Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość niepracujaca
🖐️Witajcie Polki mieszkajace na stale w Niemczech🌼Mieszkam od 2000 r w Niemczech ,od stycznia 2001r na stale mam pozwolenie na prace ,ale nigdy dotad nie pracowalam ,poza praca dorywcza MM twierdzi ,ze gdy podejme prace stala na caly etat, moze nie zupelnie na caly, lecz gdy osiagne dochod powyzej 400€ to bedzie nieoplacalne bo i on i ja zaplacimy duzy podatek.Jestem w niezrecznej sytuacji poniewaz moge wlasnie podjac prace i zarobic powyzej 1000€ Moze ktos wie jak to jest naprawde z tym podatkiem.Moze sa wsrod Was osoby ,ktore mogly by mi doradzic ,co mam zrobic, lub gdzie powinnam szukac wyjasnienia w tej sprawie Moze jest jakies forum doradztwa podatkowego.Nie moge udac sie z tym do biura finansowego bo nie zrozumie pewnie nic z tych fachowych wyjasnien i wyliczen Potrzebuje prostych wyjasnien MM nie jest zaintéresowany tym tematem ,bo poprostu nie chce .Slyszalam ,ze trzeba przepracowac w Niemczech conajmniej cztery miesiace i byc opodatkowanym ,by nabyc prawa do zasilku chorobowego ,czy tzw.zasilku dla bezrobotnych Prosze o odpowiedz jezeli ktos z mieszkajacych wie cos na ten temat ,lub zetknal sie z podobna sytuacja Pozdrawiam wszystkie osoby tu piszace bardzo ,bardzo serdecznie a bardzo ciepla Ta u ktorej sypie snieg i jest zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
Hej dziewczyny......jeszcze pare slowek przed tym jak padne ..... [ przyjdzcie mnie na cmantarzu odwiedzic ;) ] Juz wszystko w noewj praxis mamy :))) jest , amy tam po prostu pieknie :)))) w domu z kolei mam syf i malarie ,a w starej praxis... nic tylko granat wrzucic .... Naprawde mi otrzeba jakiegosc elektroda w tylek bo energia sie wyczerpuje ..... serek homogenizowany? to qwark ..zwyczajny z aldika, lidla abo w realu znajdziesz .... cale zycie jakie tu spedzilam serniki na nim pieklam i wychodzila bardzo dobrze .... do czasu , kiedy w rusko-polskim sklepie nie znalazlam bialego (juz) mielonego .... i nawet poltlustego .. Mniam :)))) dobra koncze teraz jeszcze moje zlecenia i ide spac a wam zycze : malo sniegu !!! duzo wiosny i sloneczka ;) itd.... PS. belazia... a ty kiedy bywasz w necie? Micka ? jak daleko jest do ciebie z Frankfurtu (am Mein) ? bo wlasnie sie okazalo ze do mojej babci na swieta jade YUPI :)))))))) Ide juz bo maz goni do pracy .... wrrr :) dobranoc laseczki CIAO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
kurde cos przeoczylam , juz osleplam........ babcia mieszka we Frankfurcie .... No ;) PA....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
jezuuuuuuu zabicie mnie ! NO!!!!! przeciez pisalam ze to Frankfurt! debilka ze mnie niewyspana, niewymeczona i ostatnio nie wykochana ;) hihih ....... sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tin 🌼 mam nadzieje ze juz sie wyspalas. No i ze teraz w zamian za meczarnie bedziesz miala piekne miejsce pracy do ktorego bedziesz z ochota chodzic. Co do serka to na tym z aldiego ja tez pieke sernik, najukochansze ciasto dzieci, ale serek homogenizowany to cos troche innego. Ale moze sprobuje z tym serkiem. W necie jestem stale wlasciwie, komp chodzi prawie na okraglo, bo slucham internetowego radia. Pod nickiem masz moj adres tlenowy. Zycze wszystkim udanego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hej Prawo do zasilku dla bezrobotnych osiaga sie po wypracowaniu jednego roku w ciagu ostatnich dwoch.. Moze byc pol roku w jednym i pol roku w drugim... co do pracy to, jesli twoj maz zarabia dobrze nei oplaca ci sie isc na pelny etat tylko 400 € BASIS z dwoch racji: podatkow i czasu wolnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tin-ja mam 170 km. czesto w tamtych kierunkach bywam, bo mam tam wszystkich znajomych