Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Monika Twoja cora konczy dzis 9 lat?jak tak to zloz jej zyczenia od kolezanek z sieci:D Barbara i Kassay wyslalm wam zdjecia:) Belaiza ode mnie nie dostalas fotek?Jestem pewna ,ze Ci wysylalam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,tydzien mnie tu nie bylo i nie nadazam z czytaniem,tyle napisalyscie.Mialam sie zameldowac w niedziele,ale bylam wykonczona,do dzisiaj nie moge dojsc do formy.A moze to przez anemie,bo dowiedzialam sie ,ze zelazo spadlo.Ciagle chce mi sie spac. Monika-niestety nie mialam daru przekonywania(pewnie dziala tylko na facetow) i nie dostalam tych tabletek bez recepty.A moze masz juz je od kogos innego? Bylam w poniedzialek w Altötting,jak papiez byl,ale atmosfere pewnie nie mozna porownac z atmosfera panujaca w polsce,jak tam papiez byl.Szkoda. Pozdrawiam was wszystkie,teraz bede juz na biezaco(mam nadzieje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesli nie jest Wam obojetne
cierpienie najmlodszych - zbieramy na pompe kroplowkowa dla dzieci chorych na raka!!! Kazdy "grosik" ma ogromne znaczenie!!! Pomozmy dzieciom z Oddzialu Onkologii Szpitalika dzieciecego w Kielcach!!! Info na stronie http://www.robertbiernacki.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynaamelia i od tego czasu jeszcze nie masz okresu?dosc dlugo,chyba ze karmisz piersia ,zreszta nie wiem jak to jest,ale ja mialam 3 razy a urodzilam 3 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen od Ciebie mam fotki :D chodzilo mi ze tych nowych ze spotkania nie dostalam no i Barbara mnie tez pominela 😭 Eva fajnie ze jestes. Moja kolezanka z pracy byla kiedys w Polsce jak byl Jan Pawel II i powiedziala, ze jak przyjedzie polski papiez to ona pojedzie na msze :D Sarro takie jest zycie a tak sie mowi, ze Polacy za granica zapominaja o swoich rodakach. To poprostu taki 100 procentowy przyklad na to co sie mowi, ale ja wierze w ludzi i mysle ze nie kazdy taki jest. Dobre uczynki rozchodza sie jak kregi na wodzie i wracaja do nadawcy. Warto komus pomoc nawet tylko i wylacznie dla wlasnej satysfakcji i poprawienia sobie opini o sobie (jestm dobrym czlowiekiem skoro komus pomagam). No i wywodzimy sie z chrzescijanskiego kraju wiec pomaganie innym mamy wpisane w zyciorys szkoda, ze tak wielu ludzi zapomina o swoich chrzescijanskich korzeniach. A zawsze mozna powiedziec, wiesz nie wiem kogo zapytac, wstydze sie, nie mam czasu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-witam,skonczylas z tymi sliwkami?Wiesz moze,czy sliwki mozna zamrazac?Mam bardzo dobry przepis na ciasto,ale zima nie moge robic,bo nie ma sliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor 🖐️ wszystkim zycze udanego weekendu! do uslyszenia za tydzien!!! pozdrawiam serdecznie!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
lalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po porodzie przez 6 miesiecy nic niedostalam.Jest to calkiem normalne i ma sie co martwic tylko cieszyc:DChyba ze ty wolisz :o Musze troche w komputerze posprzatac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyn.czy ktoras z was moze mi powiedziec ktory brei moge kupic ale zebym mogla z mlekiem zmieszac i do butelki.bo zawsze jak w sklepie jestem to czytam ze musze lyzeczka podawac.a ja bym chciala zebym mogla go mieszac z mlekiem i przez butelke podawac.chyba zwariuje bo pojecia niemam.prosze pomozcie. pozdrawiam agi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka wlasnie siedze przy kompie i jestem zla, bo moj teraz mi powiedzial, ze jak sie nudze to zebym poszla gdzies, ale bez niego, bo mu sie nie chce, dobry jest... gdyby mi to powiedzial wczesniej, to bysmy dzisiaj wyskoczyly na