Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agniecha_79

dla wszystkich ciężarnych - rady, wskazówki i możliwość pogadania

Polecane posty

życzę wszystkim: Wesołych Świąt!!!!! Najpiękniejsze, świąteczne, wielkanocne życzenia składamy od serca, życząc ich spełnienia. Smacznego jajka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
zyczę wszystkim wesołych Świat i bogatego zajaczka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak Wam leci na świętach??? ja się byczę i leniuchuję jak nigdy :P i baaaaaaaaaaaaaardzo dobrze mi z tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam problema. Niedawno straciłam pracę. Umowę miałam podpisaną do końca pażdziernika, ale zostałam zwolniona z powodu likwidacji zakładu pracy. Byłam w ZUSIE i powiedziano mi że przysługuje mi jakiśtam zasiłek i ubezpieczenie do końca ciąży, tylko że musze złożyc pewne dokumenty: -zaświadczenie od lekarza o planowanym terminie porodu - zaświadczenie z Urzędu pracy o tym że nie ma dla mnie żadnej oferty pracy. I właśnie tu się pojawia problem, bo żeby dostać takie zaświadczenie to muszę się zarhjestrować w UP. Z innego źródła wiem że jeżekli sie zarejestruje to już nie będe mogła do ZUSu żadnych roszczeń o ten zasiłek i ubezpieczenie mieć, bo zarejestrowanie w UP automatycznie wyłącza mnie z ubezspieczenia w ZUS po ustaniu stosunku pracy. I tu sie błędne koło zamyka. Pani z ZUS powiedziała mi że to nic nie przeszkadza jak się zarejestruję, natomiast moja szefowa pytała w ZUS inną panią kilka dni wcześniej i ta powiedziała że absolutnie nie mogę się zarejestrować w UP. Więc teraz nie wiem co mam robić. Może ktoś z Was zna taki przypadk. Bardzo proszę o odpowiedz. To dla mnie bardzo ważne. Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawska
Cześć dziewczyny!!! Proszę napiszcie mi jakich leków na przeziębienie mogę używać w ciąży? Coś mnie bierze; katar już przeszedł, jak kupiłam dobre krople na katar to się dowiedziałam że nie mogę ich w ciaży stosować, ale aptekarka mi nie powiedziała...choć pytała czy to dla mnie.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zusu i pup to wydaje mi sie że coś tu jest nie tak, bo jak się rejestrujesz w UP to jestes u nich ubezpieczona i up odprowadza na ciebie składki ubezpieczeniowe do zusu. Więc nie rozumiem o czym mowa?? co do lekarstw na przeziębienie to be recepty w aptece ci dadza tylko mussz powiedziec ze jestes w ciązy to fdadza odpowiedni a jak cos powazniejszego sie dzieje to do lekarza i on przepisze tez stosowny lek ja mam pytanie mój mały smyk zaczyna buszowac po szawkach i stad pytanie czy sa skuteczne zabezpieczenia do kupienia bo juz wiem ze kupione w rossmannie nie wytrzymuja przed wscibskimi dłońmi mojego szperacza w 10 sekund wszystko popsuł :O a paluszki pare razy przytrzasnął :O mam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizka2344
czesc wam ja tez jestem w ciazy i caly czas zle sie czuje a do tego mam katar i glowa mnie boli co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) co do UP i ZUSu - ja pojęcia nie mam żadnego :o co do zabezpieczeć - to już wiesz ode mnie :) co do przeziębień - czosnek, mleko z miodem, herbata z cytryną, a jak nic nie przechodzi, to do lekarza :) witam grubo i najedzenie po świętach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