tj. Mainz, Koblenz i Darmstadt. A co chcesz mnie odwiedzic? to zapraszam! Do Frankfurtu musze jechac 13go maja na lotnisko po kolezanke ze Stanow i 22 ja odwiezc, ale niestety to nie w tym czasie co ty bedziesz! Co do pracy na 400 Euro--ja taka wlasnie teraz zaczelam ale normalnie jestem zatrudniona na caly etat w starej pracy( Erzihungsurlaub). To fakt jak ma sie dzieci , to ciezko pracowac na caly etat ale jesli sa one wieksze lub tez nie posiada sie dzieci , to uwazam , ze powinno sie isc na caly etat. Wiem , ze odciagniecia na st.kl. 5 mialam 53% ale trzeba policzyc inne zyski: oplaty socjalne i lata pracy. Znam duzo ludzi co wlasnie cale zyci epracuje na 400 Euro , bo na pol etatu zarabialoby tyle samo po odciagnieciach a na caly moze z 700 Euro. Jedna mimo to jestem zwoleniczka pracy na caly etat jak tylko si ema takie mozliwosci. Ja ich na razie zw. na brak przedszkola nie mam ale jak tylko mala dam do przedszkola powracam do mojej starej pracy-ci juz niecierpliwie na mnie czekaja. co do remontu-zadnych cmentarzy-ty juz jestes w tym specjalistka , to moze firme otworzysz: Tin-wystroj wnetrz i remonty!HA!HA! malutka-czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niepracujacej
Jezeli chcesz policzyc ile bedziesz zarabiac netto (na reke) to wejdz na strone http://www.nettolohn.de Jezeli maz zarabia wiecej (>1000 Euro????) to korzystniej jest dla wspolmalzonka wziasc Klase podatkowa 5, wtedy netto bedziesz zarabiac ok 572 Euro (w zaleznosci w jakiej kasie chorych, z dziecmi czy bez - z powodu Pflegeversicherung i w zaleznosci czy jest sie w czlonkiem kosciola) ale te 572 Euro netto moga sie zmienic o Max 15 Euro! Przy zarobku 1300 Euro brutto i Steuerklasse 5 to netto 672.56 €. Maz majac klase 3 placi mniej podatku, wiec praktycznie w wielu przypadkach zonie " nie oplaca sie" pracowac. Chyba, ze jak powiedziala Micka dla pozniejszej emerytury, dla wlasnego uznania (zeby nie byc "Hausfrau") albo na wszelki wypadek (np. rozwod - odpukac).... Jak masz jeszcze pytania to pisz! Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepracujaca
🖐️:) Kochane jestescie tak moge tylko powiedziec DZIEKUJE !!!Mam wiele pytan i watpliwosci Bede pytac napeeeewno Pozdrawiam mile grono piszacych Pan 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️Witajcie Wszystkie piszace na tym topoiku :) Musze napisac jak to ma byc z ta moja praca Otoz pracowac bede po trzy i cztery godz dziennnie ,sobota wolna zarobek brutto 700 €tj.18 godz tygodniowo Czy moge byc od takiej sumy opodatkowana Jesli tak, to chce placic podatek 5 kl Maz zarabia 1800 netto st .3kl, Nie mamy dzieci Mam przepracowane w Polsce 26 lat Moze uda mi sie dopracowac do pelnych 30 lat stazu pracy Druga sprawa ,to oczywiscie to ,ze z mezem nie uklada mi sie najlepiej Mysle ,ze lepiej ,gdybym miala wlasny grosz zanim osiagne wiek emerytalny .Napiszcie jezeli cokolwiek wiecie na ten temat wedlug tabelki z ktorej skozystalam wyliczylam ,ze przy takim zarobku otrzymalabym nieco ponad 300€netto Ale lepsze to niz nic Czy wynagrodzenie 700€brutto zalicza sie do poletatu i czy stanowi podstawe do opodatkowania Prosze napiszcie We wtorek musze udac sie do wydzialu zatrudnienia A tam nie bede wiedziala kompletnie nic Pozdrawiam bez wyjatku wszystkich od A-Z bardzo ,bardzo serdecznie i czekam z niecierpliwoscia na pomoc 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
NIie napisalam :-O przepraszam (marcyla=niepracujaca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marcyli
