Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

\"Modlitwa o miłość prawdzią\" Sł.Bogdan Olewicz, muz.Jacek Mikuła Każdy ma to co życie mu da tani fart, albo dwa jakiś zamek ze szkła każdy ma, każdy ma, każdy ma... Życie drwi, głupim w nogach gdzieś śpi, miesza cukier i łzy, bredzi co mu się śni, tak jak my, tak jak my, tak jak my. Kiedy ja siedzę w kinie a on na tym filmie dotyka jej ust - cała drżę, cała drżę.. Bierz ci chcesz - lata bierz, diable mój, dam ci wiersz - tylko daj, daj, daj chociaż raz wielką miłość tak prawdziwą. Bierz co chcesz - duszę bierz, diable mój - dam ci wiersz- tylko daj, daj, daj chociaż raz wielką miłość tak prawdziwą.... Tak już jest, czasem sweet, czasem jazz pełen dzban, pusty śmiech miałam dwóch, może trzech wielki grzech, wielki grzech, wielki grzech... Każdy ma to co życie mu da tani fart, albo dwa jakiś zamek ze szkła, każdy ma, każdy ma , każdy ma... Kiedy ja siedzę w kinie a on na tym filmie dotyka jej ust - cała drżę, cała drżę.. Bierz co chcesz - duszę bierz diable mój dam ci wiersz, tylko daj, daj, daj chociaż raz wielką miłość tak prawdziwą... Bierz co chcesz - lata bierz, diable mój - dam ci wiersz tylko daj, daj, daj chociaż raz wielką miłość - tak prawdziwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pewnym mieście powstał sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża. Miał sześć pięter, a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro, nie mogła zejść niżej, chyba że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu. Wchodzi więc tam pewna babka poważnie zainteresowana kupnem męża. Na pierwszym piętrze wisi tabliczka: \"Mężczyźni tutaj mają pracę\" - To już coś, mój były nawet roboty nie miał - pomyślała kobieta - ale zobaczę, co jest wyżej. Na drugim piętrze był napis: \"Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci\" - Miło, ale zobaczymy, co jest wyżej. Na trzecim piętrze była tabliczka: \"Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni\" - No, coraz lepiej - pomyślała - ale wyżej, to musi być już zajebiście. Na czwartym piętrze można było przeczytać: \"Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych\" - Słodko, słodko...... Ale chyba wejdę piętro wyżej. Na piątym piętrze stało: \"Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są diabelnie dobrzy w łóżku\" - No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?! Na szóstym piętrze BARDZO zdziwiona kobieta przeczytała: \"Na tym nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że wam babom, za cholerę nie można dogodzić...\" REWELACJA! fakt, dużo wymagam ! ale i dużo daję:p!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalambury ekstra TWA ! Przyznasz, że ślicznie i zmyslowo rysuję ! :D I okazuję oznaki życia przy tym ! :D Dobranoc - do jutra ! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzyń dzyń było i słodki głosiczek Flowci usłyszałam - śpisz? hahaha dobre! Mały wietrzyk przeleciał przez \"41\" Wklejam opis srodków stylistycznych , których używamy na kawce! Środki stylistyczne: Fonetyczne - Aliteracja (Rozpoczęcie sąsiednich wyrazów tymi samymi głoskami), Onomatopeja (wyraz dzwiekonasladowczy, np. puk, puk), Eufonia (Przyjemne, harmonijne brzmienie głosek), Instrumentacja głoskowa, paranomazja słowotwórcze(fleksyjne) - Zrosty, Złożenia Neologizm (Wyraz nowoutworzony) leksykalne - Synonimy, Homonimy (wyrazy o identycznym brzmieniu a o innym znaczeniu), Dialektyzmy, Archaizmy (wyrazy które wyszły z użycia), Makaronizmy, Orientalizmy, Neologizmy semantyczne, Frazeologizmy, Kolokwializmy, Brutalizmy, Wulgaryzmy Semantyczne - Epitety, Porównania, Peryfraza (omówienie), Metonimia, Symbol (symbolizm), Hiperbola (wyolbrzymienie), Synekdota, Alegoria (jest to kojazenie zwierzat z ludźmi), Oksymoron (zestawienie wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu), Metafory, Synestezja, Animizacja (ożywienie), Personifikacja (uosobienie), Antropomorfizacja, eufemizm Składniowe - Powtórzenia, Anafora (powt. wyrazu na początku wersu), Epifora (Powt. wyrazu na końcu wersu), Refren (regularne powtórzenie), Apostrofa (bezposredni uroczysty zwrot do adresata ), Pytanie retoryczne (nie wymagające odpowiedzi), Elipsa (brak jakiegos elementu zdania, np. przecinka, orzeczenia), Antyteza (zestawienie zdan przeciwstawnych znaczeniowo), Przerzutnia (Przeniesienie części zdania do następnego wersu), Szyk przestawny (Naruszenie naturalnej kolejności wyrazów), Eksklamacja, kontrast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku!! Cos sie kafe zwalilo... :O Gardziolko boli :( Ssam takie fajne zolte... moze przestanie ;) A w ogole to zdezerterowalam i kuruje sie w domu!! :D Tanczaca---> ALe Ty w poetyckim nastroju jestes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebiosa okazały się łaskawe dla TWA i zamiast śniegu lub deszczu złotóweczki wpadły do miseczki! Kupiłam sobie wafelka za 0,50gr:p kuruj gardziołko swoje, bo przed tobą przeboje KO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanczaca---> Czemu kupilas nieswiezego wafelka? A co... flow bajzel robi? :P Ja sie dzis do spiewania niespecjalnie nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Floweczko dosyć! Bo Ci potem nic przez gardło nie przejdzie! Wrzucaj ołówki i gumki do szuflady, papiery w kąt i hejka do doma się szykuj. Idę wyrównać rachunki z prądownikami i zaraz wrócę, bo mam koszyczek słodkości przyszykowany na wieczór i kawkę zrobioną w Twoim kubku:P Założę też moją odświętną kieckę ( z lumpka za 10zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja napisalam, ze cos mnie odstraszylo...? Po prostu jakbym doszla do 4 to bym uznala, ze jest to szczyt marzen i niec wiecej bym nie chciala... Nie mogloby mnie nic odstraszyc na 5 pietrze, bo nie dotarlabym tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszyska ! TWA Wyrąbałaś tu rozprawkę o słownictwie, że hej ! Tylko czy ktoś się tutaj tego trzyma ? :D Idziemy na żywioł i piszemy co ślina na język przyniesie. Ja sie tym akurat nie przejmuje za bardzo ! :D Głębokie gardło jest świetne. Obejrzeliśmy w pracy przy Martini. Podziękowania od moich współpracowników za filmik ! 🌻 Kolega był tak zafascynowany ( nie napiszę dokładniej jak bardzo) że chciał nas do piwnicy ciągać !!! :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obżarłam sie jajkami z majonezem - ale jestem ciężka ! Dzisiaj dzień lenistwa i siedzenia przy kompie na cafe i w kurniku. Książki jeszcze nie ruszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zgrzeszyłam jeszcze raz ... Wybacz mi Boże i Ty TWA ale zżarłam jeszcze drożdżówkę ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczam, bo ja się też nie potrafię oprzeć swoim pokusom, a żarło to przyjemność nie tylko dla ciała, ale czasami i dla ducha! Ja zaraz będę młócić polewkę pomidorową z garnka - taka pyszna! Ptaszysko nic nie mówiłaś, że bolą Cię jeszcze palce:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×