Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
cd do tego dzis bylismy na wielki zakupach, bo w sb przyjezdza moj tato..;) jadac spowrotem mielismy kontrole, a moj maz "zapomnial sie" zapiac i nie mial przy sobie prawa jazdy :/ na szczescie pozwolili mu jechac do domu po papiery i dostal tylko upomnienie ustne, ale co sie nerwow najedlismy...zreszta jechalismy z mala i ona slodko spala, wiec moze to wzielo ich na litosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptrzebuje pppommmmocccy
dziekuje pieknie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
Cześć! Mam pytanie: jak mogę wyjechać do Niemiec na stałe nie mając pochodzenia? Co muszę załatwić? Chciałabym mieszkać tam już najpóźniej we wrześniu. Co muszę załatwić w Polsce? Co w Niemczech? Chcę mieszkać w okolicach Frankfurtu nad Menem. Pomóżcie! I jakie są szanse na legalną pracę? Jestm w Polsce nauczycielką niemieckiego, mam 30 lat. Czekam na Wasze odpowiedzi! Zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
Czesc dziewczyny.Jestem tu pierwszy raz i bardzo spodobala mi sie ta strona.Mam problem i moze ktoras z was moze mi cos wyjasnic.Wyszlam tu za maz 3 lata temu z tym ze od roku nie zyje z mezem(Niemcem).Jest alkoholikiem i stworzyl mi i dzieciom pieklo na ziemi.W maju mija mi trzyletnie pozwolenie na pobyt ale ja nie bylam z nim tyle a jest to wymagane.Zyje na socjalu bo musialam sie przeprowadzic spod polskiej granicy pod holenderska musialam byc daleko od niego a on nie mogl wiedziec gdzie mieszkam.Zastanawiam sie czy mam szanse na przedluzenie pobytu moze ktoras z was ma piojecie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
sorry dziewczyny, ale az tak to sie tu nie znam... agusi moge tylko powiedziec, iz szanse sa kiepskie-- tu tez duze bezrobocie i pozwolenia na prace nikt ci ot tak nie da :( ja nie mam zalatwionego pochodzenia ( choc moi dziadkowie ze strony mamy maja), ale wyjechalam tu jako sila wykwalifikowana do branzy hotelarskiej-- jeszcze kilka lat temu przyjmowali do hotelarstwa,gastronomii, ogrodnictwa, budownictwa, rozrywki i opieki nad osobami starszymi i chorymi. Mialam srednia znajomosc jezyka i juz odbyta tu praktyke.Pracowalam tu, a pozniej wyszlam za maz. Z tego co wiem teraz sytuacja wyglada jeszcze gorzej, bo trudno dostac zgode na prace i wize. Nie majac pochodzenia mozna przebywac w Niemczech czasowo: Co roku przez 3 m-ce praca sezonowa Raz w zyciu 18 m-cy praca jako sila wykwalifikowana jesli cos sie pozmienialo poprawcie mnie zycze Wam milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
agusia moglabys zarejestrowac sie jako firma i pracowac na wlasny rachunek.. tez o takiej opcji juz slyszalam, ale papierow do zalatwiania mnostwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
A czy ktoras z Was zna kogos, kto wyjechal do opieki nad dzieckiem? Znam bardzo dobrze niemiecki, jestem czesto w Niemczech, znam tamtejsze realia i mam tam duzo znajomych. W sumie chcialabym po prostu jakos wystartowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam
dziewczyne ktora wyjechala tutaj i zarejestrowla firme jak ktoras wyzej wspominala ... to jeden sposob choc pewnie niedlugo cos z tym zrobia niedawno wspominano cos otym...natomista znam tez osobe ktora zostala tutaj zameldowana ..ale nie ma pozwolenia na prace...musi sobie zalatwic ubezpieczenie co tutaj jest podstawa .. dla niemcow jesli masz ubezpieczenie to masz prawo do legalnej pracy i pobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
agusiaPL pozwol,ze sie wtrace Pytasz czy ktos zna osoby ,ktore wyjechaly do opieki nad dzieckiem A moze ewentualnie rozpatrzysz prace nad starsza osoba Dobrze ,ze pytasz ,pytaj szukaj ,ja tez tu zapytalam Powiem Ci poprostu otrzymalam odpowiedz i jestem bardzo wdzieczna osobie tego forum Tak /Tobie Nett-ka/ POZDRAWIAM Calutkie grono Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaPL
Marcyla, i jak zaczynałaś? było ciężko? Jak długo jesteś? Opowiedz proszę coś więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do- brak mi sil
