Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

malutka de Bardzo mnie zmartwil twoj post Zycze Twojej malej szybkiego powrotu do zdrowia maremarie u mnie wszystko dobrze mieszkam nadal w münsingen, wiec na spotkanie w stuttgarcie sie pisze ;) Fajnie byloby sie spotkac w realu z malutka de sie juz widzialysmy, bylo b.milo Pozdrawiam wszyskich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja w czoraj zabalowalam czyli popracowalam sobie troche w ogrodku i juz nie mialam czasu do Was zajrzec. Madlen Ty chyba w ucho ode mnie dostaniesz jak jeszcze raz napiszesz, ze nie bedziesz tu pisac i to na dodatek z takiego glupiego powodu jak pomaranczki. Mysle, ze dziewczyny dobrze radza. Jesli tylko masz taka mozliwosc idz do psychologa. Samo wygadanie sie duzo da. No i to ze sama widzisz problem to juz bardzo duzo. Ciekawa jestem jak poradzilas sobie z dlugopisem. Automat do pieczenia chleba mielismy zamiar kupic ale skoro piszecie ze foremkowy chleb lepszy to nie kupujemy. W piekarniku calkiem dobrze mi wychodzi. ja widzialam gdzies w necie przepisy na chleb z automatu. Poszukam moze I Ci podam link. Evo chodzi Ci o maila z wtorku ? tak dostalam i czekam na Ciebie wysle Ci jeszcze moj numer telefonu w razie czego. Malutka przytulam mocno i zacze duzo zdrowka. No lece przerabiac to co wczoraj przynioslam z ogrodka. Ale sie bedziemy w zimie zdrowo odzywiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny:-)) i znowu ladna pogoda az sie wierzyc nie chce. Bremenka,Aga,Monika a co z wami sie stalo?Jak jedna nieprzychodzi to i reszta tez nie:-(( Glowa mnie dzisiaj boli,tak zaraz z ranka.Juz w lözku czulam.No ciekawa jestem czy bedzie moze padalo chociaz niezapowiadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie mam ostatnio czasu mam mnóstwo spraw na głowie,bo zdecydowaliśmy że wyjeżdżam w niedziele jak tylko bede miała mieszkanie i podłącze internet zaraz sie odezwe,trzymajcie sie dzielnie ,smutno mi bedzie bez was,ale mam nadzieje ze szybko sie spotkamy wirtualnie,teraz jestem bardzo zabiegana,bo decyzja powstała z dnia na dzień,M jak jest tam sam to traktują go ...jak samotną osobe,ma trudnosci w załatwieniu mieszkania,on tam sie bardzo męczy i teskni za nami a my sie męczymy tutaj bez niego.....wiec zdecydowaliśmy że musimy wyjechać razem.....biore sie za pisanie podania do szkoły do dostawcy internetu.....i jeszcze musze sie zastanowić co mam jeszcze zrobic jutro juz sobota,a my w niedziele rano jedziemy zeby nie męczyć dzieci w nocy tymi przesiadkami zwłaszcza ze zawsze nam wyjdą przesiadki i dosć długi pobyt na stacjiod ok 1 do 4 wiec uważam że to by było za bardzo męczące dla dzieci,no to na razie niedługo sie pojawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janta wszystkiego dobrego i dobrej podrözy. A i dzieciatku z gruzlica szybkiego zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Kobietki:) jeny ale mnie nie bylo,mamie chce jak najwiecej pokazac:)a teraz nie nadazam czytac:) A wiec co do lekarzy to mysle ze nigdy nie mozna zdawac sie na jednego.Ja zawsze ide do paru,juz nie raz zdazylo mi sie ze kazdy mowil co innego,i komu wtedy wierzyc??ja lekarza nie ufam,duzo czytam i interesuje sie medycyna,lekarstwami i leczeniem(glownie moja choroba).Zawsze zadaje lekarzowi duzo pytan.Tak jak mowicie dziewczyny to tylko czlowiek.Ja wole isc do lekarza z jakas wiedza.Co do lekarstw :apap a leki