Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

---madlen 🌻 ---bremenka🌻 Dokladnie licz na lekarza , moja kolezanka byla tez teraz z swoim synem na operacji w szpitalu ale ona go tak pilnowala ze az lekarze byli zli , zanim cos dziecku podali musieli jej wytlumaczyc co to jest i poco mu go daja i dlaczego...Naprawde czasami samemu nalezy chronic dziecko przed pomyslowoscia lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria40
witam wszystkie panie.przypadkiem trafiłam na wasz topik;czytam wasze wypowiedzi i odnosze wrazenie ze jestescie zgrana paczka koleżanek.to miłe.pragne wam powiedziec ze mieszkam nadal w Polsce jestem starsza od was mam 40 lat.mysle ze nie powinnyscie zalowac tego ze wyjechałyscie z Kraju.ja załuje ze nie zrobiłam tego chociaz kilka lat temu powaznie sie nad tym zastanawiałam.nie bede pisac jak tu zyje bo sie poprostu wstydze...chce tylko jeszcze raz powiedziec; nie zalujcie,wierze ze nieraz jest ciezko ale jestescie mlode,macie dzieci ,dla nich warto...pozdrawiam serdecznie i zycze duzo szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria 🌻Ty masz dopiero 40lat dlaczego nie chcesz wyjechac ? Czy rodzina nie pozwala czy praca? Wogole gdzie mialas szanse wyjechac , do jakiego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka chodzila z synkiem(mial roczek) do lekarza bo mial kaszel w nocy taki ze az sie dusil,ciagle mowili ze to przeziebienie i przepisywali mu jakies krople i antybiotyki.Tak bylo pare razy po rzad,az jakis lekarz stwierdzil ze to zapalenie oskrzeli i wyslal dziecko do szpitala,tam je leczyli.To jakie problemy miala kumpela zeby byc przy dziecku to juz inna sprawa.Musiala placic jak chciala zostac na noc,i tez odczula to ze nie jest tam mile widzianym gosciem.Ale do czego zmierzam.Jak wyszlo dziecko ze szpitala za jakis czas znowu dostalo ten kaszel,kumpela wziela lekarza ale prywatnie i okazalo sie ze dziecko jest zaliczane juz do grupy astmatykow!!!a leczyli je na grype.Wykupila leki wziewne,pozbyla sie kota i dziecko zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do daria 40: Moja tesciowa przyjechala do Niemiec jak miala 44 lata. 3 dzieki i zero znajomosci jezyka niemieckiego- Na poczatku czasami zdarzaly jej sie ciezkie chwile i chcieli z mezem a moim tesciem wracac do Polski. Dzis po latach nie zaluja podjetej decyzji. Oboje maja dobra prace. A dzieci dostaly lepsza przyszlosc. Bo to wlasciwie dla nich to zrobili. Dzis kazde z nich jest wyksztalcone, ma dobra prace, a Polske chetnie odwiedzaja podczas urlopow, ale zaden z nich (to sami faceci) nie wrocili by do Polski i sa wdzieczni rodzicom, ze umozliwili im lepszy start w zyciu. Tak wiec jak widzisz jeszcze nic straconego:-). Glowa do gory i do dziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak czytam to co piszecie o tym do jakich sytuacji doprowadzaja lekarze to, az sie wlos na glowie jezy. Ale musze przyznac, ze moja babcie tez lekarze przeprowadzili na drugi swiat. O cierpieniach jakie przezyla to juz nie wspomne. POd koniec udalo nam sie ja przewiezc do innego szpitala, zeby juz biedulka przynajmniej nie cierpiala. To lekarze w tym drugim szpitalu powiedzieli, ze takiego czegos to jeszcze nie widzieli. Tak wiec lepiej byc nadgorliwym i ciagle patrzec lekarzom na rece. A to, ze ich to wkurza to juz ich problem. Lepiej jest jesli oni sie troche powkurzaja, niz miec potem wyrzuty sumienia, ze sie nie dopilnowala jednego nieuka z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria40
