Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siemka siemka

Kto z Was ma kolczyk w języku?

Polecane posty

NIe zanurza się, tylko odbija... tak jak np. śpisz na ręce i budzisz się z takimi jakby \'zmarszczami\' albo jak np nosisz przyciasnawe spodnie i odbijają sie potem na brzuchu. Gdy jeżyk sie przyzwyczai, to ten dołek zejdzie ;) być może masz za dlugi kolczyk jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia19121986
normalnie jak czytam niektore posty to mi sie słabo robi...po przeczytaniu pierwszej strony zastanawiam sie czemu ktos kto nie ma kolczyka wypowiada si na ten temat.po pierwsze przebicie nie boli,po drugie wiadomo na poczatku jezyk puchnie,no i po to mamy wsadzony długi kolczyk tzw.sztange,potem go zmieniamy na krótki,po trzecie na poczatku jest problem z jedzeniem i wymowa-ból ,opuchlizna utrzymuje sie max tydzien,zakazenie- niemozliwe-slina działa bakterjobójczo,kolczyk w jamie ustnej goi sie najszybciej ze wszytskich na całym ciele,po czwarte -po wygojeniu nie ma problemu z robieniem loda-tak jak to jedna z mądrzejszych tu napisala-nie ma problemu z jedzeniem ani z seplenieniem!! Ja na serio nie wiem skad ludzie takie bzdury biora!!Fakt,kolczyk niszczy szkliwo,no ale cóż...sa pozatym specjalne kuleczki z warstwa ochronna takze nie przesadzajmy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Jaki kolczyk jest najlepszy by nie zniszczyl szkliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z bioplastu. Ale można kupic nawet srebrny, z silikonowymi kulkami.Ja taki mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malilka
siemka.ja zrobiłam kolczyka w poniedziałek ;] ogólnie to chyba jest bujda ze przebijanie nie boli bo mnie bolało(nie długo ale jednak bolało) chyba ze jestem tak strasznie wrażliwa na ból;/ we wtorek język spuchnął mi tak że wyglądało to (z boku) jakbym miała jakiś płat wieeelgachnej ryby w gębie.nie mogłam nic jeść przez cały dzień ale na szczescie wieczorkiem opuchlizna trochę się zmniejsszyła i zjadłam trochę rosołku.^^ podobno nie wolno jogurtów ani nic z tych rzeczy a ja w ten sam dzien kiedy przebijałam zjadłam dwa.^^ chciałabym pogadac z kimś kto ma kolczyk trochę dłużej np.3-4 tygodnie ;] pisać na mejla jak jest ktos chętny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia19121986
ja mam kolczyk juz pare miesiecy..z jogurtami jest tak: nie wolno ich jesc dlatego ze przez nie trudniej goja sie rany,ale nic wam nie bedzie jak sobie na nie pozwolicie,ja jadłam prawie codziennie kaszke mleczna bo nie bardzo mogłam jesc-panikowałam- i co po tygodniu mój jezyczek był jak nowy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagaraaaaa
hej! ja mam kolczyk juz ponad 3 miesiace i jest ok. jak ktos ma jakies pytania to pisac smialo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malilka
no właśnie.ja tylko czekam aż opuchlizna całkiem zejdzie i jade wymieniać sztange na krótszą. najgorzej to jest bez tego całowania. ale jakoś wytrzymuję.dzisiaj zjadłam pierwszy obiad od 3 dni drugie danie raczej nie wyglądało jak obiad bo było to zmielone mieso z kurczaka i ziemniaki a wszystko to popijałam ciągle wodą żeby się popychało a nie zostawało na kolczyku.pozniej zjadłam jeszcze kawałek ciasta.cały posiłek zajął mi z ok.godzine...^^ hihi oczywiscie przepłukałam to od razu płynem "corsodyl" naprawde polecam ! mi pomaga.łagodzi ból.ale należy go trzymać ok.3-4 min .i nie połykać.xd jutro bedzie już czwarty dzien z kolczykiem .mam nadzieje ze opuchlizna jeszcze bardziej się zmniejszy.;] pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elzu
