Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hej laseczki:) Ale zescie mi narobily smaka na te jagody!!!!!!!!!!!!!!! A ty Tin najbardziej!!!!Na te jagodzianki!!!! Mmmmmm pychaaa:D Ale na szczescie w piatek w nocy jade do polski to sie objem jagodami ze az mi uszami wyjda:D haha i pierogami tez :D No i wogole bede jadla i jadla.......... Mo.niko nie smuc sie po burzy zawsze wychodzi slonko.Przessylam ci kwiatuszka na poprawe humorku🌼 maremarie powowedzenia na rozmowie No i dla cale reszty buziak😘 i pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widze , ze nastroje tu typowo jagodowe.HA!HA! Ja najadlam sie jak bylam tydzien temu w Polsce. Osobisci enie cierpie zbierac mimo , ze mieszkam otoczona lasem. Dzisiaj przyjezdza do mnie kuzynka z rodzinka-czyli znow goscie tym razem ale tylko 2-3 dni. skorzystalam juz z waszych przepisow na salatki: robilam raz ta z ryzem i tunczykiem , dzisiaj robie ta z ananasem, orzeszkami i kukurydza , a druga to moj nowy przepis: kalafior ugotowany , nastepnie pomidory, nastepnie wurstsalat( tylko ta kielbaske pokrojona w paski) i jajka i majonez ---nakladac warstwowo-pycha. lato w pelni!!! Zakupilam sobie jeszcze jedne stroj kapielowy na urlopik. maremarie-i jak tam po rozmowie? Powodzenia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka urodziny URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka----??-??--83 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI malutka_de--Bad Urach--------4 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------31lat---1 dziecko(17 m-cy) limes-inferior --bei Brocken---4,5 --------------34 lata Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata-----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0) justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy---------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) Augsburg26---Augsburg---------3 lata-----------26 lat Justys78-----Nordhorn------------2,5roku-------28 lat jamaja--------Hessen-----------4 lata w RFN-----30 lat beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----10 m-cy----36 lat Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat------50 lat ... !! OBIE SA Z Werkaaa---Gütersloh (NRW)------- 3,5 roku ---32 lata ... !! GÜTERSLOH Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart------ ??? ----- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) golumea-------Köln-------------------10 lat---------31 lat Isia27 ---- -Travemünde ------------1,5 roku -- 27 lat Madzialenka_1--Esslingen ------------3 lata----- 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------2,5 roku----23 lata cludi_alb-----Münsingen------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------ 6lat------ lila24---------- bei München------- przepraszam ale wracam---Düsseldorf A-Niulka--------Drezno-------------- falomanka-----Berlin-------------- ciepla---------bei Hamburg------------ Carlaa--------bei Essen ( NRW)------- pittypatt----Echterdingen-------- kicia76---------????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
poprawka do tabelki, bo mi tu juz 5 roczek leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
no i nurtuje mnie pytanie co z dzeiwczynami, ktore tu byly raz , nie pojawiaja sie juz i nie mamy ich danych.. powinny dalej byc w tabelce?? w sumie nie wiemy nawet czy wyrazily by na to zgode :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no poprawka po raz drugi :) mi juz minal roczek co do dziewczyn, ktore byly raz i sie nie pojawiaja to mysle ze nie ma potzreby ich pisac a i tabelka troche za czesto sie pojawia moim zdaniem, bo my stare bywalczynie juz troche wiemy kto jet kto a nowe to niech sie cofna z dwie strony do tylu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabellll
