Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

kurcze ale sie wczoraj obrzarlam na grillu,musze sie troche opamietac bo niedlugo bede wygladala jak balon a tego nie chcemy. TIN no nie wiem czy taka dobra i przykladna jak bylam w ciazy to mowilam ze nie bede karmic piersia bo po mojej corce mialam dosc a karmilam tylko 4tyg nie dawalam rady,bol okropny a pozatym to ona tylko spac chciala przy cycu,za to teraz jest inaczej nic mnie nie bolalo,maly od poczatku super pil normalnie teraz rewelacja,no i jest maly plusik mam wieksze piersiatka,hehe,tylko ze diety nie moge stosowac a zostalo mi jeszcze 2kg do wagi sprzed ciazy.ale jeszcze troszeczke i bedzie ok.ja tez bym chciala sie zapisac na jakis fitnes troche sportu sie przyda dla kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
O ! pustki ....no i dobry wiecier laski ;) Dzis bylismy caaaaaaaaaaaaly dzien nad woda!!!! wykompalam sie w jeziorku (chyba to bylo male jeziorko??) , bylo po prostu PIEKNIE! tak ze wczorajszy (nie)wypad uratowany dzisiejszym wypadem .... strzaskalam sie na murzyna ;) justynaamelia - to teraz ci powiem ze ja to wyrodna mama, bo zadnego syna nie wykarmilam cyckiem. przy pierwszym zaraz po porodzie dostalam goraczki i mleko sie spalilo, a przy 2-im dziecku nie chcialam dac cycka. Chlopaki do dzis chowaja sie zdrowo .... a teraz zmykam na, do wyra ..papa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie wierze ze to od matki to najlepsze i ze dzieci sie uodparniaja,znajoma dlugi czas karmila i co ,maly co miesiac chory,a moja corka nic.Chociaz w polsce tez mi czesto chorowala klimat jej nie odpowiadal na slasku przy tych kopalniach za to jak tu przyjechalysmy to jak reka odjal,zdrowiusienka.(odpukac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
Dzien dobry :)) Jesssu jak duszno bylo w nocy, myslalam ze sie ugotuje , okna pootwierane, burza w oddali, u mnie troszke pokapaloale to co spadlo od razu wyparowalo. Dzis zapowiada sie parny dzien bez sloneczka . Nawet dobrze bo skora przyjarana troszke odpocznie. Mlodego dzis chyba do szkoly nie posle , bo nieuniesie na swoich ramionkach plecaka. justynaamelia tak serio mowiac z tym mlekiem matki widze podobnie. Kiedys moze ono bylo i najlepsze ale tak jak piszesz o dziecku znajomej , moje kolezanki mialy tak samo , wciaz te dzieciaki im chorowaly. a teraz wszelakie alergie maja .... moze to po prostu tylko zbieg okolicznosci (z tymi chorobami) , w kazdym badz razie tak jest . Ja z mezem tez pochodzimy ze slaska. dokladnie Katowice i nawet jak teraz tam jedziemy to od razu hrypka, katar .... organizm naprawde moze sie odzwyczaic od tamtego powietrza, a ono naprawde jest BARDZO zanieczyszczone. Dziewczyny mam pytanie jak to jest z pozyczaniem swoich ubran (np kolezankom swoim) macie z tym jakies problemy? Bo odemnie w sobote wyciagnela moja kolezanka spodniczke. Ja nie lubie pozyczac swoich ubran.... a ona sobie to zabrala i juz . Wykozystala sprawe grila, % , zartow itd. Jak to na imprezach bywa.... wczoraj byla nie osiagalna , ale napisalam jej sms za ma dzis ja przyjechac oddac .... mam nadzieje ze sie nieobrazi.......za uzasadniony grund....wrr glupie sytuacje , nie lubie takich .... :/ a wogole to tycze milego rozpoczecia tygodnia .... PS. dzis ITALIA gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po niedzieli. Faktycznie chyba wszyscy korzystali z pieknej pogody. Ja tez bylam od 10ej do 18ej nad jeziorkiem z cala paczka. Mala pierwszy raz w zyciu kapala sie w takiej duzej ilosci wody i byla zafascynowana-silami musialam ja wyciagac. A tak pozatym to tesciowa przyjedza na tydzien koncowka tyg. co do mleka -ja nie chcialam karmic , potem zw. na porod nei moglam i tak to bylam jedyna mama w szpitalu co karmila butelka. Mala odpukac zdrowa do dzisiaj. Ja tez jestem z pokolenia butelkowcow i problemow zdrowotynych nie mialam. Wydaje mi sie ze to zalezy od dziecka : bo jak ma byc chore to obojetnie cz ybylo karmione czy nie. Tin-co do pozyczania ciuchow--robilam to ostatni raz 10 lat temu jak bylam nad morzem w Polsce -ale ogolnie tez jestem przeciwna. Jedyne co to ja daje bratowej do Polski caly worek moich co juz nie nosze , ona w zamian daje mi z 2 nowe bluzki , potem jej je w nastepnym roku oddaje z nastepnym workiem ciuchow ode mnie -czyli jakobynie bylo ona mi te dwie na rok pozycza a ja jej z moimi oddaje:HA!HA! Taki interes jej sie podoba , bo za 2 pozyczone ma worek na zawsz eode mnie. To nosi ona i jej corka i bratanica. Musze powiedziec , ze na ogol to ona ma bardzo drogie ciuchy i jest maniaczka-szafe rozpiera --ale zawsze twierdzi , ze niemiecka moda inna i sie cieszy jak cos dostanie. A ja znow sie ciesze jak od niej cos dostane -bo wiem ze to porzadne i drogie bylo. Ach nie wiem co jeszcze pisac. to na tyle. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mieszkalam dokladnie w jastrzebiu zdroju,no to niedaleko tin. a jesli chodzi o ciuchy to ja tez nie lubialam pozyczac ale jakos ciezko mi przez gardlo przechodzilo slowo nie,no ale teraz sie skonczylo bo mieszkam tu a dzewczyny sa smutne z tego powodu no i nie tylko tego bo zawsze do mnie przylazily a to zeby wlosy zrobic makijaz,paznokcie pomalowac i takie tak,a teraz mam swiety spokuj.milego dzonka zycze,u mnie tez w nocy burza byla duzo nie pomogla bo duchota jak nie wiem co a dzis znowu sloneczko,aha zapomnialabym gdzie dziewczyny tu moglabym kupic ubranko do chrztu dla mojego brzdaca a przyszlym miesiacu chialabym zrobic chrzciny a nie wiem gdzie tu cos dla niego kupic.no to pa my z maluchem lecimy na sklepy corka idzie na urodziny to musze jakis prezent kupic,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za dzien! Zadzwonili ze szkoly ze corka ma wysypke i musi isc do lekarza .Mowie im ze to nie wysypka tylko potowki, rzeczywiscie rano kiedy ja czesalam zauwazylam na karku dwie potowki.Po godzinie dzwoni pani dyrektor, ze Natalka ma tego coraz wiecej, i ze to napewno wysypka.Ok,mowie niech przyjdzie do domu.Wchodzi moje dziecko , caaaaalutkie wysypane.Ospa! No i lezy teraz biedna , \" odizolowana \" :) zeby tylko chlopakow nie pozarazala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynaamelia--mozesz zamowic w katalogu z Quele lub Neckermann itd. lub tez w Kaufhofie czy tez C&A na stiosku dla maluchow. Ja dostalam od tesciowej dluga , biala suknie dla malej wiec problem byl z glowy --ale tu tez maja piekne. powodzenia pamietacie jak pytalam sie o handy? wzielam dzisiaj ze Schleckera---1ct/m jak dzwonie do meza lub ludzi ktorzy maja z tej firmy. Taniej nie idzie .HA!HA! To sa 3,5 h w miesiacu. Do pozostalych 11ct za sms i 14 ct/min. telef. Bez umowy wszystko. kolezanki co najbardziej z nimi telef. tez pobraly wiec moge sobie 3,5 h dzwonic za tego centa. PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno mialam wam powiedziec: wczoraj rozmawialam z kuzynka z Polski: powiedziala , ze ponoc od maja tego roku wszyscy Polacy moga legalnie pracowac i przyjezdzac do Niemiec. Czy to prawda???? Na tych samych zasadach jak do Angli: czyli bez obywatelstwa itd. Jej kolezanka wlasnei przed 3 m-mi przyjechala tu z mezem i pracuje jako pielegniarka . Normalnie si ezameldowali i od razu poszli do arbeitsamtu itd. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w goreeeeeeeeeeeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
micka....z jednej strony to dla tych ludzi szansa na "lepsze"zycie , moze nie tyle co lepsze ale spokojniejsze .... a z drogiej strony po cholere ci niemcy biora obcokrajowcow, jak swoich bezrobotnych nie umieja wziasc pod skrzydla. Eh.... u mnie na dworze PARNO jak w saunie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micka niezle kondycje ma schlecker, telefonowanie super, choc sms za granice sa troche za drogie, ja dopiero za 10 mscy bede zmieniala z vertrag na prepaid, moze do tego czasu sie jeszcze cos zmieni ;) z korzyscia dla klienta oczywiscie ;) o tym ze Polacy moga tu legalnie pracowac bez specjalnych pozwolen itd. nie slyszalam u nas znow goraco, wczorajsza burza niewoele pomogla :( Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
Nie czytałam topiku, ale wczoraj sie dowiedziałam, ze Polki mieszkajace w Niemczech to straszne kurwy. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
serio????? pierwsze slysze a mieszkam w Hamburgu (buhahaha) PS. 1czy takie straszne to niewiem , ale wiem ze sa BARDZO inteligentne i ladne :)))) Ba...PIEKNE!!!! Co nie dziewczyny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