avwinea dzieki za odp, wlasnie mam wrazenie ze kolczyk jest za maly.. chociaz jak go wypchne do gory to wystaje.. mam nadzieje, ze rzeczywiscie do odcisniecie zniknie bo nie wyglada to zbyt ciekawie. Po jakim czasie wasze jezyki byly takie same grube jak przed przekluciem bez zadnej spuchlizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska15lat
ja mam kolczyka w jezyku od 14lipca i przebicie nic nie bolalo mam jeszcze troche obolaly jezor ale to nic warto sie poswiecic dla tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska15lat
ja jezyk plukam szalwia bo mi kosmetyczka kazala go plukac szalwia lub rumiankiem....strasznie chce mi sie calowac ale niestety nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsucker
ja mam dwa. samo przekłucie nie bolało (zrobiłam je naraz) ale pozniej pomimo ze dbalam, że tak się wyraże - napierdlało mnie przez dwa tygodnie. mam je juz ze dwa lata i pokruszone zeby, poza tym faktycznie przeszkadzaja przy całowaniu, jedyne przy czym sie sprawdzaja to seks oralny ktorego raczej nie uprawiam. wyjełabym je, ale żal mi szczerze mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzu, napewno Ci przejdzie ;) prędzej czy później,ale napewno tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niagaraaaa
starsucker mam pytanie- po jakim czasie zaczęły Ci się kruszyc zęby? ja go napewno wywalę jeśli mi sie zaczną psuć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Czy jak sie ma taki płaski (nie kulke) kolczyk to czy on tez kruszy zeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie bawisz się kolczykiem, obijając nim o zęby, to sie nie kruszy! A najlepiej to nosić kolczyk (albo chociaż kukli) z bioplastu albo z silikonową powłoczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juli69
Hej mam do was pytanie. Mam kolczyk w języku juz od jakiegoś tygodnia wszystko jest dobrze moge już normalnie jeść. Ale ostatnio koleżanka mi powiedziała że nie moge narazie pic mleka bo język może mi od tego zżułciec i juz tak zostanie :/ Prosze niech mi ktoś odpowie czy to jest prawda bo ja nie mam poprostu zielonego pojęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Czyli jesli bede miec kolczyka z bioplastu i nie bede sie nim bawic to moim zeba nic nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycataD
NIo kolczyk w języku jest super ale ja mam już jednego.. hehe pewnie się zastanawiacie gdzie...Ja mam kolczyka w cipie...to wcale nie boli tyle że zgolenie jej bolało... mój brat ma jaja nim złączone i go to bolało...moja przyjaciółka ma w sutach:D pokazywała mi... nae=wet w Cipie ma tyle że ona nie ma zgolonej..jak jej włochy wyłażą ze spodenek o fuj musze jej jednorazowa żyletke zafunndowac bo ja nie stać...ach te życie..już mi Cipa zarosła i niewiem jak ją zgolić...bo boli poradżcie ;p mogę obejżeć wasze cipy i wam poradzić jak je zgolićć a i jaja też ... mówcie jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dada115
Ja przekułam jezyk we wtorek Ogólnie to mnie mniej bolało niz przekłucie pepka hehe stwierdzam ze az tak spuchnietego jezyka nie mam i nie mialam ale jeszcze nie moge dobrze mowic hehe jakos przejdzie mi to mam nadzieje juz nawet obczajalam w sklepach jakies inne kolczyki na wymiane ktos powiedzial ze nie powinno sie miec kolczyka z oczkiem bo podraznia podniebienie to nie prawda ja mam od poczatku przeklucia i mi podniebienia nie podraznil pozdrawiam;*;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lua
