Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Witam i przesylam pozdrowienia dla wszystkich chorych i zmarzluchow🌼 Kassay....u mnie jest wigilia z 12 potraw....i przy stole siedzi 30 os, barszcz z uszkami, zur z grzybami, grochowa, kapusta z grochem i do tego ziemniaczki, pierogi ruskie i z kapusta ( w 10 sa sliwki, jak ktos znajdzie ma szczescie caly rok;) karp, ryba w galarecie, kutia, u mojego meza zupa grzybowa, rybna, lamance z makiem - wszystko zalezy od regionu,,u nas sie liczy to ze z usmiechem spotykamy sie, jemy potem sa prezenty, koledujemy i idziemy na pasterke, a w tlumie 30 os jest wesolo:):) moj maz przyzwyczajony do wigilii na 4 - 5 os, byl w szoku, ale po to sa te swieta, zeby sie zblizac do rodziny, i warto pokonywac te 1200 km w jedna strone...:-O ps. na przeziebienie gorace mleko z czosnkiem, i lyzeczka masla - wiem ze fuj ale dziala jak najllepszy antybiotyk ❤️ Trzymajcie sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 No chyba ale niebede tyle gotowala na nas 4 osoby w tym jest juz ten maluszek.Tyle niejemy:-))A u nas to möj dözy ryby nielubi:-(I grzyböw tez nie:-)) Ide na zakupy bo maly juz mi tutaj zasypia.trzeba cos na objad wymyslec. Moze znowu jakas zupe.zawsze najlatwiejsza jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay, ja w tym roku niestety tez zostaje w domku i bede miec wigilie na 4 os....a rybe i grzybkimozesz czyms innym zastapic.. niewazne co sie je liczy sie atmosfer, bliskosc, oplatek i .............. zapach choinki uwielbiam go:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam od 16 lat sztuczna choinke.Nie ze szkoda mi bylo pieniedzy ale drzewek:-))chociaz tez uwielbiam ten zapach.W tym roku chce kupic nowa . Rybke w galaretce zawsze chetnie jadlam:-))ale tylko dla mnie robic nieoplaca sie chyba.nawet nie wiem jak sie robi. Dzisiaj znowu pomidoröwka i ide zaraz maszerowac.Zimno jak nie wiem.Musialam zaraz podkoszulek nalozyc a i Jerry mial zimne raczki.Do niedzieli ma sie u nas ocieplic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, ale zapamietalam, Breme jako kraine deszczowcow, ciagle deszcz:):) Ach...na wigilie trzeba sobie dogodzic:):) ja tez np kutie bede robila dla siebie (mak, ziarna pszenicy, bakali e, miod) bo reszta nie lubi, ale to taki wyjatkowy wieczor...:) a na rybe w galarecie ktoras na pewno podrzuci Ci przepis:) achh Kassay...mi tez szkoda drzewek - kupuje w doniczce, a potem wsadzam do lasku:):) wilk syty i owca cala;) ja tez uciekam na spacer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi - wiem ze goraco mleko z czosnkiem i maselkiem cuda dziala, jako dziecko musialam to popijac, tyle ze ja tego teraz nie potrafie przelknac, wtedy robilam tez pod przymusem :( Ostatnio wyprobowalam czosnek w inny sposob, zrobilam z niego \"watowy czopek\", zaaplikowany w uszach - przyniosl mi ulge, nie mailam juz takich boli w uszach pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest usmieszko jeszcze jedno wyjscie:)) maselko, do tego wcisnij czosnek duza ilosc, i koniecznie troszke soli:) pycha, a uodparnia:):) ale biada mezowi z takim zapachem:)) ach i dziekuje za maile! fakt mleko jest tragiczne, ale skuteczne, ze ho ho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zungenbrecher
Allergischer Algerier, algerischer Allergiker. Blaukraut bleibt Blaukraut, Brotlaib bleibt Brotlaib, Brautkleid bleibt Brautkleid. Bürsten mit harten Borsten bürsten besonders sauber. Der Dachdecker deckt dein Dach, drum dank dem Dachdecker, der dein Dach deckt. Der Flugplatzspatz nahm auf dem Flugplatz Platz. Auf dem Flugplatz nahm der Flugplatzspatz Platz. Der froschforschende Froschforscher forscht in der froschforschenden Froschforschung. Der Koch roch auch noch in der Nacht nach Knoblauch. Der Leutnant von Leuten befahl seinen Leuten, nicht eher zu läuten bis der Leutnant von Leuten seinen Leuten das Läuten befahl. Der Potzdammer Postkutscher putzt den Potzdammer Postkutschkasten. Der Schweizer Schweißer schwitzt und schweißt. Der Schweizer Schwitzer schweißt und schwitzt. Schwitzend schweißt der Schweizer Schweißer. Der Zahnarzt zieht Zähne mit Zahnarztzange im Zahnarztzimmer. Der Zweck hat den Zweck den Zweck zu