Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Ja caly czas w kartonach siedze. Moze sobie juz na nich legowisko zrobie? A propos przeprowadzek. Wczoraj podczas noszenia kartonow,niemieccy znajomi mojej kolezanki pochwalili mnie , ze dobrze mowie po niemiecku. Fajnie uslyszec takie slowa od nich :D Dziunia to przy tesciach troche wypoczniesz??? Jo 24 - jak tam twoj synek sie czuje? Anulka26 praca kobiet w domu nie ma konca. Jedyny na to sposob, to pogodzic sie. Albo nauczyc dziecko samemu po sobie sprzatac...:D No dobra, przerwa sie skonczyla . Biegne dalej pakowac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiii-tut tii tuut !! to mój 1000 wpis na kafe :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: mój synuś ma jeszcze opuchliznę na ustach i zdarty naskórek na nosie czyli skrzyżowanie wspomnianej już Chiary O. z misiem koala :-p trochę zadrapań na rękach poza wyglądem nic mu nie jest , jest bogatszy w nowe doświadczenia i wiedzę, że spoty ekstremalne mają wysoki faktor ryzyka ;-) no i może nie będzie juz protestował przy zakładaniu kasku. no to uczczę ten 1000 wpis umyciem głowy jedną ręką :classic_cool: do później 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gingera - kliknelam, chociaż nie znoszę chipsow Jo świetnie ze jesteś, ktoś przecież musi nas rozweselać Anulka - nie przesadzaj ze sprzątaniem, jak to mowi moja mała \"szkodzi zdrowiu\" a posty sa liczone automatem, jak sie kliknie na pseudo u nas pięknie ale cho*****e zimno, ciekawe kiedy będzie ciepło uciekam smażyć rybkę z warzywami na obiadek, bo moja rodzina zaraz się pobudzi i wielki szum bedzie ze nie ma co jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turner
a jak się nie złoży wniosku przez te trzy lata to co ??? się dzieje ??? bo ja mam polskie (to nowe) i nie miałam zamiaru składac żadnego wniosku a tu niedługo stukną trzy lata :-( a to polskie mi zabiorą czy jak ? będę miała dwa ??? :-o ktoś to może przerabiał w realu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, nie wiem czy o to samo chodzi z tym prawem jazdy... moj maz pytal ostatnio o to. i nie kazali mu wymieniac, jezeli ma sie juz te nowe polskie UE , mozna caly czas na nim jezdzic, od nedawna tak jest ponoc ja zamiast odpoczywac pieke ciasto :D no ale co tam,:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no pieknie to ja tez musze wymienic,niezle:(to jutro trzeba sie wypytac limws moja corka tez konczy 4 latka ale we wtorek ja jej robie w mc donaldzie,nie chce mi sie robic nic w domu ale pewnie wskoczymy tez do mnie a co tam,w maju sa same urodziny moja corka moj syn i maz hehehehehe,pod koniec miesiaca bede biedna i zeby w sciane:D,a co planujesz kupic dla swojej corki?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martadreznomarta
Tanie zakupy w Niemczech Fabryki odzieżowe na terenie całych Niemiec tworzą małe i duże sklepy przyzakładowe oraz tzw. centra Designer-Outlet Center, w których ceny wyprodukowanych towarów są o 30-70% niższe niż w sklepie. Sprzedaż bezpośrednią prowadzi większość znanych na rynku marek i firm. Schwäbische Alb, siedziba firm różnych branż, jest opłacalnym celem podróży dla wszystkich kochających zakupy. Korzystne wyprzedaże, obniżki cen a także wycieczki, odsłaniające kulisy pracy znanych producentów przyciągają turystów z całego świata. Atrakcje, które czekają na nas w Metzingen - niemieckiej stolicy wyprzedaży, to 70 sklepów outletowych oraz tańsze produkty prosto z fabryk. Kupić można niemal wszystko: buty, ubranie, zabawki. W centrum outletowym Alte Samtfabrik znajdziecie produkty Bognera, Miss Sixty czy Oilily. Metzingen pełne jest też takich marek jak Bally, Escada, Esprit, Boss, Joop! i Schiesser. Rodziny kupują tu także produkty Kanza i Sigikida dużo taniej niż w innych miastach Niemiec. Więcej informacji na www.metzingen.de. Ponad tuzin firm w powiecie Zollernalb oferuje sprzedaż bezpośrednią, wśród nich: Trigema, Sanetta i Jockey. Wiele z nich to mix branży: tekstylnej, galanterii skórzanej, akcesorii domowych i mebli (www.zollernalb.com). Odwiedzający Schwäbische Alb mają możliwość wglądu w proces produkcji. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak produkowane są słynne na całym świecie misie ze złotym guziczkiem w uchu koniecznie odwiedźcie Giengen an der Brenz. Miasto proponuje fascynującą wycieczkę i poznanie tajemnic produkcji pluszowych zabawek (www.giengen.de). W Geislingen an der Steige chętni zwiedzić mogą WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), działającą od 150 lat fabrykę części metalowych. Na własne oczy zobaczyć można tłocznię służącą do produkcji sztućców a także szlifiernię. Chętną grupę zgłosić należy około czterech tygodni wcześniej. Więcej informacji o wycieczce na www.geislingen.de. www.schwaebischealb.de www.metzingen.de www.zollernalb.com www.giengen.de www.geislingen.de zum Seitenanfang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to SE poczytałam, poczytałam i wychodzi mi na to że nie muszę niczego wymieniać jupi !!!! no chyba że pominęłam jakiś akapit :classic_cool: zauwazcie laseczki że tam nie ma nic o takim prawojazdy jakie ma