Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

czeeesc:) ojj ale mam zaleglosci - obiecuje postaram sie je nadrobic:) u nas wszystko w porzadku:) maly jest cudnym anioleczkiem i powiem szczerze szkoda mi czasu na siedzenie przed kompem czy nawet ogarniecie chalupy:D czas leci tak szybko ze juz widzimy ze Kubus urosl i wole poki co skupic sie na nim:) no i wogole to byla u mnie mama na tydzien, oczywiscie nie obylo sie bez wymiany zdan na temat zajmowania sie malenstem:) ale bylo fajnie, babcia nanosila sie malego, \"porozmawiala\" z nim o wszystkim:) generalnie jest zachwycona Kubusiem:) poza tym dopiero wczoraj poraz pierwszy byla u nas polozna srodowiskowa! juz myslalam ze sie jej nie doczekam. nie wiem jak to jest u was, ale tam gdzie mieszkalam polozna przychodzila od razu po przyjsciu ze szpitala a tu wyobrazcie sobie trzeba sie samemu zglosic i dopiero wtedy polozna przychodzi! jestem zdziwiona takim \"systemem\"... ale najwazniejsze ze sie pojawila. rane mam zagojona, a Kubus rosnie zdrowo i wszystko jest w porzadku:) musze malemu podawac rumianek na kupke bo potrafi dwa dni nie robic, ale za to puszcza takie \"pachnace\" baki ze hej:D no i jesli mowa o rumianeczku to wlasnie o rumianeczek scielam sie z mama ze jeszcze Kubus jest za maly zeby mu go dawac a tu prosze - trzeba oddac honor mamie:) noce mamy spokojne bo wstajemy dwa razy:) spac w dzien mi sie nie chce i wogole nie czuje sie zmeczona:) o balkonowaniu na razie mozemy zapomniec bo pogoda u nas jest jednym slowem barowa - wilgotno, deszczowo, wietrznie wiec nie ma co ryzykowac z malym. a o zmasakrowanych brodawkach chyba z wami nie bede miala okazjo porozmawiac bo ja nie wiem co to takiego:) Kubus idealnie sie przystawia i karmienie go nie sprawia mi bolu a jedynie przyjemnosc - nooo dobra jak wisi przy cycku 2 godziny to juz mniejsza ale mimo wszystko jest naprawde dobrze:) wasze pociechy tez lubia sie przyssac na tak dlugo? Kuba je przez pierwszych ja wiem 20 minut a pozniej to juz sie relaksuje przy piersi:D ooo musze zmienic stopke:D wasze sa super! moze i ja sobie taka strzele:) dobra ide zrobic sniadanie i umyc wlosy poki moje chlopaki spia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i witam 🌼 może wkońcu zrobi się ciepło, u nas jest o dziwo nawet słonko. Amelka właśnie śpi, ona zawsze tak wtedy gdy nie potrzeba :P Dzisiaj na 15.00 idziemy do neurologa, niestety dzieci po niedotlenieniu muszą odwiedzać takiego lekarza. Mam nadzieje, ze nic tam nie znajdzie, bo pediatra nic nie znalazla :) Zaraz będę ją budzić żeby ubrać i zapakować do wózka. Jakbym nie była taka ciemna już dawno miałabym prawko, samochód pod oknem a ja będę dreptać. Ale co tam.... może schudne :D Kaasia, ja o popękanych brodawkach też nie mogę pogadać bo Amelka przepięknie się przystawia i nigdy nie mieliśmy problemów. Powoli zaczynam sobie planować (na razie ciągle odkładam) dokramić małą na noc Nan1. Tak mi się marzy przespana cała noc.........eechhh Chyba w sobote postawimy butle :) U nas położna przychodziła zaraz po porodzie a o dziecku zawiadamiał szpital. Teraz muszę uciekać, zrobić małą korektę twarzy :D itp bo jestem jeszcze w proszku całuski ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff - fajny prezent kupiłaś Emanuelkowi , myślę że kaptur nie będzie dużym problemem, przecież jak dziecko się kładzie to kapturek można założyć na głowę i wtedy prześlicznie dzieci wyglądają :) Jeżeli chodzi o wózki to też uważam że wcale nie musi być nowy. Pewnie też miałabym używany, gdyby dziadkowie nie byli sponsorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wróciłam, byłam u fryzjera :) od razu humor lepszy :) pogoda ładna, ciepło i słonecznie :) a mała mi wędruje po kocyku obróciła się już prawie 180 st :) Kaasia, chimera - NARESZCIE :D ja chcę jeszcze, więcej opowiadań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie chimera - w tychach o maluszku polozna zawiadamia szpital a tu kurcze sam rodzic musi sie zglosic - no sie powtorze i powiem \"dziwne\"! ooo chimera a jesli o tychach mowa - gdzie sie w tychach sklada wniosek o becikowe:D:D ja wlasnie polozylam spac Kubusia, ale cos dzis marudny z niego chlopak... spi i sie budzi co pol godzinki a jest najedzony, pielucha sucha i nic go nie boli - dochodze do wniosku ze to chyba pogoda bo i ja dzis jestem klapnieta... aga mowisz od fryzjera wrocilas - kurcze ja chyba tez sie wybiore - ale kiedy to nie mam pojecia:D a przydalaby sie jakas zmiana przynajmniej na glowie bo na ciele to nie wiem ile jeszcze musze poczekac... a ja mam brata co sie nazywa Emanuel:) no to ide strzelic sobie kafe inke ze smietanka:D juz sie do niej przyzwyczailam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś chce sobie pożyczyć mojego wrzaskuna??? oddam w dobre ręce na jakieś dwie godziny... ;) zrobiłabym obiad, zjadła, drzemnęła się.... Kaasia - ja do fryzjera poszłam 2 tyg. po porodzie, bo mi tak hormony szalały, ze szło zwariować, potrafiłam przepłakac i przewsciekac sie całe popołudnie :o musiałam coś ze sobą zrobić :) na prawde pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
Witajcie... Czy można w czasie ciązy używać kremów do depilacji miejsc intymnych? No i do porodu musze wydepilować całe krocze łącznie z łonem. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasia - Kuba jest śliczny :D Julka - nie mam pojęcia, mnie podgalała położna, miała specjalną golarkę do golenia na sucho, więc nie podrażniła mi skóry i nie swędziało jak włosy odrastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
agniecha_79 dziękuje za odpowiedz, sama nie wiem co robić, czy depilować sie czy nie, a poród juz tuż, tuż.... Pozdrowienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o depilację okolic intymnych to nie ma już takiego obowiązku i zaleceń medycznych. Jest to indywidualna sprawa każdej kobiety. Ale oczywiście można dowiedzieć się jakie są preferencje w szpitalu, w którym będziesz rodzić. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam znowu :D wróciliśmy od lekarza i jak sie okazało to nie był neurolog tylko lekarz który sprawdza odruchy itd. W każdym bądż razie porzucała moim dzieckiem po materacu i powiedziała że jest ok. Następna wizyta 27 lipca :) A w piątek idziemy do lekarza od rehabilitacji i on ją posprawdza dalej. Kurcze Amelkę rejestrował mąż na podstawie skierowania, okazało się że lekarka wypisała skierowania do poradni ..... nie pamiętam ale coś o ruchach dziecka, a mówiła że pisze do neurologa. Suma sumarum poszłam do innego lekarza niż myślałam :P Kaasia , becikowe załatwia się na Budowlanych za Urzędem Pracy obok Zegu, tam gdzie wypłacają zasiłki rodzinne Agniecha ja też walenłam sobie baleyage (nie wiem jak się to pisze) jakieś 2-3 tyg po porodzie :) z tym że u mnie to była sutacja podbramkowa. Jak byłam w ciąży obiciełam włosy i przestałam farbować, a miałam czarne do pasa. Teraz od razu człowiekowi lepiej :) Julka79 ja też się zastanawialam i dumałam jaki zrobić friz :) czy na punka, czy na skina a może zostawić długie w stylu hipi. Jak zaczeły się pierwsze bóle zdecydowałam się na skina hihhi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na skina? hihihih dobre a w trakcie ciązy można robic balejage? ja mam taki zamiar w tym miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