bezwecken; wenn der Zweck seinen Zweck nicht bezweckt, hat der Zweck keinen Zweck! Die Katze tritt die Treppe krumm. Ein chinesischer Chirurg schenkt tschechischen Skifreunden frischgebackene Shrimps – frischgebackene Shrimps schenkt ein chinesischer Chirurg tschechischen Skifreunden. Ein sehr schwer sehr schnell zu sprechender Spruch ist ein Schnellsprechspruch, auch ein nur schwer schnell zu sprechender Spruch heißt Schnellsprechspruch. Es lagen zwei zischende Schlangen zwischen zwei spitzigen Steinen und zischten dazwischen. Es soll vorkommen, dass die Nachkommen mit dem Einkommen nicht mehr auskommen und dann vollkommen verkommen umkommen. Esel essen Nesseln nicht. Nesseln essen Esel nicht! Fischers Fritz fischt frische Fische, frische Fische fischt Fischers Fritz. Hinter Hermann Hannes Haus hängen hundert Hemden raus. Hundert Hemden hängen raus, hinter Hermann Hannes Haus! Hinterm hohen Haus hackt Hans hartes Holz. Hartes Holz hackt Hans hinterm hohen Haus. Ich kann schnelle Sätze schneller sprechen als andere Schnellsätze sprechen können. In Ulm und um Ulm herum blühen Ulmen. Ulmen blühen in Ulm und um Ulm herum. Kleine Kinder können keine kleinen Kirschkerne knacken. Kleine Kirschkerne können kleine Kinder keine knacken. Lang schwang der Klang am Hang entlang. Mit kurzen Stecken Schnecken schrecken mit langen Stangen Schlangen fangen. Robert Rolf rollt rasch die runden Rollen, runde Rollen rollt rasch der Robert Rolf. Russische Russen rutschen russische Rutschen russisch runter. Schneiderschere schneidet scharf, scharf schneidet Schneiderschere. Schnellsprechsprüche spreche ich schwer schnell. Sieben Schneeschaufler schaufeln sieben Schaufeln Schnee. Sieben Schaufeln Schnee schaufeln sieben Schneeschaufler. Weil lustige Leute laufend lachen, lachen lustige Leute auch beim Laufen. Wenige wissen, wie viel man wissen muss, um zu wissen, wie wenig man weiß. Wenn hinter Fliegen Fliegen fliegen, fliegen Fliegen Fliegen nach. Wenn wir wären, wo wir wollen, wie weit wären wir wohl weg! Wer nichts weiß und weiß, dass er nichts weiß, weiß mehr als der, der nichts weiß und nicht weiß, dass er nichts weiß. Wer will weiße Wäsche waschen? Zehn Zahnärzte ziehen zehn Zähne. Zehn Ziegen ziehen zehn Zentner Zement zum Zahnarzt, zum Zementieren zerbrochener Zähne. Zwanzig Zwerge zeigen Handstand, zehn im Wandschrank, zehn am Sandstrand. Zwei Hände, zehn Finger, zwei Füße, zehn Zehen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halli hallo :-) tutaj pada od wczoraj wieczor.Zimno jest przez ten deszcz ale ciesze sie na niedziele bo ma sie ocieplic i slonkp znowu wyjdzie. Tofi masz racje chyba z ta deszczowa Bremen bo i ja to tak widze .Ale wydaje mi sie ze w wiekszosci niemiec jest taka pogoda.Tutaj bardziej poprzez morze pölnocne a z lewej strony ocean. Ale jednak jest chyba röznica bo kiedy tutaj na niebie sie tyle dzieje to jest w okolicach gdzie pogoda taka sobie bez deszczu raczej nudno.Chodzi mi np. o to ze jak mieszkalam kolo Mönchengladbach przez rok to prawie ani jednego zdjecia niezrobilam bo niebo bylo dla mnie jakies nudne.Nic sie niedzialo na nim albo bardzo malo.A jak w Bremen jestem to moge prawie codziennie zdjecia robic.Chociaz i to niejest az takie wazne.Ale lubie to bardzo kiedy chmury sie zmieniaja albo jak slonko zachodzi to sa chmurki takie piekne a czasami to sie widzi rözne dziwne rzeczy:D No ale kazdy lubi cos innego.Ja sie napewno nigdy nieprzyzwyczaje do tej pogody tutaj.Ale w tym roku mielismy przepiekna pogode i bardzo malo padalo. Niewiem co robic ...:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEŃ DOBRY a u nas pięknie , słonecznie, ale zimno się zrobiło, trzeba już jesienne kurtki z szaf powyciągać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to prawda. Wczoraj wieczor to doslownie nos mi odpadal z zimna.. A i w domu nie za cieplo. Dzieci marudne bo szybciej robi sie cieplo i choruja ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apetyt mi rosnie z dnia na dzien, a cieple napoje musze ciagle pic bo mi zimno w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Barbarag, Fa! Ja dopiero wstalam, jest tak zimno, ze pierwsze co, to zalaczylam heizumg :P