięcy urodziłam synka przez cesarkę, bo byłam zbyt wąska zeby go naturalnie urodzić, jeszcze do tego był owinięty pępowiną na szyi i zrobił kupę w brzuszku. No ale nie ważne. W czasie znieczulania anestezjolog źle się wkłuł w przestrzeń podpajęczynówkową i w rezultacie sparaliżowało mi prawą nogę, toteż uruchomienie zajęło mi 4 dni. W tym czasie w ranie po cięciu pojawił się stan zapalny, leciało osocze i ropa. Z tym stanem zapalnym i gorączką wypisano mnie do domu, pomogły opatrunki ze srebrem które moja ciocia przyniosła ze szpitala (jest pielęgniarką). W miejscach, gdzie wylatywało to świństwo zrobiły mi się bliznowce i pod skórą zrosty. Moja gin umiała je wymacać bo były dość duże. Teraz są trochę mniejsze ale zaczęły jakiś czas temu boleć. Przy miesiączce to nawet nie mówię jak boli, ale nawet gdy muszę się wypróżnić przy parciu okropnie boli, tak samo gdy dźwigam coś lub synka (waży 13kg) lub gdy się zestresuję. Ostatni @ był masakrą - lało mi się strasznie, tabletki nie pomagały w ogóle, do tego jeszcze nie umiałam w ogóle dotknąć sutków - bolały i zaczęły robić się czerwone a później ropieć. Nadmienię, że od 7 miesięcy nie karmię. Moja mama jest po wycięciu macicy, miała polipy i ogromnie rozwiniętą endometriozę. Czy u mnie mogłoby się to w takim szybkim tempie rozwinąć? Boję się, że nie będę mieć już dzieci a moja pani gin twierdzi, że przesadzam i to nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie jakie macie endometrium grubosc?ja mam 28 mm wydaje mi sie ze za duzo.. endometrioza mnie meczy tez. lekarz mnie wysyla na laparoskopie, ale troche sie boje, ale jak wciaz boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluchnaaa31
Rozek tu sie nie ma czego bac,pec kobieto na laparoskopie!!!!!!!!!!!!!!!! zabieg trwa ok 40min ,pobedziesz pare dni w szpitalu i wszystko a zycie sobiie uratujesz,endomedrium 28mmm ?masakra,tak nie moze byc! ja mialam takie bolesne @,wyniki wyszly ok ale dziecka nie bylo mimo staran i poszlam na laparo i dzieki temu teraz funkconuje normalne ,mialam 3@ po odstawieniu lekow i nie zazywam zadnych lekow na bolesne @ bo ich nie mam,a Ty idz do lekarza i smigaj na laparo,powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_jan
ja też mam bardzo bolesne @, właśnie odkąd pojawiły się te zrosty. Wyniki mam w porządku, oprócz troszkę podwyższonego CRP - 5,1. Moja lekarka twierdzi, że nawet jeśli coś tam jest, to na usg nie wyjdzie, a skoro CA-125 jest w normie to nie ma się czym martwić. Tylko tu pojawia się moje pytanie - jak funkcjonować prawie non-stop z bólem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endokobietkka
witajcie, tez mam endo i myslalam o braniu castagnusa, czy ktos go bieze? zastanwaiam sie dlatego, ze lekarz mojej znajomej zle sie o nim wypowiadala natomiast w internecie czytalam pozytywne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki,moja "przygoda"z endo zaczęlasię niedawno.Byłam u wielu lekarzy, pokilku IUI i nikt nie stwierdził endo. Przykre to bardzo. Dopiero kilka miesięcy temu po pierwszej wizycie u nowego gina stwierdzonopodejrzenie endo. Badania to potwierdziły.Dzis jestem juz po laparo. Obecnie zaczęłam leczenie Danazolem. Poweidzcie mi czy po leczeniu Danazolem które ma trwać trzy miesiące będę miała kolejną laparo, aby stwierdzić czy wszystko ok, czy wystarczą wyniki badań? Proszę o odp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanna_anna56
Ja dopiero w tym tygodniu mam umówioną wizytę do dr Jerzego Jakubowicza ( www.neomed.pl/), troszkę się boje ostatecznej diagnozy, ale coż zrobić , trzeba będzie przejśc i przez etap leczenia. Ważne to żeby trafić na dobrego specjalistę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos25
dziewczyny a stosujecie jakaś specjalna dietę przy endo ? czytałam że należy wyeliminować nabiał, że nie wolno jeść czerwonego mięsa..?a czego powinno jeść się więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno brokuły, kapusta, czarne porzeczki sa dobre a tak ogólnie to napewno jeść dużo warzyw mniej owoców bo cukier, ruch na świeżym powietrzu, joga, starać się żyć bezstresowo - to jest chyba najważniejsze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endopech
