Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu :D...kolejne bardzo ważne święto a dlaczego? dlatego, że jakby TWA dla Was nie pisała, Wasze życie byłby tak ubogie i nudne i bezbarwne;) a tak swój talent poświęca na kreowanie osobowości czytajoncych i wpływa wartościowo na formację odbiorcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zima też jest! wyciągne swoje super kozaki na metrowym obcasie:P złamię nogę i będę mieć czas na pisanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Noo...jak masowego przekazu to przekażę masowo, że żyję i dycham :D Elldiska Ty no uważaj co by zamiast nogi, ręki nie złamać...Bo czym będziesz w tą klawiaturę pukać? Nogą? :D Masowym przekazem informuję, że mnie żoładek boli :O Ogólnie - fajno jest! :D A zima nie dotarła do mnie tylko \"wiater\" taki se tam hula (czy chula??) Się rozpisałam - na tydzień wystarczy chyba :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 2 minuty przed końcem poranka!! Całom noc patrzyłam jak śnieżek padał...wreszcie pensjonarki mogły sobie pochodzić i zaoszczędzilam na wodzie...Cztery Łapy wykompały siem w białym puchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg stworzył osła i rzekł do niego: Ty będziesz osłem. Będziesz od rana do wieczora pracował i ciężkie rzeczy na swoich plecach nosił. Będziesz jadł trawę i będziesz mało inteligentny. Będziesz żył 50 lat. Na to odparł osioł: 50 lat tak żyć to dużo, za dużo. Daj mi, proszę, nie więcej jak 30 lat. I tak było. Następnie Bóg stworzył psa i powiedział do niego: Ty będziesz psem. Będziesz pilnował dobytku ludzi, których będziesz oddanym przyjacielem. Będziesz jadł to, co człowiekowi z jedzenia zostanie i żył będziesz 25 lat. Pies odpowiedział: Boże, 25 lat takiego życia to za dużo. Daj mi nie więcej jak 10 lat życia. I tak było. Później stworzył Bóg małpę i rzekł do niej: Będziesz małpą. Masz skakać z drzewa na drzewo i zachowywać się jak idiota. Masz być wesoła i żyć 20 lat. Małpa rzekła: Boże, 20 lat żyć jako klown świata to za dużo. Proszę, daj mi nie więcej jak 10 lat. I tak było. W końcu Bóg stworzył człowieka i powiedział do niego: Ty będziesz człowiekiem, jedyną racjonalnie myślącą istotą, która będzie zamieszkiwać ziemię. Będziesz używał swojej inteligencji, ażeby podporządkować sobie inne stworzenia. Będziesz panował na ziemi i żył 20 lat. Na to powiedział człowiek: Boże, bycie człowiekiem tylko 20 lat to jest mało, Proszę daj mi te 20 lat, które osioł odrzucił, 15 psa i 10 małpy. I tak się Bóg postarał, że człowiek 20 lat żyje jak człowiek, później 20 lat jak osioł od rana do wieczora haruje i ciężkie rzeczy nosi. Potem ma dzieci i 15 lat żyje jak pies. Opiekuje się domem i je to, co mu rodzina zostawi. Później na starość żyje 10 lat jak małpa. Zachowuje się jak idiota i zabawia swoje wnuki. I tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowka siem lidluje i na kolacyjkem bedzie mi dolatywać z G zapach paprykowego salami a ja łapiem siem za rurzowego i heja...bo potem sabat czarownic a po 19.00 bajerka ...TWA będzie mieszać w regale zarufkowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siem nie połamałam proszony obiad też miałam:P w maku:D mnie zaprosili a ja płaciłam:O;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten pienkny skrzący bielunim śnieżkiem wieczór przyszła do TWA wiosna radosna z narenczem wielobarwnych kwiatuf!!! tera delikatne stopy TWA bendom stąpać po płatkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowka tera o fujach-mujach trza pisać z odstępem: hehehe z a j e b i s t e !!!! na to cenzura nie działa!!! a wiesz co wymyśliłam ? jak przyjdzie Przystojny będziemy robić nowe dwa otworki!!