Dzięki dziewczyny za rady!!! Wszytkie są dla mnie cenne ;) Zrobie tak jak -chimera Jeśli chodzi o baleyage w czasie ciązy to nie ma przeciwskazań (pytałam moją ginke). Ja uważam, że lepiej sie jednak wstrzymać w pierwszym trymestrze, gdzie łożysko nie jest jeszcze do konca ukształtowane. Ja obecnie jestem w 37 tyg. ciąży i byłam u fryzjera robić sobie 2 razy baleyage. Wczoraj byłam u mojej ginki na badaniu, jak narazie wszystko jest OK z moim Bąbelkiem, wazy ponad 3 kg :) Następna wizyta.... NA PORODÓWCE Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka79 trzymam kciuki! jestem w 26 tygodniu więc jeszcze trochę przede mną :-) ja będziesz po daj znać czy dziewczynka czy chłopczyk, nam lekarz powiedział że dziewczynka ale do końca wolę się nie nastawiać :-) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) mam dość od rana, julka darła się niemal godzinę :o nic nie pomagało, najpierw była głodna, ale się obraziła na cyca i nie chciała jeść, podejrzewam, że zbyt wolno jej leciało, bo byłam przez nią godzinę wcześniej wypita... więc dałam flaszkę, zjadła, potem ze dwie minuty przerwy i ciszy i dawaj od nowa :o załamka, ale pomasowałam plecki - to zawsze pomaga i się wkońcu uspokoiła, potem uśpiłam i mam ciszę od prawie godziny :D chyba zaczyna się ząbkowanie, tak namiętnie gryzie gryzak, swoje palce, moje i miśka - normalnie aż czasem zaboli tak ściśnie szczęką żuje kaftaniki, ręczkik po kąpieli, pieluszkę, co tylko ma pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) odwiedzilam wczoraj malego siostrzenca i jestem w szoku ze jest taki malusienki!! Jak ja sobie dam rade z taka kruszynką? Mam nadzieje ze w szkole rodzenia nas naucza wszytkiegi!! Ale przeslodkie takie malenstwo-ja juz chce swoje miec z 2 strony brzuszka;):) Julka- ja sie gole sama maszynka do golenia, ale nie jest latwo-a jesczze 2,5 mesiaca przede mna. Kremow chyba mozna uzywac-przynajmniej nie slyszalam zeby nie mozna bylo..:) No i 3mam kciuki- zazdroszczze ze termin masz juz tuż tuż..:) Chimera-ja tez mam czarne (farbowane) wlosy do pasa-naturalnie jestem blondynka:) szlag mnie trafia kiedy musze tak czesto te odrosty farbowac, ale co zrobic. Za nic w swiecie nie obetne! AGA-Twoja Julia ma juz 3 mce-jak to szybko zlecialo:) a pamietam jak ja rodzilas niedawno:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff wiesz ja też blondynka :) i cholera obciełam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ryczałam potem przez 5 dni i 5 nocy :P . Teraz mam baleyage, a mąż nie może się nadziwić że tak zmieniłam się przez rok. Ostatnio nawet porzuciłam czarne ubrania :P Co tu gadać, ciąża wpłyneła na mój styl. Teraz powoli wracam do pionu i czekam aż włosy odrosną, bo póki co to i mój mąż i kumple mają dłuższe włosy odemnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chimerka Ty tez lubisz czarny :) ja chyba nigdy nie przestane nosic tego koloru:P no ewentualnie moze byc z dodatkiem czerwieni:) AGA-to duza ta Twoja dziewuszka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem blondynką, ale nigdy nie farbowałam się na czarno, chyba wyglądałabym jak upiór :-) mam ochotę zrobić coś z włosami jak już dzidzia się urodzi może obetne, troszkę juz mi się nudzą te długie włosy i może jakiś kolorek? :-) czarny kolor w ubraniach to podstawa, też bardzo lubię, może nie cała na czarno ale z