Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej dziewczyny!moj maz wyszedl,z czego sie ogromnie ciesze:)Barbara mozesz mi teraz wyslac zdjecia jak masz czas.ja mieszkam na przedmiesciu rimbach i do\"centrum\"mam 1 km czyli30 minut piechota z wozkiem!katastrofa.bylam dzis w benzheim i kupilam sobie spodnie.scheisse hose -tak nazwal je moj maz,ale dzisiaj nie bede wam o nim przynudzac bo szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
Maremarie: Chyba mnie pokrecilas z kims innym.... Alternatywne rozwiazanie: Moj AB posiada "Künstliche Intelligenz" i rozmawia z dzwoniacymi (ale klamie, bo w Polsce juz dawno nie bylam) Albo mam w domu ducha......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszkowa lalka
Justys78--nie pochodzisz przypadkiem z okolic CZĘSTOCHOWY -a dokładnie 23 km od niej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nwtka chodzi mi o to że jak przeniesiemy się do niemiec i zarejestrujemy w arbeitsamt jako bezrobotni to czy mąż bedzie mógł np otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, będzie miał 4 lata stażu pracy w holandii. bo u nas w pl. to trzeba przynajmniej pół roku przed rejestracją pracować żeby dostać zasiłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen ja nie cierpie z facetami chodzić na zakupy, oni kompletenie się nie znają na modzie, wole iść sama i mierzyć ile mi się podoba, a zdjęcia w poniedziałek ci wyśle jak twój będzie w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja powoli zaczynam sie gubic .nie moge zapamietac nas wszystkich,a tak bardzo sie staram.chyba musze sobie jakos spisac na kartce wszystkie imiona z charakterystyka ogolna. szekspir po czesku:bytka albo nie bytka ,oto jest zapytka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam to samo nie wiem do kogo pisałam i o czym, jak się widzi twarze to się zapamiętuje imiona, a tu tylko nicki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki :) Wpadlam tylko na chwile, ide zaraz jakis obiad skombinowac, bo juz pozno.Wczoraj sprzatalam do 23:30.Uff...Ale pieknie dzis mam, pachnaco.Mateusz to sie nawet pytal czy moze usiasc na sofie zeby nie pobrudzic.:)) Ehh, i tak za tydzien nawet sladu nie bedzie po sprzataniu,ale lubie tak raz na jakis czas.A i wieczorem w miedzy czasie musialam sie opiekowac malzonkiem.A dlaczego to napisze Wam pozniej.Bo juz zerka dlaczego tak podejrzanie sie smieje przed kompem.Sluchajcie kupilam sobie dzisiaj juke.Wie ktos jak czesto sie to to podlewa.Bo mnie generalnie kwiatki nie lubia, ale jakis czas temu dostalismy w prezencie od meza szefa, i tfu tfu pieknie sie rozwija.Wiec postanowilam dzisiaj te juke wlasnie kupic.Ok, ide, ale wieczorem bede napewno:) Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urodziny
URODZINY CHRONOLOGICZNIE belaiza-----------16.08.70 Tin----------------23.04.71 Gingera----------16.07.71 Werkaaa---------05.08.74 micka-------------18.08.74 golumea----------17.12.74 naneczka---------17.08.75 maremarie-----?????? Carolina77----???? mo.nika-----------26.03.76 Justys78----------14.08.78 justynaamelia----11.03.80 usmieszka---------07.11.80 asia.80 -----------11.11.80 malutka_de------10.11.81 bremenka------- magdzialenka1----??-??--83 madlen21 ----- 13.03.1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
