Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

dzien dobry.Sliczne dzieki Tobie Janto za te wszystkie linki one sa naprawde superowe,ten ostatni co podalas mi sie spodobal bo jest z glosem,super musze jeszcze te kolejne poprzegladac. Belazia a czy mogla bys mi taka plytke przeslac,napisz do mnie na meila i podaj swoj nick zebym wiedziala od kogo,spadam na razie bo maz mnie wzywa.hehe jestem mu potrzebna jako tlumacz,do polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no widze ze sie wszystkie bierzemy do nauki:)fajnie:) Moje kochanie juz mi prawilo kazania:)ze taraz jak mam polskie kolezanki to musze sie wiecej uczyc:) na stronie www.slowka.pl jak sie zarejestrujecie to codziennie beda wam przysylac na maila 2 slowka i ich zastosowanie w jakims zdaniu,wszystko jest z wymowa.Ja mam juz gdzies 30 maili od nich,nieprzejrzanych;)Dzis tez sie troche poucze.No i z Aga sie spotkam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika doszły zaraz pooglądam:) Justynaamelia ten pierwszy też jest świetny,nawet lepszy tam jest wiele zadań gdzie musisz odsuchać głos nie widzisz tekstu a potem odpowiadasz na pytania:) tylko musisz \'\'a ten pierwszy link też uważam ze jest świetny,tam wiele zadań jest że klikasz u góry taki mały głośniczek oni mówia jakąś historyjke a potem odpowiadasz na pytania tylko ze głos nie wszystko odczytuje,bo jest w jakims dziwnym formacie zapisany,ja specjalnie ściagnełam RealPlayer,wtedy jak go włączysz to on też ma przeglądarke i można w nim pracować i odtwarza głos,poza tym słucha sie na nim muzyki i ogląda filmy i jeszcze wiele rzeczy ale niestety jest po angielsku wiec nie wiem co jeszcze ale mi był potrzebny do odtwarzania głosu w tych lekcjach\'\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja tez mam zdjecia:):):)brakuje na nich tylko sasiadki,ale ona wyszla przed nasza sesja zdjeciowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)) Monia dzieki wielkie za zdjecia.... Kobity ja nie chce wam tu ostudzac zapalu:) ale tak na prawde mobilizuje szkola - kiedy np musialam od pn do pt isc na 5 h na kurs nawet nie wiecie jak sie czlowiek szybko uczy...a net..chwila potem sie przejdzie na inne strony, zapomni... wbrew pozorom towarzystwo polskie tez nie sprzyja bo polski dalej cwiczymy:_):):) ale nie tak prosto odciac sie no i o ducha i samopöoczucie trzeba dbac:)) Powiem jakie byly moje poczatki - nauczycielka poradzia, ze najlepsza metoda to wzrokowa - wszystko w domu podpisalam.....z rodzajnikami!!!! uczcie sie odrazu z rodzajnikami, potem deklinacja to pryszcz! i mialam dom w karteczkach, kuchnie, sypialnie, kartki na scianie sluchajcie jak to wchodzi, nawet nie musicie sie uczyc sam wzrok zapamietuje...no i nie bojcie sie mowic - z bledami czy bez mowcie tak nam nauczycielka kazala i skutkowalo:)) dacie rade ale ja wiem jak jest z ta mobilizacja...jezykiem polskim w domu, znajomych...stronach polskich itp....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toffi , masz racje .Niestety nie kazdy moze isc do szkoly.Ja bardzo chcialabym, ale nie mam takiej mozliwosci.I nic w tej kwestii sie nie zmieni, wiec nie mam co snuc planow.Poki co sprobuje, pewnie bedzie to wymagalo wiekszej dyscypliny i samozaparcia.Trudno, sprobuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Achh Monika, ty jestes wylaczona z tych domnieman:)) widzisz szkoda ze daleko jestem bym podrzucila Ci te materialy ze szkoly co mam ...ale powaznie mowie z tymi kartkami w lazience obok lustra powies sobie tam gdzie dzieciaczki ci nie zmiota:):):) jak gotujesz gdzie masz wzrok? - przyklej kartke - po raz setny jak spojrzysz na nia bedziesz umiec....lodowka...nauka i mobilizacja to strasznie trudne:_( wiem cos o tym..mam fajnego nauczyciela w domu ale co z tego jak polski szkolimy - i mowi juz bez sladu akcentu heheheh:):) Kup sobie gazete i czytaj tgz globalnie nie musisz 100 procent zrozumiec....np bajki niemieckie - swietna metoda do nauki czasu zaprzeszlego i przeszlego - tutaj zadko uzywanego w prasie czy tv...wszystko jest mozliwe a zalamiesz sie moja droga jak twoje dzieciaczki opanuja niemiecki w pol roku heheheheh te to maja dobrze....:):)sluchaj moge z toba na gg pisac chociaz i z pol godziny po niemiecku zawsze to cos ....:) dasz rade ja tez siadam ale musze