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj mamy święto Szparek - Sekretarek!!! Tera to siem ładnie muwi - Asystentka : Funkcja informacyjna Sekretariat jest centrum informacyjnym każdej jednostki organizacyjnej. Tutaj napływają informacje z różnych źródeł (zarówno znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy), tj. z innych komórek organizacyjnych firmy lub z innych instytucji: przysłane pocztą tradycyjną i elektroniczną, przysłane faksem, teleksem, telefonogramem, uzyskane z Internetu, przyniesione przez interesantów i gości, przekazane przez szefa i współpracowników. Nie każda informacja jest równie wartościowa dla firmy, jedne są celowe, inne mimowolne. Nie zawsze przydają się firmie w takiej postaci, w jakiej napłynęły. Są poddawane wielu czynnościom, wśród których zasługują na uwagę: selekcja informacji, czyli wybór tych, które są dla firmy najbardziej użyteczne, ich systematyzacja, czyli ustalenie pewnych kryteriów według których będą wykorzystywane, przetworzenie tych informacji, które nie są użyteczne w takiej postaci, w jakiej wpłynęły do sekretariatu, zestawienie lub porównanie informacji otrzymanych z różnych źródeł, wysłanie lub wprost przeciwnie – przechowanie informacji, aby je można było wykorzystać w stosownej chwili. Funkcja reprezentacyjna Sekretariat stanowi wizytówkę firmy, jest bowiem miejscem, w którym najczęściej następuje pierwszy kontakt z klientem lub interesantem. Dzięki temu przede wszystkim w tej komórce firmy można wykorzystać efekt \'pierwszego wrażenia\'. Na ten rodzaj funkcji składają się następujące elementy: lokalizacja, wielkość i wygląd sekretariatu, tj. jego wyposażenie (meble, sprzęt biurowy, materiały), ale również estetyka wnętrza i „duch” sekretariatu, czyli skojarzenie wyglądu sekretariatu z rodzajem działalności firmy, wygląd i zachowanie sekretarki czy asystentki (styl ubioru i zachowanie, właściwy makijaż, wysoka kultura osobista, życzliwość dla otoczenia itp., a także dyskrecja, lojalność, inteligencja, refleks i wiele dyplomacji), czyli kwalifikacje osobiste sekretarki, kwalifikacje zawodowe sekretarki – znajomość języka polskiego i języków obcych, znajomość i umiejętność stosowania odpowiednich do określonej sytuacji procedur załatwiania spraw, dobra znajomość struktury organizacyjnej firmy i jej otoczenia, znajomość techniki biurowej i technologii przetwarzania informacji, elastyczność w działaniu, którą można zaliczyć zarówno do kwalifikacji zawodowych, jak i osobistych, a która pozwala uniknąć niepotrzebnych konfliktów i kolizji interesów. Funkcje regulacyjne Funkcje regulacyjne dotyczą kontaktów bezpośrednich i telefonicznych szefa z otoczeniem firmy, a składają się na nie: przyjmowanie interesantów zapowiedzianych (przestrzeganie zasad etyki i etykiety), selekcja i przyjmowanie interesantów nie zapowiedzianych (dbałość o interesy i wizerunek firmy), umiejętność postępowania z interesantami o różnych cechach psychofizycznych, w szczególności z tzw. „trudnymi” rozmówcami, selekcja i łączenie telefonów (nie tylko znajomość zasad łączenia, ale przede wszystkim dobra znajomość hierarchii stanowisk w firmie i w jej otoczeniu), a także umiejętność radzenia sobie z kłopotliwymi rozmówcami „w sprawach osobistych”. ciąg dalszy za chwilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funkcje komórki współpracującej z szefem Do prawidłowego wypełniania tej funkcji jest bardzo istotne ustalenie proporcji między wymienionymi obszarami zadań (satysfakcjonującymi obydwie strony), czyli zadbanie o: ustalenie ramowego zakresu czynności określającego obowiązki sekretarki i asystentki, ustalenie zakresu jej kompetencji oraz odpowiedzialności, wyraźne wskazanie zadań samodzielnych