brązem, zgniłą zielenią, bordem to bardzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też ładna pogoda, ale z powodu wiatru myślałam, że zwariuje na dworze - pyłki :o miałam ochotępotraktować oczy szczotką drucianą, tak mnie swędziały :o i czerwone jak u wampirka :( muszę podejść do lekarza po kropelki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) chimera dzieki - juz wiem gdzie o te becikowe uderzyc, to w sumie rzut beretem od mojego rodzinnego domu:) w koncu wyszlo slonce i jest cieplo!:) wykorzystalismy ta sytuacje i zabralismy malego na wycieczke do mojej pracy... no i na maly spacerek:D Tata ledwo odpalil samochod i Kubus zasnal, podoba mu sie jazda samochodem, wcale nie marudzil ku naszemu zadowoleniu bo nie wyobrazam sobie podrozy do bstoku z wyjaca syrena:D dziecko dotlenione i spi jak aniolek, maz robi obiad to ja sie troche pobycze:D a jutro sie zaczyba mundial:D kto bedzie ogladac bo ja sie juz nie moge doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasia tylko pamiętaj, że jak twój mąż jest zameldowany gdzie indziej niż ty, musisz mieć świstek , że twój mąż nie pobierał becikowego w mieście którym jest zameldowany :) A no i fajny plus jest taki, że robią przelew na konto :) Moja AMelka to by jeździła i jeździła samochodem, zresztą wózek też tak na nią działa - czyli usypiająco :) Mam wielką ochotę na rybkę, jak się robie taką z warzywami w złotku w piekarniku. Wie ktoś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julka79
mysia30, Justyna1 - dziewczyny kochane jesteście :), juz dziękuje za trzymanie kciuków!!! Nie ukrywam, że troche sie boje jak to bedzie, w czasie porodu i już po... W czasie tych 9 miesiecy dwóch róznych lekarzy na podstawie USG potwierdziło, że na 95% bedę mieć synka!! Choć za bardzo sie też nie nastawiam, ponieważ na forum w czerwcówkach okazało sie, że miał być chłopak a urodziła sie dziewczynka :) Pozdrowienka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) Julka-to mnie zaskoczylas! Myslalam ze to raczej dziewczynki okazują sie chlopcami a nie na odwrot;) Ja mam miec synka i juz sie przyzwyczailam do tej mysli:) ale z dziewczynki tez sie bede bardzo cieszyc:) 3mam kciuki!!! Wczoraj w szkole rodzenia uczylismy sie oddychac--fajna sprawa:) Mam pytanie-ile trwa wykonanie zabiegu lewatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Daf - nie wiem :) mnie ominęło, bo z nerwów przez zaplanowanym zabiegiem i dzięki uciskowi julki na wszelkie narządy wewnętrzne wszystko samo ze mnie zeszło ;) potem się okazało że nawet wody mi wtedy zeszły, ale nie poczułam u mnie dzisiaj piękne słońce, za jakiś czas pójdziemy na spacer. może mi złości na męża przejdą, bo mnie wkurzył wczoraj, ze złości poszłam spać do drugiego pokoju, a zaraz po nakarmieniu dziecka po 4 rano zostawiłam mu ją w łóżku, żeby się zajmował, a ja wróciłam spać :P pewnie dlatego zaspał do pracy, hehe, ale niewiele mnie to dzisiaj obeszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) daf- hehe lewatywa trwa krotko i nie wiem czemu sie niektore kobietki jej obawiaja i nie chca jej miec. u mnie byla, polozna szybko sprawe zalatwila, lezysz na boku doslownie moment a potem tylko akcja w ubikacji:D jejku a ja dopiero uspalam Kube... wstal o 6 i dopiero teraz zasnal... juz byl tak wymeczony i spiacy a nie chcial zasnac, budzil sie chwile i cala zabawa zaczynala sie od nowa. mam nadzieje ze tym razem pospi pare godzin:) dziewczyny kiedy szlyscie z pociechami poraz pierwszy do lekarza na kontrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×