Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość sunhine
witaj Desserter znam w dortmundzie polaka ktorzy zajmuje sie ksiegowoscia i tlumaczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIMES ----> zgadzam się z tobą 😘 SUNHINE -----> witaj 🌻 napisz coś o sobie, przedstaw problem , postaramy się zaradzić w miarę naszych możliwości i wiedzy - pozdrawiam PS większość z nas ma podstawowe dane o sobie pod nikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :-) nie wiem co powiedziec.Z jednej strony to czyszczenie jest dobre ale z drugiej jest to nasz czas ktöry tutaj spedzilysmy, nasze uczucia,nasze zdania,wszystko. Osobiscie bym zostawila tak jak jest.Co napisalysmy bylo od serca.Niewymazalabym nic. Limes no dlatego sie pytam zeby sprawdzic najpierw czy to nie moja jakas wmöwiona dzidzia:-)) A tak pozatym to czuje sie makabrycznie.Ale ja mam zawsze cos.Möj nieslubny zamiast mnie przytulic to powiedzial \"ty masz zawsze cos\" 😠 Pogoda nieladna.Wczoraj bylo pieknie.Pomimo chmör(ale takie wielkie pierzaste byly) to bardzo dözo slonka mielismy a dzic nici z tego.Szaro na niebie jakby stado myszy tam przebiegalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:D limes-inferior... dokladnie tak ta cala sytuacja wyglada! Niech moderatorzy czyszcza , nawet gdyby mialo zostac 300stron , najpotrzebniejsze informacje zostana!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak KASSAY ;-) pierwszy- jeden-jedyny ! tak, że no.... sama nie wiem czy się cieszyć czy nad sobą poważnie zastanowić :-p a może karty powiedzą coś ciekawego :-D jak znajdziesz chwilkę dla mnie to chętnie posłucham 🌻 mówię poważnie ! bywałam kiedyś u wróżki z psiapsiółkami i opowiadała takie bajery że szkoda gadać , naturalnie atmosfera odpowiednia i te rzeczy - jednym słowem było się z czego nabijać przez cały tydzień ALE kiedyś będąc u znajomej, jej mama rozkładała nam karty , tak po prostu przy kawie i normalnym oświetleniu bez całego tego\" czary -mary\" powiedziała wtedy takie rzeczy o mojej przyszłości , że do niczego nie dało się tego odnieść, z niczym powiązać, więc nie przywiązałam do tego wagi i zapomniałam, kontakt ze znajomą się urwał --PO paru latach spotkałam ją i zaczęłyśmy- jak to przy takich okazjach, opowiadać sobie co zaszło w naszym życiu- nagle ona mówi : \"to tak jak powiedziała ci wtedy moja mama\" ....... wiecie co! do dziś ciarki mnie przechodzą ! bo faktycznie było tak, jak bym przeżyła tych parę lat według jakiegoś planu, który mama tej znajomej po prostu wcześniej poznała ! To było na prawdę niesamowite !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazam ze wlasnie tak jest ok:-)) z tym Topikiem:-)) Limes ja niemam GG ale jak co to napisze tobie na e-mail. Jest lepiej .Niechce zeby sie moze ktos ze mnie wysmiewal.:D Wiem wiem....powiedzaialam zeby tego niebrac na serio ale ja juz taka jestem.Niechce nikomu ani klopotöw robic ani nic podobnego. mam czas ograniczony bo dziecko naokolo mnie biega dlatego od czasu do czasu spruböje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ przemyslalam swoje postepowanie :P widze, ze jest ok... mam nadzieje . moje dziecko dzis mnie zaskoczylo... chaciala smoczka, powiedzioalam jej, ze jest duza i nie dostanie. a ona mi na to, z grpzna mina- TY SINIO! nie wytrzymalam, parsknelam smiechem. skad ona to zna? ani ja do meza ani on do mnie sie tak nie odzywa... 👄 kobietki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB....a moze czyta forum-Polki mieszkajace na stale w Niemczech?;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie no.....;) najlepsze jest jak ona miesza polski z niemieckim... pasc mozna! ostatnio udalo jej sie jedno zdanie zlozyc ; tata komm mit auto brummmm. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alisaria chyba za wczesnie na takie widoki ale podoba mi sie :) chociaz wlasciwie widzialam juz kwitnace dzikie jablonki :) przypomina mi to Legnice tam kazdej wiosny zakwitalo ich mnostwo. Sunhine widzisz juz sie nawet ktos odezwal :) Oj znosze znosze Limes. Moje niemieckie dzieciaki potrafia juz nawet \"Panie Janie\" po polsku spiewac i nawet pieknie im wychodzi :) No i kochaja moja gitare. Wczoraj przylapalam jednego jak sie do niej przytulal :P jak do panienki, ale sie usmialam. Marto ciesze sie, ze zostajesz brakowalo by mi Cie Desserter jak sie nikt nie znajdzie z tym programem to ponow pytanie za kilka stronek, moze jest ktos, kto wie ale aktualnie nie czyta. No i witam na Topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunhine dziekuje .. ;) moze dasz mi nas siebie jakies namiary Belaiza... :D :D :D dziekuje pewnie tak zrobie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zna moze ktoras z Was przepis na käsesuppe? ta z miesem mielonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w paczce jest
knorr-fix Hackfleisch Käse-Suppe mit Lauch -podsmazasz 250 g Hackfleisch -400 g Lauch kroisz w krazki i podsmazasz razem z miesem -3,4 l Wody mieszasz z paczka fix - 200g Schmelzkäse dodajesz wszystko gotujesz z 15 min. mniam mniam wasza dobra pomaranczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie z paczki :P, ale znalazlam cos w necie, ale mimo wszystko dziekiuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ile m-cy ma Twoja mala? moja ma za chwile siedemnascie skonczonych, ale z gadaniem jeszcze na bakier.. za to super rozumie co sie do niej gada, ze idziemy jesc, zakladamy buty, wychodzimy itd.. pierwsze proby samodzielnego jedzenia tez juz za nia. Czekam jeszcze az bedzie cieplo z nocnikiem, ale zanim zrobi \"wiekszy interes\" mnie juz wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W knorr i magi jest zawsze geschmackverstärker.Bardzo niezdrowa sprawa. Nasze mamusie czegos takiego niepotrzebowaly:-)) A ja tej zupy nieznam i niemoge sobie wyobrazic aby smakowala ale to dlatego bo nigdy nie jadlam. Limes tak, ja zobacze to umöwimy sie na chat. Robie wlasnie mafins :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra pomaranczka
przepraszam ze napisalam tak niezdrowy przepis w paczce i wogole ze cos napisalam wam juz niczym nie mozna dogodzic napisze czlowiek , bo chce doradzic -zle nie napisze na pytanie -tez zle -bo sie nie angazuje i jest obojetny na pytania innych ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay mam pytanie o ta fryzjerke-Monike, czy ona wpadla by np ostrzyc nas w domu? robi cos takiego? zapytaj jej prosze, u mojego meza to jest juz konieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra pomaranczka
marta-wiesz ze nie ciebie mialam na mysli mi ta z paczki smakuje , bo przeciez polowe dodaje sama i jakos nie umarlam jeszcze od tych paczek to tylko do smaku jakbym tak na wszystko patrzyla to nic nie umiala bym zjesc , bo wszystko niezdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra pomaranczka
