Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Noo Mo.niko 🌻 zrobilas na mnie wrazenie , pierwszy raz slysze zeby ktos z Polski tak walczyl o Polskos , mysle o imionach ... Polacy kochaja to co zachodnie np.Matijasy i Nataliii , tylko co jest smieszne Niemiec ma wiecej szacunku do tego Polaka ktory nie wstydzi sie swojego pochodzenia i mowi otwarcie kim jest i skad pochodzi...🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co moj maz moze wcale nie jest taki zly,bo on czesto pierze i nawet potem rozwiesza.moze ja mam jednak cos z tymi hormonami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justys a przyjmuja oni w ogole takie osoby ,ktore nie mowia perfekcyjnie po niemiecku.ja mowie dosyc dobrze,bo sie go bardzo duzo uczylam.jesli chodzi o matme chemie czy fizyke to sie boje.najgorzej to historia albo niemiecki gdzie moze trzeba pisac wypracowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen czy przyjmuja to nie wiem. Z tego co widzialam to chemia na poczatku jest taka sama jak w Polsce to samo z matematyka. Historia jest ciut inna, ale mysle, ze lepsza niz w Polsce. Widzialam zeszyt z gramatyki. Jest tylko jeden. To powiem szczerze, ze wielu Niemcow mialoby trudnosci ze zrozumieniem tego. Ale Polacy o dziwo jakos sobie z tym radza. Myle, ze najlepiej byloby, gdybys skontaktowala sie z ta szkola i dokladnie wypytala o interesujace Ciebie tematy. Bo ja to tak dokladnie nie jestem w stanie Ci wszystkiego powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wycielo mi cd o imionach.😠 Mi tez podobaja sie zagraniczne imiona , ale uwazam ze nalezy mowic tak jak ma sie w papierach lub dana osoba sobie zyczy. Ale tez zauwazylam ze Niemcy odrazu przekladaja te imiona na swoj jezyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki!!ja od 10 rano mecze sie z wysylaniem zdjec bo cos mi poczta szwankuje,ale mam nadzieje ze do wszystkich doszly.Moje kochanie hmm....jak mu sie da malego kopniaka ta tez posprzata,do gotowania sam sie bierze,lubi.Kassay ale w tobie jest zycia na tym zdjeciu:)super!!dzieci tez!!syn chyba lubi tokio hotel;)tu dzieciaki szaleja na ich punkcie. Ale slonko swieci:))zeby tak caly dzien:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do imion to tez mam takie zelazne zasady!!:)jestem Kasia a nie Katarina!!!i wszyscy Niemcy ktorych znamy mowia Kasza:)ale to nic staraja sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha,no mi sie jeszcze tak nie zdarzylo:) Kobietki mam pytanko:wiecie moze ile czasu mozna przebywac w Niemczech na zasadzie ze jestes na wyjezdzie turystacznym??zawsze mnie to ciekawilo,bo kiedys bylo ze na 3 miesiace i trzeba bylo wrocic do Pl,a teraz jak jestesmy w uni to jest inaczej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlam sie napic i zajrzalam tu na chwile. Dopiero trzy kartony udalo mi sie zrobic. A jeszcze dwa razy tyle przede mna. Ale teraz najgorsze. Bremenka pod tym wzgledem nic sie nie zmienilo. Mozec byc 3 miesiace w Niemczech, potem musisz na 3 miesiace jechac do Polski. Tak na dobra sprawe to nikt tego nie sprawdza. I nie wiadomo jak dlugo jestes w Niemczech bo przeciez na granicy juz nie wbijaja Ci zadnej pieczatki. To lece dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka ja dostalam Twoje fotki:) No juz nie musze chyba mowic ze laska jestes:) Zreszta to takie oczywiste, przeciez jestesmy Polkami :)) A ja wlasnie wrocilam ze sklepu.To a propo tych przeblyskow.Moj malzonek wpadl do domu i pyta czy bylam juz na zakupach.I normalnie sie ucieszyl ze jeszcze nie bylam, bo mowi ze mnie zawiezie i odwiezie:) !!! No i wpadlismy do Aldi i Extra.Sam z siebie, zerwal sie z pracy zeby mnie na zakupy zawiezc! Rany, moze mnie zdradza??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z nas wszystkie sa niezle laski;)Fakt Polki maja ladna urode:) Teraz sobie kawke wypije,na obiad cos z piersi kurczaka wykombinuje:)chatka sprzatnieta i mam spokuj:))Dzwonilam dzis do polski,do cyca;)tam leje,a tu tak cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj rozmawialam z Polska , z mama i siostra.Siostra jest w 5 miesiacu ciazy.A to jej pierwsze dziecko.Bardzo zaluje ze nie moge nawet na kilka dni pojechac.Chcialabym ja zobaczyc , pogadac.Jest ode mnie 5 lat mlodsza, mamy swietne stosunki.Kiedy bylam jeszcze w Polsce bardzo pomagala mi przy dzieciach, w ogole jest dla niech jak druga mama:) A ja dzis schabowe zrobie.Bo szybko a nie chce mi sie gotowac.:) Zapale jeszcze i ide troche posprzatac.Slonko swieci, to dzieci wyrzuce na dwor a Kuba spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys-zdjecia od ciebi enie doszly-moze sprobuj jeszcze raz. szukam dobrego konta na Tagesgeld-zna ktos jakies? Bylam w BMW ale oni maja 2,6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tagesgeld to dajesz np: 10 tys. euro na konto i rosna ci procenty ale w kazdej chwili jak potrzebujesz mozesz je wycagnac-dlatego tages