Witam! Zajmuje sie piercingiem. Czytajac niektore wypowiedzi, w głowie mi sie przewraca. Dziewczyny : nie da sie tak dokładnie okreslic czy dane przekłucie boli czy tez nie. Kazdy ma inny organizm i inaczej odczuwa ból. Przekłucie jezyka goi sie szybko poniewaz jest dopływ śliny. Z reguły przekłucia w jamie ustnej na swój sposob bolą, ale nie mozna myslec o bólu, bo przeciez to sa tylko 3 sekundy wiec spokojnie. Najlepszym materiałem do gojenia jest tytan G23 ale takze PTFE. Płukanie szałwią, septosanem lub ssanie kostek lodu zmniejszy opuchlizne i czesciowy ból. Nalezy pamietac by nie spozywac produktów mlecznych ( ogolnie nabiału) przez okres gojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Catherina
hey, ja posiadam i jestem z tego zadowolona. Dzieki niemu czuje, ze mam "powera", pewnosc siebie i mozliwosc trzymania jezyka za zebami w extremalnych sytuacjach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Mam taki maly problem.Prawie dwa miesiace temu przebilam sobie warge i gdy zakladam kolczyk warga zaczyna mi puchnac.Gdy wyciagamkolczyk wszystko wraca do normy ale jak go wkladam to juz nie jest tak super:/Co ja mam w takiej sytuacji zrobić?Mam go wyciagnac czy moze czyms smarować?Odpiszcie blagam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nesstee
Cześć Wam :* Uh kolczyka jeszcze nie mam, ale za dwa tygodnie sie wybieram zrobić ^^ Mam kilka pytać ^^ O ból nie pytam bo to sprawa indywidualna :) Jednych boli innych nie [obym była w tej drugiej grupie:D ] Jestem alergiczką. Mam alergię na chrom i nikiel. Więc czy kolczyk to dobra sprawa? W języku oczywiscie:) Jak tak to z jakiego "materiału" ma być wykonany? Stal chirurgiczna czy co? Czy jetst coś specjalnego dla alergików? Druga sprawa. Jak mam pielęgnować kolczyk i język po przebicu? Ile czasu mniej więcej się goi? Z chęcią pogadam z kimś kto się w tym orientuje :) Piszcie na gg, albo i tutaj ^^ 6919661

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwcia
wlasnie zrobilam sobie kolczyk w jezyku i nie weim czy moge przeplukiwac jame ustna dentosetem???prosze o szybka odp ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to jest wrecz wskazane. Po każdym posiłku umyj zęby i przepłukaj. Płukaj sobie tak gdzieś z tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warjatka Kup sobie kolczyk z tytanu. W przypadku przebicia wargi również używa się dentoseptu. Przepłukuj sobie 2-3 razy dziennie. Dodatkowo możesz delikatnie przemywać rumiankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lua
WARJATKA: myślę, że puchnięcie wargi jest spowodowane, tym ze Twoj organizm nie przyjmuje materiały z jakiego jest wykonany Twoj kolczyk. Napisz jaki to kolczyk?? postaram sie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lua
NESSTEE: Jesli jestes alergiczką kup kolczyk ze stali implantowanej ( implantinium) , lub z PTFE. Stal chirurgiczna tez byłaby dobra ale poprzednie lepsze. pielegnowanie: zeby zmniejszyć opuchlizne nalezy ssać kostki lodu, płukac septosanem lub szałwią. nie wolno jesc nabiału. niektóre "MADRE" panie pisały ze to kłamstwo, zalezy. Kazdy ma inny organizm. po zjedzeniu nabiału u niektorych moga robic sie krostki i inne gorsze rzeczy dlatego ze np. mleko zawiera bakterie. a tydzien bez nabiału to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warjatka
Mam kolczyka z tytanu i z stali chirurgicznej.Ale naj czesciej nosze tego z tytanu.Gdzies przeczytalam ze jesli sie uszkodzi nerw to warga moze puchnac i trzeba go wtedy wyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×