Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dzień dobry, widze że dzisiaj jestem pierwsza, dzieci odprowadzone to trzeba się kawki napić, ale zaraz zmykam bo muszę lecieć na miasto kilka spraw załatwić, życze wam miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo sliwki przerobione. Wiecej sloikow nie mam :) troche tez zamrozilam na zimowe drozdzowki ze sliwkami. Na drzewie jeszcze mam duzo sliweczek wiec jak chcesz to wpadnij. Konfitura ze sliwek pychota. Kassay troche poczytalam o Twoim synu :( to jest naprawde trudne. Wyobrazam sobie co przezywasz jako matka. Uwazam ze jesli chcesz dawac mu kary to musicie najpierw te kary wspolnie ustalic albo przynajmniej musisz mu to wyraznie powiedziec, ze jak zrobi to i to to taka i tak kare dostanie i jak juz to i to zrobi to koniecznie ja musisz zastosowac, bo sobie pomysli, ze sciemnialas i bedzie to dalej robic. Musisz byc konsekwentna. My ta konsekwencje przerabiamy z dzicmi mojego meza. Kiedys mi sie spodobalo to co powiedziala moja nauczycielka metodyki, ze jak powiedziala corce, by ugotowala makaron a ta tego nie zrobila to cala rodzina jadla obiad bez makaronu. Metodyczka nie poleciala do kuchni gotowac (bo wrocila zmeczona z pracy) tylko pozwolila corce zobaczyc jakie sa konsekwencje zapominania. My tez dajemy dzieciom czasami takie konsekwencje na wlasnej skorze przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello dziewczyny. Witam Fa. Mo.nika dziekuje za zdjecia ze spotkania bremenek. Ale sie wylenilam w ten weekend. Czasami dobrze jest nic nie robic. Pogoda sie zepsula. Jakos szaro i smutno sie zrobilo. Dzis zaczal sie kurs niemieckiego, ale jeszcze sie nie zapisalam. Nadal jakos nie zdecydowalam sie. Ale do jutra jeszcze daleko wiec kto wie co sie moze zdarzyc. Ale sie wylenilam w ten weekend. Czasami dobrze jest nic nie robic. No nic teraz tylko tyle, ale bede tu jeszcze dzis zagladala. Przyjemnego dzionka Wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maremarie-strone o polskich mszach podawala kiedys usmieszka lub tez malutka. Musisz pogrzebac na tych wczesniejszych stronach ok. 50tej -moze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno z naszej strony nikt nie jest z München? Bo chce wybrac sie na Oktoberfest w sobote na dwa dni i chcialam sie dowiedziec o tanie noclegi gdzies w poblizu. Byl juz ktos z was na Oktoberfest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem znowu! Dzis spotkalo mnie troche przykrego ze strony tutejszych ludzi. Co robicie wtedy gdy wszyscy nagle zprzeniewiezaja sie przeciwko was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma. Schade. Zawsze jak mam chwile wolnego to nikogo nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa a co się stało? Ktoś zle cię potraktował? nie przejmuj się wredni ludzie też się zdarzają na tym świecie i to częściej niż nam się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ale fajna strone odkrylam,mozna wpisywac tytul piosenki lub nazwe zesplu i sluchac do woli:D www.youtube.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak troche pojezdzisz to sobie wszystko przypomnisz, wpakuj dzieciaczki do auta i zrób im małą przejażdżke po bocznych drogach, tak kilka razy i wszystko sobie przypomnisz, autkiem jest wygodniej i dużo czasu się zaoszczędza. Odważ się, to nic strasznego i zapomnij o tirach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsiadaj do autka ale bez dzieciaczkow, na poczatek. Moga Cie rozpraszac. To nic trudnego. Ja po 12 latach przerwy jezdze :D Jak zrobilam prawko to nie mielismy autka a potem jak juz autko bylo to wydawalo mie sie ze wszystko zapomnialam, no i byly maz nie miala czasu, by mnie pouczyc. Roland mi kilka razy pokazal a zycie mnie zmusilo. Dzis przekroczylam nawet magiczna cyfre 80 na liczniku :D Fa przytulam mocno. A moja znajoma diakonka (diakonisa), ktora zalatwila mi prace pytala sie dzis mnie czy moglabym w razie potrzeby potlumaczyc z polskiego na niemiecki, bo wybieraja sie do Polski :D pewnie ze moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:D:D:D belaiza;)napisz mi prosze cos na temat pracy w diakonie? Nie wiem czy my o tym samym myslimy ale u nas sa Diakoni gdzie mozna pracowac przy opiece nad starszymi osobami .... Czy ty tez tam pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarro ja pracuje w przedszkolu Ewangelickim. Ta diakonisa to jest pani, ktora sie tym przedszkolem i jescze jednym z ramienia kosciola opiekuje. Chyba ma tez pod soba dom starcow ale nie jestem tego pewna. Wiem ze tez jest pracownikiem kosciola i prowadzi nabozenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza acha rozumiem .Robilas tu ausbildung czy juz w Polsce pracowalas w przedszkolu , jesli oczywiscie mozna spytac... Przypuszczam ze juz pisalas o tym , ale wybacz tyle osob tu sie wypowiada ze czasami trudno mi nadazyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytaj pytaj pracowalam w Polsce jakies 12 lat w przedszkolu, jestem nauczycielem dyplomowanym. Tu nie robilam zadnach kursow ani nic moje polskie wyksztalcenie wystarczylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,bylyscie juz aktywne na stronie,ja niestety nie moge dlugo,bo musze sprzatac w piwnicy . Belaiza-chetnie wpadlabym po te sliwki,ale pewnie musialyby sama zrywac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×