Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
ha.. no chyba te Polki co na urlopie tam sa to tam ida... ja zawsze w Pl ida do fryzjera i kosmetyczki, ale z tego pierwszego nie jestem zbyt zadowolona.. wole tych tu, ale oni sa drozsi (30-40 €), a zwykly manicure tu 18 € ciut gorszy, bo w pl dostaje jeszcze taka odzywke do rak i cala impreza mnie 15 zl kosztuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-Niulka
czesc, ja mieszkam w Dreznie, czy moze jest tu ktos stad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez nauczycielka j. polskiego
przepraszam ale wracam koniecznie sie ze mna skontaktuj!!! jestem z Dortmundu gg 5896918 musimy pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla przyp....
podsumowanie:::: malutka_de---Bad Urach---4 lata w RFN---24 lata maremarie---bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka---bei Pforzheim---9,5 roku w RFN--31lat limes-inferior --bei Brocken---4,5 roku w RFN---34 lata rodaczka cludi_alb---Münsingen--2,5 roku--- Tin---Hamburg---16,5 roku w RFN--34 lata usmieszka---bei Tübingen---3 lata---25 lat falomanka---Berlin Mo.nika--- Carlaa---bei Essen ( NRW) Augsburg26---Augsburg--3 lata---26 lat ciepla-bei Hamburg jamaja---??? Werkaaa----??? naneczka-Monachium przepraszam ale wracam---Düsseldorf beleiza--???Bawaria A-Niulka-Drezno Dopisujcie sie --to tak dla nowych osob pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla przyp....
usmieszka-bei Böblingen-Weil im Schönbuch-wiek:25lat micka-BW-Kreis Calw-9,5 lat-wiek:31lat ola_p-0,5 roku-bie Hannover-Buckenburg-wiek:35 lat JIL-NRW-Dortmund-12 lat-wiek:32lata mmmmmm-bei Hamburg hessen----Wiesbaden-5 lat Wioleta21De--Wilhelmshaven-4 lata milincia-Wolfsburg-2 lata-wiek:37lat Daylight- NWR-Bottrop malutka_de---BW-Bad Urach--3 lata-wiek:23lata killa--NWR-Bochum-16 lat sternchen24--bei Hamburg-Lübeck-3 lata bodzio-Hessen-17 lat vena-Hessen-Wiesbaden-2 lata Vida-BW-Heilbronn-7 lat-wiek :34lata ceille-Dortmund kaczucha pl-Monachium-4 lata lina-bei Stuttgart--Leonberg karolaaa-bei Hannover-Hildesheim-3 lata AgaSoko-BW-Bad Liebenzell-2 lata-wiek:29 lat madziax-bei Köln-Bergsch Gladbach edka-smerfetka-NW-Bielefeld sonnenblume-Hessen-bei Wiesbaden anielka_28-Schleswig-Holstein-Kiel-10 lat Biene-Schl.Hol.-Heide-4 lata Beatka_24-Hamburg zapach wiosny-Hessen-Fulda mapa-Köln aga1979-Pfalz-3 lata anvi-Hamburg-16 lat-wiek:39 lat kleine-NWR-Bonn-6 lat gliko koritzi-Bonn-rok losik-Hannover galaxia-Monachium Edithh24-Bayern-Passau julek-Mannheim Marieta-Mannheim lubeck-z Lubeck-wiek:21lat jakasia-Berlin-3 lata marcin_1973-BW-Villingen-Schwenningen-4 lat-wiek:32lata naneczka-Monachium-6 lat Sonnenschein-Worms-pol roku ewag-Göttingen-pol roku cracy-szalona-mysch-Stuttgart Do tej tabelki nie wpisujemy wszystkich , bo to stara tabelka z innej strony , i niektore z tych osob nigdy sie juz nie zamledowaly, dlatego ta pierwsza jest bardziej aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszedl czas by sie przedstawic: Nazywam sie Izabela, mam 36 lat, od 9 miesiecy mieszkam w malej wiosce w Dolnej Bawarii (Nieder Bayern), od 8 miesiecy jestem szczesliwa mezatka - maz niemiec i macocha dwoch urwisow w wieku 12 i 11 lat. Chetnie z wami pogadam i wymienie sie doswiadczeniami (mam niewielkie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszko co to znacze ze masz prawo do BAFÖG - na Univerku? Jamaja dzieki za informacje, wszystko co piszesz bardzo mi sie kiedys przada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tin
Czesc nowym :) leje i leje w tym moim Hamburgu. dziewczyny , ratunku..jak juz nie umiem , buu, rece mam jak orangutan naciagniete przez ten zakichany remont Lazienki i wc. A jaszcze czeka mnie likwidacja sypialki na rzecz 2 pokoi dla moich chlopakow. Jak nie padne to napisze wiecej . Trzymajcie sie :))) Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