tabelka urodziny URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 maremarie-----?????? Carolina77----???? kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata-----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy---------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn------------2,5roku-------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok----36 lat XXX--Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat------50 lat ... !! OBIE SA Z XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)------- 3,5 roku ---32 lata ... !! GÜTERSLOH Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart------ ??? ----- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) Isia27 ---- -Travemünde ------------1,5 roku -- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ------------3 lata----- 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------2,5 roku----23 lata cludi_alb-----Münsingen------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------ 6lat- limes-inferior --bei Brocken---4,5 --------------34 lata XXX-stale bywalczynie SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ludki! ale rozmowa dopiero we wtorek; do tego czasu odswiezam znajomosc w Produktionswirtschaft i Qualitätsmanagement, bo znacie ten fenomen: na klausurze wie sie wszystko, a po tym w tempie rekordowym wietrzeje z glowy ;) Wkurzylam sie dzisiaj niemozebnie....pojechalam po raz pierwszy do universitätsbibliothek w Stuttgarcie i cholerka pol godziny jezdzilam szukajac miejsca do zaparkowania, zadnych parkingow! 😠 no i zawrocilam i pojechalam do domu. Jutro drugie podchody, ale jade autem do stacji s-bahny, tam przesiadam sie na bahne. Jak to jest, placi sie za P+R miejsca? dzisiaj pozwolilam sobie na kawe-lurke z mnostwo mleka, bo upaly mnie wydoily z energi, ale smakowalo :) Tin- ty jestes fanka Wloch, czy znasz miejsce zwane Oasi Zegna przy Mailand? wlasnie wyczytalam w wirtschaftswoche (wydanie 26) ze przepiekne miejsce dla \"italien fortgeschrittene\" :) niedaleko Lago Maggiore, chce tam sie wybrac to zahacze o ta oaze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
po cludii-_alb sluch zaginal i watpie, zeby jeszcze w De mieszkala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola/Stuttgart
przez przypadek znalazlam sie na tej stronie ciesze sie ze pomagacie sobie na wzajem i wspieracie sie kiedys tez tego potrzebowalam teraz moze moglabym komus pomöc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola/Stuttgart
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ! DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pozdrawiam wszystkich i mowie dzien dobry! :)Hej Jola! :) Ja wlasnie kawkuje, potem jak zwykle sprzatanie, zakupy , gotowanie, dzieci.NIC sie nie dzieje ...Ale ! Sluchajcie, z moim mezem pracuje Polak, wlasnie sciagnal do DE swoja zone i dziecko.Wreszcie sa u mnie widoki na znajomosc z Polka:) Zwlaszcza ze sa w naszym wieku:) Pamietacie , jak wspominalam ze wybieram sie do fryzjera? Oczywiscie do tej pory sie nie wybralam:) Ale ta dziewczyna jest fryzjerka, chce pracowac tutaj w zawodzie.I maz przyniosl mi do niej nr telefonu, zebysmy sie umowily i ona zrobi mi wlosy.Strasznie sie ciesze! Wreszcie mam realne szanse na kawe po polsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość citerelcia
I jak Wam się tam mieszka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superanckoooo!!!! ja tylko na chwilke: robilam wczoraj ta salatke z ananasem, kukurydza i orzeszkami--hitt-zniknela w sekunde tak wszystkim smakowala. Jeszcze raz dzieki za przepisy. lece zaraz na krabbelgruppe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiczek
Napiszę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Citerelcia - wspaniale. Tylko zaraz musze leciec do sklepu 2 km, bo zabraklo mi smietany :P Basiczek pisz pisz Jola 🌻 Moniko ciesze sie, mam nadzieje ze to beda fajni ludzie. Ja mam marne szanse na kontakty z Polakami. Znam jedna Polke tu niedaleko ale jakos dziwnie sie zachowuje. Druga w wieku emerytalnym poznalam jakis miesiac temu ale roznica wieku jest znaczna. Napewno bedziemy sie spotykac na grupie kobiecej w kosciele ale przyjazn to raczej nie bedzie. No moze spotkamy sie na kawce. Ale ostro mnie skrytykowalam na wstepie za odstepstwo od kosciola hihih i 10 razy mi powiedziala ze mam malo czasu. Pozdrawiam serdecznie i zycze troche chlodku w ten upalny dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dawno nie pisalam. u mnie nic nowego sie nie dzieje. zaczelam uczyc sie pisac 10 palcami na kompie. juz kiedys sie tego uczylam w szkole, jeszcze wtedy na dtarej maszynie do pisania ale nie uzywalam... wiec sie zapomnialo :( w sobote bede miala wizyte :) moj brat przyjezdza do nas na tydzien albo troche dluzej pozdrawiam goraco!!! milego dzionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo nauki to ja od dzisiaj porzadnie biore sie za niemiecki.Zasob slow mam dosc spory ale mowie straaaaasznie niegramatycznie.Wlasnie drukuje sobie z netu gramatyke niemiecka i od dzisiaj ucze sie codziennie przez godzine.Jesli czas pozwoli to dluzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justys78