znalezc inny sposob bo ja w domu sie nie zmobilizuje.....:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny witam w ten niestety deszczowy poranek Monika dziekuje za zdjecia Bremenek :) na zdjeciach widac tylko zadowolone twarze :D spotkanie sie wiec udalo :) Super!!! jeszcze niedawno zalilas sie ze nie ma nikogo w Twoim miescie a teraz Bremen to najbardziej Kafeteryjne maisto ;) fajnie.... Tofi - dostalas mojego maila? wyslaam bodaj dwa dni temu, ale nie jestem teraz pewna czy go dostalas... zajrze tu pod wiezcor pozdrawiam :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dzis znowu wspaniala pogoda. Monika ja nie dostalam fotek:-(. Caly czas sie zastanawiam czy zapisac sie na ten ostatni kurs z niemca. Zaczyna sie juz w poniedzialek. Ale szczerze mowiac jakos nie mam ochoty. No nic ja teraz uciekam. Bede wpadala jeszcze pozniej. Trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ MONIKA JA TEZ JESZCZE NIC NIE DOSTALAM!Moj kurs zaczyna sie we wtorek,juz sie nie moge doczekac:) na razie pa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika je też proszę o zdjęcia!!!!!!!!!!!!!!!! Madlen jak ty masz nowe to ja też chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara wyslalm Ci zdjecia. Basia co ty teraz tak mal o sie udzielasz:)? Przeprowdzicie sie w tym roku jeszcze do Niemiec? No i na jakie miasto zescie sie zdecydowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja myślalam że jak wakacje się skończyły to będe miala sporo czasu dla siebie, ale narazie jakoś nic z tego bo biegam pomiędzy zerówką i szkolą podstawową, ale jak mała zacznie sama chodzić do szkoły to ędzie trochę więcej czasu, no i na kurs niemieckiego się zapisałam w czasie kiedy dzieci są w szkole i w przedszkolu ale to dopiero w pazdzierniku się zaczyna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen dzieciaczki słodkie, siostra nawet podobna do ciebie, męża też masz fajnego, no i niech on będzie dumny że ma taką super żonę, wogule po tobie nie widać że niedawno dzidziusia urodziłaś, jak możesz to napisz na jakiej ulicy twoja siostra mieszka albo w jakiej okolicy, może blisko mojej babuni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umieszka
Madlen🌻, ja tez chce tez zobaczyc zdjecia ;) mozesz przeslac ? uwielbiam ogladac fotosy 🌻 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomylka, zabraklo mi \"s\" w usmieszka Madlen, ja tez chce tez zobaczyc zdjecia mozesz przeslac ? uwielbiam ogladac fotosy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen 21 ja juz jakis czas temu wyslalam Tobie zdjecia, ale zwrotnego maila nie dostalam:-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on Aachen
Poszukuje kolezanki z okolic Aachen. Mam 28 lat i jestem facetem. Wiem, ze ten portal, to dla kobiet, ale probuje:) (Latywym Pania - dziekuje!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, a mnie na 100% nie wyslalas :( wiec jak mozesz podrzuc na poczte :) ja sie pakuje, slucham muzyki i czasem \"lookam\" na forum, ale troche tu cicho... pewnie popijaja obligatoryjna kawke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny uczcie sie teraz niemieckiego:)ja właśnie skopiowałam sobie rozmówki i bede czytała ...a w wolnym czasie czyt.jak dzieci bedą spały bede sie uczyła z tej pierwszej stronki,bo jak oni biegaja to trudno sie skupić na zadaniach:)przez weekend mnie nie będzie....no moze zajrze....ale zaraz przyjeżdża mama i nie wypada mi siedziec w kompie:)zw łaszcza ze baaaaardzo długo sie nie widziałysmy,a mieszkamy 100 km od siebie:) Monika dzieki za zdjecia....tyle kobiet w jednym miejcu ....mąż musiał sie cieszyc? Madlen dzieki za zdjecia odesłałam swoje:) Basia ja chce zdjecia:) miłego weekendu zycze wszystkim,jak dam rade to sie odezwe jak nie to do poklikania w poniedziałek,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)) Madlen ja tez chce Twoje zdjecia.Bo wyslalas mi glownie dzieciaczkow fotki.A Ty tylko na jednym i to takim ze prawie Cie nie widac.I mezem tez sie pochwal ! :) Dziewczyny, ktorym nie wyslalam fotek ze spotkania-- wysle wieczorem, bo teraz nie mam czasu :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fa
Ja tez mieszkam w Niemczech od 7 lat . Mam dwoje dzieci. Jestem w Bayern. Witam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×