do Sarry... pochodze z Gornego Slaska..stad wiele ludzi wyjezdzalo swego czasu,ktos z mojej rodziny takze,wtedy i ja myslałam o tym...a teraz, no coz...dzieci juz prawie dorosłe,ucza sie ,ani mysla o tym by wyjechac.mysle jednak ze dopuki sa na 'garnuszku mamy' to nie dostrzegaja pewnych rzeczy...nie moge i nie chce im niczego narzucac w przyszłosci same podejma decyzje. a ja... wiem ze jestem jeszcze mloda i mysle ze jak dzieci sie usamodzielnia to kto wie,moze sama stad wyjade bo perspektyw tu nie mam zadnych.w najleoszym przypadku harowa w sklepie za 150 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria --ja uwazam ze powinnas tak pomalu zaczynac z tym wyjazdem , a chodzi mi dokladnie w poznaniu Niemiec , wiem ze nie ktore osoby wyjezdzaja np.na trzy lub dwa miesiace do opieki do starszych ludzi np. wtedy gdy dzieci maja wolne , zamiany kobiet ktore chca miec urlop. Dzieci powinnas tez wkrecac na jakies praktyki na dwa miesiace w Niemczech do hoteli lub nawet opieki do dzieci. Jezeli bedziesz myslala tylko o dzieciach i czekala az odejda z domku to sie obejzysz i stwierdzisz ze 50siatka na karku a ja wciaz w tym samym miejscu , to tylko moje skromne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wszystkie forumowiczki!!! chcialabym zapytac o cos bardzo dla mnie waznego! jestem teraz au pairka w DE ,mam tu zostac do czerwca 07 , nastepnie chcialabym studiowac w DE. tylko jedno mnie przeraza-jak sie za to zabrac?co musze najpierw zrobic,nie mam pojecia co musze zrobic jako polska kandydatka na niemieckie uni! prosze was,pomozcie mi! bede bardzo wdzieczna! pozdrawiam was! buzka,pa!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka-- Swiadectwo dojrzalosci musisz przetlumaczyc na Niemiecki , musisz to zrobic u tlumacza przysieglego w Niemczech to pierwszy ruch. Drugi --potrzebujesz miec zrobiony Mittelstufe kurs i teraz wymagaja egzamin ZOP czyli odpowiednik poziomu Mittelstufe. Trzecie--zrobisz kopie paszportu i dolaczysz. Te wszystkie dokumenty i formularz z danej Uni skladasz w danym terminie to zawsze podaja na stronach danego uniwersytetu gdzie chcesz studiowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorrki musze jeszcze cos wytlumaczyc ZOP jest juz na poziomie Oberstufe, ale byl czas ze jeszcze z Mittelstufe skladano dokumenty i jesli dostalas Zulasung ze Cie przyjeli to musialas we wrzesniu zdawac DSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarra- ja zdaje 14 list.egzamin daf,on ponoc tez mnie upowaznia so studiowania.on ma chyba wyzszy poziom niz zmp nie? ile kosztuje przetlumaczenie matury? jak to wyglada ze srednia,mi chodzi glownie o bachelor,ja chcialabym tylko 6 semestrow studiowac. nie wiesz czy wtedy liczy sie srednia? gdzie najlepiej zdecydowac sie na studia?ja jestem terazw schweswig -holstein,i nie wiem czy tu zostac! dzieki juz za wszystkie informacje! buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria40
justys78,. nie dziwie sie ze twoja rodzina nie chciałaby tu wracac naprawde nie ma do czego....Sarro,masz racje niewatpliwie tez tak mysle i to mnie przeraza... czas ucieka a ja nie moge tkwic w jednym miejscu wiem ze musze podjac jakies kroki.mysle od pewnego czasu o pracy opiekunki lub czegos w tym rodzaju a Ty jeszcze utwierdzilas mnie w ytm ze to dobry pomysł.dzieki serdeczne za slowa otuchy i dobre rady ... zajrze tu do was jutro , moze ja bede mogła podac wam ciekawostki z Kraju lub sluzyc rada ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TestDaF dokladnie on pozwala studiowac na uczelni bez problemu ale jest trudny do zdania , ale kto wie ... Ile kosztuje tlumaczenie to roznie moze dojsc do 100euro , zaznaczam roznie... Wiadomo München , Frankfurt to znane uczelnie ale musisz przemyslec utrzymanie i to ze spedzisz tam dluzszy okres ... Wnioskuje ze masz tylko mature z Polski ? Czesto biora srednia z matury , albo np.na ekonomie dwie ostatnie Noty z matematyki.Musisz wejsc na strone danej uczelni i poczytac co biora pod uwage na dany kierunek ...to jest naprawde roznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzilam na przygotowanie do daf i dobrze mi idzie! zobaczymy za 2 mies.! ja mam poska matura z 2003 r! 100 euro to nie byloby tak zle,troche tu sobie odkladam zeby bylo wlasnie na takie wydatki! moze nie taki diabel straszyn,trzeba sprobowac,najwyzej wroce do polski:( mnie przeraza najbardziej pracowanie zeby sie utrzymac! i do tego nauka! to jest cholernie ciezka