Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzęsawka

trzęsące się ręce - nerwica czy co?

Polecane posty

Gość mindol
Cześć, od kiedy pamietam trzęsły mi się ręce. Byłam bardzo dobra z fizyki w podstawówce i pamiętam jak musiałam na oczach całej klasy wykonywać ćwiczenie to było straszne. Przez drżące ręce nie poszłam na studia chemiczne. W tym momencie mam stanowisko na którym często muszę jeść z innymi, pójść na kawę. Często po prostu mówię nie jestem głodna nie piję kawy itp. Raz tak mi się chciała pić, zaczęla mnie głowa boleć, a spotkanie trwało i trwało...ktoś zaproponował mi napój a ja odmówiłam to było straszne. Pomocy błagam nie moge tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margola30
niestety nie mogę Ci pomóc,ale razem jest razniej,możemy pogadać na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo . Nienawidze tego choc ustąpilo to troszke nie wiem na jak długo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam .ja tez mam ten problem,czesto slyszalam kometarze ;chyba wczoraj ostro popilas ze ci sie tak rece trzesa\'a ja nie mialam alkocholu w ustach od2 lat[cala ciaza ,a teraz karmie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam .ja tez mam ten problem,czesto slyszalam kometarze ;chyba wczoraj ostro popilas ze ci sie tak rece trzesa'a ja nie mialam alkocholu w ustach od2 lat[cala ciaza ,a teraz karmie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindol
Chętnie pogadam o tym tylko czy to coś da. A tak powaznie nie sądziłam że tyle osób ma taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. margola 30 czy ten cital ci pomaga i czy mozna kupic to bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. margola 30 czy ten cital ci pomaga i czy mozna kupic to bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ides
Witam. mindol - zawsze odmawiasz jedzenia i picia? Nigdy nie zdarzyła ci się sytuacja, że musiałaś coś zjeść lub wypić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindol
no powiem Ci że rzadko szczególnie na spotakniach u klienta się powstrzymuje bo mi wstyd. Nikt o tym nie pisał ale ręce tez mi się trzęsą jak ktoś patrzy jak na klawiaturze piszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ides
mindol- rozumiem jak sie z tym czujesz. Ja mam ten sam problem i nie wiem jak sobie poradzić. Jak jestem w domu to wszystko jest ok. Kiedyś brałam na to leki, ale wpadłam w uzależnienie. Przy pomocy lekarza udało mi sie wyjść z leków, ale problem pozostał. Praktycznie nie mam znajomych, bo wsydzę sie tych moich latajacych łapek. Chodzę też do psychologa , ale to mi niewiele pomaga. Dodatkowo czeka mnie 2-tygodniowy wyjazd na szkolenie z szefem i innymi wspólpracownikami. I tu jest problem - mam przez 2 tygodnie nic nie jeść i nie pić? Przecież wiadomo , że napewno wszyscy razem będziemy jadać posiłki. Najchetniej zwolniła bym się z tej pracy, ale z pewnych powodów nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to o czym piszecie to sprawa kłopotliwa i poważna. Zachęcam do wypełnienia Analizy Zdrowia na www.life-star.pl Otrzymacie odpowiedź na swoje problemy i jeśli skorzystacie z porady- będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margola30
tak,po citalu jest lepiej,tylko to pomaga mi przetrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margola30
jest na receptę,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to samo przy kims obcym boje sie jesc ale ostatnio jakos troche sie to zmieniło i przełamuje sie powoli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robilyscie te
analize zdrowia? co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola777
Wiecie co! Z tym jedzeniem to najlepiej sobie wcześniej poćwiczyć. Ja kiedyś w ogóle nie mogłam jeść w towarzystwie i zaczęło mi to tak przeszkadzać ze w końcu sama sie za siebie wzięłam. Ćwiczcie najpierw stopniowo z przyjaciółmi, z rodziną. Nie unikajcie spotkań w restauracjach, wręcz je prowokujcie. Rozumiem wielką blokadę przy pierwszym kęsie ale zmuście się do tego. Ja robiłam tak. Mocno opierałam rękę o stół, podnosiłam widelec na pewną wysokość, liczyłam w myślach do 3 aż uspokoiłam rękę i dawaj do buzi! :) Następne kęsy były już o wiele łatwiejsze. Czasami pomaga też nie obserwowanie własnej ręki tylko patrzenie gdzieś w dal. Możecie nie wierzyć, ale po kilku takich udanych treningach, problem rąk w restauracjach zniknął całkowicie. Pamiętajcie też o magnezie. No i oczywiście starajcie się o tym nie myśleć i pozytywnie się nastawiać: \"Kurde jestem normalna, to tylko nerwica, dam radę unieść ten cholerny widelec i tyle. Żaden problem\" :) Oczywiście nadal nie potrafię kupić kawy z automatu, ale to już nieco trudniej przećwiczyć stopniowo. Mam też problemy z rękami w innych sytuacjach, ale po tych \"treningach\" jest o niebo lepiej. Kiedyś bałam się nawet ściągać produktów z półki sklepowej, szczególnie jak były małe, drobne i łatwo było np przewrócić całą ekspozycję:) Ale zrobiłam sobie też trening \"sklepowy\" i teraz już też nie mam z tym problemu. JESZCZE JEDNA WAżNA RZECZ. Nie wiem z czego wynikają Wasze trzęsawki. To o czym pisze to terapia (właściwie autoterapia) behawioralna - (no może jej małe zalążki). Pamiętajcie jednak, że jeżeli Wasz problem związany jest rzeczywiście z nerwicą, a innymi słowy z Waszymi emocjami, trudnościami w ich okazywaniu, traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie, niepoprawnymi wpojonymi postawami we wczesnych latach młodości itd to taka terapia nie do końca rozwiąże Wasz problem i powinniście skoncentrować się na terapii psychodynamicznej. Ale to już do psychoterapeuty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindol
Ćwiczyłam kiedyś, mówiłam że będe śilna. czasami rzeczywiście wszystko się udaje i jest ok! Ale ja chcę mie pewność w każdej sytuacji nie da się tego jakoś rozwiązać. Ostatnio chyba łapię depresję, jest to spowodowane tym że w pracy mi się nie układa, a wszyscy dookoła robią karuierę. To ja miałam robić a nie oni. Ręce mi się teraz tak trzesą...masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blebleble..
Czy pijesz dużo kawy/palisz dużo papierosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindol
1 kawka dziennie. Papieroski coraz częciej chociaż nie codziennie. Zrobiłam tą ankietę zobaczymy. Czy ktoś z was jest z wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blebleble..
Zarówno kawa jak i papierosy powodują że ręce trzęsą się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindol
jakoś wszyscy stosuja i im sie nie trzesa. ja nie nadużywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z wielkopolski
:-) nie sadze zeby to kawa byla tego przyczyna. [ije jedna dziennie. czasami jest lepiej a czasami gorzej . robilam te ankiete . zasugerowali mi dwa leki. jeden to zestaw witamin z grupy b a 2 nie pamietam nzwy ale wyciag z jakiejs rosliny. ale nie sadze zeby to pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan nie pale . Dzieki Bogu bo coz to bylby kolejny kłopot . Tez mam czasem tez jak sobie powiem zeby mi sie reka nie trzesła to sie nie trzesie ale nie zawsze jest tak dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej znowu sie zakrecilam.witam czy otej poze jest ktos na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×