Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Do usmiechnij sie.....Du muß nur dann zahlen wenn Du sonst für keine Geräte zahlen tust.Jemand der schon dort angemeldet ist wird nichts zahlen.Klar ist das blöd aber kann man nichts machen.Es geht ja auch nicht dass Du ein TV hast und sagst dass der nur so rum steht:Gglaubt doch keiner...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli sie niemyle to EU interesuje sie GEZ i sprawdzaja czy to wogöle w porzadku jest ze my musimy ciagle za ZDF i ARD placic.mam nadzieje ze kiedys tego niebedzie:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi_bremen Wybacz , ale potrafisz podlamac stwierdzeniem ze temat ziol to bzdura... Bez komentarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziol z wylaczeniem miety - fajnie chlodzi, melisy - dobra na oczy :) a i przepraszam - figura dobra na sprawy zaparc :):) Sarra to jest indywidualne podejscie - Kassay i Bremenka sie ze mna nie zgadzaja i ok kazdy ma prawo do swojego zdania:) ja jestem realstka, 8 lat praktyki na sali sadowej - i jakies tam wnioski wyciagnelam...sa tez cuda medycyny , ale to nie ziolka ale wiara w siebie w wyzdrowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio mnie glowa strasznie boli i mam nadzieje, ze mi przestala. Mam nadzieje dlatego, ze juz nie czuje bolu. Maz idzie. Szkoda bo ide na chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jesli chodzi o saune. To powiedzcie mi czy tam musicie chodzic nago czy w recznikach, ale przebierac sie przy wszystkich? I czy w saunie sa i mezczyzni i kobiety razem? Jak to jest? Zaraz wracam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Fa..:) mam porownie z dwoch tego typu osrodkow - pierwszy w Bremie - w szatni rozbierasz sie do naga, bierzesz prysznic, zawijasz sie w recznik i wychodzisz...spacerujesz i szukasz np. sauny dla siebie do sauny wchodzi sie nago, jest koedukacyjna - tutaj nikt nie wstydzi sie nagosci..z czegokolwiek chcesz skorzystac to musiasz byc naga- ale kazdy sie skupia na saunie a nie na ogladaniu drugiego...w Kassel sa dwa poziomy na pierwszym baseny tam obowiazuje stroj, a na pierwszym pietrze sauny i tam juz nago... polecam sa rewelacyjne, na bardzo wysokim poziomie, ja w zimie latalam nago po dworze miedzy saunami.....rytualy sa cudowne np smarowanie sie miodem, jedzenie owocow w trakcie a potem myk do basenu na powietrzu - i wszyscy zdrowi!! Fa koniecznie sproboj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi nigdy w zyciu tego bym nie zrobila!!!! Katastrofa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powidzcie mi czy maja prawo odebrac arbeitslosegeld za urlop ktory nie zglosilismy, bo nie wiedzielismy ze to trzeba zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lojezu znowu mi sie oberwalo:):):) ja to mam szczescie:):) sluchaj dla kogo katastrofa dla tego katastrofa:):) wiec sauny w Niemczech odpadaja dla Ciebie, poniewaz tutaj tylko nago sie wchodzi..... polecam baseny w takim razie albo sauny w Polsce tam chyba w stroju mozna wejsc..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce nawet maja prawo wyrejestrowac Cie z urzedu, jezeli nie zglosilas wyjazdu na dluzej niz 5 dni.... ps. tu tez obowiazuje zasada - nie znajomosc prawa nas nie usprawiedliwia .... sluchaj ja sie dokopalam tutaj do przepisu, dla mnie abstrakcyjnego, mianowicie, ze jak masz urlop to masz wypoczywac - jak np pracodawca Cie sprawdzi a Ty np remontujesz dom to ma prawo i podstawe, zeby Cie zwolnic - pracujesz a nie odpoczywasz:) Tak swego czasu VW robil....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sauny to sa takze tylko dla kobiet oczywiscie w szatni rozbiera sie do naga, a potem chodzi zawinietym w reczniku, jesli sie ktos wstydzi, moze go sciagnac dopiero w saunie U nas procz tych rytualow wymienionych przez Tofi_Bremen jest takze obijanie ciala galazkami i peeling z soli gruboziarnistej jestem zdania ze sauna jest zdrowa i uodparnia nie ma sie czego wstydzic to czysta przyjemnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooo
Tofi Bremen - nie prawde piszesz, ze w Polsce maja prawo wyrejestrować osobę jesli nie zgłosiła wyjazdu na 5 dni. Otóż, w PL jest tak ze jeśli jestes osoba bezrobotną zarejestrowaną w Urzedzie to masz obowiązek to zgłosić jesli wyjezdżasz na dłużej niż 30 dni, a jeśli wyjezdzasz na krócej niż 30 dni nie masz żadnego obowiązku nikomu tego zgłaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu jakas pomaranczka...... ooooo - kazdy wyjazd powyzej 5 dni sie zglasza, powyzej juz daje podstawe do wyrejestrowania - niezgloszony wyjazd z urzedu maja prawo skreslic cie na 6 miesiecy z UP ...sprawdz przepisy statutwe i ustawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi i znowu dam ci kontra:)i musze powiedziec ze pomaranczka ma racje:)wiem jak jest w bydgoszczy,moze w innym miescie co innego obowiazuje,tego nie wiem.W bydgoszczy nie musisz do urzedu zglaszac rzadnego 5 dniowego wyjazdu!!wazne zebys co miesiac podpisala liste.Jak planujesz wyjazd i nie bedziesz mogla przyjsc sie podpisac,zglaszasz to predzej do urzedu i jest wszystko ok.Jak im nie zglosisz i wyjedziesz,wyrejestruja cie to oczywiste:)ale kara wynosi tylko 3 miesiace a nie 6!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bremenka w calej Polsce jest tak samo na jednej ustawie sie pracuje...wiec tak - cala polska pracuje na jednej ustawie - o Zatrudnianiu i przeciwdzialaniu bezrobociu...obowiazek stawiania sie to inna sprawa a wyjazd inna - bezrobotny ma byc w obowiazku ciaglej gotowosci do podjecia pracy a nie urlopy i wyjazdy - w mysl tego przepisu jak dzwoni do Ciebie posrednik i nie ma cie masz termin na drugi dzien - nie dotrzymujesz i bez uzasandego usprawiedliwienia nie stawiasz sie (zwolnienie lekarskie) jestes wyrejestrowana ... to raz ....tam jest wyjazd do 30 dni moje drogie ......powyzej jestes wyrejestrowna bo nie masz gotowosci do podjecia pracy....terminy 3 i 6 miesieczne sa w zaleznosci od przyczyny niestawienia sie w UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwazam, ze oooo nie ma racji. Bezrobotny ma byc gotowy na podjecie pracy w kazdym momencie. Zasilek dla bezrobotnych to nie urlop. Nie znam dokladnie przepisow ale z tego co wiem to liste podpisuje sie wiecej niz raz w miesiacu i za zapomnienie o terminie mozna wyleciec na pol roku. sorry nie mam czasu wiecej pisac lece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi nie jestem taka oczytana w tej dziedzinie jak ty:)wiem tylko jakie to ma zastosowanie w praktyce:) znasz przyklad ze posrednik zadzwonil do bezrobotnego??bo ja nie:)wysylali mi listy z oferta pracy ale nikt nie dzwonil.wyjezdzalam pare razy nie powiadamialam urzedu i jakos rzadne z tych przepisow mnie nie siegnely,oprocz 3 miesiecznej kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez ...dam cytat z ustawy nie mam czasu pisac o BZ i czyli bez prawa dla zailku siedzialam tam rok na stazu masz tu cytat z regulaminu i ustawy \"w okresie powyżej 29 dni sytuacji powodującej brak gotowości do pracy( w tym wyjazd )\" dotyczy to BZ i z zasilkiem - masz 7 dni aby dostarczyc zwolnienie teraz ide piec chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Tofi-jedzenie owocow w trakcie czego?Co mialas na mysli?hi,hi,hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i oczywiscie dziewuszki z sasiedniego pokoju dzwonily ale ludzie lekcewazyli sobie nie doczytali ustawy a potem placz ze ubezpieczenia nie ma...ludzie wyjezdzali wiec byli bez ubezpieczenia 3, albo 6 miechow zalezy od sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a sauny-----:):) rytual wygladal tak . .. trwal 20 min ok 7 min pan opowiadal o danym dniu i zastosowanym olejku, potem podlewal kamienie do danej temperatury i jakas tam plachta nawiewal na nas te opary:) potem po ok 7-8 min wszyscy na dwor i swieze owoce jedlismy, chlodzilismy sie i spowrotem na druga czesc rytuaalu...w przerwie wiem ze jest sol, miod, owoce, itp itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec jaki wniosek?trzeba sie dokladnie doinformowac zanim sie gdziekolwiek wyjedzie:)jeny o ile jestem teraz madrzejsza:)ide kawke wypic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie zarowno w niemczech jak i w Polsce...kto kiedys wymienial dowody mimo, ze byly 10 lat wazne:):) chleb rosnie..:) dzissiaj doczytalam, ze kobity w tym pieka ciasta drozdzowe, wyrabiaja ciasta, babki...matko kochana:):) a chleb to rewelacja no nic u mnie pierwszy zakalec, ciekawe jaki wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co ja jestem zarejestrowana w urzędzie pracy już 3 lata, i przez moje przeoczenia wyrzucali mnie już 3 razy, i zawsze po 3 miesiącach mogłam się z powrotem zarejestrować, a co do wyjazdów to nie wiem, ale teściowa wyjeżdża na 4 tygodnie do pracy do niemiec , potem ma miesiąc wolnego i tak wkółko i nic nie musi zgłaszać że jedzie do niemiec bo wyjazd trwa tylko 28 dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pośredniak w życiu do mnie nie zadzwonił, jak mają jakieś oferty to przedstawiają mi je wtedy gdy podpisuję listę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×