Dawno mnie tu nie było ale sytuacja nie uległa poprawie ...już ponad rok minął od drugiej operacji gdzie usunięto zrosty, brałam danazol przez 4 miesiące , potem starania od marca 2011 ale nic :( ( jedynie nie mam bolesnych @) obecnie mam 2 opakowania anty - przygotowuje się do in vitro o ile torbiel zniknie bo ma ok 30 mm. Moje fsh to 6 AMH 2,5 endometrioza 3/4 stopień lat 30 ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati Łódźm
Czy ktoś może mi przetłumaczyć wyniki materia histologika inadequativa.Fragmenta parva glandularum endocervicalium et fragmenta endometii follicularis Endometrium folliculare. Mam wizytę za kilka dni a może ktos zna łacinę ? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna a
W jaki sposob lekarz wykrywa- potwierdza ze to napewnp ta chproba ? Widac to na usg ? Jakie hormony pdpowiadaja za to ze wie ze tp wlasnie to ? Jak u Was lekarz to potwierdzil ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos25
endometrioze można potwierdzić poprzez badanie histopatologiczne , potrzebna jest laparoskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos25
dziewczyny a które z was biorą visanne ? ja właśnie zaczęłam brać drugie opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna a
Czyli to nie jest tak ze zrobie badania hormonow i usg i bede wiedziec ? a wiecie na jakiej podstawie lekarz kieruje na laparoskppie ? Tylko na podstawie podejrzen z objawow ? Musi byc cos innego jeszcze.. prosze piszcie. u mnie hormony sa ok lekko podwyzszona prolaktyna za to niemilosierne bole miesiaczkowe i to przed i w trakcie miesiaczki. do tego czeste skurcze w okol podbrzusza. Na podst bad horm i usg lekarzuznal ze jest ok. ale czy jest ok jesli przy miesiaczce spedzam pol nocy albo dnia w toalecie przy bolu brzucha rozwolnieniu i wymiotach ? Bole plecow nog skurcze ... To chyba nie jest normalne... Nie twierdze ze mam endo... ale od 3 lat staramy sie o dziecko z mezem wszystko ok.. cos musi byc nie tak... Prosze piszcie co wiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna a
Na co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos25
miałam podobnie jak ty ... ja starałam się o dziecko 2 lata , i niby wszystkie badania były ok ( miałam tylko podwyższona prolaktynę , ale brałam na to bromergon i było ok ) przez pól roku miałam stymulowane cykle ( clostylbegyt i duphaston ) i nadal nic . I wtedy lekarz mi powiedział co coś musi być nie tak ,,od środka '' . Powiedział mi żebym nastawiła się psychicznie na laparoskopie bo innego wyjścia już nie mamy ,. W dodatku na ostatnim usg przed laparoskopią zrobiła mi sie torbiel i lekarz od razu mi powiedział że wygląda mu to na torbiel czekoladowa ale to było tylko podejrzenie , kazał mi zrobić badanie Ca125 i miałam podwyzszone ( tak bywa przy endometriozie , choć nie zawsze ) i cóż laparoskopia potwierdziła ze mam endometrioze , teraz przez 3 miesiące biorę Visanne na wywołanie tzw. sztucznej menopauzy ,żeby choroba się trochę wyciszyła ... a po tych 3 miesiącach lekarz ma zdecydować co dalej czy będę mogła sie starać o bobaska czy nadal będę musiała kontynuować leczenie .. tez miałam bolesne miesiączki , biegunki w pierwsze dni okresu , a brzuch i kręgosłup bolał mnie już na tydzień przed okresem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos25
dodam jeszcze , że możesz mieć endometrioze a wcale nie musisz mieć torbieli i na usg może wychodzić ze wszystko jest okej a tak wcale nie musi byc niestety ..:/ nie chce cie straszyć ale ja tez chodziłam do ginekologa i to bardzo dobrego miałam robione usg 2 razy w miesiącu przez pół roku jak chodziłam na monitoring cyklu i wszystko było dobrze , a tu widzisz , nagle zrobiła mi się torbiel endometrialna ale ta chorobę miałam już od dłuższego czasu tylko bezobjawowo , to dziwna choroba ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×