Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ja też za te teksty nie daje głowy uciąć, ale jest to wypowiedz berlińskiego konsula, moje zdanie to szukać w internecie na urzędowych stronach lub pytać w instytucjach ktore się tym zajmują bo internet nie jest na 100 % wiarygodny a ja się nie znam nie jestem urzędnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co , idę spać, przed komputerem ten czas tak szybko biegnie, dobranoc rodaczki, czy polskie czy niemieckie wszystko jedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalosne jestecie
alle zusammen!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to po co tu włazisz na to forum/???? zapraszał cię ktoś????????? do tej żałosnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska12345
Dziekuje wam dziewczyny za pomoc, to naprawde bardzo mile. Teraz ide juz spac:) ale bede tu zagladala. Slodkich snow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karena......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sara myśmy składali w konsulacie we wrocławiu, a w sumie to moja mama składała, mnie to wtedy nie interesowało a pewnego dnia dostałam obywatelstwo. ale z tego co wiem to tych dokumentów było sporo, akty urodzeń i małżeństw po jakichś przodkach to było najgorsze do zdobycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim:D! Bararag🌻no tak konsulat duzo papierow zawsze wymaga. Dziekuje za odpowiedz:) Gdzies czytalam ze po trzech latach malzenstwa z Niemcem , mozna starac sie o dowod niemiecki ...tylko nie mozna byc na utrzymaniu panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
BarbaraG: A moze zameldujcie sie u Babci? Wtedy moze dostaniecie szybciej mieszanie komunalne: wiadomo rodzina !!!! Mozecie sprubowac isc do burmistrza miasta (maja swoje "Sprechstunde" i tam prosic o pomoc.... A-ha ceny mieszan: Wejdz na strone: http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohnen/wohnung_miete/index.jsp;jsessionid=465CA6A4006972F563D8647FED9C6C45.worker1 Wpisz nazwe miasta, wielkosc mieszkania .... Uwaga: w internecie i gazetach jest duzo ofert maklerow (Immobilienmakler) ktorzy pobieraja prowizje: max dwie Kaltmiete + Podatek MwSt. (w tym roku 16% w przyszlym 19%). A wiec trzeba szukac albo von privat, albo w spoldzielniach. I jeszcze jedno: Uwaga tanie sa mieszania z elektrycznym ogrzewaniem tzw Nachtspeicherofen, ale tutaj koszty pradu sa bardzo duze!!!!!! Dodatkowo te Nachtspeicherofen nie mozna tak odkrecic jak normalne grzejniki, wszystko trwa dlugo zanim zmienia temperature!!! A i jeszcze jedno: te starsze typy ponoc mialy azbest.... Trzeba wiec zawsze pytac o "Nebenkosten" mieszkania: winda, ogrod przed domem, Hausmeister, smieci to wszystko ma wplyw. Prawie zawsze jest tak: im wiekszy dom, tym wiecej "Nebenkosten". Na waszym miejcu wybralabym miasto z "mniejszym wskaznikiem bezrobocia" - latwiej jest znalezc prace- ale niestety to pociaga za soba fakt, ze mieszania sa drozsze! Jaki zawod ma Twoj maz? (moge sprawdzic ile ofert pracy jest w internecie....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uaktualniona tabelka
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 maremarie-----?????? Carolina77----???? mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 bremenka------- magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985 kto jeszcze? ....... wpisujcie sie ...NICK--------MIESJCOWOSC-----LATA W RFN ----- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata---------26 lat--1 dziecko(Bastian 8m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn----------2,5roku----------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok------36 lat XXX--Carolina77---nrw-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik- Gütersloh(bei Bielefeld)---------7 lat------50 lat XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)---------3,5 roku ---32 lata Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart---------8 lat ------- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)----4 lata------22 lata(strzelec) Isia27 -----Travemünde ------------------1,5 roku---- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ---------3 lata------ 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------------2,5 roku-----23 lata cludi_alb-----Münsingen-------------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------------ 6lat- limes-inferior --bei