Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Halli hallo :-)) Nie wiem dlaczego ktos mysli ze tutaj w Bremen sa tanie mieszkania. Ja place za moje 374 kalt + 110 nebenkosten + 62 strom+ 86 heizung+74 wasser.To jest tanio??????ze spuldzielni???? Sa tansze tutaj i wlasnie takie szukamy bo to co teraz mamy jest juz za drogie.A jak sie prywatnie szuka to cena 400 w göre sa calkiem normalne tutaj.Normalne dla tych ktörzy sobie na to moga pozwolic. U nas slonko bez konca.przepieknie.Ostatnie dwie noce zle spalam.od czasu jak biore zelazo czuje sie lepiej. No a teraz bede obiadek jadla. Witam wszystkie nowe Imiona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierce
to u mnie tak: 375 e warm w tym woda/ zimna, smieci, hausmaister itd 33 prad zwykly, 50 ogrzewanie i bojler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassay bardzo drogo
Kassay to co ty masz wliczone w nebenkosten jezeli jeszcze wode i prad i ogrzewanie placisz dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w nebenkostach jeszcze kablowke, serwis co wystawia smieci, odsniezanie, ubezpieczenia itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Place 74 euro wode na miesiac.Tutaj sa tak drogie mieszkania.A jak sie bardzo tanio chce no to jest sie na takim osiedlu na jakim nikt niechce byc kto jest madry i nie jest Asocjal. W Bremen jest wlasnie ten problem ze niema tanich mieszkan a jest bardzo dözo biednych ludzi.Te mieszkania ktöre zostaly w 60 latach np. wybudowane i panstwo doplacalo teraz wiecej niedoplaca.Mieszkania sa takie jakie byly ale za to bardzo drogie. W nebenkosten mamy kablöwke, smieci,hausmeister, versicherung, Ungeziferbeseitigung, Garten(Parkanlage)(czyli scinanie trawy).....no i pare jeszcze drobiazgöw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 82 m²...nie wiem jak to u was jest.mamy 4 pokoje i takie sa ceny:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay ja mysle ze to jest naprawde tanio. Ja wczesniej placilam 550 za niecale 50 m, a teraz w Monachium place 620 warm plus prad za 52 metry! Uwazam ze to przesada straszna jest, no ale co zrobic, nie mielismy czasu szukac na odleglosc, mam na´dzieje ze za jakis czas uda mi sie znalezc cos choc ciut tanszego. Ogolnie mieszkania na bajerach sa drozsze nie na polnocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'\'falowce na zaspie\'\' :))) heh:))) moj chlop lata w bremen przemieszkal i z tego co opowiadal to roznica w cenach za mieszkania jest spora... A ze monachium drogie jest to wiedzialam, tylko ze w sumie niewiele sie rozni od innych bajerskich miast... ps wracajac do mojego wczesniejszego pytania, czy ktoras z was orientuje sie gdzie moge w Monachium polskie jedzienie dostac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia dzieki za porady:) Kapuste i ogorki juz \'\'obczailam\'\', ale wskazowka z kielbasa i twarogami jest super:) Pasztetow mi tez okropnie brakuje:))) bylam w tamtym roku w Gramisch i zupelnie przez przypadek zaparkowalismy kolo sklepu z polskim produktami \'\'Beatka\'\', normalnie wlasnym oczom nie moglam uwierzyc:) Dlatego myslam, z w Monachium tez moze uda mi sie jakis typowo polski sklep znalezc... Tez uwazam ze bawaria, monachium jest wyjatkowe pod wzgldem kultury, bezpieczenstwa no i tej czystosci, w sumie nie moge powiedziec dobrze sie tu czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianka Monachium jest bardzo drogie co do mieszkania ale sie tez möwi ze lepiej zarabiaja. 02594/946611 to numer ktöry jakas dziewuszka tutaj podawala(chyba Limes) do firmy Golly`s Spezialitäten.Oni sa podobno w calych niemczech i rozworza polskie jedzonko.trzeba tam zadzwonic i sie spytac gdzie w poblizu jest ich stoisko:-)) Dziunia ty möwisz o falowcach na Przymorzu:-))Na zaspie niema,przynajmniej nie w tym czasie kiedy sie tam wychowywalam.A ja mieszkalam w tym najdluzszym 800 m ma.Möj tato i brat tam jeszcze sa. Musze zobaczyc jak wy te zdjecia tutaj wstawiacie to wam sie pochwale moim zdjeciem z serduszkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziuniu 😘 co do tego gina- \"dzieki niemu ma drugie szczescie w domu\" a twój mąż wie ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wykrwawić się nie wykrwawiłam ale wąż i owszem , dworował sobie 😠 teraz lecę kłaść dzieciaki spać ....aaaa no i jeszcze jedno przed godziną mój mały wyrąbał na rowerku na maskę i zalał się krwią od góry do dołu :-( ale za to warga tak mu spuchła że niejedna kobitka mogła by mu pozazdrościć takich ponętnych ust😘 i pomyśleć że tyle siępłaci za taki zabieg a tu ciach prach i chłopak wystylizowany na Chiarę O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia? a czemu piszesz że juz tylko parenascie miesiecy , wyprowadzasz się ? co cię tak \" ciepie\" po tej niemieckiej ziemi :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdusia22
witam ,mieszkam w hessen z narzeczonym niemcem polskiego pochodzenia.W tym roku chcemy wziac slub .Ja robie studia ale w pl narzeczony konczy tutaj .Napiszcie od czego mam zaczac po slubie.Chodze teraz na kurs do vhs .Jak jest z praca? moge zaczac od kazdej! mam i tak jeszcze 2 lata do konca studiuow:).Duzo rozumiem umiem juz nieco mowic:) .Doradzcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1206a2870d8069fe.html mam nadzieje ze klaplo :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cale z bibulki i sam robil wieczorem .A powiesil od balkonu :-))Kazdy teraz to widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za namiary stronki, weszlam pooladalam, napilailam sie, ale oczywiscie przy spisie miast mina mi zrzedla bo do cholery nie ma tam monachium:((( albo ja slepa juz jestem czy co, zeby do takiego miasta nie dowozili?? Na tej liscie prawie w ogole poludniowych miast nie ma:(( Dziunia dzieki za namiary na lekarza, za jakis czas bede sie musiala wybrac, ale zadnych dodatkowych szczesc nie planuje;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biancaa na tej liscie tez niema Bremen, Hamburg i berlin.Nie wiem na jakiej zasadzie oni dowoza. Ale napewno jest jakis maly polski sklepik u ciebie.Ja nasz znalazlam przez przypadek.mamy nawet pare tutaj a jak mieszkalam w NRW to tez jeden mielismy nawet niedaleko.Ale to bylo w Erkelenz. A moze spruböj w internecie znalesc LAZAR.Tak sie nazywa ten polski sklep albo ta firma ktöra te polskie towary tutaj dostarcza.Moze zaraz sama poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polski Sklep - Tadeusz Ochyra Monachium Kidlerstrasse 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie odkrylam tego Tadeusza Ochyre:))) paszteciku jakiegos by sie zjadlooooo:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×