ja mialam podobna sytuacje jak ty.sluchaj zrob tak jak ci poradze..jesli chcesz ?tak miesiac przed kocem pobytu idz do urzedu powiedz im ze ci sie konczy ,zobaczysz co powiedza ?,mnie dali od razu nieograniczona ze wzgledu na to ze Pl w unii i powiedzieli ze mam sie nic nie martwic bo panikowalam ze nie chce zostac usunieta itp... ty masz dzieci a wiec masz duze szanse na pobyt staly,ale papierow nie dostaniesz do reki dopuki nie bedziesz miala tutaj przepracowane conajmniej 3 lat..jesli juz tutaj wyszlas za maz i wogole jestes zameldowana od dluzszego czasu to nie wyzuca cie z tego wzgledu ze Polska w Unii.a najlepiej by bylo jak bys sobie znalazla jakis Job na Basis,a utrzymywac cie musi maz ,placic alimenty i tobie tez cos jesli wystarczajaco zarabia..idz do Auslenderamtu jak tylko znajdziesz chwilke czasu i nie doluj sie bo mnie tez kolezanki i sasiadki straszyly ze mnie z tad na zbity pysk wywala a wcale to nie jest prawda,okazalo sie wszystko latwiejsze niz myslalam. jesli chcesz to daj maila albo gg to do ciebie napisze i dam ci pare rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Odpowiem Ci bez wstepow Bylo ,jest i bedzie Kto pyta nie bladzi Pytaj ludzi jesli masz haos w w glowie Pytaj, ale decydoj sama ,rozwaaj i wybieraj rozsadnie Niewiem ile masz lat, ale jestes w lepszej sytuacji niz ja ,masz dostep do internetu i mysle ,ze jestes mloda ,to do Was wlasnie nalezy ten swiat Zawsze warto sprobowac lepiej, gdybys miala stac w mniejscu i patrzec jak inni pna sie do gory Nie boj sie ,ale badz zarazem ostrozna Sprawdz dokladnie grunt po jakim chcesz stapac Uda Ci sie wszystko,jesli bardzo w to uwierzysz , mozesz cos osiagnac Ale nie daj sobie wmawiac ,ze bedzie lekko Pozdrawiam i glowa do gory dasz rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do- brak mi sil
acha jesli bylas conajmniej 2 lata mezatka to nikt cie z tad nie wyzuci !! ale musisz szybko isc do Auslenderamtu poki sie nagle przepisy nie pozmieniaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
agusiaPl Myslalam ,ze moj tekst zalapie sie zaraz po Twoim ale uprzedzila mnie inna odpowiedz .W kazdym razie jak slusznie napisala odpowiadajaca przedemna Ja dodam tylko nie taki diabel straszny jak go maluja Nie przezywaj zawczasu lecz zacznij nawet od zera 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
odezwijcie sie te ktore pisaly mi maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
moj numer gg dla dziewczyny ktora o tym pisala1721696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Poczytalam chwilke agusiaPL jestes nauczycielka j/n Spotkalam kiedys nauczycielke , ktora zaczela prace jako Wolontariuszka Przez dwa lata pracowala bezplatnie ze starszymi ludzmi, ktorzy chcieli poznac Polskie pod wzgledem turystyczno -krajoznawczym Jakos jej sie udalo ,ze taka grupe seniorow pozyskala przez posrednictwo pracy w Niemczech Jako wolontariuszka pracowala bezplatnie Zamieszkala u starszej Pani ,ktora opiekowala sie odplatnie Ten Wolontaiat to praca bez wynagrodzenia W zamian za co otrzymuje sie Certyfikat J/Niemieckiego i pozwolenie na prace jako nauczyciel Z tego co wiem Nauczycielom udaje sie zalatwic prace w Wiwsbaden i Mainz To niedaleko Frankfurtu Moze moglabys szukac dojscia przez szkoly VHS ,ktore prowadza wiele kursow Mnie osobiscie j/n uczyla nauczycielka rosyjska i miala pozwolenie na trzy lata pracy .Powodzenia i wiele optymizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
marcyla ty moze masz pojecoe o tym co pisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
Niech sie odezwie dziewczyna ktora napisal do brak mi sil gg juz podalm prosze i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
do brak mi sil jesli masz te dzieci z tym Niemcem to zadna sila cie z stad nie ruszy.. kiedys cos takeigo slyszalam, ale dopytac musisz juz sama w Ausländeramcie.. przysluguje ci dozywotnie pozwolenie na pobyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie
