Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej dziewczyny, od paru dni mam klopoty z zoladkiem,a dzisiaj,to caly dzien pali mnie zgaga.Czy ktoras z was ma jakis sposob na zgage?Nie chce brac zadnej chemii,bo staramy sie o dzidziusia i nie chce sie truc.Moze znacie jakies dobre sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ratunku!!! dziewczyny,dostalam od was pare dni temu emaile z roznymi filmikami.Czy mozecie powtorzyc przesylki?Nie zabezpieczylam tego,komputer mi sie zawiesil ,musialam zakonczyc program i wszystkie nie zabezpieczone dateie zostaly skasowane.Prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem wrażliwy na chemie,ale po tym zawsze szybko mija mi zgaga ; FAMAGOSTAN (Famotidinum )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a ;) Yogi-Miś;) Czy robiliscie Atmentest na Helickobakter Pylori? e-v-a zanim nie bedziesz w ciazy , zrob go jak najszybciej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra to ja przygotowalam sobie dzisiaj kapustke na pierozki. Ale leczo zrobilam dzis od poczatku do konca. Przepis jest bardzo prosty. Skladniki: - papryka (ja biore zawsze zolta i czerwona, zielona jest dla mnie za gorzka), - pomidory, - cebula, - mieso - sol, pieprz, maggi (do smaku wg. uznania) Co do proporcji to zawsze biore wszystko w takich samych ilosciach. Wrzucam po kolei wszystko na wage. Papryke nalezy umyc i pokroic w cienkie paski nie dluzsze nich cm. Cebulke mozna poktoic w piorka, albo drobna kostke. Pomodory nalezy zalac goraca wody, zeby obrac ze skorki. Potem pokroic w kostke. Miesdo tez kroisz w kostke potem troche podpiekam na patelni. Nastepnie biore garnek wlewam troszeczke oliwy z oliwek albo oleju i wrzucam wszystkie skladniki. Gotuje pod przykryciem, az wszystko bedzie miekkie i zrobi sie taka zupa. Ja lubie jak leczo jest bardziej geste wiec potem gotuje bez przykrycia, zeby sok wyparowal. A potem mozna sie juz zajadac. Przyjemnego wieczorku i spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka to ja musze sobie ksiazki sama kupic? ile kosztuja? wysle mojego tam jutro albo w czwartek to bede wiedziec co i jak, bo dzisiaj naprawde nie mielismy czasu, a laska byla tak powolna, ze pewnie z pol godziny by jej zajelo to wszystko, wiec zostawilam tylko swoje dane i musimy tam isc jeszcze raz do polski jade jutro, a wracam chyba w niedziele albo poniedzialek, jeszcze zobacze kiedy bede miala autobus jak chcesz zeby ci cos przywiezc z polski to daj znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za rady. Ja do leczo daje zamiast miesa pokrojona w kostke i podsmazona z cebulka kielbase.Tez jest dobre.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka w ogole gdybym wiedziala, ze dzisiaj bedziemy musieli tam tak wszystko na szybko zalatwiac, to wolalabym sama z toba pojechac, bo z moim to tak jest, ze pozniej ja nic nie wiem, bo on tylko pogania i zawsze ma inne \"wazniejsze\" sprawy na glowie, niz to, co mnie dotyczy, a pozniej ja wychodze na idiotke, bo nic nie wiem, caly dzien trul, ze chce dzisiaj auto kupic, wiec z kursem nie zalatwilismy, bo trzeba bylo szybko jechac, a w koncu i tak tego auta nie kupil, stwierdzil, ze musi sie zastanowic... tylko znajacgo to jutro znowu bedzie chodzil zly, bo trzeba bedzie dzwonic i szukac kogos kto go zawiezie do pracy a mnie na autobus, no ale auta nie chcial dzisiaj kupic czasem mam dosc tego, ze on jest taki ksiaze, ze autobusem nie pojedzie, do tramwaju nie wsiadzie.. no i przez to ja tez nie znam miasta ani nic, musze sie zaczac uczyc jezyka i w ogole na wlasna reke poznac miasto, bo jak mam na niego liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgcdyy----chcialam zyczyc wam dobrej nocy,ale moja kotka chyba mnie uprzedzila,przeleciala mi po klawiaturze.Moze do jutra.Aga_-szczesliwej podrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robilam.Dzisiaj pytalam w aptece czy jest taki test,bo w polsce jest i mozna samej zrobic,to mi