Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

no to ja mam szczescie bo mi tesciowa zalatwia robote u niej w firmie i najprawdopodobniej bede szla od sierpnia,nie bedzie latwo bo na nocki ale za to dobrze platne,tesciowa zarabia nawet po1500euro,ciesze sie przeokropnie bo nie chcem byc uzalezniona od mojego meza i dlatego tez teraz chcem jechac do polski bo jak bedzie praca to predko sie tam nie pojawie,to jest firma produkujaca jakies czesci do aut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek 🖐️. A ja znow taaaaaak dlugo spalam :) Ciezko bedzie sie przestawic.U mnie pogoda super.Kurcze tak mysle co by Wam tu napisac i normalnie nie ma o czym.Caly czas tylko dom i dzieci, dom i dzieci. Z Bremen wciaz nikogo nie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polonia.Total.
Skopiowane z innego forum - www.polonia-total.de Ale moze ktos znajdzie ze swojej miejscowosci znajomego/znajoma i zechce napisac. W kazdym badz razie : Lominka@hotmail.com Autor: Magda (---.dip.t-dialin.net) Pozdrowionka z Goettingen.Z wielka przyjemnoscia poznalabym ludzi z moich okolic i nie tylko. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- joplin73@tlen.pl Autor: maryska (---.dip.t-dialin.net) pozdrawiam cieplo z pochmurnego Lüdenscheid.Chetnie pogadalabym o ,,pogodzie,, w tym miescie. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- ilona.kalety@poczta.fm Autor: ilona (---.dip.t-dialin.net) Data: 27-06-06 21:33 Polak napisał(a): > Jeżeli klikasz z Niemiec wpisz się, podaj miasto, może w ten > sposób ktos znajdzie przyjaciela bądź przyjaciółkę albo > znajomych hejka!! odezwie sie ktos do mnie??ßz St.ingbert jestem-saarland -------------------------------------------------------------------------------------------------------- piotrnowak3@wp.pl Autor: piotrek (---.ewe-ip-backbone.de) Data: 20-06-06 22:02 siemka szukam spoko ludz z brake pozdrowka -------------------------------------------------------------------------------------------------------- r-jessel@t-online.de Autor: robert (---.dip.t-dialin.net) Data: 06-06-06 21:53 Poznam dziewczyne z Augsburga lub okolic -------------------------------------------------------------------------------------------------------- mlodyb103@wp.pl Autor: Darek (---.pools.arcor-ip.net) Data: 03-06-06 22:28 a ja mieszkam sobie w malej wiosce NRW i lipa jest na maxa zero znajomych :((( Mieszkam dopiero 3miesiace a juz z mila checia wrocil bym do Polski kochanej. pozdrawiam wszystkich. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- irek.glogowski@wp.pl Autor: Arek (---.dip0.t-ipconnect.de) Data: 31-05-06 15:43 Jestesmy z Geisenfeld, to jest okolica Ingolstadt. chetnie z kims popiszemy. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- z.oganiaczyk@onlinehome.de. Autor: Beata (---.dip.t-dialin.net) Data: 10-05-06 14:08 Hej. Pozdrawiam ze Stuttgardu Beata -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Polska-Tomek@web.de Autor: Tomek (---.dip.t-dialin.net) Data: 22-04-06 12:45 Witam wszystkich ! Mieszkam w bremen i chetnie poznam ziomków! Pozdrowienia -------------------------------------------------------------------------------------------------------- iwona.zalewski@gmx.de Autor: Iwona (---.pools.arcor-ip.net) Data: 21-04-06 19:38 Czesc, jestem Iwona, mieszkam od 3,5 roku w Herne. Studiuje w Bochum -------------------------------------------------------------------------------------------------------- danaorman@op.pl Autor: Dana (---.dip.t-dialin.net) Data: 06-04-06 12:18 Pozdrawiam. Mieszkam również w Hannowerze --------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
dzien dobry :))) mam nadziejeze bedzie dobry bo jak nie to ....... ;) Wszystkich wywialo ....... mnie tez zaraz wywieje , z ranca musze pozalatwiac pare rzeczy, potem sklep , sprzatanie ....itd co ja tu bede pisac jak same wiecie jak to jest ;) Oby do 17 bo potem mecz .... niemcow a o 21 ITALI :) Adrenalina juz mi sie powoli gotuje ...... mmmmm... i tym incydentem koncze . pozdrawiam i zycze udanego weekendu ! CIAO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek 🖐️ A ja dzis nic nie musze, zadnych sklepow, gotowania itd.Dzis szanowny malzonek zrobi zakupy, wracajac z pracy.A ze wraca pozno to gotowac sie juz nie oplaca:)Ale widze ze sloneczko swieci to chyba sie dzis poopalam.:) Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabellka urodziny
URODZINKI:::::: belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka----??-??--83 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 ---------------24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 --------------31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 -------------34 lata cludi_alb-----Münsingen-------2,5 roku-------- Tin------------Hamburg---------16,5 ------------34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--2 lata----26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok------------30 lat--3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26lat Augsburg26---Augsburg---------3 lata----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku------28lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy---36 lat Carolina77---nrw-Essen----------1miesiac------20 lat kasiulica--bei Karlsruhe----------pol roku-------23lat balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat-----50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart-------???------ 33 lat Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde -- ---------1,5 roku -- 27 lat naneczka---Monachium------------ przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla-bei Hamburg--------------- Carlaa---bei Essen ( NRW)------- pittypatt---????? Werkaaa----??? kicia76----????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabellka_01
