Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Hallo 🖐️ rzeczywiscie od samego rana smutne wiadomosci :( przykre to bardzo kolejna tragedia czlowiek sie rano budzi i nie wie czy dozyje do wieczora sarra odpowiadam na pytanie o zwierzakach w polsce mialam 3koty i psa - Dobermana, ktory jest teraz u moich dziadkow moj maz, ma niestety alergie na kocia siersc, wiec juz chyba kota miec nie bede, bo by sie biedak zakichal ;) a psa nie moge wziac, bo jest tu gdzie mieszkamy zabronione, ale kiedys jak sie dorobimy wlasnego mieszkania lub domku z ogrodkiem, to na pewno bedziemy miec pieska, poniewaz oboje kochamy zwierzeta uwazam, ze dzieci oswojone ze zwierzakami sie lepiej chowaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag, jestem najbardziej za. prawie codziennie pale swieczki ale dzis bede miala powod aby je zapalic proponuje godzine 19-20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra to ty niezły dorobek zwierzątek miałaś, my mamy króliczka już ponad 2 lata, rybki, a chomik niedawno umarł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarra nasz królik nazywa się tak jak Twój Baks, moje dzieci mówią Baksiu, a wszyscy zawsze pytają jak jak ? Chyba MAX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny sara......pracuje w Titmoningu w dragenopharm....a te baby sie czepiaja nie wiem czemu chyba dlatego ze maja jakies kompleksy ..a ja nowa jestem i chca pokazac kto tam niby zadzi..no coz rusy tacy wlasnie sa nietylko baby chlopy niekiedy tez nie sa lepsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Tak samo jak Wy jestem wstrzasnieta ta tragedia. Juz od rana pale swieczke dla tych ktorzy zgineli. Co do zwierzakow to jak bylam jeszcze mala to mielismy w domu: jeza, chomika i psa. A teraz mam dwa psy i rybki. Chociaz akwarium chcemy wlasnie sprzedac. Pogoda za oknem koszmarna juz kolejny dzien. A tu czas na wietrzenie psiakow brrr. No ale coz skoro sie chialo miec obowiazek to nie ma rady:-). Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaa no jasne
jak o Polsce cos zle to "racja, sama racje i tylko racja", jak o niemcach cos zle "to klamstwo, bzdury, onet klamie". dobrze wam z tym musi byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfetka22 jesli chodzi o zapalenie symbolicznej swieczki dzis wieczorem. Proponuje 20h. Dopiero wtedy bede w domu.... Polaczmy sie w ten sposob dziewczyny i wspolnie oddajmy czesc gornikom ktorzy zgineli w katastrofie........:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok derag i claudi-alb jestesmy juz 3, zapalimy swieczki, mama do mnie dzwonila i mowila ze do odszkodowania (30.000zl) ktore maja dostac rodziny ofiar jakis prezes daje kazdemu dodatkowe 10.000 ledwo co dostaja wiadomosc ze synowie czy mezowie nie zyja a juz o odszkodowanaihc mowa, szkoda mi tych ludzi, przeciez oni nawet spokoju teraz nie maja, ciagle media, prasa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D limes-inferior -Wracaj jak najszybciej do zdrowka , jakby co to wiesz gdzie mnie znalezc:) derag5 , cludi_alb , smerfetka22 ...zapalam takze swiece....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie dzis poplakalam przy sniadaniu jak sie modlilismy o rodziny tych gornikow. Mam nadzieje, ze oni juz w niebie ale te bedne dzieci i zony :(. Ja wierze barbaro, ze Bog jest sprawiedliwy, choc moze inna sprawiedliwoscia od naszej ludzkiej. I mysle, ze ksiadz Smerfetki jakis niewierzacy byl :P Sarro ja w Polsce nie mialam zadnych zwierzatek oprocz mlodszej siostry, ktora kopala jak kon, szczekala jak pies i czasami sie lasila jak kot (jak chciala cos ode mnie).Mama sie nie zgadzala na zwierzeta w domu (dobrze, ze na siostre sie zgodzila ale moze nie miala innego wyjscia :P ). Teraz mam dwa koty i rybki mojego meza. Limes wracaj do zdrowia. Dowiedzialam sie dzis, ze mam sobie wybrac jakis kurs doksztalcajacy, za, ktory zaplaci przedszkole :D Evo czy ty masz zwolnienie? pewnie nie mozemy razem sie na jeden kurs zapisac? A teraz pomarudze na Polske troche, bo jak uczylam w Polsce to za wszystkie kursy musialam z wlasnej kieszani placic i jescze pani dyr sie potem chwalila jaka ma wyksztalcona