Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikrodermabrazja

mikrodermabrazja

Polecane posty

Gość ug
na czym polega to ziołowe złuszczanie i do jakiej cery się stosuje, jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z Warszawy
i u mojej kosmetyczki też ca 150 zł. Ale dopiero na wiosnę mam zamiar zrobić. Teraz miałam 6 zabiegów z kwasami. I nie mylcie mikrodermabrazji z jakimś zabiegami domowymi, tego w ogóle nie można porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robie
stosuje się do każdej cery. Ja mm bardzo wrażliwą. nie uczula bo są to zioła. Pani zciera z bużki za pomącą papki ziołowej-czyli taki pilling robi. Po zabiegu nie wolno nic z twarza robić przez trzy dni. W tym skóra pęka i po czasie odstaje z twarzy skóra płatami. Na czwarty dzień idziesz ponownie na zabieg usunięcia resztki skóry pillingiem enzyatycznym.Kosmetyczka nawilża i masuje "nową" skórkę. Ma ona zdrowy różowawy wygląd. Po zabiegu nie można jej iNTENSYWNIE opalać przez ok. miesiąc.Najlepiej robić zabieg jestenią lub wiosną. Jest to też dobre na przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ja z Warszawy
mogłabyś napisac coś więcej o kwasach owocowych? czy zabiegi przyniosły zadawalajacy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po mikrodermabrazji raczej nic nie wróci,to nie są tabletki na trądzik aby po odstawieniu cokolwiek powróciło. po prostu po serii zabiegów mikrodermabrazji,potem mozesz sobie taki zabieg zrobic raz na jakiś czas np. raz na pól roku. wszystko zależy jakie kto ma zmiany i ile tego wszystkiego potrzeba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z Warszawy
Szczerze jak na spowiedzi? :) Posłuchaj... ja nie miałam tak specjalnie dużo zastrzeżeń do mojej cery. Głównie to, że trochę przetłuszczona była i w jednym miejscu, na policzku powiększyły mi się pory. Efekt jest taki, że przetłuszcza się mniej i porki w zasadzie są niewidoczne. Skóra ma inny koloryt i faktycznie wygląda lepiej. Myślę jednak, że jeśli ktoś ma duże zmiany potrądzikowe, to takie kwasy nie wystarczą. Przygotowania do zabiegów trwały prawie dwa tygodnie. Musiałam smarować twarz najpier żelem o stężeniu 8%, potem kremem o stężeniu 5% do cery wrażliwej, dwa razy dziennie. Potem te sześć zabiegów w odstępnie tygodnia. Dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po, conajmniej, nie można się opalać. Po kwasach lekko łuszczy się cera, ale spokojnie, nie odchodzi płatami, można sobie poradzić. Pod dwóch dniach od zabiegu robiłam sobie po prostu piling i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ja z Warszawy
ja własnie mam problemową cerę i zastanawiam sie nad jakimś zabiegiem odpowiednim. Dzięki, bardzo mi pomogłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zartujesz sobie chyba
"a znacie moze jakis dobry ale nie drogi zestaw do mikrodermabrazji?" buhahahahaha czy ty powaznie piszesz??? :o taki zabieg wykonuje sie u kosmetyczki odpoiwednio przeszkolonej na profesjonalnych kosmetykach, a ty mozesz sobie tylko krzywde wyrządzić czytaj dalej TINE, PRZYJACIÓŁKE i inne badziewie :o najwiecej głupot wypisują właśnie w takich pisemkach na temat kosmetyków nie mając zielonego pojecia o takim zabiegu łykaj dalej te głupoty naiwna żabko ;-) jesli już interesujesz sie tym to kup sobie profesjonalne pismo typu Beauty Forum itd. i poczytaj troche na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _______________________
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeej
Vanessaaa Dzieki za odp. Ale ja jednak sie tego obawiam. Mam 16 lat i w moim wieku normalne jest to ze cera sie przetłuszcza i powstają wykwiy skórne. Więc nie jestem do końca pewna czy to po jakims czasie nie wróci :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro sie obawiasz to nie rób tego,szczególnie gdy masz 16 lat.moze smaruj sobie maścią benzacne,ona też jest pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeeeej
Benzacne... miałam to kiedyś, na samym początku i pamiętam że wysuszyło mi to tylko twarz i wogóle pogorszyło. Chcialabym bardzo zrobić ten zabieg. Myślicie że dzieki temu zabiegowi pozbęde sie tego raz na zawsze? Tzn wtedy gdzie na początku zrobie serie zabiegów a potem np. co pół roku hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeeeeeeeeej
Ktoś sie pode mnie podszywa, ten ktoś powyżej to nie ja!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już jestem po pierwszym zabiegu mikrodermabrazji:) bużka była tylko lekko zaczerwieniona przez nie całą godzinkę i jest bardzo gładka. kosmetyczka mi doradziła ze w moim przypadku pomogą kwasy glikolowe bo mikrodermabrazji musiałabym wykonać dużooo:( teraz idę na 35% kwas glikolowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaworek
Miałam kilka zabiegów mikrodermabrazji-efekt mały. Zastanawiam się nad zabiegiem laserowym. Czy ktoś chodził na laser i jakie były rezultaty. Myślę o bliznach po trądziku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .koniczynka.