czesc kobietki ten topik mi spadl prosto z nieba zaczne od tego ,ze od pol roku jestem w Niemczech okolice karlshrue -speyer ps.niedaleko heildebergu ,gdzie jest bardzo uroczo:) no i wlasnie...te pol roku przepracowalam w restauracji jako pomoc kuchenna.teraz chce zabrac sie za zalatwianie jakichs papierow ale nie wiem od czego zaczac.Nie znam jezyka niemieckiego.posluguje sie angielskim.Dzis moj facet ,ktory tu mieszka ,jest zameldowanyitp dowiedzial sie ze jako pomoc kuchenna moge pracowac tylko 4 miesiace i potem wracac:( no i pozniej znowu po jakims czasie to samo..przyjazd tutaj ,te 4 miesiace i tak w kolko.Co mam zrobic zeby sie tu zameldowac .Co mam zrobic zeby zdobyc papiery???nie mam szans z ta praca na normalne papiery??dla mnie to wyglada jak nasza umowa-zlecenie. a czy wlasnie ktos wie...czy jak nawet zrobie te papierki na te 4 miesiace.to czy musze miec tam okreslona ilosc godzin pracy???stawke godzinowa czy miesieczna jaka zarabiam,moj pracodwaca bedzie musial wpisac???czy np jesli bede pracowac w niedziele lub swieta bede na ten papierek dostawac 100 procent wiecej kasy???? no i co w koncu jak bede na tym papierku niby pracowac niepelny wymiar godzin ale w praktyce bedzie wygladac to inaczej>>> do tej pory pracuje srednio 190-do 200h miesiecznie.kazda niedziele.pracuje do 23 wieczorem wiec ajkies tam godziny nocne to sa*od ktorej jesli moge wiedziec)i zarabiam 800 e...z czego 200 oddaje na mieszkanie...paranoja jak dla mnie.Bo w polsce jako barmanka mialam te pieniadze pare lat temu...niestety nie chce wracac tylko sie tutaj okreslic...mam tu fajnego faceta*nie niemca. pomozcie..bo jestem zalamana i coraz czesciej chce wrocic do domu...co oznaczaloby koniec mojego zwiazku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaiza
z kad pochodzisz z Polski ?Napisz cos wiecej o sobie i o rodzinie tzn. dokladniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja Ci za bardzo nie pomoge ale napisz jeszcze czy ten Twoj kochany ma niemieckie obywatelstwo mysle ze to wazne. 🌻 pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica a jestes
u twojego chlopaka zameldowana tzn. mieszkasz z nim ? czemu mu tak duzo kasy za mieszkanie dajesz ??spruboj pogadac z szefem zeby ci pomogl zalatwic pozwolenie na prace na dluzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z Dolnego Slaska pochodze, rodzina zostala w Polsce. Mam tam rodzicow i siostre, no i kochana siostrzenice za 4 dni 7 letnia :D. pytaj dalej jak chcesz cos wiedziec ale wolalabym wiedziec kto pyta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica a jestes
no tak,chyba ze masz zamiar wyjsc za chlopaka za maz to co innego wtedy wiadomo nie bedziesz musiala sie niczym nartwic,tzn. papierow nie dostaniesz odrazu dopiero po paru latach malzenstwa ale nie bedziesz musiala wyjechac do Polski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaa olka
belaiza jak sie dogadujesz z dziecmi od meza ,mieszkaja razem z wami ?Napisz cos na temat meza Niemca bo tez sie zastanawiam nad tym czy nie znalezc sobie lepiej jakiegos faceta nemca,Polacy mnie troche denerwuja,nie wiem dlaczego moze dlatego ze mialam zle doswiadczenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu moj maz jest wspanialy, wczesniej mialam polaka tfuj przez lewe ramie (a moze przez prawe sie spluwa). Jest bardzo czuly, opiekunczy, pracowity, itp itd Jedyna wada to rozrzuca swoje rzeczy po calym domu i potem ich szuka dluzej niz, by trwalo polozenie na stale miejsce :P i zawsze sie przy tam wscieka. Dzieci mieszkaja z mama alkoholiczka niestety, u nas sa w weekendy i ferie. Moze za jakis czas zamieszkaja z nami bardzo tego chca i my z mezem tez. Dogadujemy sie w porzadku, ja mam przygotowanie pedagogiczne i talent do dzieci wiec moze dlatego. Sa fanami polski, ucza sie troche polskiego. Maz tez sie uczy i juz nawet sobie nizle radzi. np. jak bylismy ostatnio w Polsce to pojechal na ryby z moimi znajomymi i oni nie umieli slowa po niemiecku a dogadali sie swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaa olka
zapomnialas napisac od jak dawna jestes w Niemczech :) ,pytam bo to potrzebne dla podsumowania jak u gory :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
ech....wynajmujemy mieszkanie...i placimy za nie na pol.jest drogo bo tu gdzie mieszkam jest bardzo duzo studentowa a szukalismy chatki wtedy gdy wszytsko byllo pozajmowane.placimy 385 za mieszkanie,30 energia,15 internet...Nie wiem czy wyjde za niego za maz:)to nie zalezy odemnie;)moja sytuacja jest skoomplikowana bo mieszkam z nim0on jest grekiem:Ppoznalismy sie w polsce ale musial wracac tutaj no i ja za nim przygnalam ...mamstrasznego dola nie wiem od czego zaczac tutaj to wsytsko ukladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaa olka
dziewczyny powiedcie mi jak sie sie pisze po niemiecku - nie zapomnij-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacaa olka
tzn. -nie zapomnij zabrac ze soba mojego pierscionka - przetlumaczcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vergiss nicht - nie wiem czy dobrze odmienilam to od vergessen wydaje mi sie ze to nieregularne jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Kasiulicy
mhmm Kasiulica,trudno mi powiedziec i doradzic,bo jesli nie masz stalego pobytu to wszystko do kitu :O Jak dlugo jestes juz z tym Grekiem ?? lepiej sie poznajcie dobrze ,nie wychodz na szybko za maz za niego bo wiesz jak to w zyciu jest ?! ile masz wogole lat ?chciala bym ci pomuc ale nie wiem jak..moze sobie wezmiemy mieszkanie razem na pol :P no wiesz.. WG :) tylko ze ja mieszkam w Niedersachsen,daleko od ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
nie..on tutaj jest na swoim greckim paszporcie ja u niego mieszkam tak naprawde to jakby mnie tu nie bylo hehe bo papierow zadnych nie mam mieszkanie wynajmuje on na swoje nazwisko niezla lipa nie???hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
ponad rok jestesmy rarem i miedzy nami wszytsko ok ze slubem narazie sza...choc czasem o tym rozmwiamy mam 23 lata najlepszy mix jaki mozna spotkac polka z grekiem w niemczech rozmawiaja po angielsku znajomi maja niezlu ubaw jesli zostane tutaj to tylko dla niego bo niestety niezbyt mi sie tu podoba tesknie za znajomymi...poznalam i tu fajnych ludzi ale to nie to samo najbardziej jednak dokucza mi ta praca bez jezyka nie mam wyjscia i musze robic to co robie nie jest tragicznie ale tez nie kolorowo chcialabym tylko zeby wszytsko mialo rece i nogi a u mnie???ani rak,ani nog:) tylko Kochanie fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No troche lipa, musisz to wszystko przemyslec to pewne. Pochopnie nie radze. Moze zrob liste plusow i minusow. No i popytaj w urzedach co do pracy i mozliwosci zameldowania na bialo zawsze jakis tam \"staz\" bedzie Ci biegl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
no wlasnie o tym pisze ze wiem tylko tyle iz pracujac tak jak ja jako szlag wie jak to sie nazywa ..pomoc kuchenna...brrr...nie cierpie tej roboty:Pno ale life is life moge dostac papiery na mieszkanie,,zalatwic adres i pracowac ale w niepelnnym wymiarze godzin no i po 4 miesiacach musze wyjechac nie widzi mi sie to w sumie nikt mnie nie sprawdzi chyba hehe czy tu bede siedziec itd no ale bez sensu skoro ktos mi oferuje prace ,chce mnie tutaj to w czym problem zeby mi dlai umowe normalna jakas>>>?? nie rozumiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak mysle ze praca na czarno to nie na dluga mete, bo kiedy na emeryture zarobisz? pewnie dlugo jeszcze do niej masz ale szkoda kazdego roku myslac perspektywicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
no wlasnie jak juz ma tu siedziec to chce cos z tego miec bo te ostatnie pol roku przelecialo jak nic a ja co?? narazie niestety musze tu byc z moim facetem ze wgledu najego interesy on tez nie chce tu zostac i mamnadzieje ze gora za rok stad wyjedziemy polska albo grecja:)ale teraz???co robic teraz??? zalezy mi najbardziej na tym zeby wiedziec jak to z tymi papierami jest nawet te na 4 miesiace tak jak pisalam wyzej czy pracodawca musi okreslic mi na takim papierku stawke godzinowa i ilosc godzin jaka mam do przepracowania??? a reszte czy moge dorobic na czarno?? no bo jak bede miec 100 godzin np to co??400 e i pojde sie powiesic:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulica
tak sobie myslalam ze zalatwie papiery,zrobie zameldowanie na jakis tam czas ...i moze ulatwi mi to droge do pojscia na jakis kurs niemieckiego bo jako,,panna nikt,,moge sobie coanjwyzej pozwolic na korepetycje ... ale to wymaga sumiennosci:)ja sie do tego jezyka zbytnio nie garne ale jak mus to mus.Zaluje ze nie przedyskutowalam tych spraw wczesniej ale wszytsko bylo pod noż....teraz albo nigdy i tak w jeden dzien odlozylamobrone licencjata..spakowalam sie i wyladowalam tutaj najwazniejsze co mnie pociesza to to,ze jestem nadal szczesliwa z tym samym facetem nawet jesli jest ciezko:) i to chyba jedyne co nastraja mnie tu optymistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×