Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość fryzjerka
marta tak to ja jesten ta fryzjerka :). Ja mam czasu nadmiar takze niebedzie zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Figaa - twoja mama jesli chce pracowac jako opiekunka ma dwie mozliwosci: 1. pracowac jako pracownik- wtedy szuka sama lub przez posrednika rodziny u ktorej ma pracowac i potem urzad pracy niemiecki we wspolpracy z polskim wydaja zezwolenie na prace- trzy miesiace, chyba w ciagu roku, nie jestem pewna- dowiedz sie w urzedach pracy wspolpracujacych z zagranica 2. Mozliwosc, dosyc skomplikowana- moze zarejestrowac w Niemczech firme i prowadzic dzialalnosc gospodarcza, wowczas moze byc tu dluzej ale uzyskac \"Steuernummer\" w urzedzie finansowym to juz nie jest proste, nie polecam, a bez tego traktowane jest to jak praca na czarno i urzad do spraw obcokrajowcow mozna miec na karku, kary sa bardzo wysokie, i koszty prowadzenia dzialalnosci sa wysokie, pomagaja w tym posrednicy, ale z tego co slyszalam to kupa oszustow, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryzjerka kiedy masz pierwszy wolny termin ;) bo nam by pasowalo, tzn mojemu mezowi, ja sie jeszcze zastanawiam, ´czy moze znowu zaczne wlosy zapuszczac... jak najszybciej. moj e-mail jest pod nikiem, a jak co to moge podac nr tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna 65 nie wiem czy moj rak ma cos wspolnego z rakiem krwi bo ja w wieku 15,5 zostalam zdiagnozowana z rakiem lewej piersi a po roku z przerzutami zlosliwymi na prawa, przeszlam chemioterapie w tabletkach i naswietlanie. zostalam rowniez amazonka (czyli amputowali mi obydwie piersi lewa jak mialam 17 prawa jak 18) i udalo mi sie 5 lat i rzadnych przerzutow :) okresu nie mialam przez cala chorobe potem odnowil mi sie jak mialam 20 lat tzn dostalam raz i trwal 3 miesiace a potem znowu przerwa na rok i od tamtego czasu mam raz na jakis czas czasami 1 dzien czasami 3 aczasami tylko plamienie jedno dniowe a juz nie wspomne ze pojawial sie kiedy chcial od 2 tygodni do 3 miesiecy. pierwsza ciaze stracilam lekarze stwierdzili ze organizm nie byl na tyle silny chemioterapia wychodzi po latach do dzisiaj mam obszary na glowie gdzie wlosy mi nie rosna. i po 2 latach znowu narazie nie mam co zapeszac jestem dopiero w 10 tygodniu ale pelna pozytywnych mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunhine, dziekuje,opowiem o tobie mojej Ani, zycze ci powodzenia, bylas bardzo silna, wspaniale ze twoj maz cie wspieral, dla niego to byl tez koszmar,trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wcale nie jest takie trudne zalozenie steuernummer ja pracuje tak . Zakladanie trwa 10 minut nic nie kosztuje dopuki nie przekroczy 17500 € jest steuefrei i co miesiac oblicza podatek vat 19 % + podatek od wzbogacenia ale potrzebuje jako polka umowy z pracodawca czyli rodzina starszej osoby musi z nia podpisac umowe ze zatrudnia jej firme do opieki i juz. Dokumenty trzeba najpierw zalozyc a dopiero wtedy mozna szukac (wg teorii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno lekarze dawali mi przed pierwsza ciaza tylko 2% a po niej max 5% ze zajde spowrotem i udalo sie po 2 latach. Powiedz ani chociaz on to pewnie wie ze lekarze do dzisiaj nie wiedza dlaczego sila woli zycia i nadzieja na wyzdrowienie dzialaja lepiej niz lekarstw wszystko zalezy od nas trzeba tylko chciec. Ja gdy uslyszalam od lekarza ze jedynie dzieki cudowi moge zajsc w ciaze odpowiedzalam mu ze w moim zyciu cuda juz sie zdazaly 1-szy WYLECZYLAM SIE Z RAKA, 2-gi moj przyszly maz ktory kochal mnie z wlosami i bez, ktory pragna mnie z piersiami i bez a to naprawde wielki cud bo oboje bylismy naprawde bardzo mlodzi a on mogl byc z kazda z moich slicznych kolezanek, 3-giego cudu doswiatczylam gdy w wieku 20 lat odsyskalam piersi tzn protezy podskorne wygladaja jek prawdziwe moge chodzic nawet w bikini i to bardzo skapym, wiec z 3-cim cudem nie powinno byc problemu, wiec jak widac cudy zdarzaja sie i to dosyc czesta, wiec cud ciazy tez przyjdzie. Niech Ania nie zapomina ze u niej tez zdarzyl sie juz cudy wiec i ten przyjdzie. Napewno !