Wg prawa podatkowego w Niemczech mozna rozroznic dwa rodzaje zatrudnienia: 1. Sozialversicherungspflichtige Beschäftigung, to onacza ze jest to zatrudnienie na pelny lub niepelny etat, ale powyzej 15 godzin w tygodniu. Nie ma tu zanczenia ile godzin sie pracuje , podstawa opadatkowania i podstawa do placenia ubezpieczen jest wynagrodzenie miesieczne brutto. 2. Tzw "Minijob" "geringfügige Beschäftigung" albo zatrudnienie "auf 400 Euro Basis"- mozna pracowac do 15 godzin w tygodniu i zarobek moze wyniesc do 400 Euro w miesiacu. Pracownik nie placi tu podatku i ubezpieczen - a wiec nie ma tez prawa do zasilku dla bezrobotnych "Arbeitslosengeld" i emerytury. Ta forma jest wybierana czesto przez zony. Zarobek 400 Euro otrzymuje sie netto. W Twoim przypadku brutto 700 euro oznacza okolo 460 Euro netto (ale masz ubezpieczenie emerytalne i prawo po roku do "Arbeitslosengeld") Sa w prawiw podatkowym rozne "wyjatki" np dodatek do prac w nocy (jezeli sie go dostaje) nie jest opodatkowany i nie naliczane sa na niego skladki ubezpieczeniowe... Oto Twoje wyliczenie zarobku netto przy Bruttolohn: EUR 700 Euro i klasie podatkowej 5: Krankenversicherung (przy skaldce "Krankenversicherungssatz" -14% 49.27 € Rentenversicherung 60.36 € Arbeitslosenversicherung 20.12 € Pflegeversicherung 5.26 € Lohnsteuer 93.50 € Solizuschlag 2.50 € Kirchensteuer 7.48 € Twoj Nettolohn 461.51 € Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
:)Dziekuje bardzo Nett-ka :-Owybacz ale mam jeszcze jedno pytanie Otoz od roku mam jakis mini dzop ,trzy godziny tygodniowo Chodze dzieci przygotowac do wyjscia do szkoly .Kobieta placi mi cos tam do renty Placi mi do reki 160€ Zarejestrowana jestem chyba w München Otrymalam droga listowa legitymacje Minijob W ubieglym m-cu przyslano mi plik papierow z Berlina w celu wypelnienia i odeslania .sa to papiery do wyliczenia renty Mysle ,zetam zostal zgloszony ten Minijob Ale mam tam wpisac wszystkie poprzednie lata pracy ,urlopy wychoawcze ,czas nauki ,zatrudnienie jako osoba mlodociana Oraz to czy bylam zatrudniona od roku 1971 do 2001 Z czym konkretnie to jest zwiazane domyslam sie CHodzi prawdopodobnie o naliczenie kapitalu poczatkowego do emerytury mAM TAKI KAPITAL NALICZONY w 2000r zlozylam do ZUS-u swiadectwa pracy .Moja ksiegowa w pracy zrobila zestawienie najkozystniejszych 10 lat z 20-stu i to zostalo w ZUS-ie w Polscecz Czy powinnam wystapic do ZUS-u o przekazanie mi tych wyliczen ? No i sprawa tych trzech godzin Czy ten Minijob; ktory mam w wymiarze 3-ech godzin dolicza sie do wynagrodzenia , ktore bede otrzymywac z chwila zatrudnienia ? Czy powinnam zglosic to 160 €w biurze zatrudnienia ? Czy wszystkie dochody powinno sie sumowac Mysle ,ze ten Minijob ,to jakby praca na zlecenie W Polsce taka prace ujmowalo sie w PIT-ach Wybacz ,ze pytam zbyt wiele Ale naprawde jestem nic niewiedzaca,calkowicie zdezorientowana Nie znam tych ich fachowych pojec i zasad Nie pojde do zadnego Radcy prawnego, poniewaz nic z tego nie zrozumie ,no i jak wiesz nie zarabiam bym mogla sobie pozwolic na oplaty, ktore sie z tym wiaza .Dlatego osmielilam sie prosic Was o pomoc Naprawde z gory bardzo ,bardzo dziekuje :-O ale duzo mi sie napytalo ;) Koncze zanim na mnie nakrzyczysz Zycze duzo slonca na jutro i niedziele Milego wypoczynku wszystkim 🌼🌼🌼.....marcyla......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
ps. ladnie napisalam na poczatku mam jeszcze jedno pytanie (Jedno -prawda ?)To 160 € mam obecnie na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam slonecznie. Marcyllo dobrze ze mamy kogo popytac, ja niestety Ci nie odpowiem bom tez ciemna w te klocki ale chetnie poczytam moze kiedys pojde do pracy i sie przyda. My dzis jedziemy na zawody w bieganiu :D i przyokazji odwiedzimy siostre meza, dodajac do tego slonce swiecace za oknem zapowiada sie ladny dzien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkich!! Mieszkam w okolicach Herford i bardzo bym sie cieszyla nawiazac kontakt z kims kto tu mieszka. W Niemczech mieszkam juz od 6 lat, ale w NRW dopiero od niecalego roku i bardzo brakuje mi polskich znajomych. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na Wasze odpowiedzi. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