witam jak bylam przeiębiona w ciązy to lekarz zapisał mi codipar(bez recepty),syrop Hedelix(zielono-bialy)i potem mialam zapalenie gardla wiec antybiotyk bioparox w spreju:)) pozdrawiam Gdzie ta wiosnaaaaa?????:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie obżarłam!!!!!!mój borsuk też, babcia specjalnie dla niego królika dusila:) z jednej strony szkoda, że już po świętach, bo odpoczęlam na maxa( prababcia i babcie bawiły M.), a z drugiej dobrze, bo przytylabym parę kilo na tych frykasach. furka-paczkę wyślę jutro, a tym kontem to przestań, mowilam, ze to było tanie, więc milego sranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka dzięki ;) A co do sranka to powiem wam że mały nie płacze jak go sadzam na nocnik...w kojcu :D musze jeszcze obadac czy jak go rozbiore na tn nocnik to tez bedzie luz :D a mateusz ma drugiego ząbka :D jestem w szoku, że on tak bezobjawowo przechodzi to ząbkowanie, zadnyk babli, krewki, goraczki, sraczki nic a nic :D tylko ze to znowu ja odkryłam ząbka i to ja znowu mam kupic prezent :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany, ale mam zapiernicz :) mam chwilkę żeby się przywitać, więc się witam :D furce gratulujemy ząbka i nocnika :) chociaż informację, że sadzasz małego w łóżeczku... troszkę mnie zszokowała.... może jest po prostu za wcześnie??? jeśli tak płacze, to go nie zmuszaj, bo jak się raz zniechęci, to koniec. a łóżeczko jest od spania nie do sranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzię mam przeziębioną:(:(:( ma chrypkę, gile w nosku i trochę kaszle. Wysłalam Rafala po herbatke na przeziębienie, nie wiem, czy pomoże, ale będę poila w nocy. Na pewno nie zaszkodzi. Do lekarza na razie chyba nie pojdę, zresztą pewnie by mnie nie przyjęli, jeszcze sie nie przepisaliśmy do nowej przychodni. Dziewczyny, jak radzicie sobie z przyziębieniem. Wychodzicie na dwor? (jutro ma byc ladnie) furka-z powyższych przyczyn nie mialam jak wyslac paczki, jak bedę wolna to od razu wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka ty sie mna w ogóle nie przejmuj ;) kuruj bąbla :D aga no wiesz za kogo ty mnie masz????? za matke marnotrawną????? nie zmuszam małego bo mam takie samo zdanie jak ty, po drugie mały sie bawił w kojcu nocnikiem i ja go dla próby posadziłam w ubraniu na niego zeby zobaczyc jak mały zareaguje, a po trzecie podkreslam jeszcze raz w KOJCU!!!!!nie w LOZECZKU!!!!! kojec mamy z kuchni zebym mogła małego tam wsadzic jak cos robie a ons sie w nim bawi :D no to sie napisałam ide spać ;) dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
Witam:)) Ferka jak Alicja była przeziębiona to lekarz kazał mi pryskac do noska solą fizjologiczną(morską)DISNE MAR i odciagać FRIDĄ do tego kazał mi podawać witaminę C w kropelkach CEBION i na kaszel syrop PYROSAL (bez recepty) no i herbatke na przeziębienie:)) POMOGŁO . Na spacerki chodziłam jak nie wiał wiatr ale pamiętaj zeby nie przegrzać dziecka na dworze(BO my mamuśki mamy taki odruch ,że jak jest przeziębione to trzeba gruuuuboooo ubrać:))) Lekarz mnie wyprostował:))Życzę małemu dużo zdrówka:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
Aha.... jeszcze mi sie przypomniała bardzo istotna rzezc jeśli chodzi o spacer. Bobasa mozna zabrać na spacer jeśli ma temperaturę do 37,5 pod warunkiem ,że jest w dobrej kondycji tzn. nie marudzi , chętnie sie bawi i uśmiecha......to są słowa pediatry. teraz spadam nakarmić mioch wygłoniałych domowników:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) piekne slonce i temp jakby wakacyjna:) odliczam do majowki! dziewczyny ja ponawiam prosbe o obiadki dla maluchow... co przygotowujecie na obiad dla swoich pociech? cierpie na brak weny tworczej tzn kulinarnej... pomozcie, sypnijcie jakims przykladami prosze!!!:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:(:(:( wróciliśmy od lekarza. .....W