Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

DZIEWCZYNY !!!!!! Czy ja wam już mówiłam, że podejrzewam sąsiadki o podrzucanie mi prania :-p NO BO TO NIE JEST MOżLIWE żEBY TO WSZYTSKO W PRALNI BYłO MOOOOJE 😭 lub też mojej rodziny! piorę piorę o tu NIE UBYWA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytryna z miodem przerobiona... moczenie nozek, kompresy... kapiel w letniej wodzie... nie wysiedzi dluzej niz minute... mimo, ze kocha sie kapac, ma 22 miesiace wiuec jeszcze nie moge jej wytlumaczyc, ze to po to zeby jej lepiej bylo...:( dobrze, ze spi, chociaz wtedy organizm ma czas na regeneracje, w dzien goraczki jej nie zbijam, bo organizm sie broni, ale wieczorem...:( ja juz tyle znia przeszlam- z tymi chorobami drog oddechowych, ze kazdy kaszelek in katar wywoluja u mnie juz goraczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale staram sie widziec tez dobra strone- MAadleen caly czas´sie przytula, jak ja to kocham!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia987 brrrrrrrrrrrrr bity rok sie z inhalacjami nie rozsztawalysmy, maski itd itp.... jak bedzie trzeba to znowu zaczniemy,teraz stosuje zuamiaqst jako takioch inhalacji-zapobiegawczo lampke zapachowa z olejkami. Madleen chorowala przez bakterie i wilgoc, wszytko bylo niewidoczne w mieszkaniu, i w ten sposob trula sie od urodzenia... dopiero przeprowadzka okazala sie najlepszym lekarstwem. no i mialysmy wspanialego lekarza, ktory bardzo szybko reagowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już pisałam mój synek tez coś złapał i właśnie wyhaftował mi całą kanapę i wszystko co na niej było ja tam zadowolona jestem że się właśnie do mnie nie przytulał :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zasnął :-) a ja idę dalej prać bo to co nadrobiłam on właśnie wyrównał ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 :D rozumiem, Madleen mowi do mie przed chwila : MAMA KOMM KOMM TULIC :) ale nie zanosi sie na zadne robotki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic nie wim ja PIEERE !!! ************************************* jak mi podrzucisz to w tym amoku jaki mnie ogarnąłl nawet nie zauważę :-p a tak na poważnie to WITAJ 🌻 na pewno zaraz ktoś ci objaśni co i jak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może nie tak zaraz :-p ale kiedyś na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu tak parle parle a tam pranko czeka ...o już nawet słyszę jak mnie woła ;-) 🖐️ do potem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC WSZYSTKIM 🌻 i stawiam urodzinowego torta. Dziunia🌻 dopiero przeczytalam. Dwa razy zyczenia :czy nie za duzo slonce? Bo sie przyzwyczaje......:D:D:D:D Witam nowe🖐️ Anna65 🌻 fryzjerka🌻 sunshine🌻 dla ciebie wiele slow uznania, jestes silna kobitka i taka pozostan. Podoba mi sie , ze tak otwarcie mowisz o sobie i otym co przeszlas. Podziwiam cie i trzymam kciuki za twoja ciaze🌻:D:D:D Anna65🌻 wlasnie doczytalam to co napisalas do Figii. I mam pytanie: czy jesli dostalam z niemieckiego urzedu Steuerklasse1,5 ,czy to jest to samo co Steuernummer- a majac ten drugi ,czy to jest rownoznaczne z tym , ze moge legalnie pracowac? I nie musze jako polka wystepowac o pozwolenie na prace? Jo24🌻 podoba mi sie twoja radosc zycia😘 Teraz lece sie kurowac dalej, glowa mnie boli od paru dni i juz niezlicze tabletek , ktore wzielam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulko26 🌻 ciebie tez witam 🖐️ napewno mozcie po urodzeniu dzieci zlozyc papiery na Kindergeld, a czesto wyprawki rozdaja w szpitalach, funduje to np. pampers, ale to indywidualnie kazdy szpital ma , albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam! Jeszcze raz, jeszcze raz, niech żyje, żyje nam! Niech żyje nam! A KTO 🌻 Elżbieta 🌻 Niech mu gwiazdka pomyślności, nigdy nie zagaśnie, A kto z nami nie wypije, niech go piorun trzaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech mu w kartach tyle szczęścia ile ma w miłości, A kto zdrowia nie wypije, niech przeprosi gości. Niech im służą jak najdłużej serce i wątroba, Kto się z nami nie napije, ten jest kawał żłoba. Niechaj gwiazdka pomyślności chroni nas od kaca, A kto z nami dziś nie pije, niech się sam przewraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za mile slowa ale prawda jest tez taka ze mialam ogromne szczescie i za to jestem wdzieczna losowi, chociaz teraz znowu pod gorke. A moze ktos wie czy kobiety w ciazy moga sie ubezpieczyc? Bo podobno nie. Mieszkam tu rok ale nigdy nie mialam ubezpieczenia zdrowotnego bo korzystalam w polsce z leczenia a tam jestem ubezpieczona, ale NFZ nie pokrywa teraz mojego leczenia tutaj. Myslalam ze jak wyjde za maz w kwietniu to wejde na ubezpieczenie meza ale jego krankenkasse jest prywatna i nie ma ubezpieczenia rodzinnego. I w sumie nie wiemy co teraz zrobic bo leczenie moje tutaj wychodzi nas kupe kasy i jest nam teraz naprawde ciezko. A moze ja moge sie gdzies zglosic o jakas pomoc. Jesli ktos cos wie prosila bym o jakies informacje. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też przyłanczam się do życzeń urodzinowych, podziwaim was dziewczyny za tak wielką radość życia, dzisiaj to śmieję się sama do siebie jak czytam jo24 czy dziunie987, bardzo mi pomagacie samą obecnością na forum, mam dzisiaj chyba znowu doła i tak sentymentalnie mi sie robi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunhine -> Limes chyba będzie coś wiedziała , ale na nią trzeba poczekać bo teraz Kaj chyba w OP jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunhine -> no widzisz , juz ktoś sypnął namiarami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM piatkowo....witam nowe kobitki.....dla tych co w ciazy ,ja tez nie dawno bylam w ciazy ktos podpowiedzial zeby udac sie do instytucji PROFAMILIA-poszukajcie na necie adres najblizszy Waszemu miejscu zamieszkania-ponos pomoc jaka oferuja zalezy od landu-ja nic nie dostalam bo maz za duzo zarobi a mej corki nie wzieli pod uwage ,bo w Pl to nie nic nie potrzebuje;(....ale blizniaki mysle ze sie zalapia...;) a trzeba im koniecznie pokazac mutterpass. A ubezpieczenie-jesli jestes mezatka masz prawo na ubezpieczenie meza-ale w PL trzeba zrezygnowac,nie mozna byc tu i tam-a w De zawsze moze kase chorych zmienic,tu jest masa tego .Pozdrawiam-i dziekuje za komplementy w kierunku Olivera;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Anulka wydaje mi się że jest odwrotnie, że jak ty niemieckie obywatelstwo masz to ci się właśnie więcej należy , no ale nie będę się mądralować bo na własnej skórze nie doświadczyłam znam tylko osobę co otrzymała możliwość pójścia na kórs językowy powtórnie - całe 10 miesięcy ja podobnie jak Dziunia - niby fajnie, dyplom ładny, ale płacić to muszę za wszystko z własnej kieszeni bom ja tylko unijna istota a nie Niemka ;-) ja tu dzisiaj tylko PIERE ! :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten \"kórs\" to czywiście prowokacja z mojej strony :-p pomiętacie!!! ja tylko PIERE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno dla Profamilii rowniez wazne sa zarobki z ostatnich 3 miesiecy odliczaja czynsz jesli macie mieszkanie,u mnie dom i czynsz odpadl...i dlatego sie nie zalapalam a ponos nawet moga i 600euro dac na wyprawke,albo wozek....jak sie im jeszcze wmowi ze sie nie ma nic dla dzieci ,zadnych znajomych co by cos uzywanego ofiarowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaiaK ----> a co ci to dziołszka ? czemuś smutna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tam forum jest zakrecone trudno cos znalesc a juz nie powiem zeby przeczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiaK miało być a nie KaiaK to już nie prowokacja :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunhine masz racje - siedź z nami ;-) prędzej czy później się dowiesz wszystkiego :-D dla gopolonii 🌻 co by się nie gniewali bo fajni są ! ;-) tylko mało tam \"przytulnie\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka26 g**** prawda, te wredne baby zawsze tak Ci powiedza, nalöezy Ci sie kurs, sama na taki chodzilam, ba nawet na 2! i mam niemieckie obywatelstwo... nje daj sie. masz prawo do wyprawki na dzieci, onia na poczatku zawsze powiedza NIE... i do Caritasu. lub do podobnej instytucji tez proponowalabym sie zglosic, wez ze soba mutterpass jak powiedziala juz Gingera i dzialaj! i nie masz sie co krepowac, ta pomoc Wam sie nalezy... i nie zapomnij skorzystac z pomocy poloznej... masz to refundowane, a bardzo Ci sie przyda przy dwojce dzieci, no i kursy np przygotowawacze do porodu, lub co ja juz sobie \"zaklepalam\" Bauchrückbildung... po pierwszej ciazy wrocilo wszystko same do normy, ale taraz mysle ze zostanie mi to i owo... Krankenkasse tez zawsze trzeba ponaglic... i powodzenia. mi zostalo juz lub jeszcze 6 tygodni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo ale ta stronka profamilia to po niemiecku a u mnie krucho z jezykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×