psychotropowe to raczej duuuuuza roznica.Staram sie nie brac rzadnych,oprocz tych oczywiscie ktore i tak juz musze brac:(i bardzo mi szkodza,ale jednoczesnie pomagaja na cos innego.Psycholog napewno pomaga,chociaz ja bym wolala wygadac sie komus kto przezyl to co ja,taka osoba najlepiej zrozumie to co czuje i jak mysle,a nie ktos kto swoja wiedze opiera na ksiazkach i na innych przypadkach.Takie jest moje zdanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w szkole super!!:)chodzi ze mna sasiadka Moniki:)wesolo mamy:)sa nas 4 polki i jeden polak:))pozniej to turczynki,rosjanki,z libanu,kazachstanu,grecji,lotwy,brazylii,nepalu,korei.chyby o nikim nie zapomnialam:)Narazie ucze sie :Ich heiße Kasia.Troche bylam zalamana tymi poczatkami bo ja to wszystko umiem.Ale niektorzy to wogole nie wiedza o co chodzi.Naprawde im ciezko. Pozdrawiam was mocno!!:)zycze duzo zdrowka:)i usmiechu:) Mama tez pozdrawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kasia:D a ja to calkiem zapomnialam ze u ciebie mama w odwiedzinach.. Tego Apap czy jak to sie nazywa to nawet nieznam. Ale jestem twojego zdania:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Janta - powodzenia trzymam kciuki:) Belaiza - dzieki, za przepis ten sie przyda:) mam mase z netu, maslalam, ze moze ktoras ma taki swoj, wyprobowany:) ale jeszcze raz dzieki malutka...bedzie dobrze!!! bremenka....wprawdzie wczoraj byla dyskusja o medycynie:) ale w dwoch zdaniach - no masz racje Kasiu...po co studiowac, patrz zmarnowalam 7 lat zycia i 4 nastepne przedemna, tez zmarnowane bo ktos bedzie wolal sie u kolezanek radzic...:):)uwazaj z takimi sadami - nigdy nie wiesz czy ktos nie chce sie po prostu wygadac, ty nie bedziesz miala czasu np , a wieczorem tego kogos nie bedzie juz ...:( nigdy nic nie wiesz... ps. dzieki bogu era leczenia ziolkami juz minela:)i swiadomosc ludzi rowniez...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi nie wszyscy sa tacy jak ja:)sa tacy ktorzy wola z lekarzem porozmawiac o swoich problemach.Co czlowiek to charakter,prawda??A to ze nie mam czasu dla kogos zeby go wysluchac ,nigdy mi sie nie zdazylo.Nigdy nikomu nie powiedzalam ze nie mam czasu.Malo mnie znasz!!!:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz musze troche chatke ogarnac.Bedziemy mialy dzis piekne sloneczko:):):)ciagle mysle co by tu jeszcze mamie pokazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne ze malo Cie znam - malo ja wogole cie nie znam :)):):) ale pamietaj - nigdy nie mow nigdy........wiesz ja mialam takiego kolege ktorego nie wysluchal przyjaciel a znajomi mowili - po co ci psycholog, stary masz problem wal do mnie, wpadaj smialo....dnia pewnego jeden po prostu nie mial czasu - byl w urzedzie....w tym czasie niestety Adam postanowil odejsc: :( mial jakies zaburzenia, ale po co to leczyc, psycholog ...fuj dziadek za ksiazkami co tylko teorie zna...slowa jego domniemanych - zawsze chetnych do wspolpracy kolegow... a tutaj nie byly watki poruszane typu zawod milosny, problemy z chlopakiem, czy z zyciem i zwyklymi problemami ale problemy na tle nerwowym, zaburzenia osobowosci i inne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi,sluchaj....ja bylam przez trzy lata u takieg kogos.ta osoba ma czas tylko wtedy jezeli w kalendarzu ma czas.To znaczy jezeli komus jest zle to niemoze tak o poprostu zapukac do pana psychologa czy psychiatry .I tez