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje sunhine, z numerem to bywa roznie, moze zalezy to od urzedu lub od urzednika, ja tez tak pracuje ale musialam udowodnic wlasnie odwrotnie - ze nie mam umowy z nikim tylko jestem samodzielna firma- tak jak np. hydraulik- wykonuje prace i wystawiam rachunek, najwazniejsze ze musialam pracowac na rzecz kilku osob, nie jednej , ktora sie opiekuje, wiec dodatkowo pracuje tez u innych, musialam udowodnic ze jestem niezalezna od osoby ktora sie opiekuje, ze razem nie mieszkam, najlepiej zebym byla mobilna- znajomosc jezyka, telefon, samochod, wynajete wlasne mieszkanie, to naprawde nie bylo latwe, moze ty zalatwialas to wczesniej, jak ja to robilam to pani z Ausländerbehörde z duma powiedziala ze wzieli sie za ten czarny rynek i juz wiele polek wyslala do Polski.Moze zalezy to zez od tego w jakim Landzie sie jest i urzedzie, oni maja tez niezly bajzel- urzednik to swieta krowa, jak to jest z tym podatkiem- ja wiem ze suma wolna to ok. 7500Euro a to co piszesz to podatek VAT, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocznie moge zarobic 17 i pol tysiaca € i dopuki tego nie przekrocze place tylko (pisze teraz tak jak to sie mowi bo nie wiem jak to sie pisze) merwerstoja podatek vat + ajkomstoja podatek od wzbogacenia. Rozliczalam sie z tego w 2005 i \'06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz was zegnam bo sen mnie wola dozobaczenia kolorowych snow zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna65 dziekuje ślicznie za odzew, bo jako jedyna zainteresowalas sie moim postem 🌻 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mehrwertsteuer to inaczej podatek od wartosci dodanej czyli VAT, a Einkommensteuer-podatek dochodowy czyli piszesz ze jak nie przekroczysz tej sumy to placisz \"tylko\" podatek vat i podatek dochodowy, to moim zdaniem cos nie tak, wczesniej napisalas ze jak do tej sumy zarobisz to jest sie zwolnionym z podatku, nic nie rozumiem, czy sama sie rozliczalas? moja kolezanke rozliczal posrednik polak, okazalo sie ze wcale jej nie rozliczyl a ona nawet tego nie wiedziala, myslala ze jest zwolniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc kobietki...:) FIGAA. jak sie nie wiem nic na ten temat to po co mam pisac? ale jezeli bedziesz o cos innego pytala,a bede w stanie pomoc, to z mila checia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
hej kobietki:) . marta dopiero po niedzieli bo mam dziecko jeszcze chore w poniedzialek sie z toba zkontaktuje . mielego dzionka :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryzjerka ok, niech corcia zdrowieje, moje tez jest jeszcze troche przeziebiona...:( z jakiego miesiaca jest twoja corcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzjerka
30.09.2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzindoberek wszystkim!!! Dzisiaj czuje sie paskudnie moze to wina tej pogody. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie w ten wiosenny zimowy poranek 😘 to wspaniale, że pojawiło się tyle nowych \"twarzy\" POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU CIEPLUTKO 😘 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez czuję się paskudnie - normalnie nie mogłam odkleić głowy od poduszki dzisiaj a jak już mi się udało to szkoda gadać :-o TYLE ŚNIEGU to ja nawet w tym roku jak byliśmy na nartach w Alpach to nie widziałam, no mówię wam dobrze że samochody stawiamy przed wejściem do domu bo byśmy ich z małżonkiem nie znaleźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak dalej pójdzie to za jakimś bernardynem będę się musiała rozejrzeć żeby drogi do domu w tych zaspach szukał ;-) no i jakaś grypa w przedszkolu małego zapanowała i oczywiście synuś z gorączką w domu siedzi a ja dzisiaj do szkoły na wywiadówkę muszę ech co prawda to jest całe Elternwochenende ale ja na moją prosbę dostałam termin na dziś bo tam trzeba iść bez dzieci, a ja znowu sama przez cały weekend to niby jak? ech uroki emigracji :-( żadnej duszyczki w około do pomocy ! przy takiej pogodzie to ja z moimi chłopakami sama w domu oszaleję , miała być wiosna i miał być wypad ze znajomą i jej dziewczynami do jakiegoś parku rozrywki albo do Zoo a tak RATUNKUUUUU gdzie ja w taką pogodę z chorym dzieckiem polece :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martuniu jak już pisałam ;-) w D.U.P.I.E świata !!! zagubiona w lasach Turyngii :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dokładniej na granicy Turyngii i Bawarii ... no normalnie nikt się tu nie chce przeprowadzić choś już was niejednokrotnie prosiłam ;-) ;-) wszystkie mieszkacie tak daleko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 :D:D:D:D:D co cie tam wywialo :D:D:D ;) no chocoaz u nas niegu nie ma to i tak pogoda do d***! nie masz czego zalowac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby mnie tylko w tej głuszy wilki po drodze do szkoły nie pogoniły ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 nie zakladaj czerwonego kapturka, bo jeszcze jakis wielbiciel wilk bedzie cie nagabywal :D i nie zbaczaj z drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mnie te reklamy wkurzały a teraz proszę - Madonna na nas patrzy - jak miło ;-) ja tez na nią spoglądam bez irytacji bo ją lubię i ta reklama mi pasi :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×