Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość zuuza
Cześć dziewczyny Pospałam sobie, zrobiłam pranko.Teraz jeszcze wpadłam na chwilkę do was. Jestem przerażona tym co pisze cludi_alb. Może teraz nie jest tak źle. W sumie w szkołach medycznych obowiązują przepisy unijne (program nauczania. ilość godzin etc). Puki co biorę się intensywnie za naukę niemieckiego. Janta jak byś mogła przyślij mi tego linka. Pa wszystkim dobranoc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ Jeszcze cos do tematu \"pielegniarstwa\" Wracalam dzis z zakupow i zadzwonila mi handy, rozmawialam chwilke z kolezanka- po polsku. Przede mna szedl jakis pan, na ktorego wogole nie zwrocilabym uwagi, jednak jak skonczylam pogaduchy, zwolnil, odwrocil sie i powiedzial \"przepraszam, czy mowi pani po polsku?!\" wtedy go rozpoznalam, jest to lekarz z tutejszej klinki, mialam juz przyjemnosc go poznac, bylo to 3 lata temu, tylko ze ja w szpitalu nie bylam pacjentka, a w odwiedzinach. Wiecie oco mnie najpierw zapytal \" Czy jest pani pielegniarka? \" Opowiedzialam mu pokrotce o mojej przygodzie z medycyna, o tym ze bardzo chcialabym pracowac w zawodzie, itd. o tym, ze robiac dyplom myslalam, ze tu w Niemczech, napewno znajde prace, bo wszedzie w mediach, glosno bylo o tym, ze tutaj takie zapotrzebowanie, itd. Pan Dr. powiedzial, ze sam coprawda, jest juz na rencie, ale wie, ze jest trudno, duzo etatow likwiduja. Wiele wyksztalconych pielegniarek wyjezdza do pracy w USA, Szwajcarii, Austrii i ze za kilka lat bedzie tutaj ta praca, bo juz taki okres byl. Wiec podniosl mnie troche na duchu, ze jeszcze nic straconego :) zuza pisalam juz, ze mieszkam w malym miasteczku (14 tys. mieszkancow, lacznie z okolicznymi wioskami) w duzych miastach, jest na pewno latwiej, mnie sie nie kalkuluje dojezdzac dziennie po 30-40km. w jedna strone, \"swiatek,piatek i niedziela\", jak dyzur wypanie. Mam nadzieje, ze slowa pana dr. sie spelnia i znajde prace na miejscu. Czego i Wam zycze!!! Nie ma nic fajniejszego, jak zadowolenie z pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was wszystkie po swieatch!Mam nadzieje ze spedzilyscie je wszystkie w milej rodzinnej atmosferze:) Ja bardzo chcialam zeby spadl snieg na swieta,ale niestety go nie bylo,wiec teraz juz mi go wcale nie potrzeba:P Ja na sylwestra nie wybieram sie nigdzie,bo z dziecmi to niemozliwe,a nianki(czyt.moja mama i siostra)wracaja jutro do Polski:( milego dnia wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jutro do Polski hurrra nie powiedzialam rodzicom, ze przyjezdzamy, wiedza, ze w poniedzialek bedziemy. Ale beda mieli niespodziewanke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
czesc dziewczyny.mam pytanie mieszkam w niemczech prawie rok.jestem w ciazy z niemcem ale nie mamy slubu jeszcze.nie mam tutaj ubezpieczenia zadnego bo mam klopoty w ordnungsamcie i arbeitsamcie.ile dostane kasy za urodzenie dziecka i gdzie o co kolwiem mam sie ubiegac.pomozcie mi,,,,aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tydzien tylko :( ale i tak sie cíesze, bo jeszcze trzy tygodnie temu nie mialam wcale jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny---
mam prosbe--- wy kiedys podalyscie tu taka fajna stronke do nauki niemcy ale nie moge jje znalezc. prosze was podajcie mi (chodzi o stronke i przyslowiami min itd) dzieki,buzka! :-):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny---
do belaizy--- dzieki za te stronki ,wszystkie otworzylam ale to nie s ate o ktore mi chodzi. kiedys jak sie nie myle BARBARAG podala taka fajna stronkr,zupelnie przypadkowo bylam na tym topiku i "dopadlam" ten adres. nie wiem juz na ktorej stronie topiko to bylo i jaka to stona internetowa.na pewno po polsku byla:) moze sie ktorejs z was przypomni,bede bardzo wdzieczna,pozdrowionka:) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belaiza
czy na bbc sa tez lekcje niem z polskimi tlumaczeniami? jesli masz podrzuc prosze 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc dziewczyny---
dzieki ! juz alles klar! chodzilo mi o www.german.pl czymi ta stronka ktora podalas, dziekuje jeszcze raz! buzka i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
dziewczyny pomozcie mi jak mam sie ubiegac i gdzie kase za urodzenie dziecka w niemczech....aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_agamor
jak jestes tu nielegalnie nie masz szans na kase, a pisalas cos ze masz problemy w ordnungsamt i arbeitsamt, ale moze wypowie sie ktos jeszcze kto jest na biezaco powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
jestem legalnie.mam swoja mala firme gewerbe ale nie mam ubezp bo biuro pracy stawarza jakies klopoty.najlepiej jak bym juz wziela slub i po klopocie.ale jeszcze nie mozemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_agamor
hmmm, najlepiej jakbys sie udala do sozialamt, tam na pewno ci pomoga, podpowiedza, ja nie jestem na biezaco, wiem ze od 1.1.07 koiety beda dostawac wiecej, zwlaszcza te ktore pracowaly. fakt slub rozwiazaby wszystkie problemy, bo bylabys ubezpieczona przez meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do_agamor
moze niejasno sie wyrazilam, od 1.1.07 matki ktore urodzily od tego dnia beda dostawaly elterngeld i to bedzie wiecej niz dotychczasowe erziehungsgeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
okej zrozumialam a powiedzcie mi jak jest z porodowym?jestem w ciazy i gdzies przeciez o to tez musze sie ubiegac.wiecie ile to bedzie kasy moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za porod nie ma nic
jest tylko kindergeld 154 e na mc i erziehungsgeld bzw. elterngeld

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za porod nie ma nic
jak nie masz slubu z obywatelem Niemiec badz sama obywatelstwa nie nalezy ci sie nic.. proste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
wiecie co ostatnio w ornungsamcie potraktowno mnie jak nic!!!mimo rocznej pracy powiedziano mi ze nic mi sie nie nalezy.a jak chce to mam sie pakowac i spadac stad......jak to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
a przed porodem na tzw.wözek i pieluchy tez mi sie nic nie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agamor
okej ale jesli ja przez pol roku prowadzilam swoja firme mala sprzatalam u ludzi w domach.zarabialam miesiecznie do 500E tzn ze nie moge sie ubiegac o te eltarngeld czy to dotyczy tylko tych ktorzy pracuja gdzies tam w jakiejs firmie i maja szefa nad soba itp itd...ja nie odprowadzalam zadnch podatkow nic jestem na 19§1 w sozialamcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ________________
gewerbe ale nie mam ubezp.., to z kad Ci maja zaplacic????Jak moglas zalozyc interas nie ubezpieczajac sie????? I to jako panna????Samotna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×