Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

a tu trochę znalazłam UTRATA STATUSU BEZROBOTNEGO Art. 33 ust. 4 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy: Bezrobotny traci statut, gdy: złożył wniosek o pozbawienie ststusu bezrobotnego; odmówi bez uzasadnionej przyczyny podjęcia odpowiedniej pracy, pracy interwencyjnej lub robót publicznych, udziału w szkoleniu, stażu, przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy – utrata następuje na okres 90 dni; odmówi poddania się badaniom lekarskim lub psychologicznym, mającym na celu ustalenie zdolności do pracy – utrata następuje na okres 3 miesięcy; nie zgłosił się na wyznaczony termin wizyty i w ciągu 7 dni nie przedstawił usprawiedliwienia na tę okoliczność – utrata następuje na okres 3 miesięcy; podejmie pracę w ramach stosunku pracy, umowy – zlecenia, o dzieło, umowy agencyjnej, pracy nakładczej; podejmie pozarolniczą działalność gospodarczą; przestanie spełniać warunki statusu bezrobotnego, bezrobotnego, których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 powołanej wyżej ustawy (I część niniejszej informacji) z własnej winy przerwał staż, skolenie lub przygotowanie zawodowe w miejscu pracy - utrata następuje na okres 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze trochę PRAWA I OBOWIĄZKI OSÓB BEZROBOTNYCH 1. Prawa Bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie mają prawo do: korzystania z pośrednictwa pracy, korzystania z usługi EURES korzystania z poradnictwa zawodowego i informacji zawodowej; pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy w przypadku braku ofert pracy: skierowania na miejsce pracy interwencyjnej oraz w ramach robót publicznych; skierowania do odbycia przygotowania do wykonywania zawodu u pracodawcy, staż lub przekwalifikowanie; ubiegania się o dotację na rozpoczęcie pozarolniczej działalności; otrzymania, o ile są do tego uprawnieni zasiłku dla bezrobotnych; zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego w Narodowym Funduszu Zdrowia, o ile nie posiada innego tytułu do tego ubezpieczenia; odwoływania się do wydanych decyzji administracyjnych; uzyskania pełnej informacji dotyczącej instrumentów rynku pracy oraz statusu osoby bezrobotnej; 2. Obowiązki Bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie mają obowiązek: aktywnego poszukiwania pracy; przyjmować propozycje odpowiedniej pracy lub inne propozycje (szkolenia, prace interwencyjne, roboty publiczne); poddania się badaniom lekarskim, mającym na celu ustalenie zdolności do podjęcia pracy; bezzwłocznie informować o wszelkich zmianach w aktach oraz dotyczących zaistnienia sytuacji powodujących brak gotowości do podjęcia pracy; zawiadomić Urząd w ciągu 7 dni o podjęciu zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub pozarolniczej działalności oraz o zaistnieniu innych okoliczności powodujących utratę statusu bezrobotnego albo utratę prawa do zasiłku; składania w Urzędzie, comiesięcznych pisemnych oświadczeń o dochodach oraz innych dokumentów niezbędnych do ustalenia uprawnień do świadczeń przewidzianych w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy; w przypadku choroby zawiadomić Urząd w terminie 2 dni, a zaświadczenie o niezdolności do pracy, wystawione na odpowiednim wzorze, bezzwłocznie dostarczyć; W przypadku przerwania szkolenia z własnej winy zwrócić jego koszty; w przypadku pobrania niezależnych świadczeń z Funduszu Pracy, zwrócić je w terminie 14 dni od daty doręczenia stosownej decyzji. Zwrot następuje w kwocie brutto, a w przypadku osób, które pobrały niezależnie zasiłek dla bezrobotnych lub stypendium za okres stażu łącznie ze składką na ubezpieczenie społeczne; zawiadomić Urząd o każdym przypadku zmiany zameldowania lub pobytu; --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno Utrata zasiłku dla bezrobotnych następuje również w przypadkach: przebywania w sytuacji braku gotowości do podjęcia pracy w okresie krótszym niż 30 dni (np. wyjazd zagranicę, wczasy) pod warunkiem wcześniejszego powiadomienia o tym fakcie Urząd; otrzymania odszkodowania za skrócenie okresu wypowiedzenia umowy o pracę, na okres, za który wypłacono odszkodowanie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kłóciłyście się Tofi i Bremenka o Polski urząd pracy , to macie konkrety, ja jak czegoś nie wiem to najpierw sprawdze a potem się odważę wypowiedzieć, a ty Tofi naprawdę się zachowujesz jakbyś wszystkie rozumy pozjadała, twoje słowo musi być najważniejsze i zawsze na wierzchu, chyba trudnym człowiekiem jesteś bo jak którać z nas coś napisze to ty zaraz kontrę w drugom stronę walisz, pamiętaj że nie ty jedna studia kończyłaś, my też mamy pojęcie o życiu i swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeśli Cię uraziłam to trudno, takie jest moje zdanie i takie na mnie wywarłaś