ile conajmniej zabiegów trzeba wykonac zeby bylo cos widac (przy cerze z duzymi bliznami potrądzikowymi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _muszka_
czy dzięki mikrodermabrazji pory są mniejsze i skóra sie nie przetłuszcza juz tak bardzo? ile trzeba zabiegów na głębokie bardzo widoczne blizny po tadziku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedz na pyt autorki
Po mikrodermabrazji MOZNA sie pomalowac, aczkolwiek zdecydowanie lepiej jest tego nie robic, zeby skora mogla spokojnie wchlonac krem, ktory kosmetyczka naklada na sam koniec. Z takim kremem najlepiej jest pojsc spac i zmyc go nastepnego dnia. Dlatego ja zawsze chodze po pracy pod wieczor, kiedy juz nic nie mam do zalatwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej co wyśmiała dobry ale
niedrogi zestaw więc zacznij się śmiać z siebie po zestawem do domowej mikrodermabrazji krzywdy sobie nie można zrobić, za to efektów też raczej żadnych, a może to tylko wynika z faktu że trudno mi systematycznie coś robic, a używałam zestawu eveline i tak cera jest gładsza ale do domowej delikatnej mikrodermabrazji raczej potrzeba miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
POLECAM , BYLAM WCZORAJ , ZABIEG MILY , LEKIE SCIAGANIE W CZASIE ZABIEGU , , TAK JAK TROSZKE MINI PODKRESLAM MINI ODKURZARZ, ALE W SUMMIE PRZYJEMNIE, :) U MNIE WYGLADALO TO TAK PELLING, MYCIE, POZNIEJ ZAIEG TYM ODKURZACZEM, POTEM AMPUKLA OZDYWCZA I MASKA Z ALG, SCHODZI TAK 2 H PRZYJEMNIE , KOSZT 90 ZL ZABRZE NA SLASKU ZALECANE NEI MYCIE I NIE MALOWNIE W TYM DNIU, JAK BYLAM PO PRACY WIEC , NA ZAIEGU TAK ZRELAKSOWALAM ZE PZONIEJ JUZ MI TYLKO CHCIALO SIE SPAC, FAJNA SPRAWA PO ZABIEGU LEKKO SWEDZIALO I MINIAMALNIE ZACZERWIONA ALE MOZAN SPOKOJNIE WRACAJ DOMU DZIS CZY LI JEDEN DZIEN PO ZABIEGU , SKORA GLADKA MILA I ZNILY PRZEBARWIENIA I NA SLADY PO PRYSZCZACH U MNIE DARMOWE KONTROLE PO MIKRO DEBRAZJI, JAK KTOS MA WIEKSZE PROBELMY, GENERALNIE POLECAM, TYLKO WARTO TAK Z 2 TYGODNIE PRZED WAZNYM WYDARZEM A ODNOSNIE DOMOWYCH ZESTAWO TO LIPA, W STOSUNKU DO KOSMETYCZKI TO ZNACZY MOZNA ROBIEC, I JEST JAKIS PIELGNACJIA TYLKO TO NIE MOZAN POROWNYWAC Z ZABIEGIEM U KOSMETYCZKI , POZDRAWIAM, I POLECAM PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vesssa
czy długo skóra sie łuszczy od zabiegu, czy tylko podczas zabiegu mikrodermabrazji? chodzi mi o to czy po zabiegu skóra przez parę dni będzie schodziła, bo nie wiem czy będę mogła używać podkładu.:(:( proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do somneone zzz
nie wiem, czy na taką bliznę pomoże, pewnie laser byłby odpowiedniejszy. ale może spróbuj używać maści contratubex, jest właśnie na róże blizny, tylko trzeba ją stosować przez dłuższy czas. nie pamiętam dokładnie jaki jest jej koszt ale za małą tubkę zapłaciłam około 30 zł. w Warszawie. jest też maść cepan, w składzie bardzo zbliżona do contra. i tańsza ale wali straszliwie cebulą no i ma mniej dobrych opinii. albo po prostu pójdź na darmową konsultację do gabinetu, który wykonuje różne zabiegi i zapytaj co mogliby zaproponować Ci na taką bliznę. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia222222
mam cere tłusta z licznymi zaskorniakami.jestem po trzecim zabiegu mikrodemobrazji a efekt tylko krotko po zabiegu.Po ok 3 dniach po zabiegu zaskorniaki pojawiaja sie na nowo w takiej samej ilosci jak przed zabiegiem.No i przebaewienia nadal są.Mam jedna blizne po ospie na czole ktorw wcale sie nie zmniejsza. Zastanawiam sie czy jest sens wydawania pieniedzy na kolejne zabiegi.KOSMETYCZKA TWIERDZI ,ZE TAK ALE JA MAM CORAZ WIEKSZE WATPLIWOSCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia222222
choziaz przyznam,ze buzia jakby troche ładniejsza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajaj1234