Brocken-------------4,5 ----------34 lata madlen21--bei Heppenheim (Hessen)---3lata----21 lata (Olivia-2 latka Thomas 3msce) angelina 22---Monachuim-Karsfeld------- ?? --maz Kassay(Iwona)------Bremen----------20 lat--- 36lat----2 dzieci(16lat i roczek) kajaffm------Frankfurt Claudia2006--Hannover-------- ??? ---------- 5lat--maz aga jestem-- bei Frankfurt hessen--- bremenka----Bremen------ od marca 2006-----24 lata--maz Gingera--Weil am Rhein-BW--przeprowadzka w planach--35 lat-(corka15lat+ciaza) kaska12345-- BARBARAG --- Raciborz ----- 30 lat ---2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) Gosia_70-------36lat janta--Szczecin--38lat--maz---3dzieci(13, 4, 1,5 ) sarra...(Claudia)--- XXX-stale bywalczynie SIERPIEN::: Werkaaa- 5.08 Justys78- 14.08 belaiza- 16.08 naneczka- 17.08 micka- 18.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka wielkie dzięki , z nieba spadłaś chyba. babcia nas nie może zameldować gdyż miesiąc temu zmieniała mieszkanie bo miała za duże, teraz mieszka w wynajętym pokoju w domku , więc nie u siebie tylko też wynajmuje. słyszałam że w hannoverze można dostać nawet w dzień przyjazdu mieszkanie zastępcze czyli hyba socjalne od gminy, a puzniej z zasobów miasta, jeżeli jest rodzina z dziecmi to ponoć się należy. ja jako polka niewiem czy wierzyć bo u mnie w mieście żeby dostać z gminy czeka się średnio 8 lat, a mąż jest elektrykiem ale nie chce absolutnie pracować w zawodzie, podjąłby chętnie prace w jakieś fabryce, na taśmie lub podobnie. a czy wiecie czy po 4 latach pracy legalnej w hollandii, jak przeniesie się do niemiec czy może dostać zasiłek dla bezrobotnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mery.de
moge sie przylaczyc?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory za błędy ale jak szybko piszę to się zdarza. a o zasiłek pytam , tylko na wypadek gdybyśmy nie znalezli pracy, ale bardzo chcielibyśmy iść oboje do pracy, dzieci już odrosły i zaczynam się nudzić w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary.de pewnie że tak, każdy może im nas więcej tym razniej i jest z kim pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super:), wiec- mieszkam od kilku tygodni z chlopakiem kolo Frankfurtu, on sie tu wychowal ale z pochodzenia jest Polakiem, mam 21lat, dopiero szukam pracy, a od wrzesnia ide do szkoly zeby jezyk podciagnac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mary de a jaka dokładnie miejscowość? i napisz ile kursy kosztują i w jakiej szkole jak możesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie w Wiesbaden, szkola nazywa sie Volkshochschule i jest 6 poziomow w ciagu roku i mas certyfikat,potem mozesz robic chyba dalej cos, w kazdym razie mialam egzamin i dostalam sie na 3 poziom od razu, jeden poziom kosztuje 215euro, trwa od wrzesnia do listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz do wyboru dni w jakie chcesz sie uczyc i czy chcesz robic intensywny albo normalny,ja mam normalny abendexpress Deutsch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
BarbaraG: "słyszałam że w hannoverze można dostać nawet w dzień przyjazdu mieszkanie zastępcze czyli hyba socjalne od gminy, a puzniej z zasobów miasta, jeżeli jest rodzina z dziecmi to ponoć się należy." Nie wiem, kazde miasto ma suwerenna polityke mieszaniowa. Nie mam pojecia jak szybo mozna otrzymac mieszanie komunalne, ale podstawa do swiadczen jest meldunek. Ktos tu napisal, ze maz zameldowal sie jako bezdomny: to tez jest formalnie meldunek i Gmina (miasto) musi opiekowac sie bezdomnymi (szukac pokoju albo mieszania) placic zasilek..... Jezeli chodzi o holenderskie prawo pracy: nie znam go niestety. W Niemczech, zeby miec prawo do zasilku trzeba byc "dyspozycyjnym na rynku pracy" i to wiaze sie z faktem,ze albo mieszka sie w Niemczech albo (tego nie jestem pewna, bardzo blisko granicy). Jezeli maz pracuje w Holandii, niech zapyta w tamtejszym biurze pracy co mu przysluguje!!!! Moze faktycznie na poczatek warto mieszkac przy granicy holenderskiej w niemczech, jak wasze szwagierki? Jezeli chodzi o prace dla meza: moim zdaniem wlasnie jako elektryk ma wieksze szanse! Np. budowy, naprawy, studia kuchenne: wiadomo wszedzie trzeba fachowo podlaczyc prad! Jezeli chodzi o prace na tasmie, w fabrykach: slabe szanse, bo musialby pracowac jako robotnik niewykwalifikowany, a tu mozna dostac prace tylko w firmach leasingu personalnego (Zeitarbeit), a te placa bardzo slabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku, ja juz nie zadazam z czytaniem was ;) witam nowe Polinki :) micka : STO LAT!! ktos pytal o szare mydlo, wyszukalam mydlo (tez plynne) nazywa sie Arztseife, jest bardzo dobre dla bardzo suchej skory i dla alergikow. Mozesz jeszcze poinformowac sie w aptece. dziekuje wam za slowa otuchy. Jak czytam, jak niektorzy mieli/maja pieklo z facetem ktory bije, to mysle sobie : gdzie ja mam problem? ale mnie nie bolalo cielesnie, tylko dusza i serce bolalo :( Tak jak ktos pisal psychiczne \"bicie\" wykancza wolniej ale jest cholernie bolesne. Tak jak wiele kobiet robilam blad, ze wierzylam, ze on sie zmieni (tylko jak, jak nie widzial w sobie zadnej winny?), pielegnowalam w myslach te dobre chwile (ktore niestety byly nieliczne), po prostu ofiara tzw. wychowania \"na dobra dziewczynke\", wiem, ze mial duzo problemow ze soba, pomoc sobie nie dal, gnebieniem slabszej chyba sie podbudowywal... Mo.nika, zejscia sie juz nie bedzie, bo to juz bylo drugie podejscie, od ok. roku mieszkamy osobno. Teraz jednak zebralam sile zeby to zakonczyc, zanim zupelnie mi skradnie resztki wiary w siebie i pogody ducha - za pare dni bylaby 8 rocznica slubu. Teraz to nie chce ani \"diabla znanego ani nie znanego (Asia.80 🌻), a w przyszlosci to tylko aniolka prosze! sorka, musialam to z siebie wyrzucic, moze to komus przypadkowo pomoze, a jak kogos denerwuje to niech nie czyta :P jutro ide do usmieszki na grilka, i musze zaczac kombinowac jaka salatke jutro przyniose...przy usmieszki zdolnosciach kucharskich nie moge strzelic plamy ;) no nic, lece do sklepu zanim mi wykupia ostatnia marchewke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna aktualizacja...
kolejna aktualizacja ;) ...NICK--------MIESJCOWOSC-----LATA W RFN ----- WIEK ---- DZIECI XXX--malutka_de--Bad Urach--------5 -----------------24 lata---1 dziecko(7 m-cy) XXX--maremarie--bei Stuttgart( Steinenbronn)-----29 lat XXX--micka-------bei Pforzheim-----9,5 ---------------32lat---1 dziecko(28.11.04) XXX--Tin------------Hamburg---------16,5 -------------34 lata----2 dzieci XXX--usmieszka---bei Tübingen------3 lata-----------25 lat asia80--bei Stuttgart(Göppingen)--3 lata---------26 lat--1 dziecko(Bastian 8m-cy) XXX--Mo.nika-------Bremen-----------1rok-------------30 lat----3 dzieci(8,5,0--3.04.06) XXX--justynaamelia--Bawaria--------11 m-cy--------26 lat----2dzieci(3; 1,5msca) XXX--Justys78-----Nordhorn----------2,5roku----------28 lat XXX---beleiza--(Bawaria)Pfarrkirchen----1 rok------36 lat XXX--Carolina77---NRW-Essen------------1miesiac-----20 lat XXX--kasiulica- Germersheim bei Karlsruhe--1rok---23 lata balooonik----- Gütersloh-NRW------------7 lat---------50 lat XXX-Werkaaa---Gütersloh (NRW)---------3,5 roku ---32 lata Nett-ka---Fellbach bei Stuttgart---------8 lat ------- 33 lata Ona 22--Wilhelmshaven (bei Bremen)----4 lata------22 lata(strzelec) Isia27 -----Travemünde ------------------1,5 roku---- 27 lat XXX--Madzialenka_1--Esslingen ---------3 lata------ 23lata kc-------Bad Kreuznach (RP)-------------2,5 roku-----23 lata cludi_alb-----Münsingen-------------------2,5 roku----- naneczka----- München ------------------ 6lat--------- limes-inferior --bei Brocken-------------4,5 ----------34 lata madlen21--bei Heppenheim (Hessen)---3lata----21 lata (Olivia-2 latka Thomas 3msce) angelina 22---Monachuim-Karsfeld------- ?? ----------22lata--maz bremenka----Bremen------ od marca 2006---------24 lata----maz Kassay(Iwona)----Bremen-------20 lat----- 36lat----2 dzieci(16lat i roczek) kajaffm------Frankfurt---- aga jestem-- bei Frankfurt Claudia2006--Hannover-------- ??? ---------- 5lat--maz hessen--- Gingera--Weil am Rhein-BW--przeprowadzka w planach--35 lat-(corka15lat+ciaza) mary.de -- Wiesbaden ---- kilka tygodni------21lat-- chlopak :) kaska12345--------- sarra...(Claudia)------ BARBARAG --- Raciborz ----- 30 lat ---2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) Gosia_70-------------------36lat janta------Szczecin-------38lat--maz---3dzieci(13, 4, 1,5 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nettka - to ty napisalas mi jakis czas temu maila z twoim numerem telefonu? Dzwonilam, ale kobita przy telefonie mowila mi, ze wlasnie jestes na urlopie w Polsce. Chyba cie nie pokrecilam z kims innym, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×