ze wzgledu na dzieci .. one posiadaja obywatelstwo po ojcu .. to nikt Cie nie moze tak ot sobie prosic o opuszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do-brak mi sil
napisalam ci na gg wiadomosc... mam nadzieje ze dostalas,posle ci mailem moj nr. gg bede dopiero wieczorem na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BERGA
Hejka,mieszkam w Thüringen ale ostatniego czerwca wyprowadzam sie do Berlina,czy ktos jest z Berlina??Dajcie znac. pozdrawiam Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Do brak mi sil .Ja juz sama niewiem Jak to jest z pobytem Jestem mezatka od 5,5 roku ,mam pobyt staly tz.na czas nieograniczony i takie samo pozwolenie na prace tz .tez na zawsze Moge zmieniac dowolnie m-ce zamieszkania na terenie calych Niemiec Jest niby wszystko ok Tylko nie jest tak proto bo to wszystko trzeba sobie znalezdz Te prace i to miejsce zamieszkania Mieszkac mozna wszedzie szybko ale musi ktos byc kto zechce zameldowac Slub z niemcem raz mowia ,ze trzeba byc w zwiazku i przemieszkac faktycznie pod jednym daachem z malzonkiem trzy lata nieprzerwanie Raz ,ze krocej Ale w twoim przypadku powinnas miec adwokata i on to wszystko za Ciebie zalatwi Jezeli jestes na socjalu i wychowujesz dzieci nalezy Ci sie adwokat z urzedu Powinnas o niego wystapic w Kreiswowaldung Lub w urzedzie miasta Twojego miejsca zamieszkania Stadwowaldung Sama nie musisz sie martwic o sprawy ,ktore naleza do prawnika i ktory sie nalezy tutaj kazdemu Pracujac trzeba placic ,jesli nie ,to koszty poniesie opieka Socjalamt Wyzucenie Ci nie grozi On bedzie placil na dzieci moze nawet i na Ciebie Jesli nie pracuje to Socjalamt i to bardzo dlugo Ci sie nalezy Co do pracy w Arbeitsamcie szybko nie znajdziesz Daj ogloszenie do gazety ,tak jak jedna z piszacych Ci juz poradzila Ktos Ciebie znajdzie ,nie bedziesz musiala ty biegac i wydzwaniac Ja niedawno znalazlam dobra stala prace ta drogaTrzeba w gazecie podac konto bo nie ma ,ze pojdziesz napiszesz i zaplacisz na mniejscu Nó niewiem duzo myslenia ,duzo latwienia Ale skoro decydujesz sie zostawic pijaka meza ,to musisz miec wszystko czarno na bialym Powodzenia Przepraszam pisze ale spiesze sie bo wychodze Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcyla
Ausländeramt ja zalatwialam w urzedzie dla obcokrajowcow u nas nazywa sie Kreisvelwaltung a Urzad miasta Stadtverwaltung jakos tak nigdy nie mam pojecia jak to sie pisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi sil
Czesc, wlasnie popelnilam morderstwo..... No, to tylko komar, ale tez stworzenie.... Znalazlam w internecie cytat: "Einen Rechtsanspruch auf eine Aufenthaltserlaubnis gibt es zur Zeit für sorgeberechtigte nichtdeutsche Eltern von deutschen Kindern". Czyli rodzice (obcokrajowcy) dzieci z obywatelstwem niemickim, maja prawo do Aufenthaltserlaubnis. Jak bede miala troche wiecej czasu w weekend to poszukam podstawy prawnej .... Mozesz tutaj rowniez zasiegnac porady w caritas, jezeli bisz sie Ausländeramt. Chociaz jak powiedzialam, niie masz sie czego obawiac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
hej a gdzie inne uzytkwoniczki sie podziewaja? czyzby ten temat tak zdominowal nasz topik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ! :) No ja sie nie udzielam ale czytam regularnie.Za kazdym razem jak sie przymierzam zeby juz cos Wam napisac to maly sie budzi.Ok, nie wywoluje wilka z lasu i nie bede sie rozpisywac :)Ide dzis na rozeznanie wsrod fryzjerow :) PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja witam nowe osoby! wlasnie wczoraj pozegnalam gosci po tygodniowym pobycie. Fajowo i wesolo bylo. Codziennie cos( Lego Land , zakupki i inne zwiedzania), no i praca wieczorami wiec troche jestem padnieta ale dzisiaj wlasnie dochodze do siebie. Za 3 tyg. nastepne odwiedziny-wiec mam troche czasu na relax. No wreszcie slonko zawitalo! PA! Malutka_de--no widzisz mala twoja juz siedzi-jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×