Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darya

Mój ulubiony i najłatwiejszy przepis...

Polecane posty

Gość pse udo nim
i dodam, że jestem początkująca w kuchni i dzieki Waszym przepisom nie skompromituję się przy chłopaku ;) Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delaney6
a może jakiś przepis na młodą kapustę ,myślę o takiej z koperkiem do młodych ziemniaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delaney6
ups znalazłam przepisy w na starszych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze sernik na zimno
sprawdzony przepis plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 79
Dopiero zajrzałam na tą stonę i odnośnie "szarlotki inaczej" wszystkie składniki są na sypko. Robiłam i puściłam przepis w obieg, sprawdzona. Ja robiłam pierwszy raz w tortownicy i masło mi troszkę uciekło, ale i tak była super, góra ciasta jest chrupiąca i taka maślana. Pycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka 79
To oczywiście jest odpowiedź na pytanie Yeeaaah, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
czy robil ktos z was wino domowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sernik
biszkopt na spód,wierzch galaretka z owocami a to masa: utrzeć 3/4 margaryny z 5 łyżkami cukru,dodać 2 żółtka,cukier waniliowy,potem pół kilo milelonego sera,zmiksować razem,na koniec tężejącą galaretkę cytrynową rozpuszczoną w szklance wody. Szybko i pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobić świeżą kapustę gotowaną z koperkiem? Pewnie nie będzie szybko, ale b. lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeeaaah
Asieńka 79 :) Dziękuję za odpowiedz . Właśnie wpakowałam wszystko do kuchenki. Chyba za dużą blache wzięłam,ale to pierwszy raz.Za jakąś godzinkę będę wiedziała,czy zdolna ze mnie kuchareczka ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak wyszło ciacho
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego tak
fajny topic idzie w zapomnienie??? Super jedzonko zapodawałyście kobietki. Może coś się ruszy do przodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijaaaa
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkiełko
No właśnie. Ja też tu często zaglądam i przyznaje się szczerze że korzystałam już z wielu waszych przepisów. Sa super. A może teraz przepis na jakieś ciacho z truskawkami. Są na czasie. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek03
super topik,fajne przepisy.Mam problem,do tej pory drukowalam przepisy,teraz chcialabym kopiowac na kompa,ale niestety niewiem jak sie to robi.Chcialam zalazyc taka swoja ksiazke kucharska.Pomoze mi ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich gotowalskich,na pierwszy ogień idzie szarlotka inaczej ,to dość dziwny przepis ale upieczemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, drogie panie. Ja z pytaniem, czy posiada ktoś przepis na pączki wiedeńskie? Ineczej zwane gniazdkami wiedeńskimi? Bedę wdzięczna :):):) oto mój przepis (jeden z wielu, oczywiście): zupa mleczno - cebulowa 3 szklanki mleka duża cebula rosół z kury masło sól i pieprz grzanki do zupy cebulę obrać, pokroić w piórka i zeszklić na maśle, ale nie rumienić zalać rosołem z kostki, doprawić do smaku, gotować 10 min grzanki przyrumienić na pateli, czy jak kto lubi go garnka dodać mleko i zagotować podawać z grzankami i natką pietruszki Jak przyjdzie mi wena to jeszcze coś napisze :) Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUPA Z SERKÓW TOPIONYCH pół kurczaka sól,pieprz do smaku 0,5 kg ziemniaków 2 łyzki oliwy natka pietruszki serki topione(20dag)jeden pomidorowy i jeden paprykowy cebula,marchewka Ziemniaki pokroić w kosteczkę,poddusić cebulę.Cebulkę zalać 1,5l wody,przyprawić solą i pieprzem, dolożyć kurczaka,gotować około 1h.W połowie gotowania dołożyć ziemniaczki pokrojone w kosteczkę i marchewkę.Rosół odcedzić przez sitko,mięso podrobić na małe kawaleczki.Połowę mięsa i warzyw zmiksować,wrzucić pozostale kawałki mięsa i dodać seki topione,wymieszać.Kiedy serki sie rozpuszczą,zestawić z ognia i posypać natka pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga-aga
