Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

mamy jutro, a dzieci maja dodatkowo dzis tezwolne od szkoly Gingera jaka Kabria, ja nic nie widze, nikogo o tym nicku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry kabria cos niedowidze, witam na naszym topiku i mam nadzieje, ze wkrotce bedziesz tez mowic \"moj topik\" :) A w niemczech jest kalwo jak cholera a jak sie ma jeszcze kochanego meza to juz calkiem superancko :D. Ja tez troche tesknie za rodzina i przyjaciolmi ale mam skypa, telefon i zawsze jak mi smutno moge wtulic sie w ramiona kochanej osoby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny orientujecie sie moze jak mozna podlaczyc sie do bezprzewodowego internetu w niemczech, czy wiaze sie to z podpisywaniem umowy na rok albo 2lata tak jak w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleksandra77- to zalezy \"kto\" proponuje ten bezprzewodowy internet, ale wydaje mi sie ze napewno potrzebny jest ABO. my mamy na nasze nieszczescie jeszcze ALICE na telefon i internet, i chcac mmiec bezprzewodowy internet wykupilismy taka skrzynke i teraz bez kabla... jezeli chodzi ci o internet bezprzewodowy \"wszedzie\" gdzie pojdziesz z komputerem... to sieci telefonni komorkowych to proponuja, wiem ze O2 i Vodafone maja fajne angeboty. no a tak w ogole, to odpoczywam sobie :) maly spi, jest spokojnym dzieckiem, jak narazie ;) starsza siostra troche zazdrosna , no ale przejdzie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a co to takiego ABO, ja potrzebowalabym tylko na jakis czas bezprzewodowy. Jeszcze tylko godzinka w pracy i 6 dni wolnosci :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci w szkole maja caly tydzien wolny a dla pracujacych to taki tydzien w kratke, ja biore 2 dni urlopu i mam z tego 6 dni wolnego, mozna bylo wziac 3 dni urlopu to by juz bylo 9 dni wolnych (oczywiscie z weekandami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra chodzi Ci o bezprzewodowy do laptopa ? To na www.vodafone.de www.t-com.de www.e-plus.de masz oferty, umowa z reguły na 24 miesiące ceny dość wysokie. ale jeżeli potrzeba Ci tylko na jakiś czas to , któraś z tych sieci oferuje także w systemie prepaid, na przedpłaty, doładowujesz i korzystasz , bez umowy ale nie wiem jak cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabria
Masz rację,muszę się zarejestrowac na "czarno"...hihihihi....niebawem się za to wezmę:)Kto urodził bo nie kumam:)??? życzę wszystkiego najlepszego dla maluszka...też już by mi się przydało drugie urocze maleństwo ale narazie przeżywam stres emigracyjny i nie wychodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, Marta - maluch przecudowny, jeśli tak o dzieciach mozna mówić, nie dziwię się, że było tobie ciężko... Limes - udanej walki z gorączką Anulka, mieszkanie załatwił nam szef mojego męża, pisałam wcześaniej ze to świetny gościu, oczywiście to jakiś jego znajomy, tak więc dlatego tak tanio, ale najbardziej się cieszę, że mamy tam kawałek podwórka, bardzo spokojne miejsce, miało być zupełnie gdzie indziej, ale to mi się bardziej spodobało no i to jest w dusseldorfie a nie w neuss, dla mnie lepiej bo wszędzie blisko... no i muszę się wam pochwalić, że jak tylko przyjadę, zaraz idę do pracy, zupełnie legalnej... miało być w kwiaciarni a będzie w czerwonym krzyżu, bardzo się cieszę, bo codziennie będę mieć kontakt z polakami od wczoraj w naszych planach wiele się zmieniło i roziązało mnóstwo problemów, ale myślę, że raczej na dobre niż gorsze, jutro jedziemy na wielkie zakupy, tak więc nadrobię zaległości dopiero w piątek, żeby nie złościć męża siedzeniem przy kompie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nie nie Polska konczy sie w Sejnach (jak od mojej strony spojrzec). Syn mojego meza dostal taka plytke od laptopa, ktora wklada jak jest u nas i kozysta za darmo z naszego lacza. Ta plytka droga nie byla, moge sie dowiedziec konkretniej. Jak jest u kolegi, ktory ma stale lacze tez moze sobie posurfowac. No ja jakims sposobem nie przeczytalam poprzedniej strony