nocy była gorączka i brzydki kaszel. Podejrzenie zapalenia oskrzeli:( zakaz wychodzenia na dwór i co najgorsze-antybiotyki:(:( :( jak to sie stało????cała zime nawet nie miał kataru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferka - bedzie dobrze, zobaczysz:) antybiotyki zwalcza chorobe, wiem, ze to antybiotyki, ale jak maly tak mocno sie przeziebil to mu na pewno pomoga:) kuba tez juz je bral...widac marcelka zwiodla wiosenna temepratura, duzo maluchow o tej porze choruje. zdrowka zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly zwymiotowal b. duzo pol godziny po zażyciu antybiotyku. Co robic w takiej sytuacji???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Ferka nie mam pojecia, bo pewnie ci chodzi czy nie zwymiotował antybiotyku. nie wiem czy zdażyło się wchłonąć, ale szczerze współczuje mój jak wymiotował to był taki przerazony bo nie wiedział co sie dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legusia
witam! mam pytanie do Was dziewczyny:jestem w 16-m tc i od kilku dni mecze sie z okropnym katarem i ogolnym przeziebieniem.oczywiscie bylam u lekarza,ktory zapisal mi lekkie leki,ale nie widze zadnej poprawy-a nawet mam wrazenie ze jest jeszcze gozej.Martwi mnie to czy jesli lekarz przepisze mi antybiotyk(bo podobno juz mozna)nie zaszkodze tym malenstwu?czy ktoras z Was miala podobna sytuacje?prosze odpiszcie:) pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki:******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 78
Witam wszystkie mamuśki. Fajnie się czyta wasze wypowiedzi:)) Ja jestem w 35 tygodniu ciąży i juz się nie moge doczekać kiedy zobacze i przytule mojego skarba. Jeśli chodzi o przeziębienie, to dopadło mnie straszne w 20 tyg. Miałam temperature 38. Moja lekarka radziła walczyć z chorobą naturalnymi sposobami. Przez tydzień lezałam w łóżku, jadłam cytrusy, piłam herbatke z malin i 3x dziennie z lipy, gorace mleko z miodem i czosnkiem. Wypociłam chorubsko:) Na szczęście nie musiałam brać antybiotyku. Byłaby to ostateczność. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolcia_28
Witajcie Na święta dostałam super prezent - dwie kreseczki na teście (a właściwie na 3 testach Chciałabym się upewnić i zrobić badania krwi. I w związku z tym mam pytanie, czy na takie badanie muszę być na czczo? Czy mogę spokojnie po pracy pojechać na pobranie krwi? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia06
Legusia!!!! Ja w ciąży brałam tonę antybiotyków .Co prawda nie na przeziebienie ale na zakazenie dróg moczowychI naprawde nic sie nie stało:))) Dziedzia zdrowa :)) Brałam je w 25 tygodniu ciązy 3 razy dziennie po dwie tabletki w sumie przez miesiąc. Pamietam jak sie denerwowałam i wydzwaniałam kikla razy dziennie do mojego gina z pytaniami czy napewno nie zaszkodza bobaskowi:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ciężarki! i reszta! u nas poprawa, dodzwoniłam się wczoraj do lekarki i kazala powtorzyć antybiotyk. Spadla goraczka w końcu, ale męczy go jeszcze katar i kaszel. Ogolnie jak to podczas choroby-sporo śpi i popłakuje przez sen. Nie ma nic gorszego niż to, jak dziecko jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolcia-na czczo koniecznie-krew i morfologia- i tak co miesiąc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dca
W trakcie wizyty w toalecie zauważam jakieś takie śluzowate skrzepy w kolorze brunatnym. Co to jest? Lekarz we wtorek robił USG (9 zarodek żywy) i mówił że wszystko OK. A tu dzisiaj coś takiego widzę. HELP !!! Czy ktoś miał takie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×