oraz granic decyzji, jakie sekretarka może podejmować, określenie zakresu współpracy w zarządzaniu czasem pracy szefa (w tym prowadzenie terminarza szefa oraz przygotowanie jego podróży służbowej), określenie współpracy w zakresie organizacji zebrań i konferencji oraz przygotowywania dokumentacji tych zebrań. Funkcja „pasa transmisyjnego” Funkcja \'pasa transmisyjnego\', przekazującego informacje dla szefa i polecenia od szefa jest jedną z najważniejszych i najmniej wdzięcznych ról zarówno sekretarki, jak i asystentki. Wiemy z autopsji, że czas, sposób i ton, jakim przekażemy informację lub polecenie ma ogromne znaczenie dla ich odbiorcy. Koleżeńska uwaga \'na ucho\', że \'leci oczko\' w rajstopach zostanie odebrana życzliwie, ale ta sama uwaga wypowiedziana głośno i złośliwie przy grupie osób (np. na zebraniu) spowoduje, że poczujemy się fatalnie i na pewno postaramy się odwzajemnić osobie, która tę uwagę wypowiedziała. Aby sekretariat mógł z powodzeniem wypełniać funkcje pasa transmisyjnego, sekretarka/asystentka powinna przestrzegać następujących zasad: nie stawiać siebie w roli strony w żadnej sprawie (mówiąc np. „jestem po pana stronie, ale szef zadecydował inaczej”), nie komentować informacji dla szefa, ani poleceń od szefa (np. „sądzę, że szef miał co innego na myśli”), nie przekazywać szefowi ani otoczeniu tonu wypowiedzi ani zachowania rozmówców, nie przekazywać uwag nie dotyczących sprawy, zachować się taktownie podczas przekazywania negatywnych wiadomości, nie „jątrzyć” żadnej ze stron w trudnych i konfliktowych sprawach. Funkcja opiekuńcza w stosunku do szefa Jeden ze znanych dziennikarzy w udzielonym pewnej gazety wywiadzie (przed kilku laty) określił osobę pracującą w sekretariacie jako \'szelki szefa\'. Następnie wyjaśnił, że bardzo ważną rolą sekretarki/asystentki jest podtrzymywanie szefa na duchu. Jego praca przypomina czasami działanie w oku cyklonu, a dzięki odpowiedniej osobie w sekretariacie ma on większe poczucie bezpieczeństwa. Aby szef odczuł zaufanie do sekretarki/asystentki musi ona pamiętać, że: SZEF, to też człowiek (i w dodatku zapracowany), który potrzebuje nie tylko kawy i herbaty, ale także życzliwości, dbałości i troski na co dzień, wyczucie dystansu pomiędzy nią i szefem na gruncie zawodowym, z jednej strony pozwoli na dobrą współpracę, z drugiej zaś wyeliminuje plotki i podejrzenia, którymi chętnie żyje biuro, sekretarka/asystentka działa w imieniu szefa, a zakres jej zadań zależy od tego, na ile wykorzystuje, podnosi i rozwija swoje kwalifikacje zawodowe i osobiste, szefowie zwykle wydają logiczne polecenia w lapidarny sposób, co nie oznacza, że nie doceniają swojej „prawej ręki”, albo traktują ją instrumentalnie i nie jest to powód do obrażania się lub utyskiwania na wypowiedzi szefa, sekretariat nie jest dobrym miejscem na polemizowanie z poglądami szefa (jeśli mamy poglądy diametralnie różne, lepiej będzie ujawniać swoje na gruncie rodzinnym i towarzyskim), asertywność w pracy jest skutecznym narzędziem, o ile nie jest ona nadużywana (należy zatem dla samej siebie określić bezpieczne granice asertywności). W opinii szefa i otoczenia sekretarka/asystentka powinna być przysłowiową „alfą i omegą”. Nic więc dziwnego, że każda kandydatka na to stanowisko jest poddawana wielokrotnym rozmowom (czasami testom pisemnym lub pytaniom konkursowym), podczas których powinna wykazać odpowiednie kwalifikacje zawodowe i cechy osobiste, o których była już mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLOWKA POZWOLEM CI BYĆ MOJOM SZPARKOM JAK ZROBISZ MI PYSZNOM KAFKĘ ;) Idem... w 6 sezonie naszego życia Jack po raz piąty już czeka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×