miasto, a tak to :( grrr... madlen21 ze szkola jeszcze nie wiem co bedzie, w poniedzialek bede wiedziec, czy ide tutaj na kurs, jak pojde, to wtedy pojade do polski odwolac studia, ale na razie to jeszcze nic nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka wlasnie siedze przy kompie i jestem zla, bo moj teraz mi powiedzial, ze jak sie nudze to zebym poszla gdzies, ale bez niego, bo mu sie nie chce, dobry jest... gdyby mi to powiedzial wczesniej, to bysmy dzisiaj wyskoczyly na miasto, a tak to :( grrr... madlen21 ze szkola jeszcze nie wiem co bedzie, w poniedzialek bede wiedziec, czy ide tutaj na kurs, jak pojde, to wtedy pojade do polski odwolac studia, ale na razie to jeszcze nic nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka wlasnie siedze przy kompie i jestem zla, bo moj teraz mi powiedzial, ze jak sie nudze to zebym poszla gdzies, ale bez niego, bo mu sie nie chce, dobry jest... gdyby mi to powiedzial wczesniej, to bysmy dzisiaj wyskoczyly na miasto, a tak to :( grrr... madlen21 ze szkola jeszcze nie wiem co bedzie, w poniedzialek bede wiedziec, czy ide tutaj na kurs, jak pojde, to wtedy pojade do polski odwolac studia, ale na razie to jeszcze nic nie wiadomo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko to dla cory🌻🌻🌻🌻🌻 justynaemelia:Dbelaiza:D Ta cala sytuacja jest naprawde przykra , ja wciaz widze ze ludzie sobie nie zdaja sprawy z tego ze to co na ziemi przezywamy to pewien krotki okres w naszym wiecznym zyciu, sprawy materialne sa dla wielu najwazniejsze tylko nigdy nie rozumieja ze tego nie zabiora do grobu . Klotnie , nienawisc to czesc zycia wielu osob i po co, na co? Wiele bogatych ludzi jest mniej szczesliwych niz my zwykly ludzie ktorzy musimy liczyc sie z wydawaniem grosza , ale czy to nam przeszkadza?Nie ktorym pewnie tak , ale niezdajemy sobie sprawy jacy tak naprawde jestesmy szczesliwi , mamy siebie , naszy dom , dzieci i zdroooowie.. Klocimy sie o bzdury ale zastanowmy sie czy to ma sens , czy pamietamy klotnie z przed miesiace , mysle ze nie , wiec ta klotnia nie byla az tak wazna a ile nerwow nas kosztowala.... Czesto jest tak ze najgorszym wrogiem okazuje sie dla Ciebie Twoj przyjaciel....Dlaczego? Zobaczcie jak zycie szybko mija , wciaz ktos z nas ma urodziny , ale wciaz mamy to odczucie ze wlasnie my bedziemy zyc wiecznie..jakie to zludne , przeciaz wiele z naszych znajomych juz odeszlo oni tez mysleli podobnie-na mnie jeszcze nie czas - a los zadecydowal innaczej... Dlatego zawsze powtarzam ... Zyj tak i korzystaj z dnia ...tak jakby juz drugiego nie bylo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGI....jezeli jestes w niemczech to mozesz kupic grießbrei i na mleku ugotowac.trzeba tylko uwazac na to ile sie mleka daje.tyle co wiem te przepisy sa tak zrobione ze trzeba karmic lyzka bo sa malo plynne.Dlatego trzeba mniej tego proszku wsypywac zeby zostalo plynne. Sarra...oj tak masz racje.ja to bardzo dlugo zylam bajkami.myslalam ze ludzie umieraja tylko kiedy sa starzy.Niemyslama o smierci bo byla daleko.Ale jak moja mama umarla to sie wszystko zmienilo. Juz kiedys od kogos slyszalam ze obcym mozna czasami bardziej zaufac niz rodzinie.Dlaczego najlepszy przyjaciel staje sie wrogiem?To jest tak jak z miloscia.Kiedy sie koch ma sie uczucia jakich sie do nikogo ma.I wtedy jest rana zadana przez przyjaciela albo ukona osabe dözo silniejsza niz jezeli to obcy zrobi. Rozczarowanie przychodzi tylko wtedy kiedy sie zostanie rozczarowanym.To znaczy kiedy sobie uswiadomimy ze poprostu cos od kogos oczekiwalismy czego ta osoba niebyla zdolna nam dac.pytanie jest,kto jest winny.ten co oczekiwal czy ten ktör nie zrobil:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×