Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milka27

Jaki PREPARAT WITAMINOWY w ciąży?

Polecane posty

ja tez biore feminatal od 16 tc i dobrze go toleruje ale niestety mam anemie wiec dodatkowo 3 razy dziennie zelazo, takze witaminy te nie sa wyrocznią ze nie bedzie juz anemii, niestety organizm kazdej kobiety jest inny co dla jednej dobre dla drugiej niekoniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakaka
czesc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakakakaka
mam problem pierwsza ciaze poronilam mimo stosowania kwasu foliowego przez pol roku przed zajsciem w ciaze po 1wszym poronieniu nie robi sie badan dlatego nie wiem jaka byla przyczyna. chcialabym uniknac tego nastepnym razem stad moje pytania: jaki preparat witaminowy jest najlepszy podczas ciazy i czy wogole warto brac jakies syntetyki skoro nadmiar wit. npA jest szkodliwy dla plodu a ta witamine jak wiadomo bardzo latwo przedawkowac... jezeli juz zaczniemy brac jakies witaminy to jakie znaczenie w tej sytuacji ma nasz sposob odrzywiania sie?? czy mamy bardziej uwazac np na zbyt duza ilosc wit A czy E?? za odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica_16tc
do kakakakaka no to ja ci odpowiem tak: brałam przez cały I trymestr podwójną dawką kwasu foliowego, a nawet chyba potrójną, bo brałam zwykły kwas foliowy i witaminy Feminantal N w których było podwójna dawka kwasu foliow. Przy czym na początku uważałam ze taka dawka to za duzo, oczywiście koleżanki z innych forów, zwłaszcza te nieprzychylne witaminom i innym lekom mówiły że to głupota, ale co się okazało: kwas foliowy w tak dużej ilości pomaga zapobiegać poronieniu, myślę że coś w tym jest bo mi to groziło ale na razie wyszłam z tego, zagrożenie chwilowo minęło. Nadmiar wit. A jest szkodliwy, dlatego nie powinno się jeść np. wątróbki, która własnie wit.A zawiera, a w witaminach (np. w Feminantalu N, nie wiem jak w innych bo nie brałam innych) tej wit. nie ma, jest za to jod, którego ja na Śląsku nie dostarczyabym nijak mojemu maleństwu, jest też wit. D która pomaga w rozwoju, żelazo (dla mnie najważniejsze bo nie jem zbyt dużo mies, chyba że wędlinę) i wiele innych. Odżywiać się musisz nadal dobrze i prawidłowo ponieważ te witaminy nie mogą zastąpić zwykłej diety, to co dostarczysz w tej wit. nie wystarczy dla was dwojga, poza tym musisz przybrać na wadze, żeby mieć energię na czas karmienia piersią dziecka, no ale najpierw na czas kiedy Twoje maleństwo zacznie z ciebie wysickać to czego najmniej będziesz jadła, np. białko :) To które ty zjesz normalnie wyciągnie z Ciebie fasolka, a tobie nie zostanie nic, albo niewiele, dlatego te witaminy też są dobre. No i przede wszystkim nie musisz dodatkowo myśleć o tym żeby zbilansować prawidłowo swoją dietę, bo dbają o to witaminy, a ty jesz to na co masz ochotę. Ja mimo że biorę Feminantal N i mam tam dużo witamin pokochałam namietnie soki Kubuś, mimo że ich nie cierpiałam, więc chyba tego brakuje mojemu organizmowi, i mam tego za mało. Aha, nie przejmuj się gadaniem że po wit. się wymiotuje albo że one wspomagają te wymioty/prowokują. Moim zdaniem to nieprawda, przez cały I trymestr kiedy brałam te witaminy ani razu nie zwymiotowałam, ani nie miałam szczególnych mdłości, dopiero teraz zaczęło mnie mdlić i czasem zwracam to co mi nie podpasuje, np. bigos :P Pytałam lekarkę i powiedzieła że to ma związek z hormonami, a nie z wit., po prostu HCG czy jakiś tam inny hormon osiągnął już normalną wartość i to jest normalne, widocznie w I trm. był zbyt niski. O wit. E nic nie słyszałam więc Ci nie powiem, poszperam gdzieś, bo mnie to nawet