sprawa..... i najgorsze w tym wszystkim,ale niestety rodzice nie moge i pomoc bo nie maja:( wiec bylabym tylko na siebie skazana! ale chce studiowac,musi sie udac:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam o geografii! chce pracowac w turystyce w przyszlosci! jak nie klapnie to biologia! nie wiem co sie \"oplaca2 studiowac,po czym mozna znalezc jakas dobra prace! na pewno nie chce studiowac germanistyki! jesli juz to w polsce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka--- moja kumpela byla na geografii szkoda slow , zrezygnowala .. Jesli chcesz w turystyce to szukaj ausbildung w biurach podrozy..jestesmy teraz w EU i mozemy robic ausbildung w Niemczech... Biologia to fajna sprawa , zawsze mozna pracowac w laboratoriach itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna robic ausbildung? to byloby optymalne,ale to chyba niemozliwe:( jak sie bylo aupairka i ma polskie papiery? tak po prostu mam isc i spytac czy maja ausbildungplätze? z tym ze studiowanie to inna sprawa-. hm,jaki kierunek polecasz na uni? czemu ona zrezygnowala? co \" najlatwiej \"studiowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka ---mozesz ta sprawe przeskoczyc , dostan sie na geografie na Unie , postudjuj rok, miej oceny i indeks i z tymi ocenami szukaj ausbildungu w turystyce...jesli nie wyjdzie badz na studiach dalej , wyczujesz sytuacje i wtedy podejmiesz decyzje co dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jakiej ksiazki przygotowujesz sie do TestDaf? Napisz mi tytul i autora... Ile czasu trwa kurs przygotowawczy do tego egzaminu? Ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :)) Witam nowe kolezanki Darie i Majowke.🌻 Daria , nic nie szkodzi ze jestes jeszcze w Polsce.Zagladaj do nas jak najczesciej.Basia tez jeszcze w Polsce,ale byc moze troszeczke dzieki nam juz jedna noga w De.:) Dobra ja uciekam, bo po mojej ostatniej generalce ani sladu.Trzeba sprzatac.Dzis mi caly dzien szklanki z rak leca.Potluklam juz 3 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelll
Nick.......ile lat.......miejscowość.........lata............dzieci..... ......................................................pobytu........................ ************************************************************************************** Aga......................Frankfurt................................................ Angelina................Monachium..............................mąż........ .............................Karsfeld................................................ Asia..........26..........Stuttgart..............3...............1............. ..................................................................(Bastian.8m-cy) ..............................(Göppingen)......................................... Baloonik.....50........Gütersloh................7............................. ...........................(bei Bielefeld)........................................... BarbaraG....30.......Raciburz.................................2............. ..........................................................(Kamil 6lat i Natalia7lat) Beleiza.........36.......Pfarrkirchen..........1.................... ...........................(Bawaria)................................................ Bremenka....24........Bremen...............od 03.2006r..........mąż. Carolina.......20......NRW-Essen...........1 m-c....................... Sarra.......29........Hannover..............5........................mąż Cludi_alb.....??......Münsingen.............2,5............................. Gingera...35...........Weil am Rhein-BW......w planach......1+ciąża Gosia.......36...........Hessen................................................ Isia..........27..........Travemünde..............1,5.......................... Janta....38............Szczecin............w planach...........3(13:4:1,5r) Justynaamelia...26....Bawaria.................11 m-cy............2(3i1,5) Justys............28.....Nordhorn.................2,5.......................... Kajaffm.........??......Frankfurt................................................ Kasiulica.....23......Germersheim..............1........................ ..........................bei Karlsruhe............................................ Kaska12345-......................................................................- Kassay..........36........Bremen.................20....................2(16i1) (Iwona)............................................................................ Kc...........23...........Bad Kreuznach (RP).....2,5........................ Llimes-inferior...34.... Brocken...................4,5......................... Madlen..........21........Heppenheim..............3..............2........... ................................ (Hessen).........(Olivia 2l,Thomas 3 m-ce) Madzialenka......23.....Esslingen..................3........................ Malutka...........24......Bad Urach.................5...........1(7 m-cy) Maremarie......29........ Stuttgart........................................... ...............................(Steinenbronn)..................................... Micka...........32.......bei Pforzheim.............10..........1(28.11.04) Mo.nika........30.........Bremen...............1..............3(8i5i3.04.06) Naneczka.......??....... München .............6..................... Nett-ka.........33.....Fellbach bei Stuttgart.....8............................. Sarra.......29........Hannover..............5........................mąż Ona ............22.......Wilhelmshaven............4........................... ........................ (bei Bremen)............................................. Tin............34................Hamburg..........16,5..................2 Usmieszka.....25.....Tübingen....................3............................ Werkaaa.......32.....Gütersloh (NRW)............3,5........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen-to mamy dzieci w tym samym wieku tz. towja jest 10 dni starsza.A jakie ma juz dlugie wlosy. dzieki dziewczyny za odpowiedz odnosnie dodatkowych badan. Bylam kiedys na kafaeterii na stronie , dzieic o podobnym wieku do mojej i tam one wypisywaly tak przerozne kontrole , ze pomyslalam sobie , ze moze faktycznie u nas tego z amalo. Ale skoro wasze dzieci tez nic specjalnego nie mialy tz. , ze wszystko ok. Witam nowe osobki. Co do pogody to brak mi slow. Kassy, Sara --dostalyscie zdjecia? no to do potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do---
1 2 20:47 luana21 Czesc! Jestem tu nowa i chcialabym sie komus wyzalic. Moj problem to straszna, nie dajaca sie pokonac tesknota za domem, za Polska... Tak wyszlo w moim zyciu, ze studiuje teraz w Niemczech, juz od roku. Na poczatku bylam z siebie dumna, ja, dziewczyna z malego miasteczka, dostalam sie na niemieckie studia, opanowalam perfekcyjnie jezyk... Bylam taka szczesliwa, mialam plany, marzenia. Potem przyszla ta cholerna, obsesyjna tesknota. Wspominanie kazdego momentu mojego dziecinstwa. Traktowane jak swieta wizyty w domu. Problemy finansowe, z ktorymi musze sobie sama radzic. Coraz czesciej powraca do mnie mysl, zeby to wszystko przerwac, wrocic do Polski. Moze nie ma perspektyw, moze jest jak jest, ale tam nawet te malenkie brudne ulice sa moje... A tu...Otaczaja mnie Niemcy, ktorzy sa wprawdzie mili, ale nie potrafie sie z nimi zaprzyjaznic. Mam tez chlopaka Niemca, bardzo sie kochamy, ale nawet on i jego milosc nie daja mi radosci. Teraz wspominam swieta spedzone w domu i placze...I tak mam za kazdym razem po powrocie z Polski...Kiedy mnie tam dlugo nie ma, wpadam w depresje i tak na okraglo. Moi rodzice, choc jest im ciezko, nie zgadzaja sie na moj powrot. Rozumiem ich, zainwestowali w koncu we mnie tyle pieniedzy... Ale ja juz po prostu nie moge, nie moge sie uczyc, nie moge sie cieszyc zyciem... 20:49 mieszkam w Niemczech czesc ,powiedz z jakiego miasta jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×