Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trzęsawka

trzęsące się ręce - nerwica czy co?

Polecane posty

Gość NATI 22
Mi się też tak wydaje że ta fobia jest przez to że coś złego przeżyliśmy albo byliśmy narażeni na jakiś stres w długim okresie. Bo nic od tak się nie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak fobia to wynik
jakis wydarzen z przeszlosci. w moim przypadku to powodem jest ponizanie przez rowiesnikow w szkole podstawowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, a jest moze ktos z Lublina? Cierpie na to samo co wy, przez czas studiów odcielam sie od znajomych, ale teraz z checia spotkam ludzi z podobnymi problemami, moze to nas podniesie na duchu :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ixi1988
hejka ja też mam problem ze stresem tzn trzęsą mi się ręce w sytuacjach stresowych i bardzo mi to przeszkadza w życiu. nie wiem czy to da się jakoś wyleczyć? jem magnez wit B ale to nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATI 22
Samo jedzenie tabletek nie wystarcza może pomaga to na chwilę ale co później....może być nawet gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszkg1
witam wszystkich :) mam ten sam problem od około 2 lat i pojawił się nagle, z dnia na dzień. Podjąłem pracę jako kelner w nowo powstałej restauracji i to była bardzo stresująca praca zwłaszcza, że codziennie rano trzeba było szefowi i jego znajomym podawać rano kawy (ok. 5-6 osób :/ Wcześniej tego nie miałem ale od tamtego czasu juz mi tak zostało. Zwolniłem się stamtąd i poszedłem do innej pracy ..... znów za kelnera :D oczywiście nie obyło się bez sytuacji, w których nie byłem w stanie podać komuś kawy lub kieliszka wódki ale mnie ręce się trzęsły tylko rano. Wieczorem mogłem podać kieliszek na wyciągniętej ręce aż ludzie :podziwiali\",że mam taką pewną i spokojną rękę :D trochę to dziwne ale tak było :) Miewałem takie sytuacje że wydawało mi się że zaraz przytomność stracę kiedy miałem zanieść herbaty lub kawy :/ często pomagało mi jak sobie pomyślałem że niech ludzie sobie myślą co chcą i wtedy jakoś szedłem do przodu :] sam się sobie dziwię że wytrzymałem z tą dolegliwością 2 lata pracując za kelnera :) ale w końcu się zwolniłem bo za dużo mnie to kosztowało zdrowia. teraz piję melisę codziennie rano i wieczorem i zieloną herbatę bo żadnych psychotropowych leków nie chcę brać. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszkg1
witam wszystkich :) mam ten sam problem od około 2 lat i pojawił się nagle, z dnia na dzień. Podjąłem pracę jako kelner w nowo powstałej restauracji i to była bardzo stresująca praca zwłaszcza, że codziennie rano trzeba było szefowi i jego znajomym podawać rano kawy (ok. 5-6 osób :/ Wcześniej tego nie miałem ale od tamtego czasu juz mi tak zostało. Zwolniłem się stamtąd i poszedłem do innej pracy ..... znów za kelnera :D oczywiście nie obyło się bez sytuacji, w których nie byłem w stanie podać komuś kawy lub kieliszka wódki ale mnie ręce się trzęsły tylko rano. Wieczorem mogłem podać kieliszek na wyciągniętej ręce aż ludzie :podziwiali\",że mam taką pewną i spokojną rękę :D trochę to dziwne ale tak było :) Miewałem takie sytuacje że wydawało mi się że zaraz przytomność stracę kiedy miałem zanieść herbaty lub kawy :/ często pomagało mi jak sobie pomyślałem że niech ludzie sobie myślą co chcą i wtedy jakoś szedłem do przodu :] sam się sobie dziwię że wytrzymałem z tą dolegliwością 2 lata pracując za kelnera :) ale w końcu się zwolniłem bo za dużo mnie to kosztowało zdrowia. teraz piję melisę codziennie rano i wieczorem i zieloną herbatę bo żadnych psychotropowych leków nie chcę brać. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was . Nie pojawiałam sie ale neta nie miałam . Ja zauwazylam ze głowa trzęsie mi sie mniej a rece jakl sie trzesly tak sie trzęsą . Aaa magnez troche bralam ale tez nie zauwazylam efektow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanio
Cieszę się , że jest tu poruszony ten temat. U mnie ten problem pojawił się po stracie pracy a zwiększenie nasilenia nastąpiło po śmierci bliskiej osoby (mamy). Z tym, że u mnie bardziej trzęsie się prawa dloń dlatego wszystkie czynności przy ludziach staram się robić lewą ręką. Problem mój jest dla mnie tym bardziej przykry, że gram w zespole muzycznym na akordeonie. Mam taką tremę przed ludźmi, że nie potrafię opanować drżenia ręki prawej i wtedy jeszcze bardziej się stresuję. To jest chyba strach przed ludźmi. Zauważyłem, że jak jestem sam lub w towarzystwie osoby, której ufam i od której wyczuwam ciepło, serdeczność i milość ta dolegliwość ustępuje. Natomiast w towarzystwie obcych ludzi, gdy wyczuwam, że jestem nieakceptowany cały się w środku trzęsę (nie tylko ręce). Wtedy jak najszybciej bym od nich uciekł i schował się w mysiej norze. Przyczyną według mnie jest brak pewności siebie i akceptacji ze strony innych. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stanio tak tak brak akceptacji ze strony innych . Mnie przy bliskich osobach rece trzesa sie mniej albo w ogole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sawek19
mam to samo czasami to juz sam niewiem co mam robic. wstyd mi isc w pracy podpisac sie , a nie mowiac o piciu herbaty. caly czas tylko sie zemnie sie smieja ze ladnie pije sobie a ja moze mniej pije od nich, bo wstyd mnie podniesc kieliszek zeby nie rozlac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ides
Stanio - wspólczuję i rozumiem . Sadze że u mnie to też przez brak pewności siebie i brak akceptacji ze strony innych. Mi bardziej trzęsie sie lewa dłoń. W niedzielę wyjeżdżam na tydzień z obcymi ludżmi. Jak ja utrzymam ten widelec w lewej ręcę podczas obiadu przy obcych ludziach. Koszmar!!! Jak zaczną sie na mnie gapić, to będzie jeszcze gorzej. Nie wiem jak sobie poradzę. Trzymajcie kciuki !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanio
Alkoholu zawsze unikałem i unikam przez co wiele ludzi lubiących wypić ignoruje mnie ale ja się tym nie przejmuję. Wydaje mi się, że problem tkwi w strachu przed innymi. Brak zaufania do nich. Strach przed wyśmianiem, skrytykowaniem. Trzeba się nauczyć nie przejmować tym. Ja jestem wrażliwym człowiekiem, nawet bardzo i może dlatego trudno mi jest nie przejmować się. Ktoś mi powiedział, że to z wiekiem minie. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem tez bardzo wrażliwa az inni sie dziwia . Wygladam na pozor Tylko jaka osoba pewna siebie . Wystarczy ze ktos na mnie jakos inaczej spojrzy i ja juz w glowie tworze rozne insynuacje . Ja nie wiem czemu podjelam sie tego kierunku ale chodze na gastronomie :/ takze duzo cwiczen robimy wspolnie . Czasem nie jest źle tak jak np.dzis nie zwazalam na to ze trzesa mi sie rece a czasem mam takiego dola ze nie ide akurat na ta lekcje . Pozdrawiam (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanio do Roxi90
Roxi a jak sobie radzisz jak np. zaproszą Cię gdzieś na uroczystość z przyjęciem przy stole. Nie trzęsą Ci się ręce jak jesz posiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATI 22
Roxi ja to samo mam że w głowie sobie tworzę różne inynuację. Gdybym tak dużo o tym nie myślałam może by było lepiej a ja sięgam w przyszłość i myślę że nie podniosę tej szklanki czy nie podpiszę się bo będą mi się ręce trzęsły i wszyscy się będą patrzyć a to taki wstyd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzęsą prawie zawsze trzęsą ale jesli osoby w moim wieku lub troche starsze to mowie otwarcie ze trzesa mi sie rece . Zawsze to mowie gdy spotykam sie z kims kogo poznaje i cos np.jemy badz pijemy . Gdy mowie otwarcie jaki mam problem tym mi lepiej . A czasem gdy ide na jakas uroczystosc w gronie starszych osob wtedy zadko cos jem badz pije zeby ludzie nie widzieli jak trzesa mi sie rece . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka 22
Mam ten sam problem.Nie umiem poradzic sobie z trzesacymi sie rekoma.Zauwazylam ze zaczyna sie to gdy mam jakis niespodziewany spory stres lub gdy mam kontakt z ludzmi z ktorymi widze sie pierwszy raz a w ktorych otoczeniu czuje sie skrepowana.To nie jest jakies drobne delirium.Rece potrafia mi sie tak bardzo trzasc ze ludzie patrza na mnie jak na wariatke lub wrecz zwracaja mi uwage czy dobrze sie czuje i czemu sie tak trzese.Im bardziej staram sie to opanowac tym bardziej mi sie trzesa.!!!to jest straszne nigdy wczesniej tego nie mialam nei wiem skad to sie pojawilo.mam ochote siedziec w domu i sie nigdzie nie wynurzac.Nie ma mowy o wyjsciu na kawe do restauracji czy na randke z chlopakiem ktory bardzo mi sie podoba!czy znalezieniu sobie wymarzonej pracy!! probuje na sile to przelamac i umawiac sie na spotkaia ale nie jest latwo.Chyba wybiore sie do lekarza lub na te badania tarczycy.No chyba ze Wy macie jakies pomysly.Jaki moze byc powod tej strasznej trzesawki!??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj w klubie! Powodem trzęsawki jest fobia społeczna , nic innego. Teraz wiem, że nie ma na to leku który to wyleczy są tylko uspokajacze pomagające zwalczyć objawy ale problem wciąż jest, a on tkwi w naszej głowie. Ja wciąż szukam jakiegoś sposobu na to by to zmienić, jestem jednak za mało systematyczna i niecierpliwa nie widząc efektów poddaję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie tego