zaciekawiło. oczywiście jest to moje zdanie, może inne osoby się nie zgodzą ze mną że wit. nie prowokują wymiotów ale i ja się nie zgodzę z nimi że prowokują ;) jestem tego przykładem :) nie namawiam Cię do brania koniecznie tego preparatu wit. tylko uważam, że one ogólnie są dobre i warto je brać, ale najpierw zapytaj lekarza, nie bierz na własną rękę, nawet dodatkowej dawki kwasu foliowego, to też musi zalecić lekarz. Życzę Ci powdzenia, mam nadzieję że troszkę Ci pomogłam, to tyle co wiem z mojego doświadzcenia ciążowego, reszta przede mną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anecia21
materny też nie wycofali ze sprzedaży. wszystkie wymienione w waszych wypowiedziach preparaty są dostępne w aptekach. Ja osobiście biore feminatal N i dobrze sie po nim czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka2581
zazywam feminatal N od jakiegos miesiaca jestem w 13 tygodniu ciazy..ale strasznie zle sie po nim czuje stoi mi caly dzien w gardle mimo ze naprawde duzo popijam...co gorsza wymiotuje po nich..dla mnie wiec nie jest on witamina ktora moglabym polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammma
hej, ja całą ciążę brałam Feminatal N z jodem. Dobrze się po nim czułam, nie wymiotowałam, cena przystępna. ma dużo kwasu foliowego i przyzwoity zapach. Polecam. A w ogóle to można poczytać na www.feminatal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka2581
bralam feminatal n ale wymiotowalam po nim..jestem w 5 miesiacu ciazy biore od samego poczatku kwas foliowy a oprocz tego wykupilam sobie falwit w drazetkach..i jak narazie mam spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
Czesc Kochane!! Ja lykam Prevital forte i magnez. Jestem z niego jak na razie zadowolona, bo pomimo potwornych nudnosci w drugim miesiacu kiedy nic nie moglam jesc moje wyniki nadal byly dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi2552
A no i przynajmiej do konca trzeciego miesiaca lykaj kwasik foliowy, bo zapotrzebowanie jest duze, pozniej wystarczy to co jest w tych zestawach. Przynajmiej tak mowi moj lekarz, a jest swietnym ginekologiem, bo duzo jej zawdzieczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia24
Hej dziewczyny polecam dla każdej kobiety FEMINATAL N.Jest tam bardzo duży skład witamin potrzebnych dla dziecka jak i dla kobiety. Ja brałam te tabletki przez całą ciążę i 2 miesiące po. Są rewelacyjne bardzo dobrze się po nich czułam a badania wszystkie były ok i nawet nie odczułam że byłam w ciąży. Teraz mam 5miesięcznego zdrowego synka. Polecam je każdej mojej koleżance która planuje zajść w ciążę i WAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagódkas
podczas pierwszej ciąży zażywałam Feminatal ale nie najlepiej się po nim czułam. Teraz jestem w ciąży z drugim dzidzią i zażywam preparat Prenate Elite z polecenia lekarza. Ten preparat zaczęłam zażywać miesiąc przed planowaną ciążą ... można go zażywać jak się planuje, oczekuje dziecka i karmi piersią. Czuję się po nim ok i jest nawet niedrogi, ok. 26zł za 30 tabl. Tabletka jest żelowa, łatwo się ją przełyka :) i ma czekoladowy zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiście nie brałam żadnych dodatkowych witamin w ciąży. tylko kwas foiowy na początku. moja gin uważa że nie ma takiej potrzeby. urodziłąm zdrową córkę, 10pkt, waga 3420 :) w szpitalu natomiast położne zauważyły taką właściwość, że kobiety które zażywały centrum materna rodziły bardzo duże dzieci w granicach 4500 i więcej i że to nie jest norlmalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telewizja n