Hej kobietki. Nie bylo mnie tu kilka dni. Witam nowe kolezanki. Wprawdzie nie z moich stron, ale i tak milo, ze tu wpadlyscie. Im wiecej nas tutaj tym razniej. Od kilku dni sa u mnie moi rodzice. Jest bardzo fajnie i wesolo. Jutro moje sloneczko ma okragle 30 urodzinki wiec szykuje sie imprezka. Pogoda za oknem taka fajna ze robie sobie male wagary w szkole. A poza tym nie bede zostawiac samych moich rodzicow:-). W weekend jedziemy nad jakies jeziorko. Musze wkoncu kolorow lata nabrac:-). A w tygodniu chcemy sobie zrobic maly wypad do Brukseli. jeszcze nigdy tam nie bylam. A potem to juz czekam na wypad do Polski i spotkania ze znajomymi. Bo niestety tych tutaj nie przybylo:-(. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Znalazlam sie w Waszej tabelce! Jak milo! Czytam sobie Wasze wpisy, by Was troche poznac... (choc niektore Forumowiczki juz znam :-) ) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mo.nika ale ci zazdroszcze u mnie dalej braki w znajomosciach:( Dzisiaj o 16:30 mam wizyte u ginka i jak wszystko bedzie ok to juz jutro w nocy wyruszamy do polski na cale 2 tygodnie:) No i moze dzisiaj poznam plec mojego malego lokatora:D Pozdrawiam serdecznie🌼 a wieczorkiem cos napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabell
tabelka urodziny URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 magdzialenka1----??-??--83 maremarie-----?????? Carolina77----???? kto jeszcze? ....... wpisujcie sie NICK--------MIESJCOWOSC----LATA W RFN ---- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata-----26 lat----1 dziecko( 8 m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy---------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn------------2,5roku-------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok----36 lat XXX--Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---7 lat------50 lat ... !! OBIE SA Z XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)------- 3,5 roku ---32 lata ... !! GÜTERSLOH Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart------ ??? ----- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)--4 lata--22 lata(strzelec) Isia27 ---- -Travemünde ------------1,5 roku -- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ------------3 lata----- 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------2,5 roku----23 lata cludi_alb-----Münsingen------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------ 6lat- limes-inferior --bei Brocken---4,5 --------------34 lata XXX-stale bywalczynie SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 naneczka- 17.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jeszcze brakuje kogos z 15go sierpnia-niedowiary!!! laseczki jak tam z nastepnym spotkaniem-bo potem nadejda mrozy!HA!HA! ja mam od 22go urlop 3 tyg. Wprawdzie jedziemy do Chorwacji ale jakis dzien znajde na pogawedki. Co wy na to??? maremarie , usmieszka, malutka i inne dziolchy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff jak goraco puff jak goraco jez ledwo sapie juz ledwo zipie..... no i kto zna autora tego wiersza? zaznaczam ze to nie ja hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
Ja wylatuje 22 lipca do PL i bede dopiero 24 sierpnia spowrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
heheh a swoja droga micka wczuwasz sie w slaskie klimaty :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze Tuwim brawo wygralas talon na balonik Malutka ale Ci dobrze ja tylko na dwa tygodnie i to troche meczace bedzie bo mamy zamiar tydzien na mazurach polowic rybki wiec u rodzicow tez tydzien dzielony na pol. Troche malo czasu na odwiedzenie wszystkich znajomych i zalatwienie wszystkich spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×