🖐️ :)Napisze ogolnie ,co my tam sobie piszem,to piszmy na tym czy innym forum ,ale wlasnie pytajmy o istotne sprawy ,bo skoro sobie nie pomozemy same, to nikt sie o nas nie zatroszczy A Netka spadla tu chyba z nieba Dzieki Pozdrawiam zycze milej soboty i niedzieli dla wszystkich Pa🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem, jestem i dziarsko czytam :) ale mam spore zaleglosci, bo wyjechalam na pare dni Ciesze sie, ze mamy nowe twarze 🖐️ Tin- kobieto! tyle na raz..... superwoman ;) trzymam kciuki za rychle zakonczenie robot nasze spotkanie to chyba po swietach, co? koniec kwietnia, albo poczatek maja? no bo snieg to juz chyba nie spadnie.....ale kto cie ta cholere wie ;) pozdrawiam! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marcyli
Prawo pracy i naliczanie rent, to sprawy, ktore w Niemczech czesto sie zmieniaja (wiadomo kasy puste, a wiec najczesciej zmiany sa na niekorzysc...) Dlatego tez infomacje ktore Ci ktos udzieli moga juz byc nieaktualene (rowniez ja nie jestem pewna, czy to co znajazlam w internecie jest aktualne!!!). Dlatego moja pierwsza rada: zawsze najlepiej jest pisemnie zwrocic sie do instytucji odpowiedzialnej za dana sprawe: np.za "MiniJobs" odpowiada: Knappschaft Bahn See : http://www.minijobzentrale.de Za emerytury i renty: Deutsche Rentenversicherung http://www.deutsche-rentenversicherung.de Jezeli chodzi o prace w Polsce to nie mam pojecia (nigdy w Polsce nie pracowalam)- ale tutaj rowniez nalezy pytac w instytucjach od ktorych dostalo sie zaswiadczenie (ZUS?) Ja bym napisalo listy ze wszystkimi pytaniami i opisem Twojej sytuacji do tych instytucji. Te niemieckie MUSZA odpowiedziec, poskie na pewno tesz! Wtedy bedziesz pewna, ze infomacja jest aktualna! Jezeli chodzi o Twoj "Minijob"- opieke nad dziecmi to jak kazdy Minijob musial byc zarejestrowany przez Twojego pracodawcy. Pracodawca musi rowniez placic ubezpieczenie + podatek: "Der Arbeitgeber hat grundsätzlich 11% des Arbeitsentgelts zur KV, 12% des Arbeitsentgelts zur RV, 2% des Arbeitsentgelts als einheitliche Pauschsteuer und ggf. 0,1% des Arbeitsentgelts als Umlagen nach dem Aufwendungsausgelichssgesetz " Uwaga pracownik mimo tego nie nabywa prawa do emerytury! Jezeli zaczelabys pracowac na "pol etatu" to Twoj "Minijob" bedziedzie dalej funktionowal na starych zasadach" tzn dosaniesz na reke 170 Euro. Ale uwaga: w wiekszosci umow o prace jest zastrzezenie, ze pracownik moze wykonywac tylko wtedy rowniez "Minijob" jezeli pracodawca (pelnego lub pol -etatu) wyrazi na to zgode! Jezeli chodzi o emeryture, to koniecznie musisz zwrocic sie z prosba o informacje do odpowiednich urzedow. Przepisy emerytalne w Niemczech sa bardzo skomplikowane, np jezeli nie przepracuje sie w Niemczech odpowiedniej ilosci lat, to nie ma sie prawa do rzadnych swiadczen!!! Zanlazlam np artykuly na stronie internetowej : www.poradaprawna.pl/artykul.php?id=5365&Session=72e89ca9f720ffd9c76ab0150992b9ec. http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,68745,3258366.html http://www.wochenblatt.pl/php/index.php3?id_art=64 http://www.zus.pl/swiadcze/emer012.htm Mozesz dalej szukac w www.google.de, ja szkalam "emerytura w Niemczech" Na Twoim miejcu, nie szukalam bym porad u "Steuerberater" bo to kosztuje a i tematyka jest bardzo skomplikowana. Pytaj pisemnie i mozesz jeszcze na koniec dodac, ze prosicz o adres "kostenlose Beratungstelle " w poblizu Twojego miejsca zamieszkania. Pozdrawiam Nett-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pittypat