Piekne to moze one jadą do Niemiec, ale wracają jakies brzydsze. Moja kuzynka po 3 latach pobytu w Niemczech straaasznie zbrzydła. Wróciła grubsza i jakas pryszczata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dfdsf
a ty gdzie mieszkasz, pewnie tez za granica, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dfdsf
a ty gdzie mieszkasz, pewnie tez za granica, w uk, co? a wyzywasz sie akurat na dziewczynach mieszkajacych w Niemczech bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
Mieszkam w Polsce i nie mam zamiaru stąd wyjechać. Mam fajną prace i jestem tutaj szczesliwa. Jesli miałabym wyjechac to napewno nie do Niemiec, bo tam Polacy traktowani są jak gorsza kategoria ludzi...i nie mowcie ze tak nie jest:) Nie zazdroszcze wam absolutnie niczego i skąd w ogole taka myśl ze zazdroszcze???? Napisałam po prostu to co słyszałam o Polakch mieszkających w Niemczech...rozumiem ze prawda w oczy kole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
A to co napisałam o mojej kuzynce to było stwierdzenie faktu:) A opinie o Polakch przebywających tam ze to kurewki mają nie tylko Niemcy, ale i Polacy-faceci, ktorzy tam mieszkają. Opowiadali mi ze jak wiązać sie z jakąś to tylko nie z Polką ktora tam mieszka. Zdziwiło mnie to....i zasmuciło. Tak wiec dziewczyny nie róbcie nam wstydu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tin
dfdsf.... naprawde zal mi cie !...... wyjdz i zamknij drzwi z 2-iej strony ...... ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfdsf
TIN Ale dlaczego ci mnie zal? Ja nie wyrazałam swojej opnii..tylko to co SŁYSZAŁAM. Najwyraźniej ten topik jest po ty byscie sobie nawzajem w dupe wchodziły, bo widze ze jak jakas krytyczna opinia padnie to zaraz atakujecie...To smieszne. Nawet przed chwilą rozmawiałam z kumplem na gg i potwierdził to co napisałm wczesniej. POWTARZAM: PRAWDA W OCZY KOLE Ps.... TIN a moze ty jestes taką dupodajką? hahahaha pewnie tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwarzniejsze to nie sluchac co ludzie gadaja,taka jest moja opinia,mam to gdzies co gadaja ja sama wiem jaka jestem a ktos kto mnie nie zna nie moze mnie oceniac,a co w polsce nie ma dupodajek wszedzie sa,na calym swiecie ludzie sie pieprza za przeproszeniem za kase,takie sa fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfdsf-------- ze tez chce Ci sie gadac na taki temat na gg, a potem lazic po forum i o tym pisac.Zwykly plociuch jestes.Mamy uwierzyc ze masz swietna prace i jestes szczesliwa, i piszesz takie pierdoly? No wybacz dla mnie to Ty jednak frustratka jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa.... a ja wczoraj slyszalam (kolezanka mi powiedziala, gazeta pisala, ciocia powiedziala na ucho, w radiu powiedzieli,itp, itd...) ze: - Wlosi to mafia - niemcy to faszysci - anglicy to zboczency - polacy kradna, - ruski sie zapijaja - marsjanie sa w zielone kropki - szczaw to truskawki - itp, itd SWIETA PRAWDA! dfdsf - koniecznie wkliknij sie na topiki, gdzie powyzej wymienieni moga przebywac, i podziel sie ta informacja!!!!! no dobra, koncze bo szkoda mi czasu na chamskich/chamskie ignorantki/ignorantow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micka- taryfa schleckera brzmi ciekawie, zajrze sobie a to z ta praca dla Polakow, to przypuszczam, ze tak latwo bylo znajomej bo pielegniarka. Czytalam gdzies, ze dla Pflegeberufe sa jakies ulatwienia, bo w Niemczech ich brak, wzglednie za te pieniadze nie chca pracowac. Jednakze to wiadomosci zaslyszane i szczegolow nie znam. Aha, znalazlam taki letni zalacznik do gazety, i kolo ciebie jest pare fajnych jeziorek! zazdroszcze! puhhhh, bylam dzisiaj w Centrum, oczywiscie jako nie zainteresowana sportem nie wiedzialam, ze graja dzisiaj Wlosi, oj bylo tloczno i glosno na miescie. Sprawilam sobie kamere, i grrrrr nie bylo instrukcji obslugi.... justynaamelia- szybkiego powrotu do zdrowka dla malucha! Jastrzebie Zdroj znam, bo bylam tam kiedys na kolonii, zeby \"odpoczac od miasta\". Ale jak tam takie powietrze, to chyba trafilam z deszczu pod rynne! ;) BW ma chyba dobry klimat, bo sie dobrze czuje, cale szczescie nie ma tutaj tego fenomenu znanego z Monachium, bol glowy przy fönwetter (u nas to sie chyba zwie halny co?) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×