nie wszystkie kosmetyczki maja odpowiednie kompetencje do robienia takich zabiegow dlatego ja chodze do dematologa a co wazne place 50 zl za mikrodermabrazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radzę uważać
Zrobiłam sobie zabieg mikrodermabrazji a do tego kwasem glikolowym i od tego momentu moja skóra zwariowała. Robiłam zabieg trzykrotnie. Na poczatku moja skora wygladala calkiem dobrze a potem pojawił się wysyp jakiego nie miałam przed zabiegiem a do tego bolące pryszcze. Przy czym moja skóra stała się nadwrażliwa. Mam alergię na prawie każdy kosmetyk, a wczesniej nie mialam z tym żadnego problemu. Bardzo czesto budze sie ze swedzaca twarza co doprowadza mnie do szalu. Trwa to juz prawie rok od wykonania pierwszego zabiegu. Podleczylam sobie troche buzię isotrexinem, ale i na to skora zrobila sie nadwrazliwa. boje sie czymkolwiek smarowac, dlatego obecnie lagodze skore siemieniem lnianym. Wydaje mi sie ze po tym zabiegu moja skora nadwrazliwa latwo lapie wszelkie zakazenia. A poza tym mikrodermabrazja jest rodzajem peelingu i jak sie trafi na ropna krostke mozna rozniesc to po calej twarzy. Uwazam ze ten zbieg powinno sie wykonywac tylko na zaskorniki i blizny. Takze radze konsultacje z lekarzem. Chcialam sobie polepszyc a jest 2 razy gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do radzę uważać
miałam podobne przejścia, ale nie po zabiegu. w którymś momencie po delegacji w wawce moja skóra zwariowała i wariuje nadal. okropny wysyp przekształcający się w krostki ropne, swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie. diagnoza dermatologa - atopowe zapalenie skóry. zalecenie do mycia: physiogel [mój facet mówi na to "pysiożel";)], maść miejscowo na sterydach [której mi więcej nie chciała przepisać], specjalnie specjalny krem do pielęgnacji. dobrze, że doktorka dała mi próbkę tego kremu, bo więcej szkodził niż pomagał. testy alergiczne wykazały wielkie nic. już tak ze 2 lata mam tą szopkę, ale metodą prób i błędów doszłam do pewnych wniosków. absolutnie reaguję negatywnie na wodę [nawet naturalną łazienkową wilgoć w powietrzu] w bardzo wielu miastach w polsce [wszystkich jeszcze nie sprawdziłam ;)], także zanim pojadę na wakacje, muszę ptzetestować wodę. na szczęście pysiożel można stosować bez wody, ja wolę z wodą, wystarczy kilka kropel z butelki. po drugie absolutnie nie mogę się malować, żadnego pudru czy cienia, ewentualnie kreska nad okiem i tusz do rzęs. po trzecie absolutnie żadnych drogich kosmetyków, co mnie przywiodło do wniosku , że reaguję też na konserwanty. drogie kosmetyki mają ich więcej bo dłużej czekają na nabywcę. po vichy czy la roche kupionymi w aptece dermatolog, po daxie z rossmana nic się nie dzieje - ciekawostka. no i absolutnie unikać przetworzonej żywności i suplementów diety czy leków, poza koniecznymi - po każdej pigułce czy syropku nowa wysypka. jak sobie radzę. w domu mogę używać wody więc mycie dove w kostce bardzo tłustym i wodą. oczyszczanie - szorstka rekawica z ww. dove albo taki peeling, bo im tańsze, tym batdziej na zmielonym orzechu. krem - nivea soft w tubie [ten z pudełka jest gęściejszy i wywołuje wysypkę], albo dowolny dax byle nie na zmarszczki bo to już wyższa półka cenowa i wysypuje. a teraz na dzień krem aa półtłusty, bo za zimno na same nawilżacze jak dla mojej skóry. i się nie maluję i nie robię henny. wierzcie mi, w pracy po tych 2 latach już nikt nie pyta, czy mam anemię, bo tak kiepsko wyglądam ;) umiarkowanie używam solarium, bo jednak na ciemniejszej skórze trochę mniej widać niedoskonałości. i tyle. i to już żaden dramat. bo są lepsze strony - poza pysiożelem moje kosmetyki są bajecznie tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×