moze sie stac ze ktos tak o sobie z tego zycia pöjdzie bo nikogo niebylo. Ja mialam tez taki okres zycia ze mi sie wiecej niechcialo.To byla najgorsza faza mojego zycia.A jak do pani psycholog zadzwonilam i powiedzialam jak sie czuje i czy moglabym z nia porozmawiac to powiedziala do mnie\"ch bin keine feuerwehr\".Powiedziala ze mamy termin i mam na termin przyjsc. A w psychiatri dözo ludzi skacze z pietra,uwierz mi i to pomimo tego ze maja lekarzy i tabletki i wogöle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak rozumiem cie:)i powiem nigdy:)przykro mi z powodu twojego kolegi,szkoda ze ty tez nie moglas mu pomoc:(Wierz mi ze gdybym zauwazyla ze ktos z moich znajomych ma wiekszy problem,niz taki zyciowy to napewno skierowalabym go do specjalisty.Ja nikogo nie wylecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jeszcze cos,era leczenia ziolkami wraca wlasnie spowrotem i to szybkimi krokami bo ludzie coraz bardziej widza jak te chemiczne lekarstwa ludzi niszcza i zamiast leczyc inne choroby sprawiaja.A möwi sie ze w naturze jest na kazda chorobe lekarstwo.trzeba tylko wiedziec gdzie i ktöre. Möj tato musi codziennie od wielu lat pelna garsc tabletek zasuwac i zamiast lepiej mu to dostaje coraz wiecej tych choröb.i dlatego zaczal chodzic do znachora ktöry mu bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra kobity koniec tematu na temat ziolek, znachorow amatorskich porad itp, ja uwazam to za bzdury wy wrecz przeciwnie i tak tez pozostanmy - podstawa jest zdrowie i usmiech:) ide piec nieszczesny chleb ps. nie moglam mu bremenko pomoc bo inni go przekonali ze jest zdrowy...po diabla mu lekarz..przyjaciele ehh szkoda gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz dajcie mi lepiej przepis na chlebek jak macie:)tylko ze ja bym piekla w piecu elektrycznym,mozna tak? Ta strona super:)moze pojdziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchaj w piecu jak najbardziej, na zakwasie super- tutaj jest okropny chleb - üprzynajmniej mi nie smakuje. Ja dostalam automat, podobno kobity w tym pieka chleb, ciasta, pizze wsio:) masz tu strone http://www.gimbla.pl/forum/viewtopic.php?t=22094 ps. Ale w Oazie sie nago paraduje, zakaz jakiejkolwiek odziezy wiec zeby mama sie tam nie zdziwila:) :) ale obiekt jest cudo....za tym w Bremie tesknie....uuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow ale duzo tych przepisow napiszu koniecznie jak Ci sie uda, moze jednak sprawie sobie taki automacik :P lece sie boginizowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny ale tam przepisow:)napewno kiedys wyprobuje:) Chyba wiecie co bym sie wstydzila tak na golasa tam chodzic,nie mamy ,ale innych.Kurcze i takie przyjemnosci mnie ominac maja. Teraz ide na zakupy.Zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sie czego wstydzic ja tez chodze na saune i chociaz nigdy nie bylam pruderyjna, to na poczatku mialam opory, ale jedynie na poczatku welness jest zdrowy dla ciala i duszy polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Usmiechnij sie
Die GEZ schlägt einmal mehr mit ihrer "Logik" zu. Ich soll also Gebühren dafür zahlen, dass ich ein Internetfähiges Gerät besitze, auch wenn ich gar keinen Internetanschluss habe. Tja, dann werde ich mal ganz schnell Kindergeld beantragen. Ich habe zwar noch keine Kinder aber das Gerät ist vorhanden. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×