A ja lubię salatkę,którą dostałam od mojaj teściowej.5 minut roboty( o ile ma się wcześniej jajka ugotowane). A potrzeba: słoik selera, puszkę kukurydzy,puszkę ananasa, pęczek szczypiorku, 4 jajka ugotowane na twardo i trochę majonezu. Seler ,ananas i kukurydzę odsączyć. Wszystko pokroic w drobną kostkę, zmieszać i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga-aga
najlepsze spagetti robi mój mąż.0,5 kg mięsa mielonego podsmazyć na malej ilości oleju.sos"spagetti bolonese" knorra zrobic wg przepisu na opakowaniu. wlać do mięsa i dusić jeszcze chwile. dla lepszego smaku dodać łyżeczkę masła roślinnego i łyżkę ketchupu( najlepiej jakiegoś ostrego). my uzywamy ognistego hellmansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaga-aga
ale ja też umiem gotować żeby nie było......ale to już może innym razem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do góóóóryyyy
już drukuje przepisy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wariacje nt serka topionego
troche boczku kilka cebul kilka serków topionych makaron na rozgrzana patelnie z odrobiną tłuszczu wrzucamy pokrojoną cebule, jak sie zeszkli dorzucamy pokrojony boczek, jak sie przysmaży - wrzucamy serki i mieszamy, roztapiamy na jedna maź. Wlewamy do ugotowanego makaronu - smacznego. Żadna potrawa tak mnie nie nasyca - znajomi mówią, że ich to zakleja i nie chce im sie npotem jeść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta 5
pozdrawiam wszystkich poczatkujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta 5
Udalo sie. Pierwszy raz mi sie udalo. Ciekawe czy uda mi sie drugi raz? Jezeli tak to za trzecim razem wysle jakis przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a taka jedna sobiexxzz
hej,przepisy sa rewelacyjne,a czy ktos ma sprawdzony przepis na nalewke lub wino z owocow? jutro ide do znajomej na dzialke i obiecala mi porzeczki,agrest,pozniej wisnie jak dojrzeja? z gory dziekuje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze dziewczyny z nieba spadlyscie mi i ten topik :) Przepisy sa super, a ja jestem poczatkujaca kucharka tez:) Wszystko sobie ladnie pozapisywalam i zaraz drukowanie,ale tez Wam dam cos fajnego!! Sałatka z brokułów: 1. Gotujemy w osolonej wodzie rozyczki brokulów. 2. Jak juz sie ugutują, to ukladamy je na jakims talerzu wiekszym-blisko siebie,aby tworzyly warstwe. . 3. Nastepnie na patelni podsmazamy platki migdalow(wystarczy 1 torebeczka). Smazymy tylko je!! Nie uzywamy do tego zadnego oleju, oliwy czy masla!! Same migdaly. To potrwa raptem moze z 3-4 minuty. NIe za dlugo,aby nam sie migdaly nie przypalily,bo wtedy nie sa smaczne :( 4. Podsmazone mogdaly wysypujemy na wczesniej przygotowane brokuly. I tak przygotowana salatke podajemy z sosem czosnkowym, ktory robimy tak: 5. Do garnuszka wlewamy jogurt naturalny , dodajemy majonez i wycisniety czosnek. Szczypta soli do smaku. Oczywiscie ilosc jogurtu i majonezu wedle uznania. Ale ten sos powinien byc bardziej lejacy niz gesty. No i tak przygotowanym sosem czosnkowym polewamy przygotowane wczesniej brokuly z migdalami. Sprobujcie ten przepis, bo jest latwy i PYSZNY!! Ja jak robilam,go 1szy raz, to watpilam,ze bedzie dobry, bo dziwny sklad- brokuly i migdaly. Ale Warto, bo to niebo w buzi:) SMACZNEGO!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×