Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

witam Panie mam takie pytanie: poszukuję czegoś o metodach naturalnych a dokładniej o mierzeniu temperattury, chce kolezance zrobic prezent bo sie staraj sama sie orientuje w temacie ale książki nie napisze a chciałabym cos fachowego?? nie wiecie skąd to moge wziąć kupić itp\\??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) dziewczyny moj kubus nie spi juz trzecia noc!:(:(:(:(:(:( ide dzis z nim do lekarza nie spi, nie chce jesc, cycka ciagnie elegancko (ale wiem ze sie nie naje nim), a na butelke patrzec nie moze, odwraca glowe na jej widok... w ciagu dnia pospi troszke, 2 razy po godzince co i tak jest malo, a noc jest bezsenna praktycznie. maly chce spac a nie potrafi sie wbic w sen... juz nei wiem co robic, tak mi go szkoda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć piękne kobiety! kurcze, furka, nie mam pojęcia, ale prezent fajowy-b. oryginalny Kasia-a może kolejne ząbki?albo gardełko go boli? moj mały tak też zareagował na butelke, jak miał gardełko zawalone. A ja wam powiem, że dziwna ze mnie baba. Marcela odstawilam i mi żal strasznie, ale chyba nie dziecka, tylko samej siebie. To jakoś silny instynkt, bo w nocy mam ochotę mu dac pociamac;) a wczoraj dałam mu tak na spróbowanie, czy nie tęskni, to wziął go do buzi, ale jak zabawkę i wypluł-chyba zapomniał. Gdzieś czytałam, że latami potrafią karmić kobiety niezaspokajane przez facetow;) no ale ja się do nich kurna nie zaliczam, więc o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasia, idź do lekarza, na pewno cię to uspokoi, a małemu rzeczywiście coś może dolegać. buziaki furka - pojęcia nie mam, idź do jakiejś większej księgarni, powinnaś znaleźć. Ferka - dobra jesteś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko!!!!!!! antosia zwymiotowała, ale się wystraszyłam nie wiem co robić narazie zasnęła ale normalnie haftnęła, co to znowu?? mam nadzieję e tylko za dużo zjadła, ale był gejzer może po tej wczorajszej szczepionce? może wiecie co robić gdy dziecko zwymiotuje, nie wiem czy pędzić z nią do lekarza czy poczekac, coś jej dac do picia czy co? \'ratunku!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysia, bobas bez pawika to jak żołnierz bez karabinu u nas dość długo Marcel nie ulewał, a jak więcej zaczął jeść to się zaczęlo, nie martw się, po 6 miechu wykształca się mięsień żołądka (coś w rodzaju zwieracza:) i jest git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie zapanowałyśmy nad sytuacją zadzwoniłam do położnej powiedziała zeby nie panikować jeśli to nie sa wymioty ciągłe, najprawdopodobnej przejadła się i powszło, tym bardziej że nie dostaje sztucznego, oby to była prawda, teraz śpi gwiazdeczka A MI JESZCZE SERDUCHO WALI co do tych szczepionek to dostaliśmy ulotkę o pneumokokoach dot. opon mózgowych, a o biegunkach mówiłą nam piguła że warto jak najszybciej i tutaj już chodzi o inną szczepionkę zgadza sie / rotawirusy /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki , dobrze że jest ten net i to kafe a przede wszystkim że wy tu jesteście 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dziewczyny jak zamierzacie posyłać swoje dzieci do żłobka/przedszkola to zaszczepcie na rotawirusy.Julita miała tego wirusa w wieku 3,5 miesiąca i na prawdę cieniutko wyglądała - 5 dni w szpitalu,razem z nami byla dziewczynka 7 letnia i nie wiem czy ona tego nie zniosła jeszcze gorzej co do pneumokoków,to nam coś napomykała pani doktor przy wypisie z położniczego,ale wtedy mówiła więcej o tych szczepionkach 5w1,że ona je poleca dzieciom z problemami (a julita urodzila się z wadą serca jak pamiętacie) Kasia może go gardło boli i nie chce jeść??? ale żeby nie spał 3 noce - idzcie do lekarza dla swietego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś chciał m podac sztuczne mleko, myślałam że Myśka głodna bo non stop mi płakała, ale nie chciała butli, po ciężkich perturbacjach z butlą przyssała się jeszcze do cyca wydoiła