wrażenie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam na weekend...jak bys sie 7 lat czegos uczyla tez bys miala prawo sie wypowiadac..ale wiesz jak to jest w naszym spoleczenstwie - wszyscy znaja sie na prawie i na medycynie...:) nie sztuka cytowac ustawy - na studiach nie ucza cie tego ale interpretowac....nie tylko mali ludzie sie obrazaja droga kolezanko...uwazam ze robiac z czegos doktorat wiem troszke wiecej niz inni ale chodzi o prawo i czesc medycyny..ale coz ludzie po pedagogice, matematyce i innych kierunkach wiedza wiecej masz racje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milego weekendu zycze i troche wiecej zaufania do prawnika czy lekarza .....a lepsze zrodlo ustaw moja droga jest na www.sejm.gov.pl........ przynajmniej masz z przepisami biezacymi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIBY TAK, ALE ADWOKACI, SĘDZIOWIE PROKURATORZY , PuDZIESZ DO KILKUNASTU I KAŻDY INACZEJ ZINTERPRETUJE CI TEN SAM PRZEPIS I KAŻDY BĘDZIE TWIERDZIŁ ŻE MA RACJĘ BO PRZECIEŻ 8 LAT SIĘ SZKOLIŁ W TYM KIERUNKU. JA życzę niektórym trochę dystansu i pokory, i szanowania również cudzego zdania, wtedy świat będzie milszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie krzycz - str sluzy do krzyku a nikt tu nie podnosi glosu.....ten zawod w zakresie prawa nie zna pokory tym nie wygrasz na sali.... zycie uczy pokory....to wszystko nie prawo:) to wyzwanie moja droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry nie krzyczę, przypadkowo wcisnęłam caps lock, ale kochana my nie jesteśmy na żadnej sali sądowej , ani na żadnej rozprawie w obliczu sądu, rozmawiamy w internecie z miłymi dziewczynami o ich problemach, podaje konkretni moje perypetie z urzędem pracy, przeszłam to na wlasnej skórze i mam papiery że na 30 dni wyrejestrowują, pisze to też w ustawie, ale Tofi niestety nie da sobie nic przetłumaczyć, chociaż nie ma racji twierdzi że ma, bo przecież 8 lat się uczyła, no trudno żyj ze swoją racją a my ze swoją, a o pokore i szacunek chodzi mi względem innych uczestniczek tego topiku , a nie że z prawem nie wygramy, Tofi ty masz klapki na oczach, tylko prawo i prawo, może o jakichś milszych sprawach czasami, a prawo zostaw w sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Aga:) zazdroszcze ci tej Polski... Barbarag - pozostawie to bez komentarza kultura tego wymaga:) i obys nie potrzebowala nigdy pomocy prawnika..ale nie po co Ty wszystko lepiej wiesz....moze do Ciebie wysle klientow...czemu nie... zycze udanego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooo
przepisy to jedno, a życie swoja drogą. Te przepisy to tylko sucha teoria, a praktyka gdzieś daleko w lesie. I powiem, że do tych przepisów to nawet pracownicy Urzędu Pracy się nie stosują. To tyle na ten temat. Życzę miłego weekendu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w swidnicy:) to kolo walbrzycha mialam w niedziele wracac do bremen, ale nie pozalatwialamjeszcze wszystkiego, wiec o pare dni musze przedluzyc pobyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T5ofi nie mialaś racji co do przepisów polskiego urzędu pracy, a teraz obracasz kota ogonem i próbujesz zwalić jakąś winę na mnie, tylko nie rozumiem za co za to że wyszukałam wiarygodne informacje które nie zgadzały się z twojimi? Mam swoje zdanie i niestety mnie nie styranizujesz a prawnikow jest cała masa i każdy na szczęście może wybierać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w przeciwieństwie do ciebie nigdy nie mówie, że mam racje, przedstawilam konkrety z ustawy, i na tym kończę . życzę milego weekendu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,dziewczyny,jakos nie za wesolo dzisiaj na naszej stronie,szkoda .Wlasnie mamy Wochenende i bardzo sie z tego ciesze.Nareszcie moge odpoczac od pracy i szefowej.W niedziele wybieram sie do Pfarrkirchen,bardzo sie z tego ciesze.Pewnie poznam tam fajna babke.O ,widzie,ze cos za bardzo sie ciesze dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toffi jak my dla Ciebie za glupie jestesmy ,to po co z nami tu siedzisz? Umow sie najlepiej z kolegami po fachu ,tam przynajmniej wszyscy beda na Twoim poziomie:P Dziewczyny ja dzisiaj caly dzien w ruchu,bylam wczoraj na kursie ale przyszlo tylko 5 osob.Jak nikt wiecej nie przyjdzie w nastepnym tyg.to kursu nie bedzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen masz szczęście że zajrzałaś, bo myślałam że na serio się wczoraj przejęłaś tą pomarańczką, szkoda że z tym kursem tak wyszło, bo już byłaś taka zadowolona że gdzieś się wyrwać możesz, ale może jeszcze nic straconego, może się pojawi więcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Agi
nie gubisz sie w Swidnicy????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Agi
nie,tak tylko pytam bo sie wciagnelam juz w ten watek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×