Do BarbaraG Twoje pytanie: "chodzi mi o to że jak przeniesiemy się do niemiec i zarejestrujemy w arbeitsamt jako bezrobotni to czy mąż bedzie mógł np otrzymać zasiłek dla bezrobotnych,będzie miał 4 lata stażu pracy w holandii" W Niemczech w Arbeitsamt wyplacane sa dwie formy zasilku: Arbeitslosengeld1(AG1) Arbeitslosengeld2(AG2) AG1 jest uzalezniony od zarobkow w ostatnich dwoch latach oraz ilosci przepracowanych miesiecy (Miniumum 12). Wynosi on dla osob z dziecmi 63 % zarobkow netto. Poniewaz Twoj maz nie pracowal w Niemczech i tam nie odporowadzane byly skladki (Arbeitslosenversicherung) wydaje mi sie, ze nie ma prawa do AG1 (chyba, ze pieniadze pochodzilyby z ubezpieczenia holenderskiego)- o to trzeba spytac w biurze pracy holenderski i niemieckim. Prawo macie do AG2: nie wiem dokladnie ile to na Wasza rodzine jest: postaraj sie w Google poszukac "Arbeitslosengeld 2 albo Hartz 4, swiadczenia) https://club.berlin.de/imperia/md/content/sengsv/intmig/doku/alg_2/info_caritas_alg_2_pl.pdf#search=%22arbeitslosengeld%202%20wysokosc%22 (Okolo 1000 Euro dla Waszej rodziny+ czynsz + ogrzewanie) A jezeli szukasz kursow jezykowych, to musisz wiedziec jakie miasto: Np W google wpiszesz "VHS Frankfurt"I znajdziesz https://www.vhs.frankfurt.de/DesktopDefault.aspx/tabid-6/ Poten klikasz na Sprachen (jezyki) Potem "Deutsch als Fremdsprache" I juz masz wszystkie kursy... Podobnie jezeli szukasz w Hannover. (Google:VHS Hannover) Male miejscowosci tez kursy maja, ale wybor jest mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny 🖐️! Nett-ka -- ciekawe informacje i przydatna stronka:D. Tez poczytalam - zawsze warto wiedziec:). Mo.nika -- czekam spokojnie... Odpiszesz jak znajdziesz czas:D. Maremarie -- 🌻 to juz jest nas wiecej... U mnie tez nieciekawie... Co z tymi facetami jest \"do jasnej anielki\"??? Jaj nie maja??? Usmieszka -- mam do Ciebie pytanie. Mianowicie: byc moze przeniose sie do Tuebingen (albo w okolice). Zalezy mi na jak najblizszym sasiedztwie uniwerka. Moglabys cos polecic? Nie mam pojecia jakie dzielnice sa dobre, gdzie warto mieszkac itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nettka wielkie dzięki, też tak myślałam o tym zasiłku że na ten 1 się nie załapie mąż, mam nadzieje że nie będziemy musieli wogóle z tego kożystać, a o kursach w vhs już czytałam tylko cennika nie mogłam znaleść a wogóle to jak brzmi słowo CENNIK po niemiecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Asia 🖐️ jesli chcesz studiowac w Tü, to najlepiej tam tez mieszkac. Niestety czynsze sa tam drozsze niz w okolicznych miejscowosciach. Z wielu tych wiosek jest super polaczenie pociagiem lub busem do miasta, a jako student mozesz wykupic Semesterticket za bodajze 40Euro, ktory obowiazuje w dosc duzym regionie :) Kolezanka szukala w Tü w kwietniu nowego lokum i wszystko bylo dla niej za drogie stad mieszka w Poltringen, tj.10min pociagiem od TÜ . Jesli chcesz zobaczyc ogloszenia z naszego regionu to polecam stronke gazety Schwäbisches Tagblatt: www.tagblatt.de Tam na Anzeige jest dosc duzo ofert. Warto zajrzec. :) Na ten moment moge tylko tyle napisac, bo musze juz wychodzic. Odezwe sie pozniej Pozdrawiam Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nettka a ty gdzie mieszkasz? jak pytam kolejny raz to sorki ale już zaczynam zapominać kto mi pisał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo, zeby w niemczech dostac pieniadze za bezrobocie trzeba przynajmniej 12 miesiecy tutaj pracowac.A tak to dostanie sie Harz IV jest w zasadzie to samo co Sozialamt bo oni to wszystkich z sozialu i Arbeitslosenhilfe do jednego Worka wsypali . Rodzina dostaja te pieniadze tak ze Matka i ojciec dostaja kazdy po 311 euro a dzieci to röznie bo zalezy od wieku.Do 14 roku zycia 207 do 25 276.Ci ktözy bez rodziny sa otrzymuja troszke wiecej czego jeszcze nigdy nierozumialam. jezeli chodzi o mieszkanie trzeba uwazac ile kosztuje.jezeli jest za drogie to placa tylko tyle ile sie nalezy a reszte trzeba samemu zaplacic.Tak samo jest z woda i z Kaloryferem.Prad trzeba zawsze z tych pieniedzy na jedzenie placic. Mysle ze troszke pomoglam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nett-ka