do ostatniej kropli no i zasnęła, często boli ją brzuszek przy robienoiu kupy , biedactwo muszę chyba zaczać uważać z tym jedzeniem czy wasze bobasy tez płaczą przy kupkach?? idę spać bo za 3-4 godziny kolejne amu papu spokojnej nocy, najl;epiej [przespanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!Czy ktos mnie tu jeszcze pamieta??? Widze, że tu gadacie o szczepionkach a też sie zastanawiam czy nie zaszczepić małej na Hib a synka na pneumokoki. Mysia ty szczepiłaś Antosie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia30 moja córeczka też poplakuje jak robi kupke-przeważnie przy karmieniu ja wierci-chyba ma troszke kolek.Daje jej kropelki Sab Simplex i pomagają-a jem wszystko bo ponoc najnowsze wskazania sa takie żeby nie stosować żadnych specjalnych diet i przyzwyczajać dzidziusia-oczywiscie nie mówie żeby jeść groch z kapustą!!!mała krztusi sie po przystawieniu do piersi bo strasznie leci a ona nie nadąża z połyykaniem i nałyka sie zawsze powietrza-od tego też brzuszek boli wiec daje ja do pionu żeby sobie bekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jeszcze chciałam spytać ile dziecko powinno urosnąć na długość w I i II miesiącu?Bo moja mała jakaś króciutka ciągle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć natka! mój na poczatku \"szedł\" w szerokość, zrobił sie pucułowaty, a potem wyciągnąl, no a teraz obserwuję właśnie takie zmiany, na początku robi się klucha, potem szybko wyciąga mysia-też nieraz płakal przed kupką, a potem strzelal jak z rakiety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piękne kobiety! poniedziałek i takie pustki?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny, już wszystkie pracują??? to ja też muszę szukać roboty powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jo*go*bel*la******
Witam Was serdecznie, Mam ogromna prosbe razy milion - prosze napiszcie ile wynosiło u Was NT w 13 tc(przeziernosc karku) - to dla mnie bardzo ważne, czekam i pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Natka:) nie pomyśl że o Tobie zapomniałam, ale teraz jest poprostu mały sajgon, zresztą Ty o tym wiesz najlepiej masz już dwie pociechy, daję rady ale czasami nie mam cierpliwości, wkurzam się szczególnie na siebie, ale to chyba takie kryzysy związane ze zmęczewniem i co dziennie innyu problem dzis z cycami mam jakieś boom jedna jak głaz a mała śpi jak suseł, a alktatora nie mam żeby sobie pomóc, już cisnęłam ręcznie i chyba zaraz ciąg dalszy nastapi bo nie chcę Antoni budzić niech sobie pośpi bo wczoraj cały dzień dawała czadu może z godzinkę sie przespała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do szczepionek wzieliśmy 6 w 1 , wszystkioego można dowiedzieć się w przychodni Natka - - - . mamy podobne problemy z pannicami, też je bez opamiętania, później się ksztusi a później czkawka, i bolący brzuszek i ryk przy kupkach i tak w kółko czasami te kupki są zielone tez mnie to martwi ale lekarka powiedział że czasami tak bywa a ja jem wszystko wiec to też od tego\" wszystko\" może być, muszę pomyśleć też o jakiś kropelkach, bnarazie dajemy okazjonalnie herbnatkę koperkowa z HIpp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez te moje nerwy mioje piersi ciś szwankuja, już się wszystko uregulowało a teraz znowu robią się twarde i jest straszny nawał a nie zakupoiłam laktatora dzis masochistka ściągałam ręcznie wyciskałam do butelki , porażka, napiszczecie czy przy ściąganiu pokarmu, kolejne ściągnięte mleko można dolac do tego wcześniej ściągniętego? czy trzeba do nowego pojemnika?? jaki ten laktator najlepiej kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOGOBELA u mnie było 1,2 mm ale norma jest ponoć do 2,5.Ale z tego co wiem to zdarzały sie przypadki gdy było wiecej a z dzidziusiem wszystko było ok-ten marker sprawdza sie głównie u kobiet po 34 roku życia... Mysia mi też czasem cycki ztwardnieją jak mała ssie co chwile a potem nagle robi 4-5 godzinną przerwe, ale rozmasowuje pierś i ściągam recznie-laktatorów sie boje bo dla mnie takie ściąganie jest bolesne a najlepiej niech ci mąż odciągnie tylko niech nie łyka bo dostanie sraczki!!!Laktator nie ściagnie ci guzków jak ci sie porobiły wiec lepszy mąż! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka - - - > buźka a co Twój już posmakował? skoro wiesz że grozi sraczką hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) byłam wczoraj z julką u lekarza, bo dostała uczulenia brzydkiego na plecach, babka ją wyoglądała, ta się do niej śmiała, gadała, kazała soie lampę zapalać :) babka zachwycona, że taka grzeczna (nie zauważyła tych rogów ;) )i pyta się mnie, że ona już pewnie sobie stoi w łóżeczku i sama wstaje... ja jej na to.. dede - sorki ;) że julka już sama sobie przez cały pokój przejdzie tam i spowrotem :D kobiecie szczęka lekko opadła :D figlara takie postępy przez ten tydzień zrobiła, że się zaczynam zastanawiać nad bucikami... jeszcze z miesiąc poczekam, może pół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim obecnym i nieobecnym napiszcie proszę ile można przetrzymywac ściągnięty pokarm w lodówce?? tzn. w jakim czasie mam go zużyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysiu, to dla Ciebie Przechowywanie pokarmu Pokarm może być przechowywany w naczyniu z przykrywką, szklanym lub plastikowym przeznaczonym do żywności lub specjalnych torebkach plastikowych Naczynie musi być umyte ciepłą wodą i detergentem, starannie wypłukane i wyparzone (dla dzieci donoszonych i zdrowych) lub wygotowane (dla wcześniaków i dzieci chorych). Pokarm najlepiej przechowywać w porcjach na jedno karmienie. Na pojemniku napisać trzeba datę i godzinę odciągnięcia pokarmu oraz jego objętość. Najlepiej nie mieszać mleka odciągniętego w różnym czasie, a jeżeli już to z 12 godzin i po uprzednim schłodzeniu. Miejsce przechowywania Czas przechowywania dla dzieci zdrowych Czas przechowywania dla wcześniaków i dzieci chorych W temperaturze pokojowej 8 -12 godzin 0 -1- 4 godzin W torbie chłodniczej z wkładami chłodzącymi 24 godziny 24 godziny W lodówce (3 -5 C) 3 - 4 dni 24 - 48 godzin W zamrażalniku lodówki (-10 C) 2 tyg. Nie nadaje się W zamrażarce (-18, -20 C) 6 - 12 miesięcy 6 miesięcy Przygotowanie pokarmu i podanie dziecku. Pokarm można rozmrażać i podgrzewać w kąpieli wodnej, której temperatura nie powinna przekraczać 50 st.C Pokarmu kobiecego nie gotuje się, nie podgrzewa się bezpośrednio na palniku kuchenki ani w kuchence mikrofalowej. Przed podaniem dziecku najlepiej podgrzać go do temperatury 36 st.C (dziecko może jeść również mleko w temperaturze pokojowej, ale nie chłodniejsze). Jeżeli dziecko chore lub wcześniak nie wypije całej porcji mleka reszta nie nadaje się do dalszego przechowywania. Pokarm rozmrożony przeznaczony dla zdrowych, donoszonych dzieci może być przechowywany w lodówce przez 24 - 48 godzin a dla wcześniaków do 9 godzin. Nie wolno powtórnie zamrażać rozmrożonego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) oj wczoraj mialam urwanie glowy, wiec melduje dzis ze kuba ma sie dobrze:) mial chwilowy bunt na spanie i juz wszystko gra. lekarka powiedziala ze to trzydniowka i juz po klopocie:) kuba teraz uporem maniaka przyjmuje pozycje startowa do raczkowania, buja sie przesmiesznie:D ale jak same wiecie najtrudniejszy pierwszy krok:) aga - podziwiam core!:) tak czytam o odciaganiu pokarmu i tak mysle ze mialam szczescie bo ani nie mialam zapalenia ani pogryzionych brodawek ani nie musialam go odciagac:) jak to mi sie udalo to nie wiem:) ale za to teraz mam na prawym cycku siniaka jak talala! kuba w nocy jadl i zle gapulka chwycil i mnie zassal:) bolalo cholreka, ale kuba byl bardziej zdziwiony ze nic nie leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak odnośnie karmienia, to ..... dalam dziś cyca małemu:) było około pół kieliszka, a mały był wcześniej najedzony, troche sie zdziwil, ale wychlipal. dziwna jestem, no ale co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×