Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ach a co do jedzenia to zrobilam przedwczoraj Keiserschmarn myslalam, ze pekne z przejedzenia ale pychota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, nadrobiłam zaległości, no i oczywiście bez komentarza a u nas chyba wiosana... ciiiiiii nie mówię głośno bo zwieje jeszcze... w pracy wzięłam sobie wolne do końca tygodnia żeby trochę odpocząć, ciekawa ile zrobię, znając zycie pewnie nic... a gdybiście były takie miłe to powiedzcie czy YR wysyła też do PL? no i adres www bo może i ja coś zamówię, chociaż co prawda używam vichy bo jeden słoiczek wystarcza mi na 2 m-ce a to mi sie opłaca, ale zmiany są wskazane, tak więc proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no martaHB fajnie, że zostajesz a wiecie co, mam tez taki mały problem, muszę podjąć pewną decyzję, nie mogę wam jeszcze powiedzieć, ale jak się zdecyduję to obiecuję ze powiem, nie mogę zapytać o radę nikogo ze swojego otoczenia, bo zaraz cała sprawa pójdzie w eter i nic z tego nie będzie uciekam w poduchy spokojnej nocy z wiosennej pólnocy Wam zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomaranczki : niebylo to przeciwko Tobie co napisalam ale raczej knorr i magi chyba ze tam pracujesz :-) Niewychodze z tego zalozenia ze cos zlego chcialas powiedziec.Tyle tylko ze mam wlasne zdanie na ten temat i niemoge byc cicho jezeli wiem ze cos mogloby komus zaszkodzic.Ze tobie sie do tej pory nic niestalo bardzo mnie cieszy ale zazwyczaj takie sprawy wychodza po latach . Kazdy je co chce. A ja poprostu unikam tych torebek bo staram sie zdrowo zyc i ostrzegam przed nimi.Dziwie sie ze tak bardzo cie to podraznilo. marta fryzjerka napewno by do Ciebie do domu przyszla.Ale zapytam.Niema sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu YR ma w Polsce filie, moja kolezanka zamiawiala. Wpisz w googlach pewnie maja stronke. Ale tajemnicza jestes. Mam nadzieje, ze podejmiesz wlasciwa decyzje. Ja tez staram sie nie jest z torebek (barszczyk winiary tylko jem jak mam ) i nie wroze, bo to tez strasznie szkodliwe jest i wychodzi dopiero po latach. No to lece do lozka, mam nadzieje, ze nie wywolam potyczek slownych ale nie moge czytac jak ludzie sobie szkodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza -> stwierdzenie było dość abstrakcyjne (pomijając uszczypliwy jego wydźwięk) , więc by uniknąć bezprzedmiotowego sporu nie zostawiaj tematu zawieszonego w powietrzu , to dość prowokująca postawa . Ja chętnie się dowiem dlaczego wróżenie może zaszkodzić ? Nie jestem zdeklarowana by stanowić stronę w dyskusji, określam się jako \"osobę zainteresowaną \":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tu już dziś nikt nie przyjdzie :-( to dobranoc kobiałki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka dzisiaj mam cały dzień dla siebie i domu mała zaraz do przedszkola a ja za generalne porządki głównie w jej zabawkach, zajrzę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam porannie :) ja juz na nogach-Madleen obudzila sie z goraczka :( poczekam jeszcze troche... zobaczymy co z tego bedzie ( mam nadzieje, ze nic nie bedzie), a ja sama zaraz do lekarza musze leciec, do kontroli, na ostatnie USG. Bremenka....jestes??? jedziemy do kwiaciarni? dzisiaj by mi pasowalo, bo nie bede musiala malej ze soba ciagac, Kuba w domu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kobietki!!! Kasia przesylam adresy YR: www.yves-rocher.de www.yves-rocher.pl Poza tym milych porzadkow. Marta ja tez mam nadzieje ,ze nic nie bedzie Madleen.Nie ma nic gorszego jak chore dzieci. Wiem cos o tym, bo mimo,iz swoich jeszcze nie mam opiekowalam sie swojego czasu blizniakami. To byl koszmar , gdy chorowaly... Pozdrowienia i milego poranka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany rany rany joj jo joj ile u mnie śniegu :-o już odkopałam samochód , podjazd i chodnik oczywiście , taki kurka fitnes o poranku :classic_cool: a jak już się odkopałam to pojadę na zakupy miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo napisze Ci na maila, jak znajde chwilke czasu Snieg u mnie tez ale w ilosciach minimalnych i mam nadzieje, ze zaraz sie rozrozni. Kot wrocil do domu obroza jest cool :D Marta mam nadzieje, ze goraczka chwilowa. Zycze Wam milego dnia i zaglebiam sie w lekturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag - dzieki marta mam nadzieję, że gorączka chwilowa, chociaż u małych dzieci to różnie bywa a u nas nie ma śniegu na szczęście!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ta strona to www.sozpol.de tam wszystko pisze, a można nawet zamówić poradnik dla konkretnego miasta, opracują Ci krok po kroku gdzie się udać , co załatwić, jakie dokumenty potrzebne, adresy urzędów , telefony, no konkrety poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O przepraszam, zapomniałam , że zmienili adres na europejski www.sozpol.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunhine
Desserter to jest moje gg 6832016 albo mail sunhine@wp.pl belaiza dzieki mialas racje warto czasami poczekac. Przepraszam bardzo rowniez za brak mojego wychowania ze sie nie przectawilam . Nazywam sie Ania i od raku mieszkam w Dortmundzie w Kwietniu wychodze za maz a we wrzesniu spodziewam sie mojego wyczekanego i upragnionego dzidziusia i wtedy mozna powiedziec ze moja rodzinka bedzie w juz w calosci. Nie mam najomych polakow wiec bardzo tesknie za polskim jezykiem i wogole za polska. Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojej paczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiatm ponownie... wlasnie wrocilam od lekarza, dzisiaj pani doktor zrobila fotki 3D, wiecie co? normalnie mojego ojca zobaczylam!!!!!!!! ten nos kartofelkowy (taki jak moj z reszta! :D ) moj maz to juz aparatem fitki porobil temu zdjeciu (nie mamy niestety skanera) i wyslal do mojej siostry sie pochwalic :D co do goraczki Madleen, jest juz lepiej, ma stan podgoraczkowy ale jest ok, ja wiem, ze w dzien sie nie powinno zbijac, ze organizm sie broni, ale mi wydaje sie, ze ona cierpi, a ona tak serio swiruje jak pijany zajac :D :classic_cool: Barbarag dzieki za ta strone, pomoze mi w pomocy kuzynce, juppi nastepna z Bremen bedzie ;D ide zjesz pozne sniadanie, bo rano nie zdazylam. bremenka gdzie sie podziewasz? kwiaciarnia nie aktualna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine witaj 🌻 na czesc nowej klubowiczki poczekam nawet ze snaidaniem ;) , ja do pazdziernka zeszlego roku mieszkalam w Gelsenkirchen, do Dortmundu mialam zatem rzut beretem, jezdzialm tam na zakuy czesto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czwartkowo.... sunhine -witaj w naszym gronie proponuje sie zaczernic....bo na pomaranczowy chyba wiekszosc z nasz ma uczulenie...wysypki i inne...jak milo nastepna ciezarowka;)duzo zdrowka....a u mnie mokro sniegowo-deszczowo...brrr..paskudnie ..a ja chce na spacer.... Belaiza-czy Ty cos dostalas ode mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunhine
przepraszam za pokrecone litery ale moj komp odmawia poslusznosci i pomimo ze poprawiam literki wskakuja inne : - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine -mnie tez sie czasem tak dzieje na dole ekranu po prawej powinno byc DE chyba ze masz PL kliknij lewym myszowatym i obadaj co tam masz powinno chwycic ,a jak nie to moze restart kompa pomoze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekstra dla ciebie gingero juz sie zaczerniam Marto ja rowniez chodze na te usg 3d super sa nie? Strasznie ci zazdroszcze bo stego co doczytalam ty juz jestes na samym koncu ciazy. Ja dopiero w 10 tygodniu ale juz uziemiona w lozeczku do ostatniego dnia ale to nic warto. Dziekuje tylko ze mam kompa i internet bo bym zwariowala caly dziem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-)) belaiza ja tez chce tego maila bo mnie to teraz tez interesuje.Znalam turczynke ktöra möwila ze sie zle czuje jak karty kladzie ale to byla jedyna osoba ktöra miala problemy.Moja babcia jak i jej mama kladly karty i nigdy nic niebylo.Moja babcia miala 82 lata jak zmarla. Pozatym rozmawialam z paroma osobami na ten temat ktöre wlasnie powiedzialy ze jezeli sie taki dar ma to sie ten poprostu ma(od Boga) i jezeli ktos sie przeciw temu stawia to wlasnie zaczynaja sie problemy.To jest tak jakby sie chcialo sciane przesunac lub popchnac.Im bardziej sie ja popycha tym bardziej cisnie nas. Mysle ze to jest poprostu tak ze niekazdy ,moze patrzec na krew i byc lekarzem i tak samo jest byc moze z tymi sprawami. Wczesniej przeciez tez prubowali wielcy uczeni ludziom wmöwic ze zacmienie slonca jest nic innym jak ze Bög jest zly nas ludzi bo niedobrzy byli i musza teraz jakas tam owieczke zabic na ofiare. Wiele rzeczy zmienia swöj sens po uplywie pewnego czasu. Kto by pomyslal ze mozna na ksiezyc poleciec. Wczesniej cos niemozliwego. Jest wiele rzeczy gdzie sie nam wmawialo ze tego niewolno i tamtego niewolno bo.......I tak jest do dzisiaj.Co na koncu jest prawda a co nie musi kazdy sam dla siebie rozstrzygnac.:-)) Niechce nikogo do tego zachecac ale niemoge powiedziec ze jest to cos zlego.Bo niemam na to dowodöw.Jedyne co moge powiedziec jest ze wierze w te rzeczy. Belaiza ja respektuje Twoje nastawienie .🌼 Möj Jeremmy wzial sobie dzisiaj gel do wlosöw dözego i sobie we wlosy wtarl .-)) a ze to taki plastykowy sloiczek no to pasowaly tam ludziki od lego :D.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach.....witam wszystkie nowe twarze :D Marta a moze jezeli tylko stan podgoraczkowy to zostaw co?Na wieczör mozesz jej nözki owinac wilgotnym recznikiem i bedzie dobrze :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce tez zdjecia. Gingera :-)) od Ciebie tez.Czekam juz od paru miesiecy ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine zleci :) ja jestem w 34tygodniu i odliczam juz dni... tak naprwde mam dosc! pierwsza ciaza byla wspaniala, w 9 miesiacu chodzilam jeszcze tanczyc! a w dzien porodu latalam po IKEI :D czulam sie ogolnie siwtnie, teraz niestety gorzej, a do tego mam dysplazje biodra (juz od kilku lat) i czuje ze jest coraz gorzej, chodzenie sprawiam mi juz okropny bol... jednam to pare kg wiecej na wadze... ;) teraz porod to dla mnie pesteczka w porownaniu z tym co mnie najprawdopodobniej w ciagu tego roku jeszcze czeka :( no coz taki juz nasz los ;) a ty lez w lozeczu jak doktor kaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×