Mieszkam w Fellbach (kolo Stuttgart) Juz kiedys pisalam jako kotek (bo lubie koty). I to jestem z Raciborza (ul Kozielska) Cena To "Preis" https://www.vhs.frankfurt.de/DesktopDefault.aspx/tabid-6/ czasem "Die Kursgebühr" Gebühr - oplata , Kurs : wiadomo.... Slowo Gebühr warto zapamietac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kassey dzięki netka faktycznie, pisałaś mi że z kozielskiej, ale ty już chyba dawno wyjechałaś z raciborza, ile lat temu? a przyjeżdżasz czasem do tej naszej dziury? teraz się rozwija budują kaufland i auchan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SORY!!!!!!!!!!!!!!! miało być kesay i nett-ka ale nie gniewajcie się że przekręcam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej wpadam zeby sie pozednac jutro wyjezdzam do niemiec i narazie sie tak sklada ze nie mamy komputerka tam tzn mielismy ale internet na nim prawie nie chodzil niestety a ze w polsce mialam 2 komputerki to 1 oddalismy do naprawy zeby go wziasc ze soba ale facet sie nie odzywa wiec chyba nie zrobiony wiec chyba pojedizemy bez, pozatym nawet jak bedize zrobiony to musimy kupic nowy monitor a to napewno nie bedize na juz wiec naraize nie bede miala jak z Wami pisac 😢 wiec narazie Was zegnam i mam nadizeje ze wkrotce sie odezwie 👋 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usmieszka -- dzieki ogromne:D. Oj chcialabym studiowac i to bardzo:D. A juz minimum to uznanie polskiego dyplomu (rok albo dwa studiow nad roznicami w prawie i pisanie pracy po niemiecku)... Zastanawiam sie tylko czy z takim malym berbeciem dam rade... Ale raz sie zyje:D:D:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra -- prawo:D... Mam juz te trzy \\\"cudowne literki\\\" przed nazwiskiem i co? I nic tutaj robic nie moge, bo mi dyplomu nie uznaja:D. A ze maly rosnie jak na drozdzach pomyslalam sobie \\\"cos trzeba robic\\\":D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska :D nie rozumiem , jak Ci dyplomu nie uznaja , konczylas go na uniwersytecie ?Dziennie? Czy kaza Ci odnowa studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór wszystkim Paniom;-) Co prawda jeszcze mieszkam w Polsce ale mam kilka pytań odnośnie życia w DE. Nie przeczytałam wszystkich postów bo troszkę się tego już nazbierało. Obecnie jeszcze się uczę w liceum profilowanym.Przez 2 lata uczyłam się prawa i ekonomii ale teraz jestem właśnie na etapie zmiany szkoły i się przenoszę na socjologie.A teraz takie pytanie bo ja po liceum profilowanym jeszcze nie mam zawodu (musiałabym skończyć jeszcze szkołe policealna) a chce zaraz po maturze wyjechać do DE(prawdopodobnie do Berlina)i czy w DE są szkoły takie jak nasze polskie policealne? Tzn. takie co nie w długim czasie dadzą zawód.Oczywiście też chcę iść pózniej iść na studia ale wolę mieć jeszcze jakieś zabezpieczenie (bo nigdy nic nie wiadomo)Gdyby ktoś miał jakąś orientacje w tym temacie to byłabym bardzo wdzięczna;-)Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stale i nowe bywalczynie. Do groszkowa lalka: Pochodze z innej czesci Polski. A tak poza tym to nie mam dzis nic szczegolnego do napisania wiec tylko pozdrawiam Was serdecznie:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×