Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

NO I CO CI Z TEGO OBYWATELSTWAßDO TWOJEJ PRACY I TAK NIE POTRZEBUJESZ JEZYKA.a czego ty nie studiujesz,a nas wysylasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Der Vorteil der Klugen ist der dass der Kluge sich dumm stellen kann aber andersrum wird schon schwer:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie swieci slonko zmykam ogladac obrzydliwie glupi serial i chyba wymaluje dzrwi jeszcze raz. Usmieszko fotki poszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, to teraz przetlumaczcie to na polski , bo ja z tych co na garnuszku u meza siedza, i caly dzien zapieprzaja w domu zamiast na uniwersytety isc.No i z tych co jezyka nie umieja tylko ciagle gadaja ze musza sie nauczyc.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria40
wiecie co,tu w Polsce mowi sie ze Polacy mieszkajacy za granica to jeden drugiego w lyzce wody by utopil...takie samo wrazenie mam odkad pojawil sie tu Maciej...on chyba jest klasycznym tego przykladem, a tak tu milo bylo.kiedy wczoraj czytalam ten topik to wlasni mila atmosfera i zyczliwosc dziewczyn wzgledem siebie sklonila mnie do napisania tutaj takze paru slow od siebie.Maciek nie badz taki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza....a kto cie zmusza jakis tam wstretny serial ogladac....:-)))ach so....teraz dopiero skojarzylam.....Musisz sie uczyc niemieckiego...hihi... No to zycze ci przyjemnego patrzenia:-)) hey Monika.....Kasia moze po 16 w czwartek:D Mam ci naprawde przetlumaczyc:-)))??????:-)))):-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie po 16 pasje jak najbardziej.Nie no nie tlumacz, chociaz przyznaje bez bicia ze nie wiele zrozumialam.Cos tam o staniu na dworcu i dzieciach w przedszkolu:)) Hahaha:) O rany, ja serio musze sie za ten niemiecki wziac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie ze pasuje.To sie spotkamy moze o 16:30 ??? No to dla tych co nierozumieja: Ogölnie chodzi o to ze jezeli wszystcy studjuja to niebedzie kogos kto ubikacje na dworcu umyje ani tez przedszkola.A taki pan lekarz musi przeciez dzieciaczki do przedszkola poslac.A jezeli jego mamusia dostanie Alzheimera(Choroba przy ktörej sie zapomina kto kto jest i co sie chcialo zrobic albo jak sie wogöle cos robi) to potrzeböje taki Pan lekarz byc moze taka polke ktöra jego mamusie umyje bo on sam niema na cos takiego ochoty:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, 16:30. Jak Bremenka potwierdzi to jestesmy umowione:) Aha, Iwona , ja zapomnialam Ci powiedziec.:) Jak ja mowilam ze kawa po polsku, to chodzilo mi o polskie klimaty , poczucie humoru itp:) A nie o kawe parzoche :))) No chyba ze masz ochote :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Monika...z toba nie jest zle...wszystko przyjdzie powoli.Nasz masius tez musial sie jezyczka nauczyc...i napewno nie z jednego dnia na drugi.Ale takie sprawy sie szybko zapomina.Zapomina ze trudno bylo i ze male dzieci urodzone w Kraju tak samo lat potrzebuje zeby sie jezyka nauczyc:D A czasami to sie niema poprostu na nic ochoty.Obojetne czy nauka jezyka, czy sprzatanie czy urodzinki mamusi:-)) Ale macius to tez wie.On wie to bardzo dobrze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo.nika nie mialam tego na mysli. Mowilam tylko o sobie. Bo myslalam, ze moja znajomosc jezyka nie jest taka dobra. A jednak czasami uda mi sie cos zrozumiec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-)) acha....nie nie...napijemy sie normalnej Kawki co? Chociaz ja pijam od dluzszego czasu rozpuszczalna:-)) Maly placze.Musze z nim wyjsc na spacer zeby pospal.Ale z parasolem to nie jest Problem. Musze tez pieluszki kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzil sie.Ale wczesniej zasnal w takiej bujawce , i ja go w tym wstawilam do lozeczka, zeby go nie budzic.I przez to jest teraz wyzej i ma radoche bo siega do karuzeli.Nakrecilam mu a on probuje zlapac motylki:) Ale dzieciom nie wiele do szczescia trzeba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty sier zdecyduj pisz po niemiecku albo a jak zdania porzadnie sklecic nie umiesz to po Polsku i porzadni faceci o tej porze w pracy siedza, a nie przed kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogole nie dziele ludzi na gorsze i lepsze kategorie.Ale jakby tak isc za Twoim tokiem myslenia....to jakby nie patrzyl , to gorsza kategoria jest ktos , kto dla polepszenia sobie kolo tylka wyrzeka sie swojego obywatelstwa.Bo chyba nie bedziesz probowal nam tu wmawiac ze zrobiles to z wyzszych pobudek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do maciej-
jakbys dokladnie czytal to bys wiedzial , ze prawie kazda z nas ma 2 obywatelstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba troche poglowkowac np skonczyc studia i znalezc dobra place albo zalozyc wlasny biznesik. Jakby w Polsce palcono tyle skladki na kase chorych co tutaj to szpitale byly by jeszcze lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×