Krople homeopatyczne Firma LEHNING Gelsemium complex L70 tu dokładny opis: http://www.aquavitae.com.pl/product-pol-1611-Lehning-Gelsemium-complexe-Nr-70-krople-30-ml.html kupiłam, zażywam ( na lęki i drżenia) dopiero drugi dzień i czuję się znacznie lepiej, tfu tfu, żeby nie zapeszyć.;) Kupiłam też te kropelki: L72 http://www.aquavitae.com.pl/product-pol-1624-Lehning-L-72-krople-30-ml.html Dziś je wypróbuję na noc. mam takie telepki, że tez muszę się ratować psychotropami. No jasne, że wolałabym żyć bez chemii. Dość sceptycznie podchodziłam do homeopatii, bo kiedyś coś tam próbowałam, ale bez rezultatu. Te leki mają dobre opinie na necie, więc się skusiłam. no i dodatkowo zaczęłam brać aspargin, lecytynę , karnitynę , kwas foliowy i witaminę B. Jeśli zejdę z psychotropów dzięki tym kropelkom, to natychmiast to obwieszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ktory jest lepszy
L70 czy L72??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie tego
Nie wiem który, przed chwilą wzięłam L72. Wcześniej trzy razy L70 Jeśli L72 rzeczywiście ma działanie porównywalne do diazepamu, czyli relanium, to byłby cud. Biorę benzodiazepiny od paru dobrych lat i jeśli uda mi się z nich zejść , to rzeczywiście będzie to rewelacja. W każdym razie dziś czułam się bardzo spokojna i wyluzowana, mimo, że benzo zmniejszyłam o ćwiarteczkę tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(; wlasnie . Bo mnie znowu bardziej ze trzesą . . . nie wiem czemu tak . Raz tak raz tak brak slow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie tego
No to piszę. moze najpierw dodam , że od trzech miesięcy biorę Cital, od wielu bezodiazepiny, obecnie Lexotan , i Hydroxizinę . Dzięki tym lekom mogę normalnie żyć.Ale wkurza mnie, że muszę podpierać się chemicznymi uspokajaczami. dlatego grzebię w necie w poszukiwaniu innych metod. No i znalazłam te kropelki . Od dwóch dni łykam L72 4 x dziennie, na noc 30 kr. Tak jak łykałam jedną tebletkę Lexotanu (6mg) dziennie, w dawkach podzielonych, najczęściej połówkę rano, a po 3 godzinach musiałam dokładać drugą połówkę, tak teraz jestem tylko na rannej połówce. najpierw odstawiłam ćwiartkę, po dwóch dniach kolejną ćwiartkę. I czuję się jak na taki szybki zeskok rewelacyjnie. oczywiście zaraz po przebudzeniu nie jest pięknie, ale łykam leki i kropelki i świat się do mnie uśmiecha. Może to i wiosna tak na mnie wpływa, słońce, na pewno też. Nie mniej tekrople są coś warte. Zero lęków, no, momentami bardzo lekkie, ale głęboko oddycham i przechodzi. Mniej telepek rano, bywało, że trzęsła mi się głowa i całe ciało, teraz najwyżej potelepie w środku, na zewnątrz nie widać.Świetny nastrój, . Sama się dziwię, przecież biorę te krople dopiero od pięciu dni!!!!, może tak działa autosugestia, głęboka wiara, że będzie dobrze? Dużo zdrowia wszystkim trzęsawkom :) Będę pisała o mojej walce z telepawką. Acha, ściągnęłam z netu trening relaksacyjny Jacobsona, ale go jeszcze dobrze nie przesłuchałam. Początek zaczyna się od zaciskania , napinania , a następnie rozluźniania mięśni , dłoni, ramion i pewnie dalszych partii ciała. Więc sobie tak czasem się ponapinam i popuszczam i rzeczywiście jestem mniej usztywniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam te kroplelki L72 narazie brałam je 3 razy zobaczymy co bedzie mam nadzieje że mi pomogą :p dowiedziałam sie o nich dzięki Wam, mam ten sam problem z trzęsącymi sie rękami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kupilam sobie
tabletki sedatif- to tez lek homeopatyczny. podobno tez dobry. tych kropelek nigdzie nie moge dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za te kropelki dałam 19.80zł nie miałąm problemu z ich kupnem:) dostałam je w pierwszej lepszej aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ja mieszkam
w miescie w ktorym sa 2 apteki i nie bylo tego leku wiec jak bylam w wiekszm miescie na zakupach to obleialam chyba z 8 aptek i tez w zadnej nie mieli. tylko w jednej kobieta wiedziala o co chodzi ale powiedziala ze nie ma bo nikt nigdy o to nie pytal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×