większość : czyli B bez ograniczenia czasowego ! ufffff tyle stresa onic ! no nic trochę mi ulzyło dziunia dzięki za linka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przynajmniej tak długo jak nie zechcę jeździć samochodem dostawczym :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Marta, ciesze sie juz na twojego maluszka .Piekne zdjecie.Ale cos mi tam podpadlo.Popatrz na ron 2006 grudzien i wrzesien.wydaje mi sie ze tam jedno i to samo zdjecie ale inaczej podpisane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to Justin czy Jörn?????I kiedy sie wogöle urodzil???? hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay---- na tej stronie to nie tylko Marcel jest ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj często Krankenhausy na swojej stronie zamieszczają zdjęcia urodzonych u nich dzieci , oczywiście za zgodą rodziców ! i to jest chyba własnie taka strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z tym Jurkiem to faktycznie jakies siupy są :-D ...aaa teraz czaję ty o tym Jurku to tak poza konkursem , niezaleznie od Marcela 😘 sorry Kassay to ja nie załapałam od początku o co ci chodzi 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wiem EUREKA ! w związku za niskim przyrostem naturalnym w Niemczech zawyżaja sobie sztucznie statystykę. SPRYCIULE !!! :-p :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie szperam w temacie ziół i czy wiedziałyście że :\"Przyjmowanie preparatów z dziurawca przez dłuższy czas powoduje uczulenie na słońce!\" --- no ja nie wiedziałam :-( ale dziurawca litrami tez nie piłam ;-) ...... dobra skarby idę zająć się dziećmi bo wyglądają jakoś na takie opuszczone :-p 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet na opakowaniu
z tabletkami ziolowymi zawierajacymi dziurawca pisze ze nie mozna wystawiac sie na slonce ani przebywac w solarium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki pomarańczowa ale to nie to samo ! zalecenie \"niewystawiania się \' na słońce (unikanie kąpieli słonecznych) to częsta uwaga z powodu np. niebezpieczeństwa wystąpienia przebarwień, niekoniecznie cos musi zaraz uczulać ! a to zioło podobno tak :-( i to mnie zdziwiło bo nie wiedziałam o tym wcześniej, ale fajnie że taka świadomośc w narodzie ;-) --- gotowych tabletek czy preparatów używam mało to i nie miałam okazji przeczytać na ulotce ;-) ja już taka nieprzyzwoicie zdrowa jestem :-p a ziołami się interesuję bo uwielbiam świeże zioła , juz mam ich trochę w moim mikroskopijnym ogródeczku :-) i używam dosłownie do wszystkiego !!! pychaaa 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje chłopaki sie dalej piorą taka piękna naparzanka :-o idę negocjowac rozejm 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majonez Miracel Whip firmy Kraft - jest super, sprobojcie, jest co prawda dwa razy drozszy niz inne ale warto, przypomina polskie winiary z musztard polecam musztarde, ktora kupuje w kauflandzie nazywa sie Bautzner, jest podobna w smaku do polskiej, pozdro :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana. Nowaa a gdzie kupujesz ten majonez? Kassay jak zdrowko? Jo o promyczku nic nie wiem odezwala sie do mnie na gg jakis czas temu (ok dwa tygodnie) i od tej pory nic. Tez sie juz martwie. Efeme jak tam na nowym mieszkanku? postaram sie zaraz wkleic fotke skalniaczka w nowym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie spie co to za budzenie-jak sie fajnie spalo :P WITAM PIATKOWO!!! ja tez malo co nie nadzialam sie na dziurawca-chcialam kupic deprim-ale cos mnie pokorcilo poczytac ulotke w aptece,aptekarz dziwnie patrzyl-robote mialam odpowiedzialna wiec wolalam sie upewnic czy nie bedzie wpywu na myslenie.A tam jak byk ze przyjmowanie i zazywanie kapieli slonecznych moze spowodowac plamy na skorze.Zrezygnowalam bo jak tu nie biegac po sloncu jak praca na powietrzu:)milego dnia zycze i nie zapominajcie o kliknieciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall -na kollki sabsimplex-w aptece.....polecam i masowanie brzuszka zgodnie ze wskazowkami zegara i kladzenie na brzuszku.Moze sprobuj tez podac herbatke z kopru wloskiego.ja karmie piersia i jest inaczej .Nie wiem jak to sie ma do butli.Tyle moge poradzic:)u mnie soczki dopiero kolo 6 msc,jak jeszcze pociagnie Oli na piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chantall -moja skleroza nie zna granic-jeszcze grzanie brzuszka przez ubranko szuszarka-jednym pomaga innym nie ,ale sprobowac warto,lub ciepla pieluszka na brzuszek-ogrzana zelazkiem;) niektorzy tez grzeja brzuszek malenstwa o brzuszek mamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denerwujaca ta muzyczka na tej stronce ale jak sie szybko uwinie to nie trzeba sluchac :P A to moj skalniaczek, zostalo jeszcze z tylu palisade zrobic i czekac az sie roslinki rozrosna. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40c9603ea9fd241a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70158cf0c57bcfc4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a795a21e9b095eb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7db6885cef4df72d.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×