To prawda że po tych witaminach dzieci rosną duże, dlatego mi doktor kazała brać co drugi lub trzeci dzień jedna tabletkę prenatalu. Prenatal dlatego że nie zawiera jodu a ja mam nadczynnośc tarczycy więc jodu przyjmować nie mogę. Lepiej uważajcie z tymi tabsami, bo mozna dużego bobasa si doczekać, ja osobiście wole te maleńkie dzieciaczki niż te 4 kg. Poza tym ja blixnieta, więc lepiej niech bedą maleńkie. Mój synek urodzil sie z wagą 2250 i 49 cm dostał 10 p i tak samo chciałabym aby blixniatka były tych rozmiarów. Poza tym tpo też zależy od rodziców, jesli rodzice są wysocy to i bobo wieksze, ja jestem drobna, mąż też nie jest zbyt wysoki, więc i dzieciątko mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaiissaa
ja od 2 m-ca brałam Prenatal a teraz kiedy jestem już na pocz 7 m-ca to zaczęłam brać Prenatal Complex i jestem bardzo zadowolona,ponieważ moja ciąża jest jak bajka;)obce mi są jakiekolwiek dolegliwości związane z ciążą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koraliki1981
a co powiecie na to ze w prenatalu sa jakieś barwniki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość susan7
Gosba, ja tez kupilam sobie NEW LIFE firmy Calivita, powiedz mi proszę, czy brałaś je od początku ciąży? Ja jestem w 10 tygodniu i do tej pory łykam Feminatal N 800, bo ma duzo kwasu foliowego i zalecany jest do konca 12 tygodnia. Daj znać please...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie prenatal był fatalny, po complex od razu rzyganki!!! więc u mnie na początku dobrze sprawował się folik później elevit!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatku ciazy bralam znaczy staralam sie brac prenatal ale strasznie po nich wymiotywalam wiec to bylo raczej polykanie na sile :/ od kilku dni łykam ladeevit i jestem zadowolona :) kwas foliowy bralam do 16 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnitaB
U mnie sprawdziła się Materna, dobrze organizm tolerował ten suplement. Całą ciążę pracowałam, a mdłości bardzo szybko mi przeszły. Jedyne co, to miałam zachcianki. Raz na słodkie, raz na kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćala
ja tez brałam new life, dziecko zrowe , moja kluseczka :) http://vita24.life/new-life-45.html tu przeczytajcie sobie sklad , kwas foliowy to za malo, a czy wasz ginedzolog powiedzial cos o cholinie? kwas foliowy lepiej rozklada sie z cholina wczoraj ogladalam o tym w dzien dobry tvn . zwyczajnei za malo, trzeba witaminy szczegolnie c i d ( teraz jest wiosna wiec d ze slonca) , mineraly , zdrowa dieta a nie tylko kwas foliowy . to tak jak kosci bierze sie sam wapn a gdzie witamina d i k2 ktora pomaga kosciom na wchoniecie tego wapnia? gdzie magnez z ktorego kosci sie rowniez skladaja? tak samo z dzieckiem, porodem, zdrowiem skladamy sie z wielu skladnikow. pozdrawiam dziewczyny ala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia83
Ja polecam chela-mag b6. Mi w ciąży pojawił się niedobór magnezu, tak ok. 24 tygodnia. Bolesne skurcze łydek i śródstopia niemalże co noc, także polecam zapobiegać i kupić sobie suplement z chelatem magnezu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerturuda K
Ja musiałam brać magnez, bo mnie skurcze łydek łapały straszne i od razu wam powiem, żebyście nie popełniły tego błędu co ja - nie kupujcie najtanszych preparatów takich jak neomag forte - kompletnie się nie przyswajają. Brałam neomag przez 5 tygodni i żadnych efektów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naniuszka
zdecydowanie kwas foliowy, ja całą ciążę brałam folik, bo chyba najpopularniejszy, nie wyobrażam sobie, żeby w ciąży go nie brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×