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabellll
Nick.......ile lat.......miejscowość.........lata............dzieci..... ......................................................pobytu........................ ************************************************************************************** Aga......................Frankfurt................................................ Angelina................Monachium..............................mąż........ .............................Karsfeld................................................ Asia..........26..........Stuttgart..............3...............1............. ..................................................................(Bastian.8m-cy) ..............................(Göppingen)......................................... Baloonik.....50........Gütersloh................7............................. ...........................(bei Bielefeld)........................................... BarbaraG....30.......Raciburz.................................2............. ..........................................................(Kamil 6lat i Natalia7lat) Beleiza.........36.......Pfarrkirchen..........1.................... ...........................(Bawaria)................................................ Bremenka....24........Bremen...............od 03.2006r..........mąż. Carolina.......20......NRW-Essen...........1 m-c....................... Claudia........??........Hannover..............5........................mąż Cludi_alb.....??......Münsingen.............2,5............................. Gingera...35...........Weil am Rhein-BW......w planach......1+ciąża Gosia.......36...........Hessen................................................ Isia..........27..........Travemünde..............1,5.......................... Janta....38............Szczecin............w planach...........3(13:4:1,5r) Justynaamelia...26....Bawaria.................11 m-cy............2(3i1,5) Justys............28.....Nordhorn.................2,5.......................... Kajaffm.........??......Frankfurt................................................ Kasiulica.....23......Germersheim..............1........................ ..........................bei Karlsruhe............................................ Kaska12345-......................................................................- Kassay..........36........Bremen.................20....................2(16i1) (Iwona)............................................................................ Kc...........23...........Bad Kreuznach (RP).....2,5........................ Llimes-inferior...34.... Brocken...................4,5......................... Madlen..........21........Heppenheim..............3..............2........... ................................ (Hessen).........(Olivia 2l,Thomas 3 m-ce) Madzialenka......23.....Esslingen..................3........................ Malutka...........24......Bad Urach.................5...........1(7 m-cy) Maremarie......29........ Stuttgart........................................... ...............................(Steinenbronn)..................................... Micka...........32.......Pforzheim................9,5..........1(28.11.04) Mo.nika........30.........Bremen...............1..............3(8i5i3.04.06) Naneczka.......??....... München .............6..................... Nett-ka.........33.....Fellbach bei Stuttgart.....8............................. Ona ............22.......Wilhelmshaven............4........................... ........................ (bei Bremen)............................................. Sarra.(Claudia).................................................................... Tin............34................Hamburg..........16,5..................2 Usmieszka.....25.....Tübingen....................3............................ Werkaaa.......32.....Gütersloh (NRW)............3,5........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz sie wkurze na ta poczte,ciagle mi pokazuje ze wystapil blad 503 i mam sprobowac pozniej:/dobrze ze ja taka cierpliwa jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sprzatnelam tylko jedno pomieszczenie na strychu. Zostal mi jeszcze pokoj, ale na dzis mam dosc. Chyba jutro zaciagne tam mojego Darka. Wlasnie chcialam isc na spacer z moimi szatanami a tu burza sie zerwala. Biedaki beda musialy sie jeszcze troche pomeczyc. Bremenka dzieki za fotki. Zaraz skombinuje moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stuttgart
i okolice jak tam spotykamy sie: malutka_de asia80 kasiulica madlen madzialenka_1 cludi_alb micka maremarie niett-ka usmieszka i oczywiscie wszystkie inne chetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×