www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de www.hausfrauenseite.de Hackfleisch-Käse-Lauch-Suppe ohne Maggi Fix Man nehme: 500 Gramm Hackfleisch 1 große Zwiebel 2 Stangen Lauch 4 große Möhren 1 Liter Gemüsebrühe 200 Gramm Sahneschmelzkäse Salz, Pfeffer Hackfleisch mit einer gewürfelten großen Zwiebel anbraten, mit Salz und Pfeffer würzen, beiseite stellen Lauch putzen und in Ringe schneiden, im einem Topf bruzzeln, bis sich das Volumen etwa halbiert hat, dann die geraspelte Möhren dazu geben und mit dem Lauch einköcheln lassen Das Hackfleisch wieder dazu geben und mit Gemüsebrühe aufgießen. Sahneschmelzkäse unterrühren Ich habe noch ein paar Pellkartoffelwürfel, die von gestern übrige waren, mit dazu gegeben; gänzlich diätunwillige können mit dem Hackfleisch auch noch Speck oder Kassler Würfel mitbraten. Schmeckt wie alle Suppen aufgewärmt am besten :-)) viele Grüße

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łłooooo matko ale ktos wrażliwy :-o KASSAY poczyniła neutralną uwagę! każdy SE zje co będzie chciał ! a ja się z Kassay zgadzam - glutamian soddu jest niestety bardzo rozpowszechniony i trzeba zadać sobie sporo trudu jak ktoś -tak jak np. ja- chce go uniknąnć na ile to tylko możliwe, a to że jest baaaardzo niezdrowy to dawno udowodniony fakt, powszechnośc jego zastosowania przyczyniła się juz u niejednrgo do alergii na to świństwo , znam takie osoby i strasznie trudno im się żyje :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Limes ma racje ! ja też wolę jak mi się ktoś przedstawia. Jeśli chodzi o mnie: to owszem, w kwestii elementarnych zasad wychowania trudno mi dogodzić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram się zawitać do was laseczki ;-) wieczorkiem ... mam nadzieję że ktoś tu będzie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bremenka slyszalam, ze pogaduchy dzisiaj na kursie mialas :P?? :);) na ktora sie jutr umawiamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem!! Limes, co prawda nie mam sklepu Muller pod nosem, tylko w pobliskiej wiekszej miejscowosc, ale jak tylko tam zawiatam to zobacze. Szkoda,ze wczesnie nie wiedzialam o tym kremie, bo w sobote wlasnie tam bylam.hmmmm Bede trzymac reke na pulsie. Nie obiecuje ale moze w sobote pojade. A moje mazidla z YR tez dotarly...!!!! la la la la ;) Wiecie,ze te kosmetyki z YR sa tansze niz we Francji!!!Dlatego sie na nie rzucilam hihi Moja siostra podobnie, bo u niej w slonecznej Italii, to ceny sa jeszcze raz takie. No i moj siersciuch kochany tez ma radosc z przesylki, bo siedzi teraz w kartonie za swoja zabaweczka i no oczywiscie marudzi!!!! ;) Belaiza, Twoj Zboj tez jest taki,ze tylko, by sie bawil i bawil??? No i na dodatek on chce ,zeby sie z nim bawic non stop,ale ile mozna!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. mam pytanie, a raczej sprawe... otoz, mam kuzynke, ktora mieszka w PL, ma niemieckie obywatelstwo, chce tu przyjechac, jaki pierwszy krok musi wykonac? meldunek i z tym do Arbeitsamtu? ja bylam w podobnej sytuacji, ale mialam wynajete odrazu mieszkanie i ustawiona prace... nie wiem jak to bedzie z nia, bo przeciez nikt nie wynajmie mieszkanie klomus kto \" urwal sie z ksiezyca\"... no i jaki jest adres tej strony dla polakow w DE, tam byly porady itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta ja mam przepis na Party zupe to cos podobnego. Bardzo nam smakowala. Jak chcesz to skopiuje. Derag moj kotek ma juz prawie 2 lata i jest leniwy. On najchetniej by lezal oczywiscie na mnie, z braku laku na moim mezu. Jak tylko usiade to zaraz przybiega i wskakuje mi na kolana. Nastepnie uklada sie w pozycji \"drap mnie\" i po polminucie zasypia. Wczoraj kupilismy mu obroze przeciwpchelna z odblaskiem i pewnie musi sie pochwalic wszystkim kotom w okolicy, bo od rana go nie ma. Chyba cos jeszcze mialam napisac ale nie wiem co wiec lece jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×