powiedziala,ze jest,ale kosztuje 50 euro.A do lekarza nie chcialam isc,bo ostatnio pare razy bylam i nie chce wyjsc na hipohondryczke.Ale teraz to chyba pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc hipochondryczke,juz zapomnialam polskiego.Po 17 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a zdrowie jest najwazniejsze , i gdy policzysz ile biora na ubezpieczenie w Niemczech to nie bedziesz miala skrupolow chodzic do lekarza ..... Wogole nie kupuj rzeczy prywatnie w aptece , ktore mozesz dostac na recepte i placisz o wiele mniej... Zawsze mozesz isc do innego ogolnego lekarza , zaplacisz 10Euro i tam dostaniesz skierowanie na badanie. Helickobakter jest cicha bakteria ale jest odpowiedzialna za zagage i wrzody zoladka itp. Radze Ci nie czekac bo gdy test wyjdzie pozytywny musisz zastosowac leczenie antybiotykami wiec ciaza nie wchodzi wtedy w gre... Bakteria ta powoduje silne tez podraznienia blony sluzowej itp. W Polsce mozna zrobic test z krwi na przeciwciala - koszt 30zl Tutaj tez robia Spiegel czyli gastroskopie , czyli rurka do zoladka nie przyjemne badanie ale bardzo dokladne i duzo odpowie Ci o stanie Twego zoladka i blonny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gastroskopie juz robilam,ostatnio 2 lata temu,bo czesto mialam problemy z zoladkiem.Wszystko bylo ok,tylko lekkie zapalenie blony sluzowej.Po tym badaniu bylo wszystko dobrze az do stycznia tego roku.Znowu mam problemy,pewnie od stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a , mowia ze blone u niektorych osob jest trudno wyleczyc ....Zas zgaga jest bardzo uciazywa ....Jest sporo lekarstw na rynku na zgage , ale to tylko na pewien czas ... Rozumiem ze dostalas jakies lekarstwa po badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostalam na zmniejszenie produkcji kwasow zoladkowych albo na zneutralizowanie kwasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry! ja juz po pierwszej lekcji na kursie! 9 grudnia mam egzamin!Jak zdam to bede miala zertyfikat niemieckiego,mysle ze zdam,bo wczoraj rozwiazywalismy przykladowe testy i nie sprawily mi zadnych trudnosci:) Poznalam jedna dziewczyne Polke ma 25 lat i mieszka pare kilometrow dalej ode mnie:) Bedziemy razem jezdzily autobusem:D Na kursie byla taka praktykantka Polka,studiuje tu w Niemczech Deutsch als Fremdsprache,bedzie tez prowadzic u nas 1 lekcje! Porazka!Wiecie co ona potrafi duzo slowek,ale okropnie mowi!zero wyczucia niemieckiego akcentu!Tak jakby gadala po polsku! okropnie!Wiadomo ze u nas jest wyczuwalny akcent,ale jej to sie nie dalo sluchac!A miala sie za nie wiadomo co!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj:D madlen :D to bedziemy z Toba 9 grudnia , egzamin nie jest trudny dasz rade...no i zrobisz sobie prezent na swieta;) Ide zrobic kawe z goracym mleczkiem ....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie czytam o tym, ze zapisujecie sie na kursy niemieckiego. Ja wlasnie jestem po takim kursie i w sierpniu zdalam juz Zertifikat deutsch. Teraz chcialabym naturalnie dalej isc na jakis C1 ale nie wiem czy jak sie zda raz Zertifikat to mozna dalej isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie nic innego jak zapytac sie, ale cos ostatnio stalam sie leniwa i nic mi sie nie chce, a ja nie chce zapomniec tego co sie nauczylam. Moze macie jakas koncepcje w tym wzgledzie? Ide zrobic sobie kawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fa:D To nalezy isc dalej , jeszcze masz Mitel-Oberstufe egzamin itp. Dobrze jest robic dalej , aby nie zapomniec gramatyki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra! Ale ja juz zdalam dla sredniozaawansowanych egzamin. To byl integrationskurs. Co mozna po takim kursie robic? I najwazniejsze witaj! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znow nikogo nie ma, a ja musze juz isc. Sila wyzsza. Ale milo bylo i zycze milego dnia wam jeszcze. 🖐️ ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×