Jasne, ze chce sie spotkac!!!! Bede tam 20 kwietnia do konca czerwca. Nie wiem tez czy bede miala internet, moge zostawic Ci jakies namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
to kiedy to spotkanie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Marcyli
Znalazlam jeszcue jeden adres: Właściwość jednostek ZUS ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy w krajach Niemcy - Zakład Ubezpieczeń Społecznych - Oddział w Opolu Wydział Realizacji Umów Międzynarodowych ul. Wrocławska 24, 45-701 Opole Tel.: (0-77) 451-16-00 (0-77) 451-16-01 Fax.: (0-77) 474-64-62 (0-77) 457-42-54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
ech a ja mialam zajety komputer a teraz juz nie mam czasu na rozpisywanie sie bo lece do pracy...buuu...no ale pozdrawiam przed nowym tygodniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---??? Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--???Bawaria--9 m-cy---36 lat A-Niulka-Drezno kasiulica--bei Karlsruhe---pol roku--23lat balooonik- Gütersloh (NRW-bei Bielefeld)---50 lat--7 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart, 33 lat pittypatt?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisujcie sie dziewczyny a moze tak tabelka z data urodziny lub znakiem zodiakalnym? ja jestem lew!HA!HA! malutka-dzieki za przepis. Za tydzien probuje dla gosci.Jak tam twoja pociecha po podrozy? Jestem padnieta : wczoraj na zakupach w Pforzheim , dzisiaj tez sie skusilam ( kupila bluzke i spodnie) --ale po dzisiejszym dniu padocha-tysiace ludzi i nie szlo przejsc. Co do spotkani ato tez proponuje po swietach jak bedzie cieplo. W prawdzie zaczelam pracowac ale moze uda mi si e zalatwic wolne na ten dzien. kurde nei wiem na ktorej stonie zrobilam kiedys tabelke ile ma kazda z nas do Stuttgartu. Musze poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam:::: juz wszystko wiem: Cludi _alb---do Stuttgart masz 57 km malutka_de--do Stuttgart masz 45 km maremarie--do Stuttgart masz 18 km usmieszka--do Stuttgart masz 27 km micka --do Stuttgart mam 52 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no okolice Stuttgartu bardzo oblegane a ja tu sama na tej wsi :( Pozdrawiam niedzielnie ❤️ Wczoraj bylismy na zawodach biegackich, nasi chlopcy zajeli 3 i 7 miejsce w swojej grupie wiekowej a maz 16. Bylo swietnie, taka mala rozgrzewka przed sezonem. 30 kwietnia startujemy wszyscy razem. za tydzien bedziemy juz w Polsce i bardzo sie ciesze na ten malutki urlop i naspotkanie z przyjaciolmi i rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Wielkie dzieki Nett-ka skad Ty to wszystko wiesz Tyle mozliwosci do zalatwienia jednej, no moze paru spraw tz sprawy pracy i swiadczen zwiazanych z nia w pozniejszym czasie Tego nie musisz wiedziec To tak tylko na wszelki wypadek Czy mam zabrac do biura pracy zaswiadczenie i legitymacje ubezpieczeniowa z tgo Minijob i czy to bedzie sie doliczalo do nowego wynagrodzenia W nowej firmie nie przeszkadza ,ze mam taka prace Pozdrawiam Cie serdecznie Marcyla PS:Oj mysle ,ze niedlugo zapytam Cie o zuipelnie inna sprawe Ktora powinnam juz wczesniej zalatwic Tak na marginesie dodam ,ze jestem jakas zagubiona w tym kraju IBoje sie myslec nawet o tym ,ze w kraju to ja doradzalam chetnie kazdemu i robilam to z przyjemnoscia Prowadzilam ksiegi podatkowe wszystkim ,ktorzy sie o to zwracali Prowadzilam spory sklep przemyslowy Pozniej zmienilam kierunek by lzej pracowac Teraz wiem ,ze nic niewiem Po pieciu latach pobytu tutaj Poprostu doszlam do wniosku ,ze po piecioletnim pobycie tutaj NIie rozwijam sie lecz cofam To zawdzieczam niestety musze powiedziec MM Ale mysle ,ze jakos uporam sie ze wszystkim i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×