Az nie chce sie z domu wychodzic A jeszcze wczoraj tak ladnie swiecilo slonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-))moje dziecko siedzi nobok mnie i wcina gruszke:-)) lepsze to niz mi caly poköj na glowie posadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D no no wszyscy juz weekenduja albo zajmuja sie dziecmi :P A ja jutro jade na wycieczke i zabieram misia w teczke. Po wycieczce Wam napisze gdzie bylam i moze jakies fotki wysle. jeszcze mam kilka zaleglach z wakacji :P ale juz w przyszlym tygodniu siade troche na 4 literach przed kompem i pozmniejszam je do rozmiarow, ktore przyjmie Wasza poczta. U nas slonecznie ale nie za zimno. Co do swiat, to zapraszamy moich rodzicow :D ja nie mam urlopu a tak na 3 dni to mi sie nie chce jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo Belaiza, zycze wam milej wycieczki,oby pogoda dopisala.U mnie jutro impreza,a dzisiaj,zaraz wychodze na kurs malowania.Mam nadzieje,ze bedzie fajnie. Zycze wszystkim milego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa z BW
Dzieki maremarie i Clodi za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facetów można podzielić na trzy podstawowe grupy: tych, którzy nadają się na mężów, tych, którzy nadają się na kochanków i tych, którzy do niczego się nie nadają. moj facet nalezy do tej trzeciej grupy, wiec chyba czas dac sobie spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim 🖐️ ignoracja super jest ten utwor, w ich wykonaniu :D aga_ na szczescie moj nalezy do tej pierwszej grupy :) dlugo jestescie razem? ty musisz wiedziec, co bedzie dla ciebie najlepszym rozwiazaniem, powodzenia zycze, grunt to sie trzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cludi zdradz w koncu ile masz
cludi zdradz w koncu ile masz lat ;) Schönes Wochenende :) NICK ******** MIESJCOWOSC ***** LATA W RFN **** WIEK **** DZIECI aga **** Frankfurt******** ???????? *********** Aga_ ******Bremen*********** ????????? *********** ?????? *** angelina 22****Monachuim-Karsfeld****????** 22lata****maz asia80****Stuttgart(Göppingen)****3 lata***26 lat****1 dziecko(Bastian 8m-cy) balooonik**** Gütersloh-NRW******7 lat****50 lat BARBARAG ****Raciborz ****30 lat ****2 dzieci (Kamil 6lat i Natalia7lat) beleiza****(Bawaria)Pfarrkirchen***1 rok***36 lat bremenka****Bremen**** od marca 2006****24 lata****maz Carolina77****NRW-Essen******3msce******20 lat cludi_alb********Münsingen******2,5 roku*****???? e-v-a****Teising**** 17,5****41lat w(7.10)****dzieci(Olivia-15lat) Fa************Bayern********7 lat*********37 lat***dwoje dzieci Gingera****Weil am Rhein-BW****przeprowadzka w planach****35 lat-(corka15lat+ciaza). Gosia_70****36lat hessen**** Isia27 ****Travemünde ********1,5 roku**** 27 lat janta****Szczecin**********38lat****maz****3dzieci(13, 4, 1,5 ) justynaamelia****Bawaria****11 m-cy******26 lat****2dzieci(3; 1,5msca) Justys78*******Nordhorn*******2,5roku******28 lat kajaffm****Frankfurt**** kasiulica****Karlsruhe(Germersheim) ****1rok**23 lata kaska12345**** Kassay(Iwona)****Bremen****20 lat**** 36lat****2 dzieci(16lat i roczek) kc*****Bad Kreuznach (RP)*****2,5 roku****23 lata Lena****Berlin**** lenka******** limes-inferior **** Brocken******4,5*******34 lata madlen21****Heppenheim (Hessen)****3lata****21 lata (Olivia-2 latka, Thomas 4msce) Madzialenka_1****Esslingen ******3 lata****23lata malutka_de*****Bad Urach*******5lat *****24 lata****1 dziecko(7 m-cy) maremarie*** Stuttgart(Steinenbronn)***29 lat mary.de ****Wiesbaden ********????*******21lat****chlopak micka********** Pforzheim*******9,5 ******32lat******1 dziecko(28.11.04) Mo.nika*******Bremen*********1rok*********30 lat****3 dzieci(8,5,0--3.04.06) naneczka*******München *******6lat ******????? Nett-ka****Fellbach bei Stuttgart****8 lat ****33 lata Ona 22****Wilhelmshaven(bei Bremen)****4lata***22 lata(strzelec) sarra...****Hannover ****5lat*****?????******maz Tin*************Hamburg*******16,5 *******34 lata******2 dzieci Tofi_Bremen*** Kassel/Bremen**** 1rok **** 27lat ***** (dziedziczka na 31.03.07 J) usmieszka*****Tübingen******3 lata********25 lat Werkaaa*****Gütersloh (NRW)****3,5 roku ****32 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×