tabellka urodziny URODZINKI:::::: belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka----??-??--83 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 ---------------24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 --------------31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 -------------34 lata cludi_alb-----Münsingen-------2,5 roku-------- Tin------------Hamburg---------16,5 ------------34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata----26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok------------30 lat--3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26lat Augsburg26---Augsburg---------3 lata----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku------28lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy---36 lat Carolina77---nrw-Essen----------1miesiac------20 lat kasiulica--bei Karlsruhe----------pol roku-------23lat balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat-----50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart-------???------ 33 lat Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde -- ---------1,5 roku -- 27 lat naneczka---Monachium------------ przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla-bei Hamburg--------------- Carlaa---bei Essen ( NRW)------- pittypatt---????? Werkaaa----??? kicia76----????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tivolia
Miłe panie. Mieszkacie w Niemczech, znacie tutejszą mentalność, a te, które są zamężne z Niemcami zapewne rozumieją meandry psychiki niemieckiego mężczyzny. Czy możecie wejść na mój topik i coś mi podpowiedzieć? Kto wie, czy moje przyszłe życie od tego nie zależy... Dla was to chwilka i parę stuknięć w klawiaturę. http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3263195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka - poprawka
NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 ---------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)----29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 --------------31lat---1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 -------------34 lata Tin------------Hamburg---------16,5 ------------34 lata----2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok------------30 lat---3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26lat----2dzieci(3;1,5msc) Augsburg26---Augsburg---------3 lata----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku------28lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy---36 lat Carolina77---nrw-Essen----------1miesiac------20 lat kasiulica--bei Karlsruhe----------pol roku-------23lat balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat-----50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart-------???------ 33 lat Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde -- ---------1,5 roku -- 27 lat cludi_alb-----Münsingen-------2,5 roku-------- naneczka---Monachium------------ przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla-bei Hamburg--------------- Carlaa---bei Essen ( NRW)------- pittypatt---????? Werkaaa----??? kicia76----????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny🌼 A z mojej miejscowos nikogo nie ma:( Dziewczyny wiecie moze co oznaczaja srkroty do tych dadan???? Bo ja nie mam zielonego pojecia!!!!!:o A chcial bym wiedziec na co mnie badali:D Röteln-HAH-test ????????? Antikörper-suchtest ??????? Chlam.trach.-AG-EIA ??????? LSR durchgeführt ????????? Ide robic pierogi z truskawkami a potem mecz:) Pozdrowionka dla wszystkich🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Madzialenka swietny ink, ale sie usmialam :) Röteln to jest rozyczka. mialam u gina pobierana krew i tez mi badali na to czy mam przeciwciala. te inne nie wiem Pozdrawiam, jak znajde to napisze :) Ogladsz mecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka - dopiski
NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 ---------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)----29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 --------------31lat---1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 -------------34 lata Tin------------Hamburg---------16,5 ------------34 lata----2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok------------30 lat----3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) Augsburg26---Augsburg---------3 lata----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku------28 lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy---36 lat Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac----20 lat kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--pol roku---23lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat-----50 lat Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart------ ??? ----- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde ------------1,5 roku -- 27 lat Madzialenka_1-??????-----------------3 lata--------23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------2,5 roku----23 lata cludi_alb-----Münsingen------------2,5 roku----- lila24----------bei München------- naneczka-----Monachium------------ 6lat------ przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka--------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla---------bei Hamburg------------ Carlaa--------bei Essen ( NRW)------- pittypatt----Echterdingen-------- Werkaaa-------??? kicia76---------????