dlatego to zamieszanie z Kabria, gapcia jestem, myslalam ze skoro na pomaranczowo to wykasowali. Ja tez Zdolna Slazaczka jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede Dolnoslaskie zwiedzac, na Gorna Slask mam za daleko. Przede wszystkim chce Czcha zobaczyc, bo to bardzo blisko mojego rodzinnego miasta a jaeszcze nie bylam. Potem ruiny Bolczow, tak sentymentalnie, bylam tam kilka razy z moja druzyna harcerska i chce mezowi pokazac, moze po drodze o kolorowe jeziorka zahaczymy. No i moze jeszcze Chojnik i Niemcze, zobaczymy jak z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po tygodniowej absencji. Nareszcie sie przeprowadzilam. Hurra!!!! Mam teraz 95 m2, co w porownaniu do poprzednich 60 m2 jest poprostu rozpusta. No i najwazniejsze ze mam balkonik. Jestem troche nie w temacie bo jakos nie mam sily czytac wszystkiego z ostatniego tygodnia ale moze jakos z czasem to nadrobie. Marta gratulacje, masz slodkiego synusia. No to pozdrawiam was dziewczyny i zmykam bo trzeba cos jeszcze zjesc i odpoczac. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martus🌻 super , ze juz jestes w domu. Maly jest prze...... Ja tez poprosze o takiego synusia:D:D:DD:D efeme🌻 fejnie masz, a za ile ta rozpusta? My niestety , ale z wiekszego na mniejsze bedziemy musieli sie przeniesc. Wyglada na to, ze nad Morzem Polnocnym bardzo sie cenia. Belaizo🌻 dobrze widzialam, ze jesdziesz w moje strony? Pewnie bedziecie przez moja Jelenia Gore przejezdzac?! A kiedy zen urlop? Spadam zegnac sie z \"mezusiem\". Niestety jutro juz jedzie. I znowu na 2 tygodnie. Coz, takie zycie. Bylam w PL mielismy w rozlace jeszcze dluzej, wiec i teraz damy rade. I pozdrowienia dla wszystkich :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta ta rozpusta to wlasnosc miasta na szczescie, bo inaczej tez nie byloby nas na nia stac, miesiecznie ok. 566 € warm. I do tego jeszcze cos doloza na oplaty. W innym przypadku byloby krucho. Teraz wszedzie sie cenia, szczegolnie prywaciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen 🖐️(❤️) milej podrözy. Dobranoc wszystkim 🌼 Möj nieslubny wlasnie robi dla mnie wielkie serce(jest to byt z NRW) ktöre zawiesimy za oknem.Tutaj w Bremen jak i w Niedersachsen tego sie niezna.A u nich to chlopcy w nocy u dziewczyn na domach czy przy oknach wieszaja i w srodku sa rözyczki papierowe i pierwsza literka imienia. Mozna gotowe kupic lub samemu robic.On robi :D Daje sie to tej ktöra sie kocha w nocy na 1.Maja :-) A niedlugo mamy dzien matki :P No to papa , spijcie ladnie i wybaczcie ze sie chwale ale ja tak zadko robie :D. Dobranoc(🌼)(🌼)()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
druga....:P witam pierwszomajowo.......wiwat nam pierwszy maj!!! kto pamieta pochody pierwszmajowe;) albo snieg sypiacy wlasniew ten dzien...nio kto???zmykam piszcie:) milego dzionka zycze,moze zorganizuje jakis pochod...hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzecia...... Dzien dobry:D Wlasnie z moim nieslubnym wspominalismy te pochody. Pamietacie jak sie wczesnie rano przychodzilo , stalo przez caly czas w upale, i sluchalo przemowienia..... hehehh Co to za czasy byly. Pozdrawiam brac pracujaca...............ciezko w domu i poza nim:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja czwarta. Sniegu nie pamietam, jak wyglada snieg? u nas tylko slonce, nidlugo zapomne jak wyglada deszcz :P a tak na serio to pierwszego maja sniegu nie widzialam a mam juz tych pare pochodow na koncie. Kassay super z tym sercem a z kad pochodzi Twoj maz? Elzbieto przez Jelenia bedziemy oczywiscie przejezdzac moze nawet pozwiedzamy stasrowke, bo prawde mowiac bylam tylko raz dawno temu. Niech sie swieci pierwszy maja. Dzis ja klasa urzednicza zrobilam klasie robotniczej sniadanko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mieszkan to ja za 56 m2 z balkonem, garazem i piwnicy place 375 + 50 idzie co mc na ogrzewanie i na bojler na wode , czyli w sumie 425 m2, ale naszych okolicach to strasznie tanio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×