kadre. Ceny kursow sa w Polsce podobne jak tu, za dojazd tez musialam sobie zaplacic i jeszcze spac na podlodze w przedszkolu, bo nie bylo mnie stac na hotel (a podloga kosztowala tylko 15 zl). Nie ma sie co dziwic, ze nauczyciele w Polsce niedouczeni, bo nie wszyscy tacy wariaci jak ja wy wywalic na kurs 173 swojej pensji i jeszcze na podlodze spac. z powodu moich przekonan religijnych nie zapale swieczki ale bede sie modlic za rodziny gornikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza.... \" z powodu moich przekonan religijnych nie zapale swieczki \"prosze napisz cos wiecej ....dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza.... Ja bardzo lubie czar swiec , one mnie uspakajaja , wyciszaja , potrafie sie skoncentrowac , zamyslic , czuje jej cieplo ... Modlitwa i swieca kojarzy mi sie z jednoscia... Potrafie godzinami wpatrywac sie w plomien ....modlac sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia mowi \"wtedy wzywaj Mnie w dniu utrapienia: Ja cię uwolnię, a ty Mnie uwielbisz\" Ps 50, 15 Nie ma nic w Bibli o tym, ze zapalanie swiec za zmarlych moze im pomoc w szybszym dotarciu do nieba. Ja wierze biblijnie wiec wole sie pomodlic i to nie za zmarlych, bo decyzja o tym czy bedziemy wiecznie swietowac z Ojcem czy pojdziemy na wieczne potepienie zapada za naszego zycia. Bede sie modlic za rodziny zmarlych, by znalezli droge do Ojca, by nie odczuwali materialnie braku swoich ojcow i mezow, by Bog ukoil ich cierpienie. By potrafili zrozumiec Boza sprawiedliwosc i dostrzec reke Boza w tym co sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nam na religii ksiadz zawsze powtarzal ze za zmarlych nie trzeba sie modlic,bo im jest juz dobrze,sa u Boga.Mozna sie najwyzej do nich pomodlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a biblia mowi, ze jedynym posrednikiem miedzy Bogiem i czlowiekiem jest Jezus - \"Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie\" J 14,6 wiec co moze taki zmarly wskorac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza.... Kazdy podchodzi innaczej do modlitwy , ja wyczuwam ironie w Twojej wypowiedzi .... Szkoda , nie zrozumialas mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza czy ty jestes ewangeliczka,bo kiedys cos czytalam i nie wiem czy to ty pisalas czy ktos inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deraga
NIe naleze do ekspertow w tej dziedzinie,ale swieca zapalona za zmarlego to nie jest symbol wiecznego zycia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki to znowu ja derag wpisalam sei na czerwono, bo jedno a mnie sie wbilo za duzo.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen21, dziekuje za zyczenia!!! Na to wychodzi,ze obchodze urodziny drugi dzien....hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derag to masz urodziny w ten sam dzien co mj kolega,no i trzecia dzidzia Heidi Klum,bo wlasnie wczoraj urodzila synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jestem ewangeliczka Nie Saro ja na temat religi nie ironizuje, to ze dobrze modli Ci sie przy swiecach to fajnie. ja lubie modlic sie w lozku calkiem opatulona kolderka. Czuje sie wtedy jak w lonie matki i najlepiej mi sie wtedy rozmawia z Bogiem. Ludzie roznie sie modla. Moj pastor opowiadal, ze mial taki czas, ze lubial isc do lasu tam gdzie nikt go nie slyszal i drzec sie do Boga. Doslownie sie darl na cale gardlo. Poprostu myslalam, ze masz na mysli, ze ta swieczka pomoze komus dostac sie do nieba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heidi Klum to ta co dala 4 imiona dziecku? dzis sie smiali w radiu jak bedzie na niego wolac, zeby posprzatal pokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny:) belaiza - tez sie zgadzam z Sarra---swieczka to symbol, a nie oznaka poganskiego zwyczaju, znak jednosci i czesto nawet nie ma wspolnego z religia, zapalaja ja ludzie roznej wiary,czasami niewierzacy - np jak zmal papiez zapalii ja katolicy, zydzi, ewangelicy, islamisci - ponad podzialami..... co do biblii...............ile religii tyle jej interpretacji:):) i podobno kazda jest absolutnie prawdziwa:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×