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki usmieszka🌼 no to zostalo mi do rozszyfrowania jeszcze 3 :D Widze ze jestem w tabelce:):):) super a mieszkam w Esslingen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialenka_1, nie wiedzialam ze mieszkasz w Esslingen, od czasu do czasu jestem w tym miescie, raz nawet bylam na starym miescie, ktore bardzo mi sie spodobalo, w ogole Ess jest bartdzo ladnie polozone, na wzgorzach, super widoki jak ise wjezdza :) znalazlam cos na temat tych badan, po niem. zajrzyj: http://www.babywelt.de/beratung/116.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzialenka- super link, niezle sie usmialam. Mieszkasz niedaleko mnie i usmieszki :D Skroty znalazlam tutaj : http://www.rund-ums-baby.de/schwangerschaft/mutterpass/ ; to jest LRS : http://www.schwangerinfo.de/artikel/schwangerschaft/lsr-(lues%11suchreaktion)/ szczegoly poszukaj przez google micka- milego pobytu w PL! wczoraj widzialam w koncu film: \"das Leben des Anderen\", POLECAM! usmieszka sie zdziwila, ze ja to taki ryczek ;) no coz wrazliwe dziewcze jestem ;) i jeszcze polecam bardzo opowiadania \"Rudernde Hunde\" Elke Heidenreich/Bernd Schroeder. Niezapomniane, cieple, fantazyjne opowiadania. grrrrr, cholerna reklama nissana!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej maremarie :) plytki Sade sa swietnie, nadaja sie super na podklad muzyczny np. podczas kolacji we dwoje :) (to bylo moje pierwsze skojarzenie) Sledzisz w necie przebieg meczu? Moj maz komentuje kazdy ruch, podpowiada chlopcom co maja robic ;) w sumie moglabym wylaczyc glos a wszystko wiedzialabym, bez patrzenia na tv :) goraco pozdrawiam!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka - katie malua jest super! co za glos..slucham juz caly dzien na okraglo, rozmarzylam sie... jak sie podoba sade live? upal dzisiaj.. zycze wam udanego weekendu, do poniedzialku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla madzialenki
LSR = Lues-Such-Reaktion , Es handelt sich hierbei um die Geschlechtskrankheit Syphillis = badanie na kile Chlamydia trachomatis , Chlamydien sind eine der häufigsten Ursachen für Frühgeburten! = jesli dziecko podczas porodu sie zarazi tym moze miec zapalenie oczu lub pluc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werkaaa
tabellka urodziny URODZINKI:::::: belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka----??-??--83 Werkaaa---05.08.1974 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 ---------------24 lata--1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)---29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 --------------31lat--1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 -------------34 lata cludi_alb-----Münsingen-------2,5 roku-------- Tin------------Hamburg---------16,5 ------------34 lata---2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata----26 lat--1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok------------30 lat--3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26lat Augsburg26---Augsburg---------3 lata----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku------28lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy---36 lat Carolina77---nrw-Essen----------1miesiac------20 lat kasiulica--bei Karlsruhe----------pol roku-------23lat balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat-----50 lat Nett-ka: Fellbach bei Stuttgart-------???------ 33 lat Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde -- ---------1,5 roku -- 27 lat naneczka---Monachium------------ przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla-bei Hamburg--------------- Carlaa---bei Essen ( NRW)------- pittypatt---????? Werkaaa----Gütersloh 3,5 roku 32 lata kicia76----???? Pozdrawiam wszystkie Polki w Niemczech!Jestem z Wami i czytuje Was uwaznie-spokojnej nocki zycze-Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka urodziny
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka----??-??--83 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------31lat---1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 --------------34 lata Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata-----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy---------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) Augsburg26---Augsburg---------3 lata-----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku-------28 lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN-----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy----36 lat Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat------50 lat ... !! OBIE SA Z Werkaaa---Gütersloh (NRW)------- 3,5 roku ---32 lata ... !! GÜTERSLOH :) Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart------ ??? ----- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde ------------1,5 roku -- 27 lat Madzialenka_1--Esslingen ------------3 lata----- 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------2,5 roku----23 lata cludi_alb-----Münsingen------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------ 6lat------ lila24---------- bei München------- przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka--------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla---------bei Hamburg------------ Carlaa--------bei Essen ( NRW)------- pittypatt----Echterdingen-------- kicia76---------????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
moja mala skonczyla juz 8 m-cy :) prosze o korekture w tabelce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycja....
moze przy dzieciach bedziemy wpisywac tez date urodzin, tylko miesac i rok